VREAU SA FIU BUN , HAI SA DEVENIM BUNI . NU VRETI SI VOI ?

s=o duuuuuuus?????...pfooooaiiii..ce am scapat......s-o mai dus unu pe langa mine......l-am scapat si pe asta.......
tutankhamon
Postat pe 21 Februarie 2010 00:47
iooooi...am dat-o in balbaiala......cand am auzit de viol.....
tutankhamon
Postat pe 21 Februarie 2010 00:47
era doar o variatiune pe aceeasi tema...
sora_ilsi
Postat pe 21 Februarie 2010 00:59
ilsucaaaa....balbaiala miaaaaa?????
tutankhamon
Postat pe 21 Februarie 2010 01:06
ahaaaaaaaaaaaaaaaa...de soooooooomnnnnnnnnn... moooooooooooorrrrrrrr... da de plecat nu plec......................
sora_ilsi
Postat pe 21 Februarie 2010 01:11
mie mi-a fost somn.....dar acuma sunt fresh....am bagat un dire straits - sultan of swing.....
tutankhamon
Postat pe 21 Februarie 2010 02:01
versurile melodiei Omul bun in viata pierde

roversuri.ro > Litera C > Costel Ciofu > Versurile Costel Ciofu - Omul bun in viata pierde

Versuri Omul bun in viata pierde


1: In prieteni am ajuns sa nu mai cred
Findca in viata m-au facut mereu sa pierd
Am avut mare incredere in ei
I-am iubit,i-am ajutat ca pe fratii mei..

REFREN:

Ca omul bun in viata pierde
De cate ori in prieteni se increde
Ca omul bun noroc nu are
Dar sa fii om in viata e lucru mare..x2

2: Tot ce mi-au cerut din suflet eu le-am dat
Si de bunatatea mea mereu au profitat
La mine veneau numai la cerut
Cand le-am spus ca nu mai am
Pe rand i-am pierdut..
REFREN:

Ca omul bun in viata pierde
De cate ori in prieteni se increde
Ca omul bun noroc nu are
Dar sa fii om in viata e lucru mare..x2

In prieteni am ajuns sa nu mai cred
Findca in viata m-au facut mereu sa pierd
Am avut mare incredere in ei
I-am iubit,i-am ajutat ca pe fratii mei..
Tot ce mi-au cerut din suflet eu le-am dat
Si de bunatatea mea mereu au profitat
La mine veneau numai la cerut
Cand le-am spus ca nu mai am
Pe rand i-am pierdut..

REFREN:

Ca omul bun in viata pierde
De cate ori in prieteni se increde
Ca omul bun noroc nu are
Dar sa fii om in viata e lucru mare..x2

alexxandra
Postat pe 21 Februarie 2010 11:26
H??????
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 11:47

te doare capu'!
bluelight
Postat pe 21 Februarie 2010 11:52
ce aiureli de versuri

ce manica de mare simtire sentimentala
si_totusi
Postat pe 21 Februarie 2010 11:53
Asta zici ca`i "imnu" Irinucai!
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 11:59
si_totusi
Postat pe 21 Februarie 2010 12:00
Hop si eu!
Chiar daca ceea ce ma framanta pe mine nu i-si are locul in acest Top, mi-au atras atentia majusculele cu care e scris acesta. VREAU SA FIU MAI BUN... Mai, care e suficient de rabdador pentru a ma ajuta sa aranjez cartiile astea din capsorul meu pe care eu le numesc ganduri! Daca ar fi cineva curios sa afle, am sa scriu pe un alt TOP tot ceea ce ma macina. Insa pe scurt, ce ma macina pe mine e ca nu pot fi mai bun decat altcineva... pentru cineva! :D GOT-IT?
catharsis
Postat pe 21 Februarie 2010 12:01
eu am admirat intotdeauna perseverenta, dar pana la o limita... dincolo de limita, capata alt nume...

aleho, tu cand ai sa pricepi, fetita, ca chestiile astea nu prind la noi, astia de pe garbo?
ce sa-i faci, a tunat si ne-a adunat.

