Oare femeile nu pot face plangere la guvern..Pt antiagresiune impotriva femeilor

Si barbatii care agreseaza femeia fizic sau verbal.Sa fie sever pedepsit.Pt ca Romania nu va putea evolua,daca nu va exista colegialitate intre barbat si femeie...O sa se ajunga doar la degradare..Si barbatii nu asculta doar daca nu sunt aspru pedepsiti...Pt ca din cate inteleg la femei nu le place ca fie agresate fizic sau verbal de barbati.Pt ca practic suntem o tara democrata.fiecare putem lupta pt telurile noastre
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:41
Pt ca este la fel si in occident.nu se va putea evolua,daca barbatul exploateaza femeia nu se duce la munca....Nu pun umarul sa lupte.Pt ca sunt barbati,ar putea lupta dar nu vor..Pt ca majoritatea sunt lenesi.Si prefera sa agreseze femeia sa o trimita la munca si multi chiar traiesc de pe urma femeilor..Pai credeti ca asa o sa evolueze romania?
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:43
Sa existe reguli aprobate de guvern.In care sa oblige barbatii sa nu mai agreseze femeia fizic sau verbal si sa se duca la munca,nu sa traiasca de pe urma femeilor .Nu ca daca femeia face plangere la politie,,sa zica ca este problema domestica.Nici un barbat nu are dreptul sa agreseze femeia fizic sau verbal
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:45
Am o presimtire sumbra ! Oare sa ma insel ???
Ideile imi par cunoscute ....
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 14:46
Oare nu puteai sa scri totul intr`un mesaj?Ai caractere nelimitate!
Banuiesc ca esti femeie...dar de ce te "numesti" Batman nu m`am prins!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 14:49
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 14:49:09Oare nu puteai sa scri totul intr`un mesaj?Ai caractere nelimitate!
Banuiesc ca esti femeie...dar de ce te "numesti" Batman nu m`am prins!
Din greseala....Pai normal ca sunt femeie.Pt ca tin cu femeile.Si sunt contra agresiunilor impotriva femeilor
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:53
Nu m-am inselat !!!
Iar ne bantui , disperato ???
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 14:56
Pacat ca multe "si`o iau" pe buna dreptate daca se poate spune`asa!
Si tot nu mi`ai zis de ce "te numesti" Batman?
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 14:56
De la: batman1, la data 2010-02-18 14:53:55
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 14:49:09Oare nu puteai sa scri totul intr`un mesaj?Ai caractere nelimitate!
Banuiesc ca esti femeie...dar de ce te "numesti" Batman nu m`am prins!
Din greseala....Pai normal ca sunt femeie.Pt ca tin cu femeile.Si sunt contra agresiunilor impotriva femeilor
Pt ca agresiunea nu se va ajunge nicaieri.Pt ca nimanui nu ii pace sa fie AGRESAT FIZIC SAU VERBAL....pt ca stiu ca romania sa poata evolua in bine,trebuie reguli solide pt oameni si severe..Pt ca de asta este atata dezoridine in Romania...Daca romanii vor deveni mai intelgenti.Romania va progresa...Si femeile sa fie protejate si respectate...Ca si in occident...Cu credinta sa faca fiecare ce vrea.Daca se multumeste doar cu bani,,pt ca banii nu te faca fericit decat la suprafata...
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:56
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 14:56:33Pacat ca multe "si`o iau" pe buna dreptate daca se poate spune`asa!
Pai lasa ca si barbatii ar merita sa fie batuti si nu sunt si inca cum...Dar cu bataia nu se rezolva nimic..Doar divorturi,rautate.Pt ca bataia inraieste.La fel ca si pe un animal...Devine rau,,daca este agresat.Pt ca de asta asa se inraiesc animalele ...Asa si oamenii...Se inraiesc daca este agresat
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:58
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 14:56:33Pacat ca multe "si`o iau" pe buna dreptate daca se poate spune`asa!
Si tot nu mi`ai zis de ce "te numesti" Batman?
Pai de la nume salvator...Asa mi-a venit in minte
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 14:59
Io as zice mai INTELEPTI!
