Virgina sau nu:-?

Am aproape 18 ani si ma simt pregatita sa imi incep viata sexuala cu prietenul meu.:) Dar exista o problema el crede ca sunt virgina. Doar ca am eu am avut himenul perforat cu cativa ani in urma printr-un accident. :( Mi-e teama ca si-ar putea da seama.. nu ar curge sange..si poate ar penetra mai usor.Mi-e rusine sa ii povestesc de himen. As putea face cv sa nu isi dea seama?
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:51
de ce sa iti incepi viata sexuala cu o minciuna ? nu inteleg...

spune-i despre ce e vorba...daca intelege, bine...daca nu, inseamna ca ar trebui sa mai astepti pana gasesti un barbat open mind pentru care himenu' ala nu inseamna decat un simplu himen, parerea mea...

virginitatea ta sau pierderea ei iti apartine tie...nimeni nu apartine nimanui, deci nu trebuie sa te justifici
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 15:54
am o prietena cu o situatie similara cu a ta, doar ca e cu vreo 10 ani mai mare si maritata... sotul ei e si primul barbat din viata ei. ea i-a povestit adevarul, dar el nu prea a crezut-o. cu toate astea au ramas impreuna si lucrul asta chiar nu mai are importanta. depinde foarte mult si de prietnul tau si de seriozitatea relatiei voastre...

si... pana la urma, cu riscul sa par cinica, o sa fii virgina doar o data...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:07
Nu stiu cum ar reactiona.. de iubit ma iubeste. E mai matur.. cu 6 ani mai mare. Si nu ma preseaza in niciun fel.. eu vreau sa fac pasul asta. Am impresia ca poate nici nu ar baga de seama. Adica ar tine pentru el.. cu toata astea tot ma streseaza gandul asta.
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:15
si te va stresa in continuare pana vei face pasul. pe de alta parte, daca nu etsi convinsa ca vrei sa faci asta o sa regreti ca te-ai grabit.

n-as vrea sa fiu piaza rea, dar el cu 6 ani mai mare e posibil sa nu fie grabit pentru ca mai are si alte lozuri in palarie. ti-o spune una care a descoperit asa ceva la unu matur, tot cam pe la adolescentina varsta a majoratului...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:31
nu neaparat snow......eu mi-am cunoscut sotul cand aveam 19 ani si el 25 si totul a fost si este ok
nelly05
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:37
Cum vrei sa scapi de teama asta daca n-o infrunti??
bluelight
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:38
Da ma omoara:)) Fix de asta.. ca nu se da interesat sa o facem. Desi mereu knd sunt la el si ne uitam la film.. ajungem sa ne sarutam si ma mangaie de imi vine sa ma urc pe el.. se pricepe la asta Desi nu arata ca vrea mai mult.. in sinea lui cred ca fierbe.. Daca m-ar grabi.. nu as mai vrea cu el :(
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:39
posbil... nu zic ca oamenii sunt numai mincinosi si cinici... dar din pacate numarul lor e in crestere...

snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:40
...o relație nu se cldește pe o minciun...orict de cinic ar prea - el este virgin?

...atunci, de ce s aib pretenții?

...dragostea dintre un brbat și o femeie nu st ntr-o pieliț...
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:41
Data trecuta..am ajuns la niste teme mai intime cu el.. il intrebam detalii despre fostele relatii. Atunci am vrut sa ii spun si de asta..dar am ezitat. Dar ii spun zilele urmatoare.Si dupa cum il cunosc.. se va termina cu o pupa pe frunte toata treaba. Sper oricum
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:48
daria, nu asta e problema ei, cred eu. problema ei este ca ea i-a spus deja ca e virgina pt ca e. ca habar nu are ce-ar trebui sa faca si cum sa reactioneze in intimitate cu un barbat si ca ar vrea ca el s-o ghideze si sa aiba rabdare cu ea. dar ii este teama ca el ar putea sa creada ca l-a luat de prost daca fiziologic nu e...

