"Pik-nik la marginea drumului"

eu propun - date fiind circumstantele - sa cerem infiintarea unui sub-forum "Garbo-Pik" slash "Pik-Garbo". Nu de altceva, da' tot incerc sa mai citesc ceva pe aici si dau de un singur subiect. Am putea, va rog frumos, baga un despartitor? asa..., ca in biblioraft. un cartonash pe care scriem "sectiunea Pik"? aranjati, dragilor, subiectele dedicate temei in acea sectiune. Sa o pot evita eficient. In rest hai sa scriem chestii mai folositoare. Ce ziceti?
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 00:39
cam retorica intrebarea..
melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 00:44
Melanie, multumesc. asta-i ideea.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 00:45
presupun ca domnul in cestiune s-ar fi lipsit bucuros de ..."atentia" unora..

punct.
melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 00:51
dupa cum se poarta, domnul in chestiune cere atentia tuturor. nasol ca o si primeste. chiar trist pentru acest forum.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 00:59
ai naibii struguri
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 05:27
ce, pik?! te zgaiesti la ei de multa vreme si vezi ca nu poti ajunge la ei? sa stii ca sunt struguri la care poti ajunge. sunt mai jos...
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:07
nu fiti rautaciosi
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:14
cine ma, o facut topicu asta? si de ce la marginea drumului omul?
vyva
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:19
bebe, e un titlu de roman SF. si tocmai pentru ca-i SF, nu vei vedea niciodata pe PIK la marginea drumului...
aaaa... si eu am facut topicul asta, se vede cu ochiul liber caci am prima postare.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:27
giani, de ce fetita, dupa o perioada atat de lunga de absenta de pe forum, la revenire, te-ai impiedicat fix de subiectul pik-nik?

ideea deschiderii acestui topic e ciudata si deloc inspirata.

parerea mea...


garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:30
bine ,bine, da ce nu l-ai pus si tu intr-un palat? ca tot SF era nu?
vyva
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:31
Cel, tocmai pentru ca ma asteptam - atunci cand am revenit - sa dau aici peste subiecte diverse. dar vad ca forumul e transformat. in rau sau cel putin monoton. "Slaaaaaavaaaa tieeee, piiiik". ceva de genu'. pe tine nu te-ar incomoda? nu ai trage semnalul de alarma? hmmm. deci tie iti place bambiliciul asta. suntem alegerile noastre.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:33
e chiar ciudata,
vyva
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:33
cind am deschis, asta mi-a aparut ,nu m-am impiedicat sa stii? de el, ci de drum. el sincer e un barbat bine, drumul e rau..
vyva
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:35
incredibil
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:35
o zi frumoasa tuturor, ca azi a dat soarele....
vyva
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:38
giani, nici mie nu-mi place atmosfera creeata in ultimul timp pe Garbo, dar daca tu ai avut timp sa studiezi fenomenul si ai ajuns la concluzia ca aceasta schimbare de registru s-a produs din cauza unui singur user, eu zic sa reiei studiul...

iar marginalizarea pe care o propui tu, mai mult sau mai putin voalat, imi suna dezagreabil...
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:39
bai, ia n-o mai certati pe tovarasa, ca ea-i bine instruita!
vedeti mai bine ca am scris pe undeva ce avem noi de facut, sa-i readucem fericirea!!!
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:39
pikule, n-ai priceput... eu nu cert pe nimeni si nu aduc osanale nimanui...
imi spun doar parerea vis-a-vis de o atitudine.

.
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:46
Celleste, te inteleg si recunosc ca ai dreptate chiar si cand nu-mi convine asta prea mult pentru ca nu o data m-ai luat si pe mine mai tare
da' spune acum, in situatia asta, ce sa fac? exista in culise o pereche de porumbei turbati care-si intind gainatzurile pe la nasurile celor ce nu gandesc. manevrabili si pacalici adica, iar fraierii, doi-trei, musca si imi dedica topice
'telectuala asta indignata, daca tot are ea doi dintzi in plus pentru fundul meu, nu putea sa spuna ce avea de spus in topicul deja dedicat? sau chiar in subiectul meu?
pai nu, si daca vrei, iti si spun de ce
pik_nik
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:52
eu zic sa-ti vezi de treaba, sa ignori pe cine te deranjeaza si sa nu mai intri pe topicul asta.

punem pariu ca in 3 zile va fi abandonat?

