Se poate scapa de fumat cu ajutorul hipnozei?

Eu am fumat 24 de ani si de 3 ani nu mai fumez.Zic eu ca tratamentul ar fi VOINTA,AMBITIA,DORINTA DE A NU MAI FOLOSI ACEST VICIU.Personal ma simt excelent.
danut_botea63
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:38
auzi, da' cum te folosesti de un viciu ?
wife_de_zmeu
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:40
wifeeeeeeee daca eram barbat......te hipnotizam eu ca sa scapi de fumat
yanyacharberet
Postat pe 7 Noiembrie 2009 14:17
http://www.youtube.com/watch?v=b1xnyzm7iQk
bluelight
Postat pe 13 Octombrie 2010 22:02
De la: barbu_valeria, la data 2009-10-17 15:20:12Va salut dragi mei, sunt fumatoare de 18 ani si am incercat prin aproape toate metodele (de la plasturii cu Nicoret pana la metode mai populare sa le zicem, tigari inmuiate in lapte, inlocuit fumatul cu alte activitati, etc), sa scap de acest viciu nenorocit. Am auzit ca hipnoza este cea mai eficienta metoda. Ati auzit de asa ceva? Ma puteti ajuta? Va multumesc.


Incearca mai bine cu biorezonanta magnetica. Hipnoza nu este mereu o solutie..depinde o serie de factori care de multe ori nu sunt intruniti cumulativ, un psihoterapeut iti poate spune mai multe.
reyya
Postat pe 24 Noiembrie 2010 21:56
sint sigura si ferm convinsa ca se poate.vreau sa incerc pe pielea mea.e cineva care ma poate ajuta cu vreun nr de tlf sau adresa.am sa sun eu nu e nici o problema!fumez de 23 ani!!!!!!!!!!!sint pregatita sa ma las hipnotizata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
garbo204769
Postat pe 8 Mai 2011 10:02
Cunosc o persoana care s-a lasat de fumat in urma unei sedinte de hipnoza. Ba mai mult, cind a plecat de la cabinet si a fost intrebat daca nu vrea o tigara s-a uitat chioris si a zis: " ai innebunit? eu nu fumez"
Ciresica
Postat pe 8 Mai 2011 20:05
Pentru cei care s-au hotarat sa faca demersuri in acest sens, sucul de Noni ajuta la renuntarea la fumat. Fructul Polinezian Noni sau Fructul Vietii a atras atentia lumii prin compozitia incredibil de bogata in substante biologic-active a fructelor si frunzelor sale. Acestea contin 18 aminoacizi pe care, in cea mai mare masura, organismul nu-i poate sintetiza singuri, dar care sunt indispensabili vietii.

Noni contine o serie de minerale importante, precum potasiu, fier, magneziu, zinc, seleniu si germaniu, care completeaza necesarul zilnic al corpului. Ca Noni sa devina o planta cu calitati medicale de renume, aminoacizii si mineralele sunt completate de o serie de substante active, care accelereaza fluxul intercelular de nutrienti, contribuind astfel la regenerarea celulelor.

Sucul de Noni de la Zuccari contine o substanta cu adevarat pretioasa: xeronina.

Xeronina este o substanta foarte importanta deoarece permite celor 3 miliarde de celule ce compun corpul nostru sa se regenereze. Fiinta umana are nevoie de xeronina pentru ca celulele sale sa isi pastreze sanatatea, iar cantitatea de xeronina din fructele Noni este de 800 de ori superioara celei prezente in ananasul comercializat in mod obisnuit.
andreeaiovici
Postat pe 16 Iunie 2011 12:43
Andreea, cut it off!
Ciresica
Postat pe 16 Iunie 2011 21:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Tratament pentru dermatita de contact 5 De la: garbo097898 23 Mai 2011 14:54
Ajutati-ma sa ma tratez ! 18 De la: alimaris 30 Octombrie 2017 18:29
Probleme cu stomacul in urma unei gastroenterocolite 12 De la: MadalinaCristina 21 August 2016 14:58
compatibilitate intre eu scorpion-el rac 11 De la: elenita_2 20 Martie 2013 13:21
embolizarea uterina 3 De la: garbo215074 20 Martie 2012 16:29
Setari Cookie-uri