TRADAREA PARTENERULUI -SPORT NATIONAL ?

suferintze de boli profesionale...o vai vai...biata de ea...
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:10
De la: ready_vivus, la data 2009-11-18 18:05:10

bre, vorbele de duh nu-s aici!


mi-am facut autocritica...
snowflake
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:10
dar duhul vorbelor? ai ? o fi?
LILO
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:15
mama, ce m-as face duh si m-as piti intr-o sticl precum Jeanie...
snowflake
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:36
di ci??????? ca sa l prinzi.....si el sa te minta......
nazirra
Postat pe 18 Noiembrie 2009 18:46
ce mai viseaza fetele...
pik_nik
Postat pe 18 Noiembrie 2009 20:03
nazi... n-ai vazut ce sticla avea Jeanie?... plus ca pot sa-l transform in broasca de cate ori minte... sau mai bine in gandac... daca are noroc nu-l calca nimeni pana imi trece supararea...
snowflake
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:51
daca nu.....ghinion de nesansa
eladaela
Postat pe 19 Noiembrie 2009 12:56
nesansa lui si ghinionul meu...

c-ar putea sa ajung intr-o lume mai buna...
snowflake
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:01
aha@!!!!!!io nu vreau sa l transform....vriau...sa l impaiez!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:03
naziro...cine mi te-o suparat....spune-mi cine mi te a intristat de isi merita impaierea ca soarta...
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:05
ioi....consortu!!!cica!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:06
apoi atunci impaiaza-l bine...si da-ne si noua retzeta
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:08
ihi....il pun in gard.....asa sa se mai tina cocos!!!!!
nazirra
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:09
hai ca ti l dau si pe al meu in gard vrai?
faci asta pt mini
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:11
lilo....sincer....da!!!!!!!ca imi esti draga!!!!
nazirra
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:13
ok ok
LILO
Postat pe 19 Noiembrie 2009 13:15
neeee, mie imi place sa travel light... ce naiba sa fac eu cu impaieturile?...
snowflake
Postat pe 19 Noiembrie 2009 15:51
Apropo de ce zicea Totusica de prietena inselata...ca ar fii trebuit sa se faca ca nu vede...au si barbatii nostrii pe aici o vorba...ei ne avertizeaza din timp...mai in gluma,mai in serios ca....nu trebuie sa credem....ce vedem....ci trebuie sa credem ce ne spun ei...ca nici in situatia in care ar fii prinsi,doamne fereste,pe picior gresit....nu trebuie sa ne credem ochiilor...doar spusele lor conteaza...
DORI_
Postat pe 19 Noiembrie 2009 16:17
cica , nici sa auzi nu-i bun ,ca faci otita

