Chimia ori comunicarea ...generatoare de functionare a relatiei ?

mai tutulica...e roz...mai.....e hoptimist...d'ala...
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:22
Deci...in subiectul de aseara ( pt cine stie ) vorbeam de fosta mea prietena si despre o rupere a relatiei dupa 5 ani..am reluato dupa 1 an( fara sex )..dar sub formma unei relatii de priteneie ,ajutor.si mai ales ca eram vecini aici...in acesti ani ea nu a incetata sa-mi spuna cat si-a dat sema ca ma iubeste de nu mai poate ca si-a dat sema ca frelatia care a avuto in anul acela de pauza...nu a mers find cu gandul numai la mine permanent...discutii balamucuri sau desfasurat pe teme de educatiae a copilului ei,,pe teme finaciare..lucruri in care o sfatuiam...pe toata aceasta perioada a aceptat ca am o alta relatie...si ca era normal dupa ce sa intamplat in cei 5 ani si cat a gresit fatza de mine

In perioada acea de 1 an ( pana la reimpreitenire) eu mi-am facut o alta relatie cu o fata mult mai tanara decat mine...in care totul mergea ok plimbari iesiri plecari in strainatate..nimic nu parea a fi in neregula, pana la sex ...acolo se termina filmul ...dar cu toate astea ma simteam nefericit, simteam in perm,amnetza ca ceva nu este in regula, un fel de apasare interioara )....se cunosteau inpreuna...sub forma de fosta si actuala de cateva 3 luni am renuntzat si la aceasta relatie...iazr in acest moment fiecare doreste sa se intoarca dar fiecare cu argumetele ei...si cu stilul ei de manifestare (una scorpie, alta miere


asta este realitatea...actuala
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:22
frelatia= felatzia sau relatia....fii mai explicit...
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:23
si daca ai vazut ca nu merge sa-i dai sfaturi in privinta plodului, la ce te-o mancat in cour???
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:25
De la: Anouk, la data 2009-12-15 14:22:18misule, toapicu' asta e episodul doi de aseara ?
vaz ca a mai aparut o doamna in ecuatia ta





Poate a gasit proaspat de dis de dimineata , ca aseara nu era doamna cu care Misu comunica exceptional
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:25
De la: Anouk, la data 2009-12-15 14:22:18misule, toapicu' asta e episodul doi de aseara ?
vaz ca a mai aparut o doamna in ecuatia ta



[/quo


ihi 1+1='tri"
LILO
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:27
reyya, eu parolez...
mi se pare ca e ceva picat in derizoriu, parerea mea...
aseara era interesant, acum chestia imi pare teribil de banala

misule, hai sa traiesti !
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:28


totusico, maine mai baga si un barbat, sa fie telenoveaua completa
zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:28
Misule eu zic asa..alege-le pe amandoua ca dau bine in cadru..cand scapi de tipetele si bataile scorpiei dupa un partida de aia de sex nebuna ...de nota 10 ...o iei pe asta mica , pe tinerica si comunici cu ea ca si cu sufletul tau pereche
Bafta Misu!! Baga un trio!!
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:31
blue, lasa racii. ar fi fost bine sa fie. dar el, e scorpion. astora, le este greu sa accepte ca Star Trek este o fictiune
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:34
Ce m-ai amuzat Tutooooooooooo...am izbucnit in ras...toata lume adin birou s-a intors catre mine...
Da! Ai dreptate...si eu am gandit la fel...pana la urma totul se reduce la felatie! ...nu stiu de ce mai despicam atat firul in patru...ce tot discutam si anlizam...
Pup
Ines
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:36
nu cred ca am fost bine inteles...cele doua probleme sunt total diferite...nimic nu se leaga cu nimic si nu exista o interasctiune comuna intre cele doua subiecte...dilema mea era ce sa fac precum si intrebarea din topic...la acest moment ne find in faptr cu nici una...ambele imi sunt pritene si atat in urma unei relatii...nimic mai mult
idea este sa mai aplec urechea asupra uneia din cele doua incercari de a ma convinge sa ma impac...sau sa ramana totul asa si sa merg mai departe..ca nimic nu merita o continuare
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:41
mai misule, ce dreaq o tot tii cu prietenele ?
aseara ne spuneai ca tocmai ce-ati terminat un caft, tu si prietena ta temperamentala

voi va bateti asa, ca-ntre prieteni ?
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:43
nu
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:44
ai sa razi...da sa intamplat des in ultimi 4 ani...pe diverse teme am spus...chiar si din eductia plodului ea a generat o cafteal
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:46
ha??
cu pernele , sau..??
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:49
nu blue...cafturi de-alea ca in rambo

ne-a explicat nenea aseara ce si cum

doar ca aseara ne spunea ca are o relatie cu ea, si acum ne spune ca sunt doar prieteni

dreaq mai intelege barbatii...
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:51
De la: Anouk, la data 2009-12-15 14:51:41nu blue...cafturi de-alea ca in rambo

ne-a explicat nenea aseara ce si cum

doar ca aseara ne spunea ca are o relatie cu ea, si acum ne spune ca sunt doar prieteni

dreaq mai intelege barbatii...


