Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat

sunset474
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:30
viata mea!!!
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:32
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 12:30:47Unitatea casatoriei este o unitate in natura, dar si in functii i aceasta functionalitate, acest viu este intretinut de Hristos prin harul Duhului Sfant, iar sotii ajung sa fie un trup si un duh in sanul Tatalui, unde se impartasesc de iubire si pot participa la viata Sfintei Treimi.


Revin asupra acestei fraze cu o lamurire pentru deschizatoarea acestui topic:
Cand doua persoane ajung sa fie un trup si un suflet, cand intervine unitatea casatoriei, inseamna ca amandoi vor functiona ca un singur om din cele mai multe puncte de vedere. Unitatea casatoriei insa nu poate interveni in momentul in care unul dintre ei, inainte sau dupa incheierea sfintei taine a casatoriei, paseste alaturi. Ar fi ca o caruta la care ai inhamat doi cai... dar unul in fata si celalalt in spatele carutei, tragand, fiecare, in sens opus. Aceasta nu se mai poate numi UNITATE< Sfanta Taina sau Intreg. Si nici nu va functiona atata timp cat cel care trage in directia gresita nu va da semne de cainta sincera si de revenire la normal.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:38
irinucooo...ai evoluat, fata.....ai trecut de la porci si catzei vagabonzi direct la cai.....ntz...ntz....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:41
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 12:38:04
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 12:30:47Unitatea casatoriei este o unitate in natura, dar si in functii i aceasta functionalitate, acest viu este intretinut de Hristos prin harul Duhului Sfant, iar sotii ajung sa fie un trup si un duh in sanul Tatalui, unde se impartasesc de iubire si pot participa la viata Sfintei Treimi.


Revin asupra acestei fraze cu o lamurire pentru deschizatoarea acestui topic:
Cand doua persoane ajung sa fie un trup si un suflet, cand intervine unitatea casatoriei, inseamna ca amandoi vor functiona ca un singur om din cele mai multe puncte de vedere. Unitatea casatoriei insa nu poate interveni in momentul in care unul dintre ei, inainte sau dupa incheierea sfintei taine a casatoriei, paseste alaturi. Ar fi ca o caruta la care ai inhamat doi cai... dar unul in fata si celalalt in spatele carutei, tragand, fiecare, in sens opus. Aceasta nu se mai poate numi UNITATE< Sfanta Taina sau Intreg. Si nici nu va functiona atata timp cat cel care trage in directia gresita nu va da semne de cainta sincera si de revenire la normal.



ce profund.....
sunset474
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:41
pai e asa cum ii place ei.....profund......hi hi...si adanc...
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:44
cred ca deja e prea adanc
sunset474
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:44
ajunge in china.....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:45
Tutankamon, porci inca nu am crescut...
Dar catzei vagabonzi am mai hranit pe strada, ca sunt si ei suflete .
Aveti si aici asa ceva? Porci si caini vagabonzi?
Eu vreau doar sa spun cuiva ceea ce cred eu ca este bine sa stie. Nu bag nimanui ceva in cap cu forta... daca vrea sa ma ia in considerare, bine, daca nu, la fel e bine, poate sunt altii carora le va folosii ceea ce spun eu.
Iar daca nu va folosi nimanui, nici o problema, voi mai vorbi un pic singur aici ca Moise in pustie...
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:47
De la: tutankhamon, la data 2010-01-05 12:44:25pai e asa cum ii place ei.....profund......hi hi...si adanc...


Nebunia este considerata un motiv suficient pentru divort, dar in acelasi timp e si calea cea mai scurta si sigura catre casatorie.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:50
asta suna cui?
sunset474
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:51
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 12:50:08
De la: tutankhamon, la data 2010-01-05 12:44:25pai e asa cum ii place ei.....profund......hi hi...si adanc...


Nebunia este considerata un motiv suficient pentru divort, dar in acelasi timp e si calea cea mai scurta si sigura catre casatorie.


Toma Necredinciosul a ramas in istorie tocmai din cauza "renumelui" sau.
Dracii isi fac de cap atunci cand nu te astepti si la cine nu iti vine sa crezi...
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:52
gagici,divortez si ma marit?
elodia
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:53
florinuco...mama......iti dau un sfat....daca vrei sa nu mai fi recunoscuta in conturi noi, nu mai da copy paste si, mai ales, nu te mai cita.....
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:54
daca il il vrei pentru totdeauna, da-i papucii!

vorbesc serios... dar fii convingatoare.
dispari pentru un timp, nu-l cauta, nu da nici un semn de viata si ai sa vezi cum te cauta el si cum te taraste in fata altarului...

pai, unde mai gaseste el una ca tine, care sa-l ierte de fiecare data? n-ai sa vezi asa ceva!
esti unica!!!!
dar nici tu sa nu te-astepti ca el sa se schimbe...

sacul si petecul...
garbo_C
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:54
elodio....cu notarul?????

raspundem afirmativ ca intotdeauna...daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:54
De la: elodia, la data 2010-01-05 12:53:09gagici,divortez si ma marit?


