M-am indragostit de.....varul meu!!!

E greu sa incep sa va spun povestea mea pt ca stiu ca voi fi condamnata dar am nevoie de sfaturile voastre.. Totul a inceput acum un an si ceva,el mi-a vazut profilul pe un site foarte vizualizat si mi-a trimis un mesaj. Stiam ca e varul meu si cu toate astea i-am raspuns dar nu ma gandeam ca poate fi ceva intre noi. Am schimbat adresele de mess si abia atunci i-am spus ca suntem verii.
a inchis netul fara ca macar sa isi ia la revedere,dupa 1 luna am reluat legatura tot pe mess am schimbat nr de tel si ne-am intalnit. Nu am mai tinut legatura o perioada si intr-o zi ma sunat si ma intrebat daca vreau sa merg cu el pana la munte ca treb sa rezolve ceva,am mers si cand ne-am intors am iesit in oras cu o prietena de-a mea si un amic de-al lui. Ne facusem un obicei sa iesim toti patru in oras seara de seara pt ca amicul lui insista sa ma vada...Dar fara sa vreau incepusem sa simt ceva pt varul meu si simtea asta si din partea lui. Intr-o seara a venit la mine acasa si am ramas pana dimineata si am vorbit el incerca sa imi spuna ca simte ceva pt mine dar incercam sa evit discutiile pt ca stiam ca nu e bine...devenise un obicei sa iesim doar noi doi si intr-o noapte mi-a spus ca vrea sa doarma cu mine am acceptat fiind constienta ca nu e bine! Nu sa intamplat nimic in acea seara pt ca l-am refuzat si a decis sa plece acasa la el. O perioada destul de scurta l-am evitat dar imi era greu,pt ca este o fire foarte insistenta si imi face fel si fel de propuneri pe care le refuzam cu toate ca imi doream sa plecam undeva sa fim doar noi doi.Intr-o zi a venit la mine acasa sa vorbim si a ramas si peste noapte si de atunci timp de trei luni a stat numai cu mine, cu toate ca e insurat si are si doi copii. In acest timp a aflat toata lumea inclusiv nevasta lui ca era cu mine,i-a spus ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine,ea spunadu-le si parintilor lui ca el cu mine. Toata lumea sa opus cand au aflat ca suntem veri primari pt ca el cu sotia lui nu se intelegea de foarte mult timp de fapt nu a iubit-o niciodata a luat-o pt ca este foarte gelos si nu ar fi rezista sa se insoare cu o femeie frumoasa....ea fiind o tipa care nu prea iese in evidenta dar este o mama foarte buna. (a mai vrut sa divorteze de doua ori de ea). Am plans foarte mult amandoi cand am decis sa nu ne mai vedem cu toate ca el ma rugat sa il astept o perioada sa poate sa rezolve cu niste acte sa le trimita afara la parinti lui pt asi putea lua cetatenie canadiana(parinti lui find plecati de 4-5ani in canada) pt ca l-au amenitat ca se intorc in tara daca nu renunta la mine.. ma cautat foarte mult timp dar nu i-am prea raspuns nici la tel nici la mesaje si daca raspundeam vorbeam foarte urat si ii spuneam sa ma lase in pace ca nu mai simt nimic pt el. Si cu toate astea nu e asa,il iubesc cum nu am mai iubit si nu stiu cum o sa traiesc fara el pentru ca nu de mult timp am aflat ca sunt si insarcinata cu el...Simt ca ma iubeste dar sunt constienta ca nu vom putea fi impreuna pt ca nimeni nu e de acord cu noi,dar eu nu-l vad ca pe un var pt ca nu ne-am vazut de 16-17 ani si nici el pe mine.. Numai cineva care a avut o intamplare asemanatoare catusi de putin ar putea intelege ce simtim...nu contest faptul ca suntem amandoi vinovati,dar repet nu am crescut impreuna,nu ne-am vazut nici macar ocazional pt a se dezvolta simtul familiar... Stiu ca voi fi judecata aspru,dar astept si sfaturi sa pot iesi din povestea asta interzisa!!!
cordor
Postat pe 18 Ianuarie 2010 02:41
eu am trecut prin multe povesti ciudate da'asta chiar mi se pare...cum sa iti spun... horror?

