Barbatul sagetator

Dragele mele,

Ajutati-ma va rog!...m-am straduit sa gasesc in horoscop ceva despre barbatul sagetator...nu-i!...asta inseamna ca nu sunt probleme cu ei?...pentru ca eu am dat peste unul care ma bulverseaza rau...si nu stiu de unde sa-l apuc. Pls....opinii, patzanii...suferintze...orice aveti e bun!
Multumesc
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:21

ioi, totusico, da si tu o mana de ajutor, ca io nu ma bag
zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:30
Draga mea , eu sunt sagetatoare..iti pot spune o chestie pe care sa te bazezi : nu incerca sa intelegi un Sagetator..astia-s toti artisti , boemi , calauziti de latura ,,emotionala" e greu sa-i poti intelege si sa ii iei asa cum crezi ca sunt ...zi de zi se schimba..daca-ti place elementul surpriza tipul e ok , daca nu , s-ar putea sa-ti para bulversant . Succes!
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:36
Multumesc Reyya!
Problema e ca ceea ce-mi pare certitudine azi, maine devine incertitudine...castelele se naruiesc...apoi...poimaine o luam de la capat si tot asa...mi-e rau!
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:38

naspa!

io am alta teorie, da' o tin pt mine
zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:39
Toat lumea iubete Sagetatorii, pentru c toat lumea iubete habaugii. Le place s cread c personalitatea lor seamn cu cea a lui Socrate i Michelangelo, ns n realitate aduc mai degrab cu Prince. Stiu, vor nega tot ce au citit pn aici despre zodia lor. Sagetatorii conduc maini haioase pe care le lovesc de copaci sau cldiri. Sunt insisteni i arogani. Le place s se bat cu copiii i cu lunaticii la nuni. Dac nu sunt implicai ntr-un scandal n vreun bar, atunci vor inventa unul pentru a avea ce povesti prietenilor. Dac nu ar exista desenele animate, Sagetatorii nu ar tii cu ce s-i ocupe timpul liber.

si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:41
Stiu cum este, si iubitul meu cu greu imi suporta schimbarile , dar le suporta saracul Suntem schimbatori , boemi , temperamentali , artisti , aventurieri ( in sensul pozitiv..daca iti plac calatoriile si suprizele ) tipul e ok..elementul surpriza va fi permanent , un lucru e cert: nu te vei plictisi :-)
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:42
pt Ines :-)
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:43
Si totusi ..haide mai da-le o sansa Nu e atat de grav cum spui tu ca ar fi :-)
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:44
Ok...il iubesc eu, np!
Problema e la el...azi ma iubeste maine se razgandeste...poimaine ne casatorim...raspoimaine ne mai gandim...si eu ce pisici sa intzeleg...sa dau cu banul?
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:45
Zambiloooooooooooo!
Zi-mi!...nu ma fierbe...ca ma fierbe el, sagetatorul meu, destul!
Plssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:47
CERT NU ; nu mai tine de caracteristica zodiei, la capitolul implicare nu merita sa cantaresti , inseamna ca e doar neserios si ca el sunt multi altii( si din alte zodii)..am crezut ca te referi la comportament , nu la implicare..atunci e grav , nu merita sa-ti bati capul cu tipul prea mult, in acest caz.
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:48
bine rey,tai povestea cu batutul pe la nunti si o pun pe asta cu

"Un Sagetator este intotdeuna un fel de Madonna, dar mult mai buna decat Madonna insasi!"

ca sa nu ziceti ca nu tin cu sagetatorii
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:49
ines, acum serios. un sagetator intoarce si pamantul cand tine la cineva. nu e genul nehotarat decat daca, chiar nu e hotarat.

din cate ii cunosc, lasa-l pe el sa se lamureasca ce vrea. e o zodie foarte dificila. nu-s genul de oameni carora sa le impui ceva. le place sa cucereasca si sa lupte. daca considera ca au pentru cine

daca face fite, zi-i" la revedere" se intoarece sigur daca tine la tine. daca a fost doar un foc de paie, cel putin stii pe ce picior danseaza . cu sagetatorii alta metoda nu e. cale de mijloc nu exista

oricum, indiferent de zodie, tot asa se procedeaza. te vrea, bine. nu te vrea, buna ziua! ce-ai avut si ce-ai pierdut
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:59
Si totusi ..asa este , cand vine vorba de sentimente sunt extrem de hotarati si lupta pentru cei pe care-i iubesc. Insa atunci cand nu se simt iubiti in egala masura sunt foarte orgoliosi si parasesc repede ,,scena ".De asta ma frapese ceea ce scria Ines..tipul cred ca nu e cu adevarat implicat, pentru ca eu stiu ca in sentimente sagetatorii sunt extrem de hotarati , ,,bulversant de hotarati" in sensul ca actioneaza foarte repede si risca sa para genul ,,oportunisti"
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:04
mama si tata au fost sagetatori, saracutii...

da' nu ma bag la descriere astazi,sunt amortita de la cat m-a batut neaua...

tusico,

m-ai zapacit,de unde stii mami atatea zodii?...
iasomia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:06
asta spun si eu. nu-s opurtunisti. pentru ei e clar: existi sau nu
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:06
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:08
iasomico, mi-am descoperit un talent ascuns. fac zodiace


io ce am mai gasit despre sagetatori:


Sagetatorul este sincer, dar nu este subtil. Se incapataneaza sa spuna mereu adevarul verde-n fata; mai devreme sau mai tarziu, spune mereu ceea ce gandeste. De asta, iti sugeram ca daca vreun nativ al acestei zodii se apropie de tine si-ti spune:
- Iti voi spune adevarul...
Tu sa-i raspunzi:
- Dar ce ti-am facut eu?!

si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:08
io, ce spune la pesti

Este semnul cel mai sensibil al zodiacului.. Sunt atat de schimbatori incat par ca ar avea centrul rasului si al plansului intersanjabile.

Pestii plang pentru ca le-a murit matusa si, in urmatoarea secunda, se prapadesc de ras pentru ca aceasta, biata de ea, este atat de grasa incat nu incape in sicriu.
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:11
nehotararea lui vine din faptul ca tocmai a incheiat o relatie si inca nu si-a scos-o din suflet pe fosta...imi spune ca exista riscul sa se intoarca...desi nu vrea si nu mai are incredere in ea...
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 16:54
De la: reyya, la data 2009-12-15 14:36:18Draga mea , eu sunt sagetatoare..iti pot spune o chestie pe care sa te bazezi : nu incerca sa intelegi un Sagetator..astia-s toti artisti , boemi , calauziti de latura ,,emotionala" e greu sa-i poti intelege si sa ii iei asa cum crezi ca sunt ...zi de zi se schimba..daca-ti place elementul surpriza tipul e ok , daca nu , s-ar putea sa-ti para bulversant . Succes!
Ai mare dreptate..... eu sunt sagetator si ma regasesc in descrierea ta ! Suntem cam greu de inteles !
Remy
Postat pe 6 Ianuarie 2010 14:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
papuceiiiiiiiiiiiii 1 De la: camiz2006 9 Februarie 2009 13:17
Joburi 1 De la: garbo001611 8 Mai 2009 14:37
UN STROP DE IMAGINATIE SI DOUA MAINI DIBACE!!! ASTEPT PARERILE VOASTRE! 0 De la: 16 Martie 2010 11:27
Sutienul.. cel bun prieten ? cel mai mare dusman? 238 De la: Darksukkubus69 3 Iunie 2010 19:28
Coafura de club spectaculoasa 2 De la: garbo_7980 16 Noiembrie 2012 07:33
Setari Cookie-uri