Va rog sa nu radeti de mine dar am o problema la care nu gasesc explicatie!!!

Stiu ca o sa para ciudat ce o sa spun eu acum,dar nu mi s/a mai intamplat pana acum si nu stiu ce explicatie sa imi dau.
In primul rand obisnuiesc sa vorbesc la telefon..adica am ani de zile de vorbit.Am si lucrat in cateva locuri,pe posturi la care se lucreaza la birou si de asemeni se intrebuinteaza telefonul pentru a contacta diferite persoane in scopul discutiei si rezolvarii anumitor chestiuni.In viata personala deasemeni vorbesc la telefon..si niciodata nu mi s/a intamplat ca in timp ce vorbesc la telefon cu cineva..sa percep o schimbare radicala de voce..brusc si dintr/o data de parca ar fi altcineva.Exact asta am patit si n/am nici o explicatie.Adica stiu si eu ca vocea unei persoane,in timp ce vorbeste la telefon,se poate schimba putin functie de starea de spirit..adica se schimba tonul,dar nu vocea.Asta am observat de la o vreme.Exista o persoana pe care o cunosc si cu care vorbesc la telefon aproape in fiecare zi,dar de la o perioada in coace..la 1 minut sau 2 dupa ce incepe conversatia..vocea persoanei asteia se schimba atat de radical..de parca nu ar fi aceeasi persoana..se schimba timbrul vocal..specific ca vorbim la telefonul mobil..si unul si celallt.
I s/a mai intamplat cuiva chestia asta?exista o explicatie logica si care ar fi aceea?
Va rog nu ma luati in ras..si sa nu imi spuneti ca sunt nebuna sau altele...ca vorbesc la telefon de ani buni..dupa cum am zis..am lucrat de/a lungul timpului la mai multe firme.la birou..am vb. la telefon...si niciodata nu mi s/a intamplat o chestie de genul asta.
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:14
ar fi o explicatie destul de ciudata....este posibil sa fi vorbit la telefon cu tine exact cand avea si el/ea nitica treaba intima....si poate s-au terminat .....bateriile...na.....sau de-abia le inlocuise.....

o alta explicatie ar fi cei care ne asculta de cateva luni....dar asta e de domeniul fantasticului...asa ceva....nu cred...
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:23
eu zic ca-i da telefonul altuia