nu stiu cat de aproape de adevar sunt si cat de naspa de transparenta... oricum, rika, daria are dreptate. probabil ca adevarul e mai bun decat o minciuna. si daca ii vei spune dupa in mod sigur va crede ca-l iei de prost. si aici eu zic ca mai e un element surpriza: majoritatea barbatilor se lauda ca ei pot sa deosebeasca in pat o virgina de una cu experienta. bine, se lauda cu mult mai multe, dar nu expunem aici. deschid topic separat daca e, ca sa se adune toata floarea cea vestita a intregului apus sa-mi explice ce si cum...

deci nu sta totul intr-o pielita...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:51
bre, fata babei...stai blanda pe cour si nu-l intreba nimic de fostele relatii, capisci ?

NEVEREVER nu se intreaba de fostele, ai inteles ???!!!

Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:53
Anouk... pana acum am fost sfatuita sa nu povestesc eu despre fosti. De ce nu ar trebui il intreb de foste?
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:55
De la: Anouk, la data 2010-01-06 16:53:17bre, fata babei...stai blanda pe cour si nu-l intreba nimic de fostele relatii, capisci ?

NEVEREVER nu se intreaba de fostele, ai inteles ???!!!



aferim, bre...
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 16:56
snow, is courva batrana, mami...

rika, daca il intrebi de foste o sa para ca te macina problemu
daca pare ca te macina problemu si curiozitatea, in mod sigur el o sa se simta flatat de inrteresul tau iar tu ai sa auzi chestii care nu or sa-ti placa defel

las-o moarta cu discutiile despre foste si fosti, asculta la mine ca stiu ce zic

si nu care cumva sa te manance limba si sa-i povestesti de fostii tai, capisci ?

niciodata nu se discuta despre asta, daca vrei sa-ti fie bine in viata

povestea voastra incepe cu voi, nu au ce cauta trecutele iubiri in viata voastra
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:01
Acum ca am lamurit problema sexului.. mai e o problema. Cea adevarata. Parintii mei nu shtiu de el.. Tocmai diferenta de varsta e cea care ma impiedica sa le spun. Ar reactiona f urat. Si daca sexul nu prea l-a deranjat.. cand vine vorba de parinti... o ia razna. Eu ii cunosc parintii..familia. El pe ai mei, nu.

P.S. Parintii mei sunt de o mentalitate ingrozitor de veche comunisti.. ce mai..
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:08
ha ? stai ca nu inteleg...ai tai sunt comunisti si nu ar accepta ca el e mai mare cu 6 ani decat tine
da' el ce problema are ? nici el nu e mare amator sa-ti cunoasca parinti ?

a! si vezi daca ajungeti la sexat, nu uita prezervativele, ori mergi la farmacie si cumpara antibaby...
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:12
...diferena de vrst nu este chiar foarte mare....6 ani fa de altele carese laud c au iubii mai trecui dect bunicul...

...lui trebuie s-i spui c ai dezvirginare mecanic i nu ai experien sexual...iar parinii, dac au mentaliti "comuniste", nu e musai s afle c ai fcut sex... dar cred c ar trebui s le spui c suntei prieteni...

..mai bine s cumpere prezervative...
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:16
Nu , nu. O ia razna pentru ca tocmai asta vrea. Sa ii cunoasca.. tot imi spune ca ar putea sta de vorba cu tata.. sigur l-ar face sa intzeleaga .. etc. Dar nici nu ma gandesc la asta. Ii cunosc pe ai mei.. nici nu ar sta de vorba cu el.Ar iesi scandal imens.
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:16
de ce ? nu sunt de acord sa ai un prieten ? sau nu sunt de acord ca e mai mare ? sau ambele ?

trebuie sa recunosc ca nu credeam ca mai exista fete de 18 ani virgine, avand in vedere ca incep sa si-o traga de pe la 12 ani
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:19
...cred c mai este un motiv pentru care ateapt - ai "aproape" 18 ani - deci esti minor...