de fapt, cred ca cel mai bine e sa fii oarba, chioara si schioapa. asta ,ca sa n-o iei la trap cand simti ca ceva e putred
si_totusi
Postat pe 19 Noiembrie 2009 20:39
Cred ca nu esti in situatie de esti asa drastica in decizii.Concret ce faci cand el inseala si apoi te ameninta in fel si chip ,tu fiinta suava care ia crescut 15 anii copii si ai stat la cratita ca acolo e locul tau(inca mai gandesc multi barbati asa ) depinzi financiar de el si legile din tara ta ii dau lui copiii doar pentru ca el munceste si tu nu ?Ce faci cand nu poti pleca decat cu promisiunea ca nu te mai apropii niciodata de copii tai? Atunci nu mai vezi totul in alb si negru .Totul capata o frumoasa nuanta de GRI.
Sunt de acord cu voi ca sunt tot felul de situatii dar nimeni nu inseala doar pentru ca avea o viata de familie frumoasa si linistita amandoi partenerii au partea lor de vina si atunci cer parerea altora ca ei incercand sa treaca mai usor peste vina lor .
lalya
Postat pe 29 Noiembrie 2009 04:24
pt Lika: ma mir ca mai sunt si pe site-ul asta si oameni care gandesc asa ca tine ....nu cum zice pik-nik ca are inselatoria in sange (hai ca asta a fost destul de tare) problemele apar de cele mai multe ori din lipsa de comunicare in cuplu si daia se ajunge la inselat si alte chestii. Daca ar exista comunicarea , indiferent de varsta, totul ar merge super bine ,,asta ar fi parerea mea
axel0_0
Postat pe 29 Noiembrie 2009 06:01
A INSELA = A TRADA!Tradezi sentimente,casa,familie,pe cei din jur,tradezi tot ceea ce odata parea a fi totul pentru tine.Sa fim seriosi,nu copii te tin in loc sa pleci,sa-ti vezi de drum...Ceea ce te tine-n loc,poate fi chiar situatia in sine.Ne place sa ne complicam viata,sa ne complacem in situatie,sa speram ca"poate"...Poate-si va reveni,poate-a fost doar o ratacire de moment(moment mai lung,uneori),poate se va intoarce spasit...Speram mereu la lucruri inutile.Rare cazurile in care cel/cea care tradeaza/inseala sa revina cu picioarele pe pamant si sa nu o mai faca si a2a oara.Toti spera ca nu se va afla-SE INSEALA.Mai devreme sau mai tarziu se dau singuri de gol,macar si prin simple gesturi.Si pana la urma"ulciorul nu merge de multe ori la apa"...
mec2
Postat pe 29 Noiembrie 2009 07:10
Buna,poate nu sunt in masura sa dau sfaturi,dar indraznesc sa-ti spun viata merge inainte, nu abandona poate asa a fost sa fie, omul este cel mai inprevizibil animal.
Singuratatea este foarte grea dar singuratatea in doi e un dezastru.
garbo060820
Postat pe 29 Noiembrie 2009 07:44
De unde stii tu ca viata merge inainte?Daca merge inapoi? Sau asa ca varietate, da din colt in colt?
Ioana007
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:01
Era vorba de o femeie care tradeaza, iar asta se intampla de obicei daca in cuplu exista probleme care nu s-au rezolvat un timp indelungat, care s-au acumulat in timp, iar despre iertare nu poate fi vorba, pentru ca o femeie care e indragostita de altcineva nu cauta sa se intoarca, e ca si cum i-ar lua cineva mintile, de multe ori e "prinsa" 100% de noua relatie si posibil sa renunte la tot trecutul sau pentru un "nou inceput". E mai rar ca acea femeie sa faca acest lucru fara sa se implice emotional in relatia urmatoare, iar daca a apucat sa se implice, atunci nimic nu mai conteaza (cei din jur) si nici nu se intoarce prea curand din acea "ratacire", iar la 38-40 de ani de multe ori sentimentele sunt mai puternice decat la 20 asa ca eu ii sfatuiesc pe cei care sunt intr-o astfel de situatie sa nu isi faca sperante desarte vizavi de revenirea partenerei si sa caute sa-si vada de viata lor, sa incerce sa treaca peste, sa vada ce au gresit ei in relatia trecuta, sa traga concluzii si invataminte din asta si sa tina capul sus si pieptul in fata, pentru ca altfel vor fi coplesiti de situatie.
ROI2009
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:06
