parerea voastra...?

probabil ca spuneti ca sunt nebuna.. am o "casnicie" pe care nu o mai doresc , sau cel ptuin asa cred.. nici sa divortez nu poci, nici sa-l mai iubesc nu cred.. iubesc deja (cred) un alt barbat...
oare nu ma pot detasa de el din cauza ca avem prea "multe" ( si ma refer la bunuri materiale, sau ca mi-e frica de o noua relatie..?
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:52
visule....tu "crezi" prea multe...
io cred ca tu esti nehotarata si ar trebui sa te hotarasti si nu sa "crezi"
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:55
ca aveti prea multe,nu/i rau...uite,acum ca vin sarbatorile,mai dati si voi la saraci si vezi apoi ce simti dupa
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:56
e greu de impartit...
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:57
ai mare dreptate, elada, nu sunt hotarata, insa..nu imi mai convine nimic !
nici la ce zice, nici ce face.. iar daca 12 ani am ascultat orbeste de el, si de cerintele lui.. nu mai am puterea si nici rabdarea sa o fac..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:58
ilsuco...cu o drujba buna se rezolva
sa vezi tu ce repede se impart
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 12:58
visule...in cazul asta....salutare si-un praz verde,ura si la gara
partajul custa ceva,dar se rezolva
linistea si fericirea....nu cred ca au pret
ptr restul....exista master card
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:00
da, eluto, dar nu se mai gasesc drujbe de-alea...
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:00
mama...daca ai iubi cu adevarat pe alalalt si daca sentimentele ti-ar fi impartasite...siiigur nu ai mai avea nici o teama...de un nou inceput....dar nu esti sigura pe sentimentele celuilalt.....parerea mea??? timpul le rezolva pe toate.....ai rabdare, asteapta.....linisteste-te...nu te pripi intr-o noua relatie fara sa cunosti bine omul langa care vrei sa traiesti ...
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:01
ilsuco,tre' sa sti unde sa cauti
adica....acolo inauntru ,sti tu unde
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:01
sper ca nu impartiti si vreun copil
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:03
nu, elodia.. copii nu avem..
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:07
De la: eladaela, la data 2009-12-15 13:01:34ilsuco,tre' sa sti unde sa cauti
adica....acolo inauntru ,sti tu unde


adeca drujba e la mine?
sora_ilsi
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:08
lodi...la mine nu se vrea sa se imparta copiii ...vor ramane toti cu mine...I have to do?
l_flory
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:08
tutankhamon,
nu stiu ce simt pt celalalt.. da, daca l-as fi iubit, se poate sa il fi lasat in sec 2 pe partenerul meu, insa, probabil incerc sa ma agat de niste sentimente, doar ca sa fiu iubita, adorata, alintata.. (nu, nu l-am inselat..)
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:09
visule.....vezi sa nu te-agati de-un...vis
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:29
visulica,la tine ninge?
ca am eu un leac pentru tine

http://www.youtube.com/watch?v=lTK6AJgNHTA
elodia
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:32
saracul bine, mult rau asteapta. zic si eu
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:34
elada, tocmai ca nu vreau sa ma agat de acest vis, stiu ca se poate transforma intr-un cosmar.. insa nici asa nu pot continua.. ar fi corect..?
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:42
vis...tu esti singura in masura sa raspunzi la intrebarea daca EL te iubeste.....si daca EL merira sa faci pasul cu divortul...
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:44
visule...io cred ca tu nu mai esti in momentul asta intr-o relatie ci....intr-un compromis
nimeni nu iti poate oferi garantii ca va fi bine cu altul,doar de tine depinde ce vrei
accepti un compromis...sau...
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:49
Tuthan...el zice ca ma iubeste, insa nu o arata.. sincer, nu cred in vorbe, ci in fapte.. e usor sa arunci cateva vorbe..si sa crezi ca cel de langa tine este fericit..multumit...
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:51
Da elada..am facut prea multe compromisuri..cu el, cu mine, cu ceilalti care au incercat sa intervina in relatie.. insa e momentul in care nu mai support nici macar sa ma uit in oglinda, si sa ma mint singura, cat de bine imi este...
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:52
daca miza nu e indeajuns de mare..nu accepta situatia asta de compromis..sau ti-as sugera sa nu accepti compromisul deloc ..dar uneori unii din consideratii strict materiale nu isi permit sa se desprinda foarte repede. Eu cred oricum ca a-l accepta langa tine iti potenteaza nefericirea...
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:53
cat habar n-ai ce simti si ce vrei, vorbim discutii
si_totusi
Postat pe 15 Decembrie 2009 13:59
pai si tu...vis...ce vrei de fapt???? sa ramai cu sotul, zici ca nu se poate....sa pleci cu alalalt, zici ca te iubeste, dar nu o arata......ia mai pune pe hartie problemili, cu avantaje si dezavantaje de ambele parti si analizeaza tu bine....
tutankhamon
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:19
pai cum sa nu stie ce vrea!!!
vrea sa se poata uita in oglinda , fericita de ce vede, vrea sa nu se minta, vrea sa ramana cu tot ce-a(u) strans ea si cu sotul pe care nu-l mai iubeste, vrea ca celalalt sa-i demonstreze ce-i spune.
...si le vrea toate deodata fiindca atunci cand era de vrut pe rand compromisul a fost mai la indemamna.

visule, fa-ti ordine. daca crezi ca merge fara, te inseli . parerea mea.
bluelight
Postat pe 15 Decembrie 2009 14:40
bluelight,
tocmai ai inteles...nimic!
nu, nu vreau sa iau toata averea, nici nu vreau ca "celalalt" sa imi demonstreze ca ma iubeste..daca eu il iubeam, cred ca plecam pana acuma..eu vreau ca el, sotul meu, daca m-ar iubi, asa cum zice..ar trebui, tocmai sa imi demonstreze !
cand ii spun, plec, el spune..ce te retine..?
vis_spulberat
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:17
pai si daca asta iti spune,ce te retine de fapt????
iti dai seama ca omul iti spune de fapt ca ii este indiferent ca pleci sau ramai??
eladaela
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:27
vis spulberat

copii din realtia asta ai ?
reyya
Postat pe 15 Decembrie 2009 15:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Proaspat casatorita? Obi este aproape de tine! 17 De la: zambila 30 Octombrie 2009 12:10
vreau sa ma insor! 64 De la: grigoo 3 August 2014 06:20
O sa poata uita sau o sa am de suferit toata viata? 5 De la: whiteshadow111 1 Aprilie 2012 17:25
tst 41 De la: Freya__ 18 Martie 2011 19:32
Videochat-ul,o amenintare pentru casatoriile din ziua de azi? 37 De la: elisabeta_boia 3 Iulie 2011 22:05
Setari Cookie-uri