Am nevoie de un sfat!:((

Am o mica mare problema cu ai mei parinti.Am avut o relatie de 3ani de zile cu un baiat pe care il placeau parintii mei la inceput,dar dupa cateva certuri intre mine si el parintii mei s-au intors total impotriva lui.am fost tinuta in casa zile intregi doar sa nu ma intalnesc cu el.a gresit si el in fata alor mei dar si eu destul de mult in fata lui,dar cu toate acestea el ma iertase.a vrut sa ne impacam,a stat de vorba cu parintii mei si-a cerut iertare dar ei nu au acceptat.Nu m-am impacat cu el pentru ca nu am vrut sa le fac rau alor mei dar simt ca nu mai rezist sa fiu asa tare,in fata tuturor afisez un zambet fals dar in interiorul meu este o adevarata furtuna.Acum nu stiu ce sa fac,cu el nu mai vorbesc deloc si-a gasit pe altcineva,chiar daca stiu ca nici macar nu tine la acea persoana.In fiecare zi ma gandesc la el,orce lucru imi aduce aminte de el.Am renuntat la cel pe care il iubesc si ma iubeste doar pt ai mei parinti si asta ma distrus de tot.am nevoie de un sfat daca mi-l puteti da.multumesc :(
garbo059246
Postat pe 6 Noiembrie 2009 17:21
:(
garbo059246
Postat pe 7 Noiembrie 2009 04:45
..daca si/a gasit pe altcineva...dat fiind faptul ca s/a ajuns unde s/a ajuns...e cam tarziu sa mai faci ceva...asteapta sa treaca timpul ..gaseste pe altcineva....
...oricum a trecut mult timp..de cand ai postat mesajul...ce s/o fi intamplat de atunci??.....pentru ca in viatza se pot intampla schimbari radicale in doar cateva zile...dar in mai multe!!
garbo055472
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:07
246....daca mai treci pe aici, poate ne spui si cati ani ai???
tutankhamon
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:39
472,sa vezi schimbari radicale in cateva secunde,ce cateva zile...
elodia
Postat pe 20 Decembrie 2009 12:43
Eu consider c tu esti singura persoan care trebuie s decizi n aceast problem și s iei o hotrre. Dar poate prinții ti poate au dreptete n privința prietenului tu și cred c ar trebui s meditezi pt c n fond este n joc viața ta, dar esti tnr și nu cred c trebuie s te grbesti. Baft și ai grij de tine.
alex2007
Postat pe 14 Ianuarie 2010 07:04
Cți ani 246? S iubesti implic riscul de a nu fi iubit napoi,S speri implic riscul de a fi rnit. S imcerci seamn s riști,s dai greș,dar riscurile trebuie asumate, deoarece cel mai mare risc n viaț e s nu -ți asumi nici un risc.
alex2007
Postat pe 14 Ianuarie 2010 07:15
Drag 246 dac ntr-adevr te iubea și el nu cred c te uita asa de repede și iși gasea pe alcineva. Poate c pt el nu ta fost dect o relație bazat pe sex care a durat 3 ani asa cum spui tu.Apoi ți-a spus pa. Poate prinții ti au dreptate.Poate ar trebui s mai detailezi puțin subiectul ce fel de probleme au fost ca s ne dm seama cine este de vin c tu nimai pe prinți i nvinuiesti.
alex2007
Postat pe 14 Ianuarie 2010 07:24
am si eu nevoie de un sfat!nuj cum sa reactionez am avut o relatie de 7 luni,acum,dupa 4 luni,el vrea sa fim dinou impreuna,m-a iubit mult,si ink ma iubeste,mi-a dovedit-o......nu stiu ce sa ii spun si cum sai spun,ca sa nu il ranesc......
garbo084496
Postat pe 18 Ianuarie 2010 00:14
iubirea invinge totul...
evelyn30
Postat pe 18 Ianuarie 2010 01:24
496 am și eu o ntrebare acum ai alt relație? Nu nțeleg de ce spui s nu-l rnesc? Sau nu-l mai iubesti? Mai detaileaz subiectul.
alex2007
Postat pe 18 Ianuarie 2010 06:43
246 Ce faci ai disprut ? Vd c nu mai dai nici un semn de viaț ce se ntmpl cu tine poate te-ai mpcat cu prietenul tu si nu mai ai nevoie de noi.
alex2007
Postat pe 18 Ianuarie 2010 06:48
496 dac tot spui c biatul respectiv totusi ți-a dovedit c totusi te iubeste și oricum toti gresim prerea mea este c ar mai merita o sans dac merge merge dac nu mcar ai ncercat.
alex2007
Postat pe 18 Ianuarie 2010 06:53
nu merita sa plangi dupa el
garbo036976
Postat pe 18 Ianuarie 2010 23:35
Fetelor nu mai dați nici un semn de viaț?
