vreau parerile voastre sincere!

o sa va intreb direct:credeti k e rau sa fii amanta??din punct de vedere moral
pixi
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:40
De la: garbo095207, la data 2010-01-25 19:40:55o sa va intreb direct:credeti k e rau sa fii amanta??din punct de vedere moral


presupun ca intrebarea nu vine de la o atheista :-)
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:45
depinde de ce simti ..de ce simte el pt tine ( daca simte) ,depinde pe cine ranesti , ( daca asta e mai important pt tine decat ceea ce ai simti tu pt el) , depinde de scara valorica, depinde care e ,,miza " in ecuatie ( daca exista o miza) , depinde ce asteptari ai :-) Sunt multe variabile aici :-) si chestia cu religia si morala ...da..inca o variabila :-)
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:49
cred ca e mai rau sa te iei dupa morala aia, stabilita de altii fara sa te intrebe, decat sa faci exact ce-ti pofteste inima
pik_nik
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:50
da..ideea e sa nu-i pofteasca inima la unul care joaca la dublu CU INIMA ,atunci chiar nu ar fi echitabil pt nimeni implicat in ecuatie .
reyya
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:52
si cine stabileste ce e si ce nu e echitabil?
pe mine ma imbujorase putin a jena chestia aia cu posibila ranire a altora, da' cu un dram de nesimtire se trece peste orice
pik_nik
Postat pe 25 Ianuarie 2010 19:54
De la: garbo095207, la data 2010-01-25 19:40:55o sa va intreb direct:credeti k e rau sa fii amanta??din punct de vedere moral
Pai este rau pt ca roata se intoarce...Pt ca este si o vorba..Ce tie nu iti place,altuia nu ii face..Pt ca daca iei sotul unei femei...Si tu o data o sa fii nevasta si vei pati la fel..De asta atunci cand facem ceva imoral...Trebuie sa incercam sa ne punem in pelea celaeilalte femei...Pt ca asa cum oferi si vei face asa vei primi inapoi...Mai devreme sau mai tarziu..Pt ca omenirea este condusa de o forta divina..Si ii da omului dupa inima lui...Minte,pt rezolvarea problemelor...Nestiinta omului de ase feri de rautati...Suferinta etc
omulsincer
Postat pe 25 Ianuarie 2010 20:57
parerea mea sincera e ca nu-i rau sa fi amanta...pana te prinde nevasta lu' ala si te ghieraie...

da' incearca,vezi tu...p'orma sa ne spui si noo cum fu...
preciouss
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:04
dom'le! cine suntem noi sa judecam viata altora!

ti-ai asumat acest rol ... joaca-l cu gratie pana la sfarsit! e rau ca asa zic altii? e rau pentru ca trebuie sa-l imparti pe "el"?

sunt amante si amante! amante de ocazie, amnate de o clipa, amante de "o viata" ... treaba lor! nu cred ca le e usor! dar nici sa fi nevasta nu e mai usor! viata nu e "alb sau negru"! viata nu e "roz"!

viata e grea! ce chestie mare si enorma am spus! am descoperit gaura de la macaroana!

nu te pregateste nimeni si nimic pentru viata in doi! ai, (poate!!!), un exemplu bun in casnicia parintilor tai, casnicie careia tu ca si copil nu-i stii toate dedesubturile!!!)! sau poate vezi ca parintii tai nu s-au inteles si ca stradaniile mamei tale de a tine "casa" nu au dus la nimic bun .... si atunci tragi alte concluzii.....opuse celei dintai situatii.

in functie de cum ai crescut, ai invatat, de acasa sau din alte parti, tragi si tu concluziile tale si iti traiesti viata cum crezi sau cum poti .... iti trebuie si putin noroc ....
clippy
Postat pe 25 Ianuarie 2010 21:10
depinde.
Din unele puncte de vedere e mai rau decit nimic - din altele e mai mult decit nimic, atunci cind optiunile doar astea doua sint.
quasaria
Postat pe 25 Ianuarie 2010 23:55
pai din cate stiu eu..a fi amanta, nu implica in mod obligatoriu o relatie cu un barbat casatorit...

asa ca...fi draga amanta!
la mai mare!
sa-ti tihneasca...

in rest...despre ceilalti..amantii din spatele usilor inchise,nu stiu,nu-i treaba mea sa judec...
iasomia
Postat pe 26 Ianuarie 2010 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeile au inceput sa bea ca tatii lor,,nu sa gateasca ca mama lor..Adica ca fetele iau ca exemple pe tatii lor 27 De la: xenaluptatoareainimoasa 4 Octombrie 2010 10:01
buna 4 De la: dor72_ 13 Septembrie 2011 22:24
traditii ,relatie ,sarcina surpriza .. 29 De la: ayda_ayda 15 Martie 2015 20:08
raspuns 20 De la: mcrinelam 25 August 2009 19:33
de ce se spune ca daca iti deschizi inima oricui ai fii prost..pt ca mie imi place sa fiu deschisa 2 De la: xenaluptatoareainimoasa 3 Septembrie 2010 22:27
Setari Cookie-uri