Legalizarea prostituției

Suntem un grup de 17 persoane, studenți ai Facultții de Medicin General, anul V.
Dorim s realizm un sondaj de opinie referitor la propunerea de legalizare a prostituției n Romania.

Chestionarul il gasiti pe:

www.isondaje.ro/sondaj/202973881/


V mulțumim pentru rspunsuri.
Ozana
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:40
mmm..ozana ...frumusica mai esti....o sa iti dau niste raspunsuri... sper ca nu esti cu baselu!!
superbus
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:44
ozano,

asa se manifesta o studenta la medicina?
naspa...deschide N topicuri...ti-a tremurat mana?ori ce?

ce specializare ai ales?
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:48
mai mami...ce ai cu fata? a ales mai multe...ca sa faca cunoscut sondajul!!! ca la fluturasii aia de pe strada
superbus
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:52
sexologie....ff.....adica foarte f.....
tutankhamon
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:53
aham..medicina generala..

sunt pt legalizare...
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:53
iaso.....acuma am vazut cate toapice o deschis fata asta.....mai...o fi una din aia...undercover....si se da medicinista....ca tot se pricepe la anatomie....
tutankhamon
Postat pe 23 Octombrie 2009 10:57
superu'

mami..daca iti place fata,baga-i un privat...

da' mie mi se par dereglari deschiderea asta in cascada a unor teme,aceleasi teme...

sau or fi dereglari de alta natura,ia vezi...

tuta,

ehhhh
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:00
ei da mami...mi se pare o popularizare a sondajului...atata tot!!

cat despre legalizare....clar sunt PRO

bani la buget...sanatate pt fete si clienti....si poate disparitia sau reducerea pestilor si a traficului de persoane!!!

superbus
Postat pe 23 Octombrie 2009 11:06
Bre, si eu sunt pro...

Cu ocazia asta multi dintre fotbalisti si-ar schimba ocupatia, mai ales cand aleg sa tranteasca cate un meci.
Apropo, superbe, ca sa fim on topic, ce sex la popoul gol v-au tras aseara turcii.
anakin
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:16
ups, cred ca s-o suparat superbu'
zambila
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:27
ioi sex la popoul gol
yanyacharberet
Postat pe 23 Octombrie 2009 14:45
Sunt studenta la Faculatea de Medicina "Carol Davila", Medicina Genarala,anul V,(cine e interesat sa verifice http://www.univermed-cdgm.ro/?pid=726 legitimatie:1498). Sondajul este realizat cu ajutorul celor de la Institutul de Sanatate Publica. Avem nevoie de un lot destul de mare de aceea l-am postat de mai multe ori, motiv pentru care imi cer scuze. Raportul sondajului urmeaza sa fie publicat in revista Institutului de Sanatate Publica Bucuresti. Imi cer scuze daca am deranjat pe cineva si multumesc celor care vor completa sau au completat chestionarul.
O zi frumoasa tuturor!
Ozana
Postat pe 23 Octombrie 2009 16:24
personal sunt contra legalizarii ;)
Ozana
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:19
daca se legalizeaza prostitutia, cam someaza amantele durere, necaz, dezastru.

si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:33
pai ce facem aici?
domnisoara doctor trebuie sa fie impartiala,sa nu-si spuna parerea,nu?
mai sunt si d-aia slabi de inger pe care ii poti influenta din start,n'est pas?

ntz,ntz,ntz...nu-i frumos....

e ok ca ti-ai cerut scuze,felicitari!numai ca trebuie sa stii ca postarile in cascada nu iti aduc pareri mai multe,mai bine scurt si la obiect.

doctor impotriva legalizarii?

e cu asta chiar ca m-ai pus pe ganduri...

zile frumoase si tie....
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:33
da di ci ozana, nu esti de acord cu asta legalizare?