mai incearca pe kudika
Tylly
Postat pe 21 Februarie 2010 12:05
se pare ca am intrat in curtea cui nu trebuia! greseala mea, ma cherie!
catharsis
Postat pe 21 Februarie 2010 12:07
catharsis, fii tu insuti.
daca nu esti suficient de bun pentru cineva anume, vei fi cu siguranta bun pentru altcineva.
Tylly
Postat pe 21 Februarie 2010 12:08
Exact. Acelasi sfat l-as fi dat si eu. Doar ca e mult mai mult de-atat! A-i spune ca-s incapatant, dar cum e cand cineva i-ti spune ca esti bun...cel mai bun chiar, si sa nu crezi asta. Cred ca am o parere tare proasta despre mine!
catharsis
Postat pe 21 Februarie 2010 12:11
atunci fa un efort si schimba-ti parerea ,...
ladyDY
Postat pe 21 Februarie 2010 12:16
Cand ai devenit deja paranoic, cred ca doar un doctrinat i-ti mai poate schimba parerea! S-a mers prea departe!.... E o poveste mai lunga, cu care nu am de gand sa va plictisesc! Poate e mai bine sa tin totul pentru mine, poate nu am nimerit site-ul potrivit ( dupa cum mi s-a spus) Poate.... Nu stiu! :D
catharsis
Postat pe 21 Februarie 2010 12:20
te temi sa n-o dezamagesti.
nu te teme, nu te considera un zeu... vrea doar sa te stimuleze, sa te incurajeze. cu siguranta tine foarte mult la tine.
tu fa ceea ce trebuie si ceea ce poti, dar fa-o in primul rand pentru tine.
ea va aprecia si va admira determinarea si ambitia ta, nu neaparat performantele.
Tylly
Postat pe 21 Februarie 2010 12:20
Deschide un topic!Poate aflii mai multe pareri...pana la urma asta`i ideea,sa aflii pareri si sa iei ce consideri ca`ti ajuta!
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 12:25
in fiecare zi imi propune sa fiu mai buna,...de multe ori imi reuseste ....de alte ori o dau in bara,...dar ma tin de ea sa nu cad.....



ladyDY
Postat pe 21 Februarie 2010 12:27
Hahaha,tine`te bine atunci!
App...buna dimineata tuturor...nu de alta dar eu inca`mi savurez cafeluta!Daca mai doreste cineva,sa faca comanda ca vine si cafeaua!
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 12:31
Chiar ma gandeam sa deshid un topic! Deocamdata va multumesc voua, celor de aici. Voi scrie mai multe in topic despre nelamurirea mea! Sunteti invitati sa comentati!
catharsis
Postat pe 21 Februarie 2010 12:31
BUNA ZIUA TUTUROR SI BINE V-AM GASIT!AS VREA SA RASPUND LA TPIC DAR IN FELUL MEU Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 20:00 CITEAZA RASPUNDE

Buna seara,
Ma intreb deseori, cata putere trebuie sa avem emotional, sa auzim sau sa vedem cu ochii nostrii, cum situatii de viata in care cei dragi sunt personajele principale, devin de nerezolvat, si ajungem sa simtim ca suntem incapabili sa oferim... ajutor;
Linkul de mai jos exprima, unul din multele cazuri ;
Asa este si cazul lui SILVIU care are sotia ELENA bolnava de cancer,dar cu rezolvare.
Exista sanse majore in straintate;
Ca oameni spuneti-ne, cum putem sustine astfel de cazuri, cum se poate AJUTA, cum se pot ajuta, astfel de situatii, fara a da senzatia ca ...SE CERE...fara a da senzatia de UMILINTA... a celor care sunt in aceasta situatie;
Exista sanse!!!!...
Un inceput pentru strangere de fonduri a fost derulat de catre utilizatorii 9 am NEWS, prin postarea cazului in newsletter, in speranta ca acest jurnal online este accesat;
Dati-mi voie sa cred, ca exista OAMENI, cu inima,suflet, posibilitati sau idei , ce pot duce catre un zambet de multumire si credinta.. ca nu suntem singuri
Pentru cei care doresc sa-i ajute adresa este: CONSTANTIN BUCUR SILVIU ,str. poet Grigore Alexandrescu ,nr.5, VALENII DE MUNTE, jud. PRAHOVA Cu speranta ca apelul meu a ajuns la sufletul fiecarui cititor
mcherciu
Postat pe 21 Februarie 2010 12:40
De la: AdrianaR, la data 2010-02-21 12:31:04Hahaha,tine`te bine atunci!
App...buna dimineata tuturor...nu de alta dar eu inca`mi savurez cafeluta!Daca mai doreste cineva,sa faca comanda ca vine si cafeaua!



