VREAU SA FIU BUN , HAI SA DEVENIM BUNI . NU VRETI SI VOI ?

De la: catharsis, la data 2010-02-21 12:31:17Chiar ma gandeam sa deshid un topic! Deocamdata va multumesc voua, celor de aici. Voi scrie mai multe in topic despre nelamurirea mea! Sunteti invitati sa comentati!




orice problema ,indiferent de natura ei,are rezolvare.conteaza mult sa fi puternic,informat,sa ai incredere in tine ca vrei si poti sa schimbi,raul cu binele,ura cu iubirea ,boala cu sanatatea ,saracia cu bogatia...important este sa sti ce vrei,sa te implici personal,sa nu lungesti "boala",dar nici sa nu te agati de ceva,care nu iti este benefic tie ,doar asa ca ai impresia ,ca ti se datoreaza sau ca dorinta este doar de o parte si nu de ambele.incearca totul ,dar nu te umili.bafta!
alexxandra
Postat pe 21 Februarie 2010 13:31
Eu cred ca un om bun,se vede prin faptele sale..Pt ca eu cred,practic toti oamenii se vad buni,daca ei fac o fapta buna este se considera buni..Dar nu este asa.Pt ca asa cum,cu o floare nu se face primavara...Asa nici omul cu o fapta buna la activ sau cu remuscari demostreaza ca este un om bun...Trebuie sa faci 9 fapte bune si 1 rea si sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa te indrepti... De asta un om bun se vede prin fapte sale.Si la ceea ce ii iese din gura.Pt ca asta il caracterizeaza pe un om ceea ce este..Ceea ce ii iese din gura,nu ceea ce are in buzunar
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 13:54
De la: INDRAGOSTITUL, la data 2010-02-19 20:45:35Este o provocare pentru toti care doresc sa faca fapte bune . Astazi nu stiu daca se poate dar maine o sa lovim raul .
Eu cred ca un om bun,se vede prin faptele sale..Pt ca eu cred,practic toti oamenii se vad buni,daca ei fac o fapta buna este se considera buni..Dar nu este asa.Pt ca asa cum,cu o floare nu se face primavara...Asa nici omul cu o fapta buna la activ sau cu remuscari demostreaza ca este un om bun...Trebuie sa faci 9 fapte bune si 1 rea si sa te rogi la Dumnezeu sa te ajute sa te indrepti... De asta un om bun se vede prin fapte sale.Si la ceea ce ii iese din gura.Pt ca asta il caracterizeaza pe un om ceea ce este..Ceea ce ii iese din gura,nu ceea ce are in buzunar .. .Sa ignoram gandurile rele.Cum ar fii invidia,rautatea,lenea.Si sa incercam sa infrangem aceste instincte negative
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 13:56
788.iubito,imi era dor de tine.iti urez fericire maxima si mult noroc in viata.imi place mult sa spun :orice Julieta are un Romeo al ei.si tui vei gasi calea presarata de trandafiri spre iubitul vietii tale Irinuca.La multi ani !si tie de Dragobete,eu nu voi fi pe net,atunci.
alexxandra
Postat pe 21 Februarie 2010 14:01
ALEXANDRA I-TI MULTUMESC PT SFATURI...AM INCERCAT SI LA ANTENA1 SI AU ZIS CA NU POT FACE ANUNTUL PUBLIC PENTRU CA NU ESTE IN CAMPANIA ANTENEI
mcherciu
Postat pe 21 Februarie 2010 14:11