alex2007
Postat pe 26 Ianuarie 2010 09:54
salut alex bune sfaturi
garbo074997
Postat pe 27 Ianuarie 2010 22:17
De la: garbo059246, la data 2009-11-06 17:21:00Am o mica mare problema cu ai mei parinti.Am avut o relatie de 3ani de zile cu un baiat pe care il placeau parintii mei la inceput,dar dupa cateva certuri intre mine si el parintii mei s-au intors total impotriva lui.am fost tinuta in casa zile intregi doar sa nu ma intalnesc cu el.a gresit si el in fata alor mei dar si eu destul de mult in fata lui,dar cu toate acestea el ma iertase.a vrut sa ne impacam,a stat de vorba cu parintii mei si-a cerut iertare dar ei nu au acceptat.Nu m-am impacat cu el pentru ca nu am vrut sa le fac rau alor mei dar simt ca nu mai rezist sa fiu asa tare,in fata tuturor afisez un zambet fals dar in interiorul meu este o adevarata furtuna.Acum nu stiu ce sa fac,cu el nu mai vorbesc deloc si-a gasit pe altcineva,chiar daca stiu ca nici macar nu tine la acea persoana.In fiecare zi ma gandesc la el,orce lucru imi aduce aminte de el.Am renuntat la cel pe care il iubesc si ma iubeste doar pt ai mei parinti si asta ma distrus de tot.am nevoie de un sfat daca mi-l puteti da.multumesc :(
Pai rau ai facut,,daca i-ai lasat pe parintii tai sa te desparta de barbatul care il iubesti..Tu esti destul de mare,,ca sa iti decizi viata ta...Daca tu il iubesti,,atunci casatoriti-va si fiti fericiti pana la adanci batranete...Sa va ajute Dumnezeu
omulsincer
Postat pe 27 Ianuarie 2010 22:35
Salut 997 si eu pe aici dar nu am cu cine s vorbesc fetele cred c sau mritat si au uitat c au postat pe acest topic.
alex2007
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:02
alex2007
Postat pe 28 Ianuarie 2010 09:03
alex multe santem deja maritate si de multe ori fugim si ne ascundem pe aici./pareri de rau ca nu am fost mai atente ca sate binedispunem si sa nu te plictisesti. Daca incerc acum se pune?sau este prea tarziu si faceti nanii
garbo074997
Postat pe 28 Ianuarie 2010 23:30
Neața 997 am but cafeaua și astept s v treziți. Dup cum vezi sunt vesel.
alex2007
Postat pe 29 Ianuarie 2010 06:52
ALEXXX vai ce matinali santeti maica . noi ne-am trezit la 11 ca am intrat in vacanta si aveam zi libera (la gatit )si nu ne-am grabit sa ne trzim .cafeaua am baut-o si eu cu o colega si fuga,fuga acasa sa spal copii s-ai hranesc si sa fac mancare.Uf acusi terminasi si bucuroasa ca te-am vazut fericita da tot asa dupa oreee nu fi suparata sper ca se pune
garbo074997
Postat pe 29 Ianuarie 2010 21:52
Te-am prins bei cafeaua prin vecini, soțul stie? Las c-i spun eu c -ți faci de cap drguto ce coleg (vrjeal de adormit copii).Vezi dac te trezesc devreme ncerc s meditez profund .Ha ha Cum este n vacant? Nici nu v obisnuiți bine c trebuie s mergeți iar.
alex2007
Postat pe 29 Ianuarie 2010 22:42
alex m-ai prins da o data cica nu se pune a doua oara cica-i grav.Sotul cica nu stie dar daca ma intorc fericita ,vorbita(o barfa mica relaxeaza)si cu chef sa devin sclava Isaura (spalat ,calcat,facut mancare )el nare nimic de obiectat. ooooo si vacanta o binecuvantare . nu trebuia sa spun asta pt ca sant pari nte
garbo074997
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:00
Bi nene unde este fata asta care a deschis topicul cci nu mai da nici un semn de viaț?Poate si-a rezolvat problema si nu mai are nevoie de sfaturi.
alex2007
Postat pe 31 Ianuarie 2010 15:23
Draga mea,cred ca cea mai buna metoda este sa le spui parintilor cit suferi. Incearca sa ii pui in in situazia ta. Sunt sigura ca o sa te inteleaga si o sa te ajute.
Elena
garbo091883
Postat pe 1 Februarie 2010 11:00
eu una lupt pt iubire adika pt barbatul cel iubesc si pt ai tai parinti nu trebuia sa il lasi;) caci u tariai cu el ci nu ei zik eu .................lupta pt iubire:)
nimikkk
Postat pe 2 Februarie 2010 02:15
buna dimineata, am un raspuns pt tine cu toate ca se poate sa fie cam tarziu. parerea mea, nu trebuie sa faci ce vor parintii , de la o anumita varsta, trebuie sa-ti vezi de viitorul si de partenerul tau, de la o anumita varsta ai grija ca relatia ta sa mearga bine fara apune familia , rudele, prietenii.... pe primul plan. crede-ma o spun din experienta. multa bafta si sa auzim de bine
tanya72
Postat pe 11 Februarie 2010 06:54
Ce bine ca a mai scris cineva pe acest topic caci persoana care l-a deschis nu a mai dat nici un semn de viața sa ne spuna si noua daca i este bine sau ru.
alex2007
Postat pe 11 Februarie 2010 14:55
doamneee.....mare ti-i gradina....fetelor....daca tot ati deschis un subiect, nu credeti ca ar fi mai bine daca ati avea si nitel bun simt sa mai dati pe aici???nu de alta...dar lumea se strofoaca sa va dea un sfat....
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 00:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubesc si nu sint iubit!!! 10 De la: dragosion 16 Aprilie 2012 19:51
prietenia 37 De la: dor72 30 Aprilie 2011 17:56
copii 2 De la: buna01 12 Ianuarie 2010 21:14
decalogul copilului 17 De la: LILO 14 Octombrie 2009 18:36
nepoata adolescenta nu stie sa danseze 6 De la: bunicuta_creta 13 August 2020 17:01
Setari Cookie-uri