Arhangheli si Arhanghelite(cursuri ezoterism)


pai ceea ce ti-am scris pana acum de unde este? nu din biblie?
Tu cauti niste raspunsuri, care nu stiu la ca te-ar ajuta, in fine curiozitatea ta. RAspunsurile nu ti le pot da de la mine cum nu poti nici tu de la tine. Insa daca mai existau oameni ori nu, raspunsul iarasi e in biblie, de unde si cum or aparut acei oameni asta nu mai stiu si nu cred ca stie cineva. In fine!!!!!!!
Dupa ce Cain la omorat pe Abel da......
CAin a zis catre Domnul " pedeapsa mea este mai mare decat as putea-o purta, de ma izgonesti acum din pamantul acesta, ma voi ascunde de la fata ta si voi fi zbuciumat si fugar pe pamant, si oricine ma va intalni, ma va ucide."
Deci de cine ii era frica la Cain daca nu existau alti oameni?
mai departe......................
Si i-a zis domnul Dumnezeu: Nu asa, ci tot cel ce va ucide pe Cain inseptuit se va pedepsii, Si a pus Domnul Dumnezeu semn lui Cain, ca tot cel care il va intalni sa nu il omoare.

Trage singura concluzii, eu nu pot sa spun mai mult decat spune cartea. In ori si ce caz reiese clar ca,,,,, CAin nu a avut copii cu Eva
persidadamian
Postat pe 25 Februarie 2010 19:29
Dar cu cine a avut Cain baietii, Persi?
alexxandra
Postat pe 9 Martie 2010 16:57
Numele femeii nu-l mai scrie, dar din moment ce Cain a plecat de langa Adam si Eva si si-a gasit sorocul in alta parte e clar ca mai existau oameni. Acum, nu stiu de unde si cum mai existau si nici nu-mi pun intrebari de genu. Foarte multe informatii sau pierdut de-a-lungul istoriei. Asta nu inseamna ca ar trebui sa ma intreb daca sau inmultit barbatii intre iei ( lucru stiintific imposibil, doar daca sufereau mutatii)
intelegi?
persidadamian
Postat pe 11 Martie 2010 13:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MANAGEMENTUL FURIEI - MANAGEMENTUL STRESULUI SI TEHNICI DE RELAXARE: 11 IUNIE 2011. 2 De la: Eugenia69 6 Iunie 2011 14:58
CURS FORMARE IN PSIHOLOGIA MUNCII SI A TRANSPORTURILOR: 11-12 MARTIE 2011. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 18 Februarie 2011 15:13
INTERVENTII IN TERAPIA DE CUPLU SI A FAMILIEI: 4-5 FEB. 1 De la: CLINICAAQUAMARIN 15 Decembrie 2010 15:37
Curs formator Bucuresti 1 De la: garbo_414947 1 Septembrie 2015 01:25
FORMATOR - curs acreditat CNFPA, Sibiu, 20-27 iunie 2011 1 De la: Centrul_DOCTUS 28 Mai 2011 14:11
Setari Cookie-uri