ca medic, ar trebui sa fii. prostitutie a existat si va exista cat e lumea lume. insa, pentru siguranta fetelor acelea si chiar a clientilor - ma refer la bolile de transmisie - ar fi mai normal sa existe o astfel de lege
si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:37
iasomica, asta e sondaj din cele serios, aplicat pe un esantion reprezentativ cu raspunsul gata dat .

si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:40
tusel,

crezi tu?am indoieli.

daca luam la purecat fetele p-acilea,toate au fost candva, amantele cuiva.


apoi...sa nu mai vorbim de initierea baietilor in ale amorului,ca saracii unii dintre ei nu gasesc gagica si pace,astea de acum vor in bamboo..ala ,ca sa-ti dea o bucatica...
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:40
pai iaso, nu era legalizata iubirea pe alese sau in grup. acu, daca-i voie, zic si eu ca baietii nu vor pierde macar sansa sa fie acolo, cand se taie pamblica inaugurala


si_totusi
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:44
in fine..

eu sunt pt legalizare,da' n-am de gand sa intru pe chestia aia,ma doare nicaieri...
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 17:47
felicitari fetelor......
Razvan
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:00
dap, si eu sunt pt legalizare... macar sa le dea o pensioara la batranicile alea trecute de 40 de ani si scoase din productie pe motiv de incapacitate permanenta...

in alta ordine de idei, se stabilizeaza piata, nene... cu tarifu' la vedere, eu zic ca valorile adevarate ies in fatza, macar in domeniu asta... libera concurentza...

si bre, totusoaico, nu raman nene amantele fomiste, nu-ti face tu griji... au ele piatza lor, asigurata...

zambil
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:12
CONSTATARE:

barbatii sunt pro si femeile sunt impotriva sau se abtin
LILO
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:15
am voie si e corect sa-mi spun parerea.. oricine are voie.. doar e a mea parere :) chiar daca fac parte din cei care au realizat acest sondaj ;)
nu am stiut care sunt regulile forumului.. ma gandeam ca fiecare categorie e cu ale ei.. nu am sa mai repet greseala
Ozana
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:21
s-o legalizeze, nene...ca oricum exista...

adicatelea, de ce n-ar baga si statu' roman cevasilea pe la buzunare ?

ca e criza mare, bre...trebe' un ban de un mic, de-o sarma, de-un afis electoral, acolo...

io sunt pentru
wife_de_zmeu
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:23
ozana,

in opinia mea cine face un sondaj nu trebuie sa-mi faca cu ochiul, si sa-mi spuna opinia lui.

acum nu ma intelege gresit,normal ca ai toate drepturile din lume...

lilo,

pana acum trei suntem pro.

nu inteleg cine este contra, si nici abtinerea nu prea o vad..daca intelegi ce vreau sa spun...
a! contra ozana si tu te abtii...
iasomia
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:30
ozanu... ai voie mami sa-ti dai si tu cu parerea.. de ce sa n-ai voie?...

da' daca esti lucratoare cu chestionaru', eu zic ca ar trebui sa bagi o parere neutra...de exemplu: eu n-am nicio parere...

altfel se cheama ca influentezi opinia intervievatilor... cum ar fi, de exemplu, sa vina unu si te intrebe: sunteti de acord cu realegerea lu' baselu', 'tu-l in ochi de chiomb ce e?... pai nu?...
zambil
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:32
ce faci iasomico, imi furasi ideea?... he,he,he...
zambil
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:33
bre , si io sunt pro..
macar sa le instituie controlul ala..sanitar-veterinar
melanie
Postat pe 23 Octombrie 2009 18:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
se poate sa fi ramas?? 2 De la: garbo180411 18 Ianuarie 2012 01:59
cat de important este sexul intr-o casnicie? 251 De la: Rotty 23 Septembrie 2014 09:00
Cum se fac banii pe internet? 7 De la: pik_nik 2 August 2009 13:37
iubirea in concediu 16 De la: garbo055154 13 August 2012 15:42
Intrebare strumfeasca 106 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:00
Setari Cookie-uri