Fetelor nu lasati barbatii sa traiasca pe spinarea voastra!!

E chiar asha..nu va lasati pacalite de gestul daruirii unei flori..pentru ca desi in acceptiunea generala este considerat un gest frumos...de fapt gestul asta frumos nu ascunde decat cat de dobitoc este un barbat in esentza.
Pai chiar asha...sta la mine..mananca de la mine,fumeaza de la mine..isi face baie la mine...doarme la mine..stie ca muncesc din greu pentru toate astea...dar eu nu vad nimic in schimb...si simt ca nu mai pot sa mai rabd..cu atata nesimtire din partea lui...
Am primit ieri un trandafir.....pardon de expresie ...ma pish pe el...ca nu valoreaza mai mult de 10/15 roni...pe cand io pana acum am cheltuit pe el cateva sute..
....si nu mi se pare corect...io ca femeie sa intretin un barbat..n/am nici o datorie fatza de el...e doar un alt model de dobitoc....de care trebuie sa scap neaparat.
...nu stiu dar in contextul asta...nu ma incanta cu nimic ca mi se ofera o floare din partea cuiva pentru care eu deja am cheltuit niste bani....si ma astept mai degraba...sa imi achite o factura la intretinere...lumina sau altceva....decat sa vina ca un dobitoc din filme proaste care vrea sa impresioneze dar n/are cu ce...
...io vad ca am fost destul de proasta...dar ma destept eu...si sper ca altii ...sau mai bine zis altele..sa nu fie atat de proaste ca mine.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 01:42

inteleg ca nu iti place avatarul meu?
quasaria
Postat pe 4 Ianuarie 2010 02:13
De la: garbo055472, la data 2010-01-04 01:42:40E chiar asha..nu va lasati pacalite de gestul daruirii unei flori..pentru ca desi in acceptiunea generala este considerat un gest frumos...de fapt gestul asta frumos nu ascunde decat cat de dobitoc este un barbat in esentza.
Pai chiar asha...sta la mine..mananca de la mine,fumeaza de la mine..isi face baie la mine...doarme la mine..stie ca muncesc din greu pentru toate astea...dar eu nu vad nimic in schimb...si simt ca nu mai pot sa mai rabd..cu atata nesimtire din partea lui...
Am primit ieri un trandafir.....pardon de expresie ...ma pish pe el...ca nu valoreaza mai mult de 10/15 roni...pe cand io pana acum am cheltuit pe el cateva sute..
....si nu mi se pare corect...io ca femeie sa intretin un barbat..n/am nici o datorie fatza de el...e doar un alt model de dobitoc....de care trebuie sa scap neaparat.
...nu stiu dar in contextul asta...nu ma incanta cu nimic ca mi se ofera o floare din partea cuiva pentru care eu deja am cheltuit niste bani....si ma astept mai degraba...sa imi achite o factura la intretinere...lumina sau altceva....decat sa vina ca un dobitoc din filme proaste care vrea sa impresioneze dar n/are cu ce...
...io vad ca am fost destul de proasta...dar ma destept eu...si sper ca altii ...sau mai bine zis altele..sa nu fie atat de proaste ca mine.
Iaaa chiar te rog sa nu te mai subestimezi atat,bine?proasta naai cum sa fii .....doar adormita ...sau mai bine zis cu capu n nori.
AdelinaIK
Postat pe 4 Ianuarie 2010 02:23
...of ba da sunt o proasta...care desi muncesc din greu...m/am lasat in voia unui val prost...care ma consuma pe interior si nu mai suport nesimtirea unui mascul de 2 lei...sa/l ia dracu...ca i/am facut bagajul..si de abia astept dimineata sa vina de la serviciu lui de unde io n/am vazut nici un ban pana acuma....si sa/l dau afara.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 03:16
De la: quasaria, la data 2010-01-04 02:13:57
inteleg ca nu iti place avatarul meu?