Si...da,banii n`aduc fericirea,dar o intretin...sa nu uitam ca multe si`o iau pt ca din lipsa banilor se isca certuri in multe familii (si bine`nteles ca femeile au minunatul talent de`a intretine cearta) !
Ce zici de asta?
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 15:00
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 15:00:53Io as zice mai INTELEPTI!
Si...da,banii n`aduc fericirea,dar o intretin...sa nu uitam ca multe si`o iau pt ca din lipsa banilor se isca certuri in multe familii (si bine`nteles ca femeile au minunatul talent de`a intretine cearta) !
Pai poate tin fericirea la suprafata ca si in tarile din occident....Ca sa poti iubi cu inima,,,in primul rand trebuie sa ai o inima curata,credinta in Dumnezeu....Pt ca din cate stiu nici prin occident nu exista marile iubiri.Si sunt atatea divorturi si despartiri.Adevarul ca oamenii sunt mai linistiti,mai civilizati...Dar rautatea exista.Pt ca oamenii din occident se respecta pt faptul,ca sunt independenti.Si nu depind finaciar unii de altiii.Si asta ii face sa se respecte unii pe altii
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:07
Hahahaha,multe sti tu,dar defapt nimic!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 15:08
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 15:00:53Io as zice mai INTELEPTI!
Si...da,banii n`aduc fericirea,dar o intretin...sa nu uitam ca multe si`o iau pt ca din lipsa banilor se isca certuri in multe familii (si bine`nteles ca femeile au minunatul talent de`a intretine cearta) !
Ce zici de asta?
Pai fiecare femeie constentizeaza ca trebuie sa fie ajutata de barbat..Poate femeile nu stiu sa se explice...Dar ele simt,,,poate ca asa este inzestrata femeia de la Dumnezeu..Ca barbatul trebuie sa munceasca si sa ajute familia..Nu sa astepte de la femeie..Si de asta sunt certuri.Pt ca si eu as face la fel.Daca as vedea ca barbatul nu este in stare sa aduca bani suficienti,ca sa putem trai bine.Pt ca asta este datoria barbatului.Si femeia sa ajute
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:10
De la: batman1, la data 2010-02-18 15:10:09
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 15:00:53Io as zice mai INTELEPTI!
Si...da,banii n`aduc fericirea,dar o intretin...sa nu uitam ca multe si`o iau pt ca din lipsa banilor se isca certuri in multe familii (si bine`nteles ca femeile au minunatul talent de`a intretine cearta) !
Ce zici de asta?
Pai fiecare femeie constentizeaza ca trebuie sa fie ajutata de barbat..Poate femeile nu stiu sa se explice...Dar ele simt,,,poate ca asa este inzestrata femeia de la Dumnezeu..Ca barbatul trebuie sa munceasca si sa ajute familia..Nu sa astepte de la femeie..Si de asta sunt certuri.Pt ca si eu as face la fel.Daca as vedea ca barbatul nu este in stare sa aduca bani suficienti,ca sa putem trai bine.Pt ca asta este datoria barbatului.Si femeia sa ajute
dar multe femei muncesc mai mult ca barbatiii,,,de asta nu este spor.Pt ca femeia nu este asa practica ca un barbat..de asta nu se vede spor.Barbatii sunt cei practici,care ar putea castiga multi bani daca le-ar placea munca si sa isi bata capul,pt familia lui
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:12
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 14:56:13 Nu m-am inselat !!!
Iar ne bantui , disperato ???


Ma dau batuta!Dar cine e doamna/domnisoara?Vreun suflet ratacitor?Ca vad ca nu tare`si gaseste linistea iar eu ca muta imi fac de lucru!
AdrianaR
Postat pe 18 Februarie 2010 15:14
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 14:46:58Am o presimtire sumbra ! Oare sa ma insel ???
Ideile imi par cunoscute ....
Vorbeste la subiect te rog,daca ai ceva de zis
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:16
Ce subiectul meu vrei sa-ti spun irinuco, buna01 sau omulsincer ???
Bre, disperato , te dau de gol exprimarea si ideile alea ...cre(s)tine !!!
