Glume proaste..care distrug un univers intreg..

Faceti glume cunoscutilor si vi se par bune??Ei bine o gluma aparent buna poate distruge un univers interior al unei fiinte..dar ce le pasa glumetilor despre asta??
Ma uitam la un moment dat la fetzele celor pe seama carora s/a glumit..si functie de situatie..unii chiar s/au ingalbenit ..motiv in plus de a se rade de ei in continuare desi poate situatia in sine nu era tocmai hilara..
Ideea e ca inainte de a se face o gluma cuiva..bine ar fi sa se mai mediteze putin inainte ..pentru ca de la o gluma proasta se poate ajunge foarte departe...in sens negativ..bineinteles.
garbo055472
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:02
decripteaza, te rog...trebe' sa mai fie si o continuare
wife_de_zmeu
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:03
De la: garbo055472, la data 2009-11-02 17:02:54Faceti glume cunoscutilor si vi se par bune??Ei bine o gluma aparent buna poate distruge un univers interior al unei fiinte..dar ce le pasa glumetilor despre asta??
Ma uitam la un moment dat la fetzele celor pe seama carora s/a glumit..si functie de situatie..unii chiar s/au ingalbenit ..motiv in plus de a se rade de ei in continuare desi poate situatia in sine nu era tocmai hilara..
Ideea e ca inainte de a se face o gluma cuiva..bine ar fi sa se mai mediteze putin inainte ..pentru ca de la o gluma proasta se poate ajunge foarte departe...in sens negativ..bineinteles.


Asta se intampla doar daca tu ai o anume labilitate psihica sau emotionala. Cineva indeajuns de ancorat in real , nu ar trebui sa simta ca i se distruge universul interior de la o simpla gluma. Nu crezi??
reyya
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:08
adevarul este ca eu stiu fiinte pe seama carora s-au facut "niste " glumeee pe site-ul asta...la amintirea carora pana la sfaristul vietii o sa ma ingalbenesc de groaza cd o sa-mi aduc aminte...(si ma refer aici la lumea poeziei, unfotunately)
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:11
..nu..nu cred..tocmai ca cineva bine ancorat in real..nu poate sa accepte cu usurinta...o gluma proasta ca pe ceva pozitiv..
Adica da..oficial..sigur ca depasim momentul glumei...oricat de nasol ar fi...dar asta nu inseamna..ca stie cineva cum ne/am simtit...sau ca asta ar putea fi uitata...
garbo055472
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:13
wif, nu cred ca are timp . daca tot ne-a invitat la sfat, cred ca ne pune ace in pernele de la scaune. asta asa, din gluma
si_totusi
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:13
fleur,

poate nu te mai opreai,mami...
iasomia
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:17
De la: garbo055472, la data 2009-11-02 17:13:13..nu..nu cred..tocmai ca cineva bine ancorat in real..nu poate sa accepte cu usurinta...o gluma proasta ca pe ceva pozitiv..
Adica da..oficial..sigur ca depasim momentul glumei...oricat de nasol ar fi...dar asta nu inseamna..ca stie cineva cum ne/am simtit...sau ca asta ar putea fi uitata...



Ar putea sa raspunda cu aceeasi monneda dar pt asta ii trebuie prezenta de spirit , cinism si nu in ultimul rand umor ( negru)
reyya
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:21
..cred ca mai degraba o anumita predispozitie..sau ma rog..inclinatie catre domeniu..cam asa s.ar traduce prezenta de spirit..tre sa fii calit..in ale cinismului si ironiei..
garbo055472
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:27
din ingalbenit??? da...poate...
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:32
dar nici nu crez k poate cineva sa ma impiedice sa ma pun in pielea acelor 2femei, din cd in cd... in fine'
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:34
corect.

las-o asa,o sa constati in timp ca ti-a prins bine,mai ales ca nici tu nu ai fost buna de pus la rana,erai cam agitata...
iasomia
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:37
n-am ce sa las...ma bantuie uneori doar atat...frigul strans intre umerii unor oameni, din...simpla cauza a cuvintelor! atata tot!
fleurdelis
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:44
ehhh,
daca esti sincera cu tine, o sa-ti dai seama ca de fapt altele erau gandurile care te framantau... esti fata mare..

hai bafta!...
iasomia
Postat pe 2 Noiembrie 2009 17:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetita iubitului meu 73 De la: garbo_413688 13 Septembrie 2015 01:56
buna tuturor 10 De la: Ciresica 6 Septembrie 2009 18:16
cadou/dedicatzie muzicala 128 De la: yanya_charberet 11 Februarie 2010 20:12
salutare tuturor! 65 De la: mia79x 14 Iulie 2009 18:16
e normal ca un barbat sa se intereseze de trecutul meu? 408 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
Setari Cookie-uri