De la: Alexxandra, la data 2010-02-21 14:01:42788.iubito,imi era dor de tine.iti urez fericire maxima si mult noroc in viata.imi place mult sa spun :orice Julieta are un Romeo al ei.si tui vei gasi calea presarata de trandafiri spre iubitul vietii tale Irinuca.La multi ani !si tie de Dragobete,eu nu voi fi pe net,atunci.
da eu stiu ca voi intalni acea persoana,care sa aprecieze bunatatea si bunul meu simt...Si sa ma sprijine in momentele atuncu cand sunt slaba si vulneranbila..Nu sa imi umble capul cu tampenii negative...Eu sunt o persoana exigenta si nu ma pot impreteni cu oricine
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 14:15
De la: garbo099788, la data 2010-02-21 14:15:39
De la: Alexxandra, la data 2010-02-21 14:01:42788.iubito,imi era dor de tine.iti urez fericire maxima si mult noroc in viata.imi place mult sa spun :orice Julieta are un Romeo al ei.si tui vei gasi calea presarata de trandafiri spre iubitul vietii tale Irinuca.La multi ani !si tie de Dragobete,eu nu voi fi pe net,atunci.
da eu stiu ca voi intalni acea persoana,care sa aprecieze bunatatea si bunul meu simt...Si sa ma sprijine in momentele atuncu cand sunt slaba si vulneranbila..Nu sa imi umble capul cu tampenii negative...Eu sunt o persoana exigenta si nu ma pot impreteni cu oricine
Noi femeile suntem mai sensibile si de asta cateodata ne simtit slabe..Si pt asta avem nevoie de persoane masculine care sa ne sprijine sufleteste cu un sfat bun,Nu sa iti amarasca si mai rau sufletu,pt ca barbatii nu gandesc asa cu inima asa cum suntem noi femeile si nu pun atata suflet..De asta sunt mai rezistenti si avem nevoie de sprijin..dar nu avem nevoie de barbati care sa profite de sensibilitatea noastra si slabiciunea noastra si sa ne amarasca si mai rau zilele..Mai bine lipsa,decat asemenea specimene de barbati,care sa te chinuie,si cum femeia pune suflet pt ca ii sensibila este rau pt ea
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 14:20
De la: Alexxandra, la data 2010-02-21 14:01:42788.iubito,imi era dor de tine.iti urez fericire maxima si mult noroc in viata.imi place mult sa spun :orice Julieta are un Romeo al ei.si tui vei gasi calea presarata de trandafiri spre iubitul vietii tale Irinuca.La multi ani !si tie de Dragobete,eu nu voi fi pe net,atunci.
Pt ca o femeia are nevoie de sprijin sufleteste si sfaturi pozitive de la un barbat.Care are capacitatea si puterea de gandi la rece si mai practic ca o femeia.Pt ca femeia este mai slaba pt ca este sensibila si de asta are nevoie de sprijin moral.in momentele de slabiciune si dificultate.Dar nu sa profite de slabiciunea noastra a femeilor..Pt ca este foarte urat,asa consider eu
garbo099788
Postat pe 21 Februarie 2010 14:24
De la: mcherciu, la data 2010-02-21 14:11:45ALEXANDRA I-TI MULTUMESC PT SFATURI...AM INCERCAT SI LA ANTENA1 SI AU ZIS CA NU POT FACE ANUNTUL PUBLIC PENTRU CA NU ESTE IN CAMPANIA ANTENEI




