CURAT-MURDAR

stiti desigur...de unde m-am inspirat...

m-am cutremurat cand am vazut,in ce conditii mizere ,traiesc unii oameni....
intrebarea pe care mi-o pun de fiecare data:
cum poate cineva sa decada in asemenea hal?
cred ca sunt de vina:bolile psihice,lenea,betia...
si atunci,in situatiile acestea,mai putem acuza :presedintele,guvernantii si alte persoane?
pt starea de delasare in care colcaie intreaga tara,de-a lungul si de-a latul,suntem intr-un fel sau altul raspunzatori cu totii...
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:11
brava bre, maimutico!
iote ca ti-ai facut si tu toapic!
oare aici se aplica zicala cu "ce face omul..."?

yeap, daca vrei on topic, toti sunteti vinovati
adica raspunzatori. bine, pe tine te exclud acum, ca esti de fatza, dar n-avea tu grija, ca te includ in lipsa
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:25
c'mon..
Eu nu cred ca e pe bune emisiunea aceasta ,ca si altele ...gen tradati in dragoste ,fata lu' tata si etc..nu mai imi vin acum in cap...si toate prostiile care se dau la diaconescu.
In loc sa faca ceva constructiv pt tara asta ,kre pe zi ce trece se duce de rapa si tineretul din ziua de azi ...ei stiu sa bage toate prostiile si sa ne ia banii cat mai mult posibil.
Si..noi nu putem decat sa ne resemnam cand vedem toate aceste lucruri.
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:26
De la: LILO, la data 2010-01-04 21:11:03 stiti desigur...de unde m-am inspirat...

m-am cutremurat cand am vazut,in ce conditii mizere ,traiesc unii oameni....
intrebarea pe care mi-o pun de fiecare data:
cum poate cineva sa decada in asemenea hal?
cred ca sunt de vina:bolile psihice,lenea,betia...
si atunci,in situatiile acestea,mai putem acuza :presedintele,guvernantii si alte persoane?
pt starea de delasare in care colcaie intreaga tara,de-a lungul si de-a latul,suntem intr-un fel sau altul raspunzatori cu totii...

unora le-a placut si place in continuare sa traiasca in fictivitate ........si ma rog de ce as fi raspunzatoare pentru lenea unora ?? sau pentru ca X si Y nu vrea sa munceasca ??
VAV
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:26
vav..stii de ce? pentru ca putem fi macar exemplu pentru cei care "nu vor sa faca"...pentru ca traim sub influenta...si pentru ca nu trebuie incurajata LENEA..
o persoana care nu se ingrijeste de "putinul" pe care il are...cum va lucra pentru societate?
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:29
vivache..io consider ca "ne-am facut" topik nou...la membri garboletzi care s-or fi saturat de sexuiala sau de INNUMARAREA anilor partenerilor
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:31
blaa, tre' sa-ti dau dreptate, n-am ce face: nu sunt pe bune "emisiunile" alea. De fapt iti confirm, nu iti dau dreptate... da' tot pe acolo pe undeva e ...

Lilutzo, ramane cum am stabilit: asa e, SUNTETI toti raspunzatori!

PS: Doar n-o sa tin pisica moarta in ograda mea, nu?
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:32
si blaa..stiu ca sunt emisiuni "aranjate"...dar au ca baza fapte reale...
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:32
De la: LILO, la data 2010-01-04 21:29:47vav..stii de ce? pentru ca putem fi macar exemplu pentru cei care "nu vor sa faca"...pentru ca traim sub influenta...si pentru ca nu trebuie incurajata LENEA..
o persoana care nu se ingrijeste de "putinul" pe care il are...cum va lucra pentru societate?


pentru societate nu prea mai lucreaza nimeni, fiecare pentru el.....si daca sunt exemplu si ala doarme pe el si nu ma vede ....sau daca ma vede cu siguranta zice "uite proasta...munceste"
VAV
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:33
io nu m-am saturat de sexuiala, lilo, ca nici n-am inceput-o, da' vreau de-aia reala nu virtuala, bre...de-aia de nu se spune, se face
sora_ilsi
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:34
da ..dar nu chiar atat de reale,mai baga si de la ei ..ca nah,tre sa creasca audientza ...
Mie una,m-i se pare deplorabil cam tot ceea ce se intamplat
Momentan nu sunt in tara,am mai fost si prin alte partzi si niciodata nu am vazut vreo emisiune de gen la astia p'aici ...
Dc oare?
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:37
ba se spune, ba se spune!!!
da' ziceti voi
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:37
deh..daca noi ne consideram "prosti" ca ne facem datoria de a intretine in conditii cat mai bune o familie...prin munca...ma rog...fiecare e liber sa considere munca asa cum SIMTE..
nu-i asa vav ca instinctele stau la baza
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:37
De la: ready_vivus, la data 2010-01-04 21:32:01blaa, tre' sa-ti dau dreptate, n-am ce face: nu sunt pe bune "emisiunile" alea. De fapt iti confirm, nu iti dau dreptate... da' tot pe acolo pe undeva e ...


blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:38
ilsiuka..asa si trebuie...sexuiala se face...curatenia se face si nu in virtual
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:38
De la: VAV, la data 2010-01-04 21:33:28
De la: LILO, la data 2010-01-04 21:29:47vav..stii de ce? pentru ca putem fi macar exemplu pentru cei care "nu vor sa faca"...pentru ca traim sub influenta...si pentru ca nu trebuie incurajata LENEA..
o persoana care nu se ingrijeste de "putinul" pe care il are...cum va lucra pentru societate?