.
garbo_C
Postat pe 6 Noiembrie 2009 08:59
giani, proasta miscare, parerea mea...

cred ca fiecare dintre noi a semnalat la vremea respectiva, atmosfera viciata de aici. dar obstinatia cu care se incapataneaza multi sa il muste pe pik de popou si sa-l spurce pe la colturi de topic, ma face ca din spirit de fronda, sa-i acord votul meu

asta nu inseamna ca nu imi rezerv dreptu' de al trage de urechi cand sare calu'
wife_de_zmeu
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:02
si marmota invelea ciocolata....
zambila
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:02
gianica, nu-i bine picnicul la marginea drumului. trec astia cu tirurile si ne baga colb in ochi.

si_totusi
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:07
na, k poate n-auziti
http://www.youtube.com/watch?v=PmSdhdvIrpg
fleurdelis
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:08
De cand sunt aici,am observat atata rautate la unii semeni,atata infatuare ,incat ma-ntreb : in realitate oare cum sunt?..chiar si fara sa fie purtat vreun dialog aici,le simti "maretzia","impozantza"..ariceala si ironia....unele isi permit chiar sa eticheteze suflete care-s deja ingenunchiate de durere(tocmai citeam pe un topic,cu cata usurintza ranea cineva)...si nu oricum,ci folosind expresii atribuite altui regn....uff! si ne mai miram ca....in fine!..asta e!
Mult ne va trebui sa ne auto/educam....uneori cuvintele ranesc mult mai mult decat orice fapta..si..chiar afirma cineva aici ca-si pun amprenta destul de mult mai ales pe un suflet sensibil....dar,cum viatza-i o lupta,fiecare alege metoda propice pt a iesi din acest siaj
rosioara61
Postat pe 6 Noiembrie 2009 09:10
postarea topicului era contrazicerea totala a celor scrise de initiatoare..
dar era noapte, deh..
melanie
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:50
hmmm, era pacat sa pierd asa bunatate de titlu de SF.
pik, eu credeam ca ai avut timp sa vezi ca am creier personal si nu pot fi instruita... dar vedem ce vrem sa vedem. si e valabil si pentru mine. insa insist sa precizez ca daca as fi vrut sa "musc de popou", o faceam pe usa din dos si nu deschideam subiect si nici nu "atacam" frontal. cu alte cuvinte, nu am atacat ci atentionat. credeti ce vreti, ca eu traiesc la fel de bine sau rau.
pikuletz, te "lasasem" acum trei luni glumetz si cavaler. acum nu pot spune acelasi lucru despre tine. imi exprim doar parerea de rau ca forumul nu mai este echilibrat. deh, meteahna de balanta ce sunt.
wife, eu nu fac "miscari" caci nu urmaresc nimic reprobabil. eu spun ce gandesc. asta este.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:20
Melanie, iti poti pastra rezerva ca daca tu crezi sau afirmi ceva poate fi si eronat. parol.
gianiblue
Postat pe 6 Noiembrie 2009 19:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cand relatia e perfecta dar tu esti fara viata 24 De la: Gabriela_Andronescu_1 10 Aprilie 2017 04:24
femeie berbec-berbat gemeni 2 De la: eu_geminy 22 Octombrie 2010 23:43
un sfat? 23 De la: quasaria 11 Aprilie 2010 02:24
Brbatul balanta un introvertit 1 De la: garbo020369 10 Septembrie 2010 17:05
Flori pentru toata lumea 31 De la: dor72_ 5 Septembrie 2011 14:35
Setari Cookie-uri