imi pare rau ce aud,dar cu un comision la suma acumulata prin teledon,sunt sigura ca romtelecomul se implica.uite promit ca maine iti dau adss unor fundatii care ,chiar se implica.trebuie sa existe o sansa.si o vom gasi.sanatate multa.mai vb.nu uit ce promit.
alexxandra
Postat pe 21 Februarie 2010 14:39
De la: mcherciu, la data 2010-02-21 14:11:45ALEXANDRA I-TI MULTUMESC PT SFATURI...AM INCERCAT SI LA ANTENA1 SI AU ZIS CA NU POT FACE ANUNTUL PUBLIC PENTRU CA NU ESTE IN CAMPANIA ANTENEI
pai normal,nu iese banu',nu te stie vreun sefulet,nu esti bun,stai acasa,freaka menta si cand vine gunoiu' poate se gaseste o pubela si pt.tine,asta-i politica damboviteana
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 06:19
De la: mcherciu, la data 2010-02-21 12:40:57BUNA ZIUA TUTUROR SI BINE V-AM GASIT!AS VREA SA RASPUND LA TPIC DAR IN FELUL MEU Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 20:00 CITEAZA RASPUNDE

Buna seara,
Ma intreb deseori, cata putere trebuie sa avem emotional, sa auzim sau sa vedem cu ochii nostrii, cum situatii de viata in care cei dragi sunt personajele principale, devin de nerezolvat, si ajungem sa simtim ca suntem incapabili sa oferim... ajutor;
Linkul de mai jos exprima, unul din multele cazuri ;
Asa este si cazul lui SILVIU care are sotia ELENA bolnava de cancer,dar cu rezolvare.
Exista sanse majore in straintate;
Ca oameni spuneti-ne, cum putem sustine astfel de cazuri, cum se poate AJUTA, cum se pot ajuta, astfel de situatii, fara a da senzatia ca ...SE CERE...fara a da senzatia de UMILINTA... a celor care sunt in aceasta situatie;
Exista sanse!!!!...
Un inceput pentru strangere de fonduri a fost derulat de catre utilizatorii 9 am NEWS, prin postarea cazului in newsletter, in speranta ca acest jurnal online este accesat;
Dati-mi voie sa cred, ca exista OAMENI, cu inima,suflet, posibilitati sau idei , ce pot duce catre un zambet de multumire si credinta.. ca nu suntem singuri
Pentru cei care doresc sa-i ajute adresa este: CONSTANTIN BUCUR SILVIU ,str. poet Grigore Alexandrescu ,nr.5, VALENII DE MUNTE, jud. PRAHOVA Cu speranta ca apelul meu a ajuns la sufletul fiecarui cititor
ce sa-ti spun mariana,io l-as ajuta pe subred,da' nu-i problema la mine,ma gandesc cu groaza daca eram io in locu' lui,da' in acelasi timp sunt sigur ca totu' se va rezolva cu bine si la vara vom bea din vinu' lui,cine ar putea ajuta nu poate cobori de pe piedestal sa faca ceva concret si ma refer aici la tovii politicieni pe care maimutoii de romani in inconstienta lor ii voteaza mereu pe aceiasi trogloditi
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 06:34
Silviu
Avatarul lui Silviu
800 mesaje
Membru din: 6/06/2009
Oras: ALTA LOCALITATE

Postat pe: 24 Februarie 2010, ora 07:06
Citeaza Raspunde

va multumesc tuturor ...
Elena a inceput sa inteleaga care e starea ei ...
Nu vrea sa mai sufere ...
Si nici nu mai crede ca exista ceva ce ar putea sa o ajute.
Nu vrea chimio pentru ca a vazut in spital oameni in situatia in care se afla ea acum, trecand prin chinuri groaznice pentru nimic ...
Vrea sa isi petreaca timpul ramas, cat o mai fi, impacata cu Dumnezeu si sa sufere cat mai putin...
Azi noapte am plans amandoi.
Eu n-am mai plans de zeci de ani si am tinut totul in mine, dar am plans atat de tare incat a venit ... Elena sa ma imbarbateze ...
M-am eliberat de o tona de venin ...