pare ca prietenia nu este o relatie ? nu am precizat nimic de sex si nici o stabilire in timp a momentului cand el a fost si cand sa incheiat...eu vorbeam de relatie nu ca ma bat cu aia cu care fac sex
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:56
eu am inteles aseara ca sunteti impreuna. si ca o seara inainte ati avut un meci pugilistic

dar poate nu am inteles io bine

whatever...
Anouk
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:57
da corect...meciul pugilistic a fost dar ma spus ca am o reltie, nu ca suntem impreuna ( incluzand sex ) a fi impreuna poate a fi si in acest fel de reltie cand priteneia te face sa te vezi de cel putin 3 ori pe saptama intr-o astfel de relatie...pur si simplu cand te vezi foarte des cu persoana respectiva,pur si simplu de a bea o cafea,,,dupa care iese un meci ...tu nu esti impreuna cu priteni tai..macar sufleteste !?
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:08
misule,am o boala pe tine,de/aia psihosomatica!mi se inchid ochii ca aseara ii beleam la agresiunea ta si tu acum dansezi cu noi lantul amintirilor
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:10
Misu ,pey poate de aia se ia la bataie ..ca nu a facut sex si e nervoasa.vezi ..sare la box si dupa sex..??merita verificat
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:12
cauta topicul cu nervosii si vezi ca e acolo o pasare rara cu care ai comunicat putintel aseara,acolo cred ca gasesti si chimie,si fizica si alte stiinte
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:13
De la: elodia, la data 2009-12-15 15:10:39misule,am o boala pe tine,de/aia psihosomatica!mi se inchid ochii ca aseara ii beleam la agresiunea ta si tu acum dansezi cu noi lantul amintirilor



nu draga mea...iarta-ma ca subiectul a parut atat interesant nu l-am facut eu asa el chiar este interesant...nu este nici un lantz al amintirilor...sunt doua situatii total diferite ele in parte doar ca sunt legate de mine...de ce aseara parea mai interesant daca din povestea mea reesea ca suntem inpreuna...iar azi cand precizez ca este doar o relatie de prietenie pe care am continuato eu ( ca si pe cea cu fosta sotie ) este mai putin interesant iar subiectul isi piede gustul si atractia atentiei
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:16
misule,nu contest,ala era subiect de noapte,asta e de zi,ai si tu dreptatea ta,da cu calul ce/ai avut?
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:19
mai, nea racu scorpionu . care e totusi dilema ta? vrei s-o bati ? ok. asta e chimie. vrei scandal? ai. asta e comunicare. cum s-ar zice, esti un nene fericit. ai 2 in una . ce mai vrei?
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:20
De la: reyya, la data 2009-12-15 15:12:03Misu ,pey poate de aia se ia la bataie ..ca nu a facut sex si e nervoasa.vezi ..sare la box si dupa sex..??merita verificat


e verificata si asta cu multi ani in urma...da nu conteaza momentul pt ea..poate fi si inainte si dupa...fara nici o jena sau retinere...este ceva pe care si eu demult am vrut sa constat asa ca nu-s diferentze macar era o scuza
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:21
bai!!!
care pe cine bate aici?? ca sa stiu pt cine fierb neshte apa...
zambila
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:22
misu,am gasit solutia si ti/o dau moca! trage/i/o si in timpul...
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:23
De la: elodia, la data 2009-12-15 15:23:47misu,am gasit solutia si ti/o dau moca! trage/i/o si in timpul...



sa facem box in timpul sexsului,,,sau sex in timpul boxului ?

buna idee...dar purceaua e moarta in cotetz....dilema tot ramane...sex fara comunicare probleme de tot felul, lipsuri si meciuri repetate( ca deja demult nu ma mai consider un agresat )...sau liniste , dialog, comunicare nici un stres nici o lipsa...doar de sex
Nuku
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt persoane care vor să aibă o relație doar pentru sex 3 De la: Alexnr1 18 Septembrie 2018 00:52
Cum ne putem ajuta reciproc in timp de criza?!! 1 De la: nicole58 11 Martie 2010 02:06
am descoperit dupa 2 ani ca ma insela cu fosta,, 58 De la: wife 6 Februarie 2010 09:52
secret 16 De la: pustietate_in_floare 21 Octombrie 2011 16:34
schimbam ceva? 18 De la: zambila 28 Octombrie 2009 15:03
Setari Cookie-uri