hhihihihii,....adriano,....mama,...is mai batrana....nu vrei tu sa ma ajuti sa nu cad astazi? nu de alta dar este greu dupa ziua de ieri.....baga o cafa,...
ladyDY
Postat pe 21 Februarie 2010 12:42
ACEST MESAJ IL GASITI SI PE 9 AM NEWS
mcherciu
Postat pe 21 Februarie 2010 12:42
De la: ladyDY, la data 2010-02-21 12:42:10
De la: AdrianaR, la data 2010-02-21 12:31:04Hahaha,tine`te bine atunci!
App...buna dimineata tuturor...nu de alta dar eu inca`mi savurez cafeluta!Daca mai doreste cineva,sa faca comanda ca vine si cafeaua!



hhihihihii,....adriano,....mama,...is mai batrana....nu vrei tu sa ma ajuti sa nu cad astazi? nu de alta dar este greu dupa ziua de ieri.....baga o cafa,...


Cu cea mai mare placere distinsa doamna!Oricand o cafeluta pt d`voastra
AdrianaR
Postat pe 21 Februarie 2010 12:44
m aretrag sa savurez cafeaua,....mamaaa ce aromaaaa....dar mere si-o tigara....
ladyDY
Postat pe 21 Februarie 2010 12:50
De la: mcherciu, la data 2010-02-21 12:40:57BUNA ZIUA TUTUROR SI BINE V-AM GASIT!AS VREA SA RASPUND LA TPIC DAR IN FELUL MEU Postat pe: 20 Februarie 2010, ora 20:00 CITEAZA RASPUNDE

Buna seara,
Ma intreb deseori, cata putere trebuie sa avem emotional, sa auzim sau sa vedem cu ochii nostrii, cum situatii de viata in care cei dragi sunt personajele principale, devin de nerezolvat, si ajungem sa simtim ca suntem incapabili sa oferim... ajutor;
Linkul de mai jos exprima, unul din multele cazuri ;
Asa este si cazul lui SILVIU care are sotia ELENA bolnava de cancer,dar cu rezolvare.
Exista sanse majore in straintate;
Ca oameni spuneti-ne, cum putem sustine astfel de cazuri, cum se poate AJUTA, cum se pot ajuta, astfel de situatii, fara a da senzatia ca ...SE CERE...fara a da senzatia de UMILINTA... a celor care sunt in aceasta situatie;






Un inceput pentru strangere de fonduri a fost derulat de catre utilizatorii 9 am NEWS, prin postarea cazului in newsletter, in speranta ca acest jurnal online este accesat;
Dati-mi voie sa cred, ca exista OAMENI, cu inima,suflet, posibilitati sau idei , ce pot duce catre un zambet de multumire si credinta.. ca nu suntem singuri
Pentru cei care doresc sa-i ajute adresa este: CONSTANTIN BUCUR SILVIU ,str. poet Grigore Alexandrescu ,nr.5, VALENII DE MUNTE, jud. PRAHOVA Cu speranta ca apelul meu a ajuns la sufletul fiecarui cititor






bine ai venit!cazul acesta ca si alte cazuri sunt f tragice.scuza pe unii vizitatori ai acestui topic,care ti-au raspuns prin bunatatea lor ,ca prefera sa isi bea cafelutele.eu ti-as da un sfat in legatura cu anuntul tau.banuiesc ca deja e deschis un cont in banci.mai poti face o incercare cu romtelecomul .adica un teledon.acolo suna cine doreste sa ajute aceste cazuri disperate,si prin apelurile date ,contra -cost,banii se indreapta catre aceste persoane care sunt in impas.te felicit pt.sufletul sensibil si pt initiativa.astept teledonul.sanatate multa tuturor celor atat de incercati.
Exista sanse!!!!...
alexxandra
Postat pe 21 Februarie 2010 13:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
disperataa 26 De la: hermosa20 22 Iulie 2012 07:54
gradinita si afer school 3 De la: ilincaianovici 6 Septembrie 2012 11:38
si politia pe internet 12 De la: tutankhamon 25 August 2010 21:41
SOTUL MEU VREA SA STEA DE VORBA PE MESS CU ALTE FEMEI. SA-L LAS? 69 De la: Nathaly_Albu 6 Septembrie 2009 23:09
RUGĂCIUNE 7 De la: garbo233027 10 Iunie 2015 14:40
Setari Cookie-uri