Va rog sa nu mai incercati sa trimiteti bani sau alte ajutoare.
E cineva din Bucuresti care mi-a trims 500 lei, dar care nu si-a dat decat numele, fara adresa ... o doamna. Ne-au prins tare bine acesti bani, dar as vrea sa-i returnez peste ceva timp, dupa ce se va termina totul ... pentru ca am impresia ca femeia respectiva ar putea fi mai saraca decat mine ...
V-am mai spus ca eu castig destul de bine si nu am motive sa ma plang de bani in conditii normale, doar ca, din cauza acestei boli din ultima jumatate de an cat a urmat terapia gerson, am acumulat luna de luna datorii ca sa pot sustine terapia asta, care n-a dat rezultatele dorite, din pacate.
As vrea sa returnez banii celor doua persoane de pe net care m-au ajutat fara sa ma cunoasca, pentru ca ele sunt mai sarace decat mine, dar mai simtitoare ...
Pe una o cunosc (n-o s-o numaesc aici pentru ca asa vrea ea) dar pe cealalta nu. Amandoua sunt din Bucuresti.
Adresa mea a devenit publica.
Oricand sunt binevenite in casa mea.
Va multumesc.
Va mai tin la curent.
Vedeti-va de vietile voastre si bucurati-va de ele. De partea plina a paharului.
Si mai spuneti celor pe care-i iubiti, ca-i iubiti, din cand in cand. Nu asteptati sa se afle in pragul mortii ca sa spuneti asta ....
S-ar putea sa nu aveti nici sansa asta.
Noi am avut-o macar pe asta....
Doamne' Ajuta !
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 07:20
din cauza mesajului de mai sus am fugit de pe 9am,altfel ma umpleam de lacrimi
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 07:45
Florine si eu pling cind vad cita suferinta este in sufletul acestui om....se spune ca ce nu te doboara te face mai puternic numai ca el este demoralizat complet...toti santem nistre straini dar daca piere si speranta si omenia am trait degeaba pe pamint SILVIU ARE NEVOIE DE NOI MAI MULT DECAT ORICIND
mcherciu
Postat pe 24 Februarie 2010 09:55
anumite jonglerii nu-s la indemana oricui...
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 09:59
De la: pik_nik, la data 2010-02-24 09:59:43anumite jonglerii nu-s la indemana oricui...
adica??? detaliaza,te rog !!!
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 10:06
ti s-a parut ca m-am adresat tie? ete ca n-am chef sa explic, e bine?
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:08
De la: pik_nik, la data 2010-02-24 10:08:37ti s-a parut ca m-am adresat tie? ete ca n-am chef sa explic, e bine?
sa fii sanatos cu chefu' tau cu tot,haidi pa !!!
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 10:11
De la: pik_nik, la data 2010-02-24 10:08:37ti s-a parut ca m-am adresat tie? ete ca n-am chef sa explic, e bine?
DASTIA AVEM SI PE 9 AM
mcherciu
Postat pe 24 Februarie 2010 10:12
De la: mcherciu, la data 2010-02-24 10:12:07
De la: pik_nik, la data 2010-02-24 10:08:37ti s-a parut ca m-am adresat tie? ete ca n-am chef sa explic, e bine?
DASTIA AVEM SI PE 9 AM
e plina lumea de ei,cine-i mai baga-n seama,nu vezi ca foamea-i scoate afara ca pe ciuperci dupa ploaie
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 10:14
cand prostia lasa la vedere zonele sensibile...
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:15
De la: pik_nik, la data 2010-02-24 10:15:11cand prostia lasa la vedere zonele sensibile...
ete pa se-neca,dispai vis urat
florin999
Postat pe 24 Februarie 2010 10:17
iar ai incurcat pastilele?
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:18
Si azi se`mparte prostia?

Buna dimi pik
AdrianaR
Postat pe 24 Februarie 2010 10:19
i-as zice mai degraba imprudentza
da' e hazliu sa vezi doi conducatori de atelaje balegoase incercand sa piloteze o naveta spatiala
buna sa-ti fie ziua, Adriana!
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:23
mneata piku....te ai cam prajit!!!!! ca sa zic asiiia frumocs!!!!
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:24
hahaha pik ca bine le mai zici u...
da io nush de ce n`am poza la "avatar"
AdrianaR
Postat pe 24 Februarie 2010 10:26
ca sa ma invidiezi mai tare, nazi!
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:26
Adriana, parca vazusem pe cineva zilele trecute obsedat de rochia ta. poate...
pik_nik
Postat pe 24 Februarie 2010 10:28
hmmmmm,bini.....
nazirra
Postat pe 24 Februarie 2010 10:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lucrul cu tine insuti 100 De la: alfheim 16 Iunie 2011 09:24
card de sanatate pierdut,problema urgenta 5 De la: garbo_455882 26 Noiembrie 2016 20:11
As vrea sa-mi fac un blog pe wordpress. Vreau ajutor, va rog! 1 De la: garbo000384 7 Iulie 2009 11:28
Cumpara un buchet de flori si ajuti la plantarea unui copac 1 De la: Floriaana 25 Aprilie 2012 16:22
operatie....ajutor 11 De la: sora_ilsi 30 Noiembrie 2009 13:36
Setari Cookie-uri