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 15:23
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 15:23:34Ce subiectul meu vrei sa-ti spun irinuco, buna01 sau omulsincer ???
Bre, disperato , te dau de gol exprimarea si ideile alea ...cre(s)tine !!!
Habar nu am la ce te referi..Dar daca ai ceva de zis.Vorbeste referitor la topik,daca ai ceva de zic.Pt ca de restul nu ma intereseza la ceea ce te referi
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:25
yanya_charberet
Postat pe 18 Februarie 2010 15:26
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 15:23:34Ce subiectul meu vrei sa-ti spun irinuco, buna01 sau omulsincer ???
Bre, disperato , te dau de gol exprimarea si ideile alea ...cre(s)tine !!!
ioi ai grija cum vorbesti de irina, ca acusica apare aparatorul si .........va iesi scantei
yanya_charberet
Postat pe 18 Februarie 2010 15:28
Bre, ma lasi ! Hai , ca n-are rost sa-mi pierd timpul si nervii cu tine !
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 15:28
De la: batman1, la data 2010-02-18 15:16:23
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 14:46:58Am o presimtire sumbra ! Oare sa ma insel ???
Ideile imi par cunoscute ....
Vorbeste la subiect te rog,daca ai ceva de zis
irino iti spuse fata asa mai printre picaturi , dar esti grea de cap
yanya_charberet
Postat pe 18 Februarie 2010 15:29
Yaya, nu era pt tine comentariul , ci pt dezaxata aia ....se stie ea care !
eu_vio
Postat pe 18 Februarie 2010 15:30
De la: eu_vio, la data 2010-02-18 15:30:32Yaya, nu era pt tine comentariul , ci pt dezaxata aia ....se stie ea care !
eu am intzeles mesajul, stai linistita, aberatiile si ideile ei de doi bani o dau de gol, dar shtttttt, ca acu vine protectorul ei si scoate flacari pe nari
yanya_charberet
Postat pe 18 Februarie 2010 15:32
beyy BATMAN 1 vezi ca ti-ai pierdut MASCA..
STIM cine esti
LILO
Postat pe 18 Februarie 2010 15:32
De la: AdrianaR, la data 2010-02-18 15:00:53Io as zice mai INTELEPTI!
Si...da,banii n`aduc fericirea,dar o intretin...sa nu uitam ca multe si`o iau pt ca din lipsa banilor se isca certuri in multe familii (si bine`nteles ca femeile au minunatul talent de`a intretine cearta) !
Ce zici de asta?


imi pare rau AdrianaR, dar nimeni nu merita sa ia o palma de la nimeni! ca femeile intretin cearta si de aceea si-o iau pe drept ... NU spune asa ceva!

poate femeia aceea (care intretine cearta) nu stie sa-si exprime parerea in asa fel incat sa-si faca barbatul sa inteleaga de ce este suparata/ce o deranjeaza .... dar nici barbatul care loveste nu stie sa-si exprime parerea ci e dobitoc! acolo, unde se ajunge la bataie, e o lipsa de intelegere, despre comunicare ce sa mai zic ....
clippy
Postat pe 18 Februarie 2010 15:32
Pt ca daca barbatii se femeile ar fii mai uniti.Si nu s-ar mai judeca unii pe altii,si s-ar ajuta unii pe altii.Uite asa ar evolua progresiv Romania..La ceea care ne dorim cu totiii Dar multi oameni au nevoie de reguli severe.Pt ca nu inteleg de vorba buna...Si regulile sa fie de la guvern
batman1
Postat pe 18 Februarie 2010 15:34
si mai ce?
LILO
Postat pe 18 Februarie 2010 15:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fund bombat 18 De la: garbo_420653 27 Decembrie 2015 18:39
Durere din cauza virginitatii? sau... 32 De la: garbo059117 29 Decembrie 2009 09:21
Loredana isi impinge sotul la (sexting) 13 De la: reyya 10 Noiembrie 2009 16:47
Cata rautate!! 30 De la: blondina_X 4 Aprilie 2013 15:37
vreau un sfat!sa mai raman alaturi de el?sau sa-l las? 337 De la: anarax 12 Iunie 2010 02:07
Setari Cookie-uri