pentru societate nu prea mai lucreaza nimeni, fiecare pentru el.....si daca sunt exemplu si ala doarme pe el si nu ma vede ....sau daca ma vede cu siguranta zice "uite proasta...munceste"


Pt fiecare persoana "normala" este importanta munca.Cred ca sa fi independent este un aspect foarte important al vietii.
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:40
stii de ce blaa? pentru ca in strainatate,lumea nu se RUSINEAZA sa munceasca...nu se considera PROSTI ca fac aceea ce trebuie...si nu au de unde sa se inspire pt asa gen de emisiuni...
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:40
dar este de-a dreptul deplorabil sa mergi pe plaiurile mioritice,in orice timp si anotimp,si sa vezi delasarea asta deplorabila...bunicii,si parintii si chiar si noi in copilarie,puneam mana cu totii si nu lasam locurile de bastina in paragina
pt ca atunci cand faci curatenie,nu te costa...nu te poti plange ca nu ai BANI ca sa cureti
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:45
De la: LILO, la data 2010-01-04 21:40:54stii de ce blaa? pentru ca in strainatate,lumea nu se RUSINEAZA sa munceasca...nu se considera PROSTI ca fac aceea ce trebuie...si nu au de unde sa se inspire pt asa gen de emisiuni...


da,corect.
Mie una,nu mi-ar fi rusine sa lucrez in tara ,chiar daca sunt fel si fel de specimene care ,cum zicea cineva mai sus,zice"uite prostu' cum munceste" ...daca stai sa bagi lumea in seama ,nu ajungi nicaieri.Important e sa ai un tel si sa ajungi sa il atingi.
Doar ca ,la noi intara ,salariul scade,utilitati si alimentele se scumpesc ...si nu reusesti sa faci nimic.
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:45
De la: LILO, la data 2010-01-04 21:37:34deh..daca noi ne consideram "prosti" ca ne facem datoria de a intretine in conditii cat mai bune o familie...prin munca...ma rog...fiecare e liber sa considere munca asa cum SIMTE..
nu-i asa vav ca instinctele stau la baza


fiacare cum isi asterne asa doarme ....si nu ne consideram noi prosti ne considera cei ce nu isi fac datoria pentru ca de multe ori avem mila de asemenea personaje ......si daca vrei tu si instinctele stau la baza .....acum depinde de instinctele fiecaruia ......eu nu am vrut sa intru in polemici dar nici nu ma consider raspunzatoare pentru ce li se intampla unora
VAV
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:50
stau stramb ,ca sa "cujet" drept
d'apoi daca se merge in masa la munca in strainatate,la muncile de jos..ingrijit copii,ingrijit batrani,agricultura,spalat vase et...etc
si nu le este rusine la romani sa ii slugareasca pe straini,atunci nu vad de ce le-ar fi rusine sa lucreze in tara lor
aspectul cu plata este altceva..
dar este rusinos sa vedem cum se inmultesc muntii de mizerii din si in jurul locuintelor
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:53
de multe ori avem mila de asemenea personaje .
tocmai aici ii BAIU...ca nu trebuie sa ne fie mila...trebuie sa luam ATITUDINE...despre asta spuneam..
si nu,vav..nu e vorba de polemica...eu va respect punctul de vedere..
fiecare vede in alt fel o situatie...
LILO
Postat pe 4 Ianuarie 2010 21:56
d'apoi daca se merge in masa la munca in strainatate,la muncile de jos..ingrijit copii,ingrijit batrani,agricultura,spalat vase et..


Nu toata lumea pleaca in strainatate pt muncile enumerate mai sus...depinde de persoana,de pregatire,de studii.

Anyway,oricat de multe studii ai avea in tara,daca nu ai relatzii si bani,sa poti avea un post bun de munca ( salariul deplorabil oricum) fata de banii care se iau aici,nu ai cum sa ajungi sa faci ceva.
Si oricum nu cred ca e o rusine cand cineva practica aceste munci.
Rusine sa le fie celor ce fac alte lucruri ,nu celor ce muncesc .
blaa
Postat pe 4 Ianuarie 2010 22:35
normal ca emisiunea este facuta pentru a-i face pe altii sa-si schimbe modul de viata...din unul murdar in unul curat. cred ca nu trebuie sa dam vina pe presedinte. viata asta ne-o facem noi. noi decidem cum vrem sa traim. daca omul vrea sa traiasca in mizerie e treaba lui. de lene, la asta se ajunge. la neglijenta. cred ca orice om poate sa-si faca curat in propria casa.
garbo009347
Postat pe 16 Aprilie 2010 01:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Utilizarea preparatelor naturale CaliVita in tratamentul amigdalitelor 1 De la: Terapii_Naturiste 23 Noiembrie 2010 23:32
Tratament naturist pt raceala si inatarirea imunitate la copii 8 De la: garbo_408493 1 Aprilie 2015 21:34
neythymun 1 De la: garbo255870 5 Ianuarie 2012 16:56
Medici ORL Iasi 2 De la: kidz000837 10 August 2016 21:38
Gel natural de dinti pentru copii 0 De la: 19 Octombrie 2012 17:55
Setari Cookie-uri