A cest SPORT NATIONAL, e practicat in egala masura si de femei si de barbati ;chiar daca in acea relatie exista intr-un moment al ei, MAREA IUBIRE , sigur unul din ei o v-a respecta ,iar celalalt [DE OBICEI BARBATII]care din constructia lor simt mereu nevoia de NOU, va trece la TRADARE, cu fruntea sus si foarte linistit ,simtind in EUL lui, ca e ceva normal; iar daca cea tradata ,incearca sa skimbe ceva , e PUSA LA ZID; asa ca nu ne ramane ,decat sa iertam ,daca exista MAREA IUBIRE si sa mergem inainte ,kiar daca sufletul si inima ne-au fost ranite.
lilyb2007
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:16
Extraordinar ! cata intelepciune si intelegerea filozofica a vietii si mai ales a iubirii ! E vorba doar de "orgolui masculin" ! Pt ca vezi doamne numai barbatii trec prin asa ceva . Si normal, asa ceva se intampla din vina unei singure parti. Deci se numeste "orgoliu" si in special "orgoliu masculin" acel gest sincer in care spui : "nu multumesc, nu, sunt satul" chiar daca esti lihnit de foame si din intamplare e doar o singura portie . Orgoliu masculin cand ea, cu sinceritate ii calca camasa cu deosebita grija, ca el sa arate curat si frumos unde se duce . Si normal ca nu exista si o ratiune a sufeltului, a bunului simt ; si nici nu are nici-un sens zicala ca omul inebuneste si de bine. Cu alte cuvinte, culcati-va toti cu cine puteti si simplu, ce te supara ? o face a fa-o si tu. multumiri pt asemenea sfaturi cu adevarat deosebite
garbo000391
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:31
fii tare in Romania ca si in lume de altfel nu mai exista relatii sincere bazate pe respect reciproc,comunicare,constiinta sau principii ale vietii de familie,nu stiu de ce dar cand se obtin bani fara munca sau unele foloase materiale tinerele si tinerii apuca pe calea de a corupe barbati insurati cu familie sau femei casatorite,fara sa se gandeasca la urmari,partenerul te tradeaza fara nici cea mai mica urma de vina,remuscare si traieste in 2 lumi paralele.Ce mai poti sa faci cand tu ai 40 de ani si ea sau el 16-20,25 ani?Nu mai corespunzi deoarece ele sau ei practica tehnici sexuale diverse fara sa aiba vreun sentiment doar sa obtina cele necesare unui trai de lux,parintii lor unde sunt?nu ii intereseaza de copii lor deoarece isi vad copii imbracati,cu bani si nopti nevenite acasa,dar nu fac nimic,se multumesc sa o duca bine si sa nu le ceara lor nimic.Nu mai exista bun simt si e dureros sa constati dupa ani buni de casnicie ca de fapt numaitu ai iubit dar nu ai fost iubit,nici macar respectat,e o rana adanca si dureroasa,numai timpul si speranta spre bine le poate vindeca,fii tare si ai incredere.
garbo021133
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:41
De la: lalya, la data 2009-11-29 04:24:48Cred ca nu esti in situatie de esti asa drastica in decizii.Concret ce faci cand el inseala si apoi te ameninta in fel si chip ,tu fiinta suava care ia crescut 15 anii copii si ai stat la cratita ca acolo e locul tau(inca mai gandesc multi barbati asa ) depinzi financiar de el si legile din tara ta ii dau lui copiii doar pentru ca el munceste si tu nu ?Ce faci cand nu poti pleca decat cu promisiunea ca nu te mai apropii niciodata de copii tai? Atunci nu mai vezi totul in alb si negru .Totul capata o frumoasa nuanta de GRI.

Fata mea, daca tu ai stat atata vreme la mana lui, te-ai complacut in situatia de a fi intretinuta, ti-o meriti. Era placut cand stateai ca planta acasa si doar gateai, spalai si priveai la telenovele? Daca tot ai ales meseria de casnica mergi pana la capat si ramai langa cel de care depinzi financiar si lasa telenovelele din viata reala.
Doara
Postat pe 29 Noiembrie 2009 08:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
de cat timp sunteti intr-o relatie fara sa fiti casatorite? 31 De la: aalexa 23 Septembrie 2014 09:46
as pleca, dar il iubesc prea mult.... 82 De la: iustina21 1 Decembrie 2014 08:15
Care sunt cei mai mari dusmani ai casniciei? 21 De la: garbo_1322 13 Aprilie 2012 18:38
Cum sa-i multumesti pe toti si in final sa fi si tu satisfacut? 14 De la: Melanie 20 Octombrie 2009 18:19
Cum poti sa iubesti un copil? 20 De la: garbo_1681 24 Aprilie 2012 18:39
Setari Cookie-uri