...nu am nimic contra avatarului tau...asta pentru ca e al tau..ca daca era al meu il aruncam de mult.....pentru mine florile pe lumea asta nu sunt decat o mare mitocanie!!
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 03:17
..ma duc sa incerc sa dorm..chit ca nu ma ia somnu..ca urmeaza o zi grea.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 03:20
De la: garbo055472, la data 2010-01-04 03:20:46..ma duc sa incerc sa dorm..chit ca nu ma ia somnu..ca urmeaza o zi grea.
somn usor atunci.
AdelinaIK
Postat pe 4 Ianuarie 2010 03:21
472, se intampla si la case mai mari..."saptamana oarba"
ia ceva de dormit - nu rezolvi nimic daca te consumi, dimpotriva - ai nevoie de minte limpede, odihnita
panty_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 03:24
472....tu chiar nu ai nici o bucurie in viata asta???
chiar nu poti sa te bucuri de nimic??
trista viata....nu as dori-o nimanui
tu vezi vreodata si partea plina a paharului??
din ce vad eu e mult intuneric in viata ta si nu faci nimic sa vezi si raza de lumina,da te afunzi tot mai adanc....
daca tu nu o faci,nimeni nu va putea sa o faca
in viata asta un singur lucru nu are rezolvare....moartea
restul sunt incercari ale vietii din care trebuie sa invatam ceva
dar cu atitudinea asta vei fi o vesnic nefericita
eladaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 07:36
De la: eladaela, la data 2010-01-04 07:36:11472....tu chiar nu ai nici o bucurie in viata asta???
chiar nu poti sa te bucuri de nimic??
trista viata....nu as dori-o nimanui
tu vezi vreodata si partea plina a paharului??
din ce vad eu e mult intuneric in viata ta si nu faci nimic sa vezi si raza de lumina,da te afunzi tot mai adanc....
daca tu nu o faci,nimeni nu va putea sa o faca
in viata asta un singur lucru nu are rezolvare....moartea
restul sunt incercari ale vietii din care trebuie sa invatam ceva
dar cu atitudinea asta vei fi o vesnic nefericita

...poate partea aia plina a paharului nu exista pentru mine..o beau altii...de aia e a mea vesnic goala...si io tre sa scap de astia care imi golesc paharul...desi io nu i/am invitat sa bea din el.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 08:20
mereu exista si o parte plina
trebuie doar s-o vezi
eladaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 08:35
vede pe naiba.. eu cred ca 472 are traditie in a fi "gica contra", de parca toate fortele Universului au obligat-o sa se complaca intr-o situatie care nu ii convine.
anakin
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:44
pana la urma e doar alegerea ei
eladaela
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:50
472,
La multi ani!!
si pe "dobitoc" da-l afara, nu te obliga nimeni sa-l tii la tine
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:50
mai doamna 472, cu riscul sa ma repet, iti sugerez sa mergi urgent la un psiholog
modul tau de a gandi, de a judeca si cataloga oamenii si viata nu e normal

si nu, nu ma mai mir ca o floare ti se pare o mare mitocanie din moment ce copilul tau nu te implineste, asa cum ai afirmat nu demult

ai probleme, si inca grave, iar statul pe garbo nu cred ca e de natura sa ti le rezolve, parerea mea...

hai sa traiesti, ca nu iti mai urez la multi ani, asa suparata pe viata cum esti
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 09:51
si eu cred ca este intr-o depresie prelungita, in care tot ii ninge si ii ploua, si in care nimeni si nimic nu ii este pe plac.

Pe langa faptul ca nu ii impartasesc opinia, pot spune ca la momentele de acuma putea sa se gandeasca in momentul cand a deschis usa si a primit pachetul promotional "mitocan plus bagaj" in hol. Ori, pana la a acuza lumea pentru prostiile pe care le face personal, mi se pare o cale extrem de lunga.
anakin
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:00
..ei da ..dar de unde sa stii ca un mitocan chiar este un mitocan...ca doar nu scrie pe fruntea lui...tre sa lasi porcu sa se scalde in noroi intai..ca sa vezi cat de mizerabil este.
...si ca sa trag concluzia despre cineva ca ar fi un marlan...tre sa traiesc niste evenimente....pe mine traitul evenimentelor astea ma costa.....
...m/am referit la faptul ca un copil nici o bucurie nu e ...pentru ca presupune mari responsabilitati...care daca esti de unu singur...cu greu faci fatza...si inca ceva...macar eu am avut curajul sa recunosc ceea ce am crezut eu ca am simtit in anumite momente....pentru ca sunt sigura ca si altii sunt in situatzii similare sau mai rele...si nici macar nu recunosc lucrul asta....am vazut destule exemple de parinti care se bat cu pumnul in piept ca ei au facut si dres pentru copii lor si ca vai ce tin la ei...dar au venit situatii care au demonstrat contrariul...nu cred ca ar trebui sa ma simt vinovata pentru ce simt...chiar daca ar trebui sa ma alarmeze aceste chestiuni....pana la urma nu putem controla si comanda ce simtim...ci doar ceea ce infaptuim!!
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:41
..si nu sunt in depresie deloc...dar constatarea unor adevaruri..sunt ca o lovitura pentru mine....si nimeni nu e de fier...si chiar si fierul..se rugineste si se duce dracului...omu..e foarte trecator si perisabil.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:44
..ca sa fiu sincera o bucurie pentru mine este sa beau un 3 in 1 si sa fumez o tzigara ..stand in fatza calculatorului!
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:50
si ce te obliga, fata draga, sa-l suporti in continuare pe mitocan?

