Alimente care aduc buna dispozitie

Bananele, ciocolata, carnea de curcan, dovleacul si cartofii se numara printre alimentele care dau o stare de buna dispozitie. Desi cele mai multe dintre ele sunt bogate si in calorii, medicii spun ca aceste alimente contin serotonina sau triptofan un precursor al acestui hormon al fericirii, cum mai este numita serotonina

Urmareste un material video interesant pe http://stiintasuccesului.blogspot.com/2010/01/noutati.html

Stiinta_succesului
Postat pe 1 Februarie 2010 16:30
eu zic ca si neshte mici perpelitzi pe jaratec, cu o felie de ceafa de porc alaturi, tot buna dispozitie-aduc... n-am vazut pe unu' sa planga pe marginea gratarului...
zambil
Postat pe 1 Februarie 2010 17:23
dap..dar toate ingrasa...
reyya
Postat pe 1 Februarie 2010 17:26
pai slabanogii nu-s prea veseli, de felu' lor... ia arunca-ti o privire pe forumu' asta, ca sa nu dau exemple mai departate... ii ghicesti din prima p-aia deprimatii...
zambil
Postat pe 1 Februarie 2010 17:28
da, si oleaca de varza calita cu niste carnati bine usturoiati si iuti, nu fac greata la stomac. plus o mamaliga aburinda si un pahar de vin rosu fac ca cea serotonima sau cum dracu o mai fi numind-o astia care nu stiu ce e dar isi dau cu parerea, sa existe cred ca am fost clara in exprimare

si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 17:32
dupa aia veniti la sala ....si ma intrebati cum sa le dati jos( varzica , carnita, si toate cele... Va vad eu dupa
reyya
Postat pe 1 Februarie 2010 17:35
nea zambile, suntem oameni si noi - cand mai veseli cand mai tristi - de ce esti rau?

si apoi n-as zice ca cei care posteaza pe topicurile cu cure de slabire sunt prea veseli
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 17:35
Totusica ..asa ai un talent in descrieri de ma omori ..ma apuc de varza cu carnati
reyya
Postat pe 1 Februarie 2010 17:37
reya, papa ce-ti zic eu si totul va fi ok. stii ceva? conteaza foarte mult sa fii fericita. ca papi napi sau ceafa de porc, nu are importanta,atat timp cat simti ca ti-i bine

si apoi, mama ei de viata. aia e rau, ailalta e nasparlie... d'apoi ,la ce mai traiesc? sa stau cu ochii pe mercurial? daca e sa mor, poate sa-mi cada un ghiveci in cap de la etajul 5 ,in timp ce merg linistita pe strada
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 17:52
pantelica, iote cum te cantarii eu pe tine din vorbe...
zambil
Postat pe 1 Februarie 2010 17:57
in nimicnicia mea, recunosc. imi plac barbatii cu burta.serios

grasii sunt bonomi. scadurelele sunt a dracului
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:04
De la: si_totusi, la data 2010-02-01 18:04:12in nimicnicia mea, recunosc. imi plac barbatii cu burta.serios

grasii sunt bonomi. scadurelele sunt a dracului
reyya
Postat pe 1 Februarie 2010 18:08
zambil

totusico, te contrazic - nu-i asa intotdeauna

panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:08
ex-ul meu are 130 de kg - si mai mare ca ala greu gasesti...
pe cand tata era..."scandura" si era "painea lui Dumnezeu"
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:10
asta vroiam sa-i spun si eu totusicai, Cori...

fostul meu avea 260 de Kg cand s-a operat de reductie de stomac...
sora_ilsi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:10
fetele, grasii din viata mea, au fost iubirile mele. poate ca am stiut eu cum sa-i iau .

acu, e o problema. fetele judeca barbatii din viata lor, dupa tata. tatal meu era bine facut.avea 1, 85 si 97 kg.