Problema e ca aveti acelasi singe, nu ca ati crescut sau nu impreuna. Gindeste-te ca acel copil va afla. Mai devreme sau mai tirziu va afla. Si te va invinovati pentru toate problemele lui, daca doamne fereste va avea vreuna... Nu incerc sa insinuez ca sigur iese cu vreun handicap pentru ca este din doi oameni care aproape ca sint frati. POATE IESI oricum cu o problema de sanatate. Dar cind iese "oricum" stii si tu si stie si el ca nu tu ai generat asta.
Sau poate ca va fi un copil perfect sanatos. Dar iti dai seama care va fi impactul psihic asupra lui, cind o sa ii spui - tu, sau, si mai rau, altii - adevarul?
Nu conteaza gura lumii aici, si nici cine te invinovateste din afara - conteaza ca din asta rezulta un copil. Sint unele lucruri pe care iubirea nu le scuza, cordor. Mai ales cind pretul nu il platesti tu, ci o fiinta care n-are absolut nici o vina.
quasaria
Postat pe 18 Ianuarie 2010 03:12
Cioaca!
Doara
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:54
si eu zik! tocmai a fost un film....
fleurdelis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 19:58
Auzi fato? Dar frate n-ai?
Doara
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:12
De la: Dor_marunt, la data 2010-01-18 20:12:39Auzi fato? Dar frate n-ai?
ce cremenala esti
yanyacharberet
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:30
sa sa bage si io la tema.........

auzi soro.....da .....var de-al catelea e mama????
....daca e de-a 3-lea ....merge.....ca s-a diluat sangele...si genili nu se recunosc
in rest....oricum ai pune-o...tot nasol iese...au genili astea un chef de incotopenire ...de mai mare dragu...si sa te tii ce hai de ciclopi ce va ies...(asta ca sa fiu in ton cu filmul de la pro... )
TheDarkRose
Postat pe 18 Ianuarie 2010 20:57
haideti mai da regii aia de pe vremuri nu tot asa se-nrudeau?? si cam rar se nimerea sa se nasca vreunul nebun!nah...acuma zic si eu k sa nu dau cu capu'
fleurdelis
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:06
pai fleur......crezi k grigore ureche al alora scria chiar tot....???
mama ....mama....vorba aia....."avea o cenzura.....c-o taietura..." vai sabia lor........
TheDarkRose
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:10
Buna tuturor,legat de dragoste,nimic de contestat dar.......atunci cind vine vorba de cine te-ai indragostit aici e lucru mare,e greu si asta o confirmi si tu,bineinteles ca e greu sa iei o decizie momentan pentru ca,atractia e mare si ea exista si exista si varianta, MARUL OPRIT E CEL MAI MULT DORIT,dar treaba este ca,marul tau e gaunos tare si nu are nici un gust,si ce e mai rau ca,tu stiind deja asta nu incetezi a musca din el,si ce e si mai rau este ca mai implici si o viata nevinovata in asta,COPILUL CARE VA VENI nu fi egoista eu asa zic,si daca iubesti viata asta si vrei sa fi fericita in ea,atunci ia aminte ca,numai alaturi de copii tai si sotul tau o poti face la cote maxime,ori drumul pe care l-ai ales nu este al tau si nici al copilului tau,ai sa spui,bine,bine dar cum sa fac asta,nimic mai simplu iubestete mai mult pe tine,pune pret mai mult pe tine,hai ca o poti face,alege sa traiesti sanatos ,numai tu esti singurul tau albitru,daca tu vei trai sanatos atunci si copii tai vor trai la fel,gindestete pina nu e prea tirziu,ceea ce as vrea sa iti subliniez si aici o fac cu toata nonsalanta TU TE-AI GINDIT VREODATA CA,POATA SA VINA VREMEA CIND SI COPILUL TAU POATE LUA LOCUL NEPOTILOR?Omul care a facuto o data o va face si inca o data,si inca o data etc.acesti oameni sunt de neoprit,atunci incearca tu sa te opresti repet pina nu e prea tirziu.Eu sper sa iti fi fost de vreun folos cuvintele mele si indrumarile mele,am 40 de ani 22 de casnicie si 2 copii care au 22 si respectiv 20 de ani,omului in viata i se poate intimpla multe totul e sa sti sa le treci cu bine si sa ramai intreg dupa,doar asa si copii tai vor invata si ei la rindul lor vor fi oameni de baza ai societatii asteia in care traim.Doar asa o sa te bucuri de ei si ei de tine,iao ca pe un esec in viata stergete pe maini si suflet si mergi mai departe fara el,si dai si lui o lectie de viata prin asta,pentru ca,tu ai sau nu o portie d vina dar el are vreo 90% din vina si asta pentru ca,are copii gindestete ca,si copilul tau intr-o zi o sa ramina singur precum au ramas copii lui acum,..............cu mare drag MARGOT.
garbo006071
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:39
TU TE-AI GINDIT VREODATA CA,POATA SA VINA VREMEA CIND SI COPILUL TAU POATE LUA LOCUL NEPOTILOR?

