Am nevoie de un sfat

Am 22 de ani si sunt despartita de sotul meu de 6 luni.Avem impreuna o fetita de aproape 3 ani dar relatia noastra nu mai poate continua pentru ca el a spus ca vrea sa fie liber sa isi traiasca viata.
De curand am intalnit un baiat care sa ma face sa ma simt fericita si care mi-a demonstrat pana acum ca ar face orice pentru mine.Stie care este situatia mea si ca am un copil dar totusi vrea sa avem o relatie si spune ca e hotarat sa lupte pentru mine.
Problema este ca el are 21 de ani deci este mai mic decat mine.Ce ar trebui sa fac?
Sa ii ofer sansa de a avea o relatie impreuna sau ar trebui sa ma resemnez ca nu mai am dreptul sa iubesc si sa merg mai departe?
anamaria87
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:51
hai ca ma enervezi de dimineata!!!
cum sa te resemnezi ato la 22 de ani??
eladaela
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:54
mai, da' cat de perspicace sunt fetele astea
mai, ma lesi?! si sotu cati ani are? e macar major?
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:57
Si ce daca are 21 ani? Care e problema? Sfatul meu e sa o iei mai incet de data asta! Dupa cate vad te-ai casatorit prea tanara!
lala_cri
Postat pe 4 Noiembrie 2009 08:59
nu e absolut nici o problema, sa fie sanatoasa!
la mai multi inainte!
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:01
acilea e o contradictie de termeni

ai zis ca sotu' vrea sa fie liber sa isi traiasca viata, deci asta inseamna devort

atunci, unde-i problemu tau ?

de ce trebuie sa lupte alalalt baiet pentru tine, daca tu vei fii libera ? ha ?

mami, macar baga-le cu putina logica
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:02


si cica io-s rea
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:13
mdea...ce-mi plac mie useri astia care scot iepurele din joben...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:31
asa-i???
bine, io tot am incercat sa fiu serioasa...
bun, sa zicem ca-i adevarat, foarte bine, isi asuma, are grija de copil, viitorul fost sot o s-o ajute, ea se indragosteste de baietul nou, si au trait fericiti pana la adanci batraneti

oare?
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:34
Cred ca oricum ai luat viata in piept de prea tanara. La 22 de ani cu un copil si divortata mi se pare muuult prea devreme.
Tiffany
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:36
bre zambilo...asta-i topic tzapa la marele sigur...cand cineva deschide un topic ramane pe forum macar o ora, sa se converseze, nu dispare in neagra vesnicie imediat...se presupune ca e interesat de ce i se raspunde

io zic ca adminii astia cred ca noi murim de plictiseala p-acilea, bre...
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:38
wife, stiu eu ca-i asa, da' si io sa ma plictisesc?? sa nu zic nic, nic???
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:40
vedeti , daca aleha nu mai deschide nici un toapic cu ...al mic si vesel....ne da admini tema ... si ne testeaza
yanyacharberet
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:42
yanyo... he..he..!
tot acolo iti ramase gandul?
garbo_C
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:43
pai, indiferent despre ce e toapicu' oricum ajungem la retete de prajituri si la sarmale...

asta spune mult despre calitatea subiectelor
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:44
sau pt ca suntem femei??
iar ma laud
zambila
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:48
sarmale prajituri palincutza vreau si eu
yanyacharberet
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:49
De la: Celleste, la data 2009-11-04 09:43:50yanyo... he..he..!
tot acolo iti ramase gandul?
ca orice femeie mai celleste, ca doar nu fac nimica rau,
yanyacharberet
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:49
oops...am rostit civintele magice ?
wife_de_zmeu
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:51
afara ploua, bate vantu, acasa arde focul in semineu, iar eu cred ca o sa fac o prajitura albinita, dar tre sa cat reteta,moamaaaaaaaaaa da ce ploua, bine ca sunt 28 grade in casa, si sunt la pantalon scurt , ioi ce misto este
yanyacharberet
Postat pe 4 Noiembrie 2009 09:54
Am si eu o problema,am nevoie de niste raspunsuri,fiindca dupa ce am crezut ca viata mea a intrat pe ultima linie inspre cele din inaltimi inima mea a inceput sa o ia razna si vrea sa zboare din piept.Pe scurt...am 45 ani,trei copii,26,21 si 18 ani,mezina fiind fata.Fosta sotie se pare ca si-a dorit mai mult de la viata si dupa lungi intilniri pe net a plecat la altul in Italia.Bun...toate bune si frumoase,in iunie a plecat,in august am divortat,si de doua saptamini traiesc in fiecare zi o viata de vis si de fericire,iar a doua zi dimineata este un cosmar.Peste zi devine iar fericire pina noaptea,iar dimineata de la inceput.Femeia care ma trosnit este foarte frumoasa,este divortata din februarie,are un copil de 5 ani si are 30ani.Sunt prieten de mult timp cu tatal ei,o cunosc pe mama,am discutat cu ei situatia,am discutat cu fiica,pe ideea sa luam viata incetul cu incetul...prieteni,iubiti...etc.pentru a reusi sa ne cunoastem si sa ne dam seama daca vrem sa traim impreuna.Toate bune si frumoase,mai putin diferenta de virsta,pe care mama mi-a si imputat-o si traumele prin care am trecut amindoi,mai mult ea fiind afectata de violentele fostului sot.De aceea daca credeti ca aveti vreun sfat util il astept cu nerabdare fiindca tin foarte mult la aceasta femeie,dar nu stiu cum sa reactionez in momentul in care ziua,seara este bine,discutam ridem,planificam viitorul,iar dimineata imi spune ca ea se simte bine cu mine,ii place sa stea cu mine,sa vorbeasca cu mine,dar mai mult decit prieteni nu poate,fiindca nu vrea sa sufar,si incepe sa plinga.oare puteti sa ajutati un om care desi nu a crezut ca se va mai putea indragosti vreodata este foarte indragostit.
Jack
Postat pe 6 Noiembrie 2009 18:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eUniversum- Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat,tarot,clarviziune,cartomantie,profetii etc 1 De la: eUniversum 12 Decembrie 2011 16:24
Nu mai am chef de nimic 158 De la: quasaria 28 Februarie 2010 19:46
E limba romana-i proasta ca ne lasa si pamantul rau ca ne suporta? 20 De la: tutankhamon 27 Ianuarie 2010 01:09
Consiliere pe teme de viata - personala si competenta, Cartomantie, Tarot, Horoscop 1 De la: eUniversum 1 Iunie 2012 14:50
Buna 10 De la: garbo_398494 4 Mai 2014 20:41
Setari Cookie-uri