cam asta caut si eu. un barbat asemeni tatei.de asta prefer dolofanii

eu am 1,65 si 50 kile. lolek si bolek
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:15
apai tu te uiti la fizic, nu la caracter, totusico?
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:24
da...uite-asa...una se uita la fizic, alta la penis...si ne mai miram ca merge totul snur
Ines
Postat pe 1 Februarie 2010 18:28
panteruto, pana sa vad caracterul, ma atrage fizicul. asta e. are burtica, e grasut, zambeste? imi place.

poate am fost eu avantajata de soarta . grasutii din viata mea au fost ok
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:29
dap, sunt buni de perna si sursa de caldura
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:31
parca n-as vrea sa ma iubeasca iubi pentru kg in plus...
sora_ilsi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:32
ce te faci, totusico daca zici:
"are burtica, e grasut, zambeste? imi place"
si cand deschide gura...scoate "perle"?
si unde mai pui ca daca e de, cel putin, doua ori cat tine...e vai de steaua ta?
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:34
hai sa fim corecte. niciodata, dar absolut niciodata, nu suntem atrase de caracter. nici nu am avea cum.

ca sa cunosti un om, iti trebuie timp. ca recunoastem sau nu, trasaturile fizice primeaza. dupa ce am stabilit o anume intimitate, putem verifica daca respectivul e ce vrem sau ne dorim noi

fiecare om are anume considerente dupa care "judeca" si alege

eu sunt cu grasii . asta e

si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:35
auzi, panterut. fiecare om are anumite grupuri de prieteni si anumite standarde de viata. n-am cum sa intalnesc un tip care" da perle ". nu ma invart in astfel de medii
si_totusi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:37
logic ce spui totusico dar eu "functionez" altfel

nici nu observ o persoana pana nu interactionez cu ea si, daca "vorbim aceeasi limba", incep sa-l "vad" si sa-l studiez, ca aspect fizic
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:38
adevarul e ca zambilu' cam are dreptate la faza asta.. nu intri in depresie langa un gratar si o sticla de vin rubiniu, din ala de iti ridica androgenul in pozitie de "pe locuri, fiti gata"...

totusico, azi am avut atat de multa treaba si am ratat varza calita cu carnati de la restaurantul de peste drum, din pacate. Asa ca te rog, invarte cutitul in rana in continuare...
anakin
Postat pe 1 Februarie 2010 18:40
glumeam totusico dar sa stii ca nici eu, inainte de a fi doar noi doi, n-am vazut, in societate adica, ce "perle" stie sa scoata si de ce este in stare ex-ul...

cine nu-l cunoaste personal, mai apropiat, zice ca-i cel mai dulce si manierat om...
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:41
eu l-am cunoscut pe iubi la telefon...si ne-am indragostit de caracterul fiecaruia...pana sa ne vedem au trecut vreo trei luni...si fizicul nu prea a contat...nici diferenta de varsta...si, ca sa fim in topic, avem cam aceleasi gusturi si la alimente...
sora_ilsi
Postat pe 1 Februarie 2010 18:42
bre pantelico, poate tu erai aia care scoteai rau' din om.. ca s-au mai vazut cazuri...
zambil
Postat pe 1 Februarie 2010 18:42
asa zici, anakine?

pai atunci ma apuc de gratare - cu vinul mai greu ca...
panty_C
Postat pe 1 Februarie 2010 18:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
DeEa 1 De la: garbo193897 5 Martie 2011 09:47
Dieta Bariatrix 1 De la: garbo_1706 6 Aprilie 2012 16:34
Dieta Wellness Week !! 7 De la: garbo017339 4 Noiembrie 2009 15:50
Mituri dietetice 11 De la: eu_geminy 10 Noiembrie 2010 22:41
Am luat zeci de diete si nu au dat rezultate,doar la Restaurant & Lounge 17 De la: dor72_ 28 Ianuarie 2012 21:04
Setari Cookie-uri