ha????????...fetili....i-a de tradu maica...nu de alta da la ora asta nu diclesc bine cu ochiu drept......
da la merlot mi se trage...
TheDarkRose
Postat pe 18 Ianuarie 2010 21:53
Eu sper ca glumesti si ca ai vrut sa incepi un subiect de discutii complex, care sa includa toate trendurile : ruda de sange si insurat si cu copii, dupa care sa ramai insarcinata cu el...Of
Kid0
Postat pe 18 Ianuarie 2010 22:20
A batut vantul dinspre garnizoana cand era vericu-sau de garda.
anakin
Postat pe 20 Ianuarie 2010 15:01
stai draga linistita, poti sa te simti de vita nobila. probabil copilul o sa iasa cu sange albastru. sau verde... sau roz...
chibritzel
Postat pe 21 Ianuarie 2010 02:51
la catolici se accepta..asa ca..e "voie"
LILO
Postat pe 21 Ianuarie 2010 04:33
Buun, deci teoretic merge.. spor la cosangvinizare, in cazul asta!
anakin
Postat pe 23 Ianuarie 2010 14:49
Buna!Mey dc sunte-ti rai aqm?aici din kte am inteles este un site sa ne ajutam unii pe altii si nu sa criticam...poate fata avea nevoie de alte pareri...de a afla alte experiente..de sprijin...de cineva pe kre sa se bazeze...nu sa fie critikta....nu uitati k toti trecem prin clipe grele,si mai devreme sau mai tz v-om avea nevoie de un sprijin...si dekt sa apelam la "prieteni"mai bn vb cu oameni kre nu ne cunosc sa aflam parerea lor!numai criticati akolo unde trebuie sa da-ti o mana de ajutor!
Pa...
elisaby
Postat pe 8 Iulie 2010 18:48
pa
nuti_vio
Postat pe 8 Iulie 2010 18:52
bUNA.nNu stiu ce sa zic.Si eu sunt indragostita de varaul.Ne vedem foarte rar pentru ca el sta in Galati si eu in Bucuresti..Acum trei ani a venit la mine cu familia lui au venit aproape toti verisorii mei.De atunci l-am vazut acum o sapt cand am stat numai cu el.Imi era asa dor de el inca nu eram indragostita de el dar iti dai seama imi era dor ca de un var cand a venit la moldova eram acolo pentru pomana de 6 luni a bunicii mele ne-am pupat ne-am luat in brate si asa am inceput...sa ma indragostesc stiam ca nu e bine si am incercat sa evit sa ma indragostesc dar nu s-a putut e varul meu preferat de altfel si tot weekedul am stat cu el seara am dormit in aceeasi camera de fapt eram multi la tara si trebuia sa dormim mai multi intr-o camera si noi adormeam ultimii vorbeam pana adormeam dimineata ne trezeam si vorbeam ii gadilam pe ceilalti veri care erau cu noi da a fost frumos si iam spus pe mess ca il plac mia spus ca si eu ii sunt simpatica dar ca nu e bine suntem rude si sa ne gandim ce vor zice adultii si ceilalti veri.I-am zis ca nu o sa afke nimeni si a zs ca se mai gandeste.oricum daca vrei mai multe detalii s sa mai vb da-mi id thau:)sau uitel pe al meu adinnutza_ingerasmycutz si vb.te pwpik
Adinna14
Postat pe 15 Iulie 2010 16:03
sa nu afle nimeni?
stiti doar voi si tot garbo-ul
dancris
Postat pe 15 Iulie 2010 16:10
beyyy da ce va tropaie hormonii de ma lasa cu ameteli.La cati barbati sunt la neamuri salivati ha????
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 16:11
te-ai indragostit de var la pomana?!!
dancris
Postat pe 15 Iulie 2010 16:20
De la: dancris, la data 2010-07-15 16:20:18te-ai indragostit de var la pomana?!!