Atentie insa cu cine
Ca sunt multi care abia asteapta pe cineva divortat si vulnerabil. Depinde si de starea materiala a fiecaruia...
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:55
De la: tutankhamon, la data 2010-01-05 12:54:09florinuco...mama......iti dau un sfat....daca vrei sa nu mai fi recunoscuta in conturi noi, nu mai da copy paste si, mai ales, nu te mai cita.....


Doamne, i-a zis Toma, nu stim unde Te duci. Tomo, Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Eu sunt Calea intr-acolo si tu ai nevoie sa cunosti si sa crezi aceasta. Pentru ca nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. Toma asa ca si ceilalti ucenici, nu credeau si nu intelegeau pana la urma cine este Isus Hristos cu adevarat. De aceea Domnul Isus le spune Daca m-ati fi cunoscut. Spune asa pentruca ei nu il cunoscusera inca cu adevarat si pe deplin...
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:58
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 12:58:06
De la: tutankhamon, la data 2010-01-05 12:54:09florinuco...mama......iti dau un sfat....daca vrei sa nu mai fi recunoscuta in conturi noi, nu mai da copy paste si, mai ales, nu te mai cita.....


Doamne, i-a zis Toma, nu stim unde Te duci. Tomo, Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Eu sunt Calea intr-acolo si tu ai nevoie sa cunosti si sa crezi aceasta. Pentru ca nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine. Toma asa ca si ceilalti ucenici, nu credeau si nu intelegeau pana la urma cine este Isus Hristos cu adevarat. De aceea Domnul Isus le spune Daca m-ati fi cunoscut. Spune asa pentruca ei nu il cunoscusera inca cu adevarat si pe deplin...


Am inteles. Multumesc!
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 12:59
Dar totusi... cine este Irinuca?
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:00
zambila
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:02
De la: Evdochian, la data 2010-01-05 13:00:22Dar totusi... cine este Irinuca?


Din cate inteleg, este o persoana care gandeste ca si mine si pe voi va deranjeaza irinuca.
Evdochian
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:04
mai irinucoooo.....ma faci cu capul......NU MAI DA COPY PASTE.....ce naiba nu intelegi??? iara vrei sa o iei pe coaja de la toti????ce naiba mai fata esti asa de tampita????chiar nu ai pic de minte in creierul ala???
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:05
tutankhamon,ce botez am facut eu in garbo,da sa vezi ce nunta trag aici! ati mai avut nunti pe garbo?
elodia
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:05
nunta parca nu......
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:06
irinuco...se pare ca nu stii engleza....bine, iti spun pe romaneste.....nu te mai cita atata si nu mai cita alte postari ale persoanelor care scriu pe aici....acuma ai inteles???
tutankhamon
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:07
mdea...
Anouk
Postat pe 5 Ianuarie 2010 13:17
mai, acu daca a venit si preasfintia sa pe aici si ne zice din sfintele scripturi, musai sa-i zicem sar'mana si sa-i sarutam dreapta

daca mai stau mult pe garbo, hai ca iau calea chiliilor si bat toaca in varf de munte costumata in tilinca neagra cu batic pe cap

da, ce facem cu fata asta care umbla dupa probe ?

chiar asa. la ce-i trebe probe? sa-i dovedeasca aluia ca s-a culcat cu blondina? pai, el nu stie?de asta rade. ca sie



si_totusi
Postat pe 5 Ianuarie 2010 14:53
Fiecare are dreptul la replica si fiecare are ideea lui.Din exterior priviti foarte usor o problema.Va multumesc pentru sfaturi dar si pentru critica deasemeni.Sa aveti o viata de vis!
alina_donici
Postat pe 5 Ianuarie 2010 19:35
"Nu te intinde la vorba cu vanitosii
Nu te masura cu cei norocosi
Nu condamna pe cel ce vrea sa se razbune
Nu purta pica celui puternic."

alina_donici
Postat pe 5 Ianuarie 2010 21:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
probleme cu vecinii 4 De la: godoblete 15 Martie 2010 15:14
singuratate in doi 66 De la: garbo091755 5 Ianuarie 2010 10:52
Sunt disperata.Viitorul meu sot m-a inselat 68 De la: garbo052318 21 Iulie 2010 22:02
AUTISM!!!!!!! 8 De la: Pia 26 Septembrie 2009 10:11
Nu mai am chef de nimic 158 De la: quasaria 28 Februarie 2010 19:46
Setari Cookie-uri