spuneai ceva de valize, de "ura si la gara", dar vad acum ca ai revenit doar sa-ti mai plangi putin de mila.

garbo_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 10:57
ei, las' ca se trezeste ea...nu-i dracu asa negru cum pare
vrea doar sa ne "veseleasca" si pe noi nitzel
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:00
fata, e clar ca esti defecta rau daca gandesti ca un copil nu e nicio bucurie, doar pentru ca presupune ca te obliga sa iti asumi responsabilitati

asta se numeste egoism in stare pura

parerea mea e ca nu ar fii trebuit sa faci copilul ala, ca vad ca mai mult te incurca
cand un copil devine o povara pentru un parinte, e clar, cu parintele ala e ceva in neregula

si ai dreptate, nu trebuie sa te simti vinovata pentru ce simti, trebuie doar sa intelegi ca ai o MARE problema, pe care ar trebui sa incerci s-o rezolvi cu ajutorul unui psiholog
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:33
De la: Anouk, la data 2010-01-04 11:33:31fata, e clar ca esti defecta rau daca gandesti ca un copil nu e nicio bucurie, doar pentru ca presupune ca te obliga sa iti asumi responsabilitati

asta se numeste egoism in stare pura

parerea mea e ca nu ar fii trebuit sa faci copilul ala, ca vad ca mai mult te incurca
cand un copil devine o povara pentru un parinte, e clar, cu parintele ala e ceva in neregula

si ai dreptate, nu trebuie sa te simti vinovata pentru ce simti, trebuie doar sa intelegi ca ai o MARE problema, pe care ar trebui sa incerci s-o rezolvi cu ajutorul unui psiholog

...sau poate cu ajutorul unei sume de bani...pe care nu o am...cand n/ai bani mirosi a prost de la distantza...ca si psihologul ala nu te consiliaza de pomana.
garbo055472
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:37
pretexte...doar pretexte...lipsa banilor e doar un pretext ca sa te complaci in starea asta

ai o mentalitate de loser

e fundamental gresit sa crezi ca banii reprezinta totul in viata
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:40
anouk,
La multi ani si tie!
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:41
and happy fucking new year !!!!
Anouk
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:42
472,

incet,incet...nu o sa te mai bage nimeni in seama,si nu asta cred ca vrei,de fapt, felul asta repetat-pesimist cere atentie.

nu stiu daca asa esti in real,parerea mea este ca vrei sa frapezi.
niciun om nu este chiar atat de intens negativist.

iasomia
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:44
ca si asa nenorocitele de sarbatori sunt pe gata
zambilici, iti place noua mea infatisare?
e speciala pentru tine
ready_vivus
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:45
vezi, sis... cand citesc astfel de enormitati, nu pot sa nu ma intreb, de ce da Dumnezeu copii cui nu-i merita?

fata asta e prea preocupata sa-si jeleasca soarta si nenorocul, ca sa se mai bucure si de copilasul ala...
biet copil nefericit!
garbo_C
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:46
ready, da, imi place
ai pisica la avatar? ai!
esti in trend, ce mai
zambila
Postat pe 4 Ianuarie 2010 11:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
sunt foarte competitiva 19 De la: garbo_1322 24 Mai 2012 21:52
cele mai talentate la.............. 14 De la: me_reloaded 16 Martie 2011 21:55
Rugăciunea Sf. Marta 33 De la: Dab__ca_Alexandra_1 30 August 2016 21:43
Din 1 martie pana in 9 martie sunt zilele babelor. Se zice din batrani ca asa cum va fi baba asa iti va fi viata in acel an. 56 De la: betty37 7 Martie 2011 00:00
cofetarie pt noi! 5 De la: Iryna_Iry 1 Aprilie 2012 22:36
Setari Cookie-uri