na acum si tu...la suferinta se nasca marii indragosteli
ameno
Postat pe 15 Iulie 2010 16:27
Banuiesc ca ai 14 ani....si la 14 ani e cat de cat normal sa te "indragostesti" de orice baiat care iti da un pic mai multa atentie.....da' totusi...de var-tu?
Reorienteaza-te! Da' repede !!! Mai indicat e Ken!
Rha
Postat pe 15 Iulie 2010 16:31
bey , astea sunt scenarii de filme horror ???
daca nu , FURADAN si rezolvati totul , nu mai suferiti atat dupa varul sau varaul
eu_vio
Postat pe 15 Iulie 2010 17:14
buna...pot sa iti dau un sfat plauzibil am citit tot ce au zis ceilalti si nu e chiar ce ti-ar trebui tie...stiu cum e sa fi indragostit de varuto primar si sa te vezi odata la 10 ani cu el si eu acum trec prin asta ... fato ce iti pasa de restu lumii il iubesti o sa ai un copil cu el tot ce conteaza e sa ti de el chestia cu problemele legate de copil e o prostie pana la urma suntem oameni frate...ai grija de tine si de el
garbo181219
Postat pe 3 Ianuarie 2011 03:29
eu te inteleg minunat, eu acum trec prin asa ceva si nu stiu ce sa fac
te94
Postat pe 14 Ianuarie 2011 18:38
nope, anul asta nu se poarta amantele

anul asta se poarta prostia, hehehe...
michelle_
Postat pe 14 Ianuarie 2011 19:21


parca numai anul acesta?
si_totusi
Postat pe 14 Ianuarie 2011 20:23
Buna....sincer intr-adevar toate chestiile astea cu varu,varu.....e aiurea dar uite ca totusi se intampla.....deci am si eu o intrebare......m-am indragostit de varul sotului meu....si inca un plus la asta sunt si insarcinata cu el....desi toti stiu ca sunt gravida cu sotul meu...ackm intrebarea este ....am vreo sansa dat fiind ca sotul cu varu sunt veri primari si chiar seamana copilu meu sa semene cu sotul meu?....cred ca e o intrebare ca prosteasca dar ma macin chestia asta foarte tare.....DACA E CINEVA CARE NU ARE CHEF DE MISO IL ROG SA IMI RASPUNDA PLS
mutu22
Postat pe 29 Septembrie 2011 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sex in Mercedes. 165 De la: PerfectStranger 26 Septembrie 2013 21:39
secret 16 De la: pustietate_in_floare 21 Octombrie 2011 16:34
existaDIVORT DE FORMA??? 16 De la: garbo055472 13 Ianuarie 2010 20:41
eu vreau bebe si el ...nu 27 De la: Celleste_ 28 Martie 2010 19:19
DIN REALITATE 2 De la: elodia_2 22 Februarie 2012 14:49
Setari Cookie-uri