vreau un sfat....va rog!

am o relatie de 2 ani, timp in care am locuit impreuna ink din prima zi.nu am avut probleme pana cand, in viata fratelui prietenului meu a aparut o fata, cu un trecut si un prezent urat, cred ca stiti la ce ma refer...si relatia noastra s-a schimbat...ea face numai scandal, minte si vb numai prostii...noi doi ne intelegem super ine in toate privintele....il iubesc dar nu stiu ce sa cred cu el pt ca noi trei, adik eu, prietenul si fratele lui suntem plecati, iar "EA" e in tara.lucram toti trei in acelsi domeniu...si practic il inretinem pe fratele lui ...am zis sa aibe si el un ban in buzunar...fata e moldoveanca nu avea acte s acum si-a facut si vrea si ea sa vina...problema este ca i-am zis prietenului daca ea va veni aici eu nu vreau sa mai stam impreuna...vreau sa plecam si nu a fost de acord.a spus ca nu poate sa isi lase fratele balta.dar pana cand...l-am ajutat destul...toti banii ii trimitea acasa fetei...nu a putu sa faca nik...poate sunt egoista dar ma bate gandul sa il las...nu stiu daca e pt mine...eu ma gandesc la viitorul nostru pt ca il iubesc, insa el?ce vrea oare?am vb cu el si nu imi dau seama de ce e asa..va rog spuneti-mi ce sa fac!
creatzaely
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:07
parerea mea e sa astepti sa trega o perioada inainte sa iei o decizie definitiva pt k s_ar putea sa regreti mai tarziu, dar apropo fi atente c faci daca nu te merita nu astepta mila lui ,,,poate altcineva e singur si te asteapta pe tine. pupici
garbo063904
Postat pe 5 Noiembrie 2009 19:18
mai asteapta un pic ca e dezbatere in plen, si dam verdicul dupa miezul nopti
yanyacharberet
Postat pe 5 Noiembrie 2009 20:18
buna, vad ca azi tot trimit mesaje tuturor. sincer, garbo.ro e un site f simpatic- nu-i perii- insa chiar ma simt bine aici.
hai sa vedem cu tine. in aceasta perioada- am mai mentionat pe undeva asta- marte e in Leu si ne certam si ne separam si ne promitem marea cu sarea si etc etc.In acelasi timp ar trebui sa inteleaga si prietenul tau ca nu-i face nici o favoare fratelui sau dandu-i bani.E ca si cum dai morfina la drogat si zahar diabeticului. Trebuie o atitudine hotarata. Si fata aia daca ar veni hop -tzop in lumea ta, in intimitatea ta, in viata ta, sincer, nu sti ucat de bine e.
Daca vrei pot arunca o privire pe harta ta astrala, nu iti cer bani, nu imi fac reclama - reclama ar fi doar daca as avea vre-un beneficiu din asta-. Arunca o privire la mine pe site, daca iti place, f bine, scrie-mi la contact@roastrolog.ro, daca nu-ti place sau gasesti randurile acestea bizare si nepotrivite, nu-mi scrie. asta e ajutorul pe care il pot oferi. cu drag, astrolog Alexandra Coman, www.roastrolog.ro

( daca te decizi sa scri, te rog in titlu sa precizezi ca esti fata de pe garbo.ro, ca sa stiu cine esti si sa raspund)
roastrolog
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:34
depinde de siscutia pe care ai avuto cu el... ca sa imi pot face o idee despre ce zici poti sa dai mai multe detali ca sa pot face o imagine despre persoanele in cauza varsta .... cati ani are fratele... cati ani are prietenul tau fata de care zici tu si cati ani ai tu.
Nu trecultul conteza... poate de multe ori te-ai intrebat daca lui ii place de ea. O alta chestie de cand a aparut fata aceasta in viata voasta, activitatea sexuala a voastra a ramas neschimbata? comportamentul lui este schimba fata de tine? cand ea este in jur iti maiacorda atenti?
Astept sa imi raspunzi la aceste intrebari iar eu iti voi posta un raspuns, ca sa intelegi de ce se intampla toate astea. Si si ce ar trebui sa faci. Pe urma poti lua o decizie in legatura cu viitorul vostru.
Semnat Dr. Valentina

nicoletavalentin
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:48
eu am 23 de ani aproape, prietenul 25, fratele 26, iar prietena lui 30 sau 31. cat despre comportamentul lui fata de mine, este neschimbat.el nici nu vrea sa o vada, am stat cu ea o perioada in casa si nu o suporta deloc...nu stam deloc cand e si ea cu noi...vb urat de ea, nu are cuvinte bune de zis...la asta nu m-am gandit nciodata...nu au avut nici o treaba in trecut chiar daca au fost amici...ce a avut ea a fost cu fratele lui...acum nu stiu ce sa zic....
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 02:18
multumesc mult :*:*:*
creatzaely
Postat pe 18 Noiembrie 2009 02:19
e firesc sa isi ajute fratele... daca el vrea. Tu poti sa intervii doar in anumite conditii: una dintre ele ar fi sa castigi - si sa pui la comun - la fel de mult sau mai mult ca el.
In situatia in care dintre voi doi el castiga mai mult, deci intr-un mod sau altul "te ajuta" si pe tine, nu vad ce drept ai avea sa il iei la intrebari ce face cu diferenta. E dreptul lui sa o dea cui vrea. Sau sa o arunce pe geam.
Idem - fratele, la rindul lui, face ce vrea cu banii "alocati". Ca ii cheltuie el, ca ii da altuia, pentru voi este acelasi lucru. La urma urmei, nu trebuie sa aiba confirmarea voastra ca sa fie cu cineva - va place sau nu . La fel de bine nici prietenul tau banuiesc ca nu a supus relatia cu tine la votul familiei.
Unele decizii sint individuale, asta este.
quasaria
Postat pe 18 Noiembrie 2009 03:30
ce ai de pierdut?? sa vina si aia si va fi menaj a quatre....
tutankhamon
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:57
De la: tutankhamon, la data 2009-11-18 10:57:23ce ai de pierdut?? sa vina si aia si va fi menaj a quatre....
yanyacharberet
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
apreciati siturile in care se foloseste limbaj trivial? 2 De la: prometeus_wife 13 Iunie 2009 18:43
HISPANIANET TE PLATESTE CA MANINCI 3 De la: tutankhamon 7 Ianuarie 2010 01:00
ce este casatoria? 303 De la: KNIGHT_31 4 Septembrie 2010 18:40
Afemeiat? 24 De la: garbo099510 4 Martie 2010 19:06
De ce lucurile imorale sunt incurajate? Si lucrurile morale nu sunt apreciate? 11 De la: ingerasulluptator 25 Iulie 2012 19:26
Setari Cookie-uri