...iar prinilor ti se poate s le fie team c vei abndona coala..
daria_
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:20
Ambele. Si tre sa spun ca sunt adoptata.. parintii mei sunt in varsta.Ar trebui sa imi fie bunici.. de acolo mentalitatea invechita.si totusi sunt oameni inteligenti,nu imi interzic distractiile.Doar la faza cu iubitul.. ei au impresia ca dupa facultate am timp de iubiti. Dar nu inteleg, ca daca nu trec prin toate etapele adolescentine.. Relatii,suferinte,prima dragoste etc.. nu o sa pot fii niciodata o femeie matura fara aceste experiente.. dar degeaba.. nu inteleg. :(
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:26
mdea...e greu sa fii parinte...

riko, incearca sa vorbesti cu mama ta. faptul ca esti adoptata e irelevant, eu sunt sigura ca ei te iubesc si vor pentru tine tot ce este mai bun

incearca sa le explici ca nu ai nici cea mai mica intentie sa abandonezi scoala ori sa nu faci o faculta

si da, sunt de acord cu tine cand spui ca trebuie sa treci prin toate etapele adolescentei. ideal ar fii sa te si poti sfatui cu cineva ca sa nu faci greseli mari in aceasta perioada
pentru ca ai nevoie de un adult cu care sa vorbesti si care sa iti spuna daca ceea ce faci e bine sau gresit. cu argumente, desigur...nu cu urlat si crize...

incearca sa vorbesti cu mama ta
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:33
hai bre, ca nici nu o sa isi dea seama .. dle, nu poci a intelege ce pretentii mai au baietii in timpurile astea ...
bestia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:43
Multumesc pt sfaturi.. O sa tin cont. Mi-as dori o mama care sa priveasca lucrurile ca tine,Anouk.
Andaine
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:44
he, he, he...mie imi zici ? is minunata, stiu ...

fie-mea de 25 de ani poate sa confirme
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:47
e bine, ca esti asa in realitate anouk .. , si mama mea e la fel de deschisa si buna ! .. multe insa, dau sfaturi, cand vine vb de copilul lor .. situatia se schimba, asa ca nu fi trista (initiatoarea topicului )
bestia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 17:50
wowwwwww, anouk... eu la 25 de ani de-abia inventasem expresia neutra: "stiu si eu?'... ca mama tocmai descoperise ca-s matura si-mi povestea fara discriminarea toate prostiile care-i treceau prin cap, explicandu-mi in acelasi timp ca sunt prea tanara sa am probleme serioase...

felicitarile mele!
snowflake
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:11
ioi, fulgule...

ce dreaq era sa fac ? sa-mi las fata sa faca tampenii ? mi-am zis ca daca tot e sa le faca, macar sa le faca sub un oarsice control

noroc ca am avut un copil bun, nu mi-e facut probleme, n-a avut revolte de-alea specifice varstei

pana si cand si-a inceput viata sexuala a discutat cu mine inainte de a o face

intotdeauna mi-am zis ca unii parinti, cand ajung parinti, uita ce tampenii au facut ei la adolescenta si se erijeaza in perfecti
Anouk
Postat pe 6 Ianuarie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
PROSTIA E LA MODA SAU MADE ROMANIA 131 De la: violeta1981 3 Februarie 2010 18:23
ma lamuriti si pe mine? :) 43 De la: garbo112066 14 Aprilie 2010 02:31
Seeeeeeeeeeeeex 14 De la: anirica 13 Aprilie 2010 22:47
Soţul sau mama? 1 De la: Mia-garbo 25 Octombrie 2018 12:57
sunt libera si-mi traiesc viata 1 De la: elisabeta_boia 7 Ianuarie 2012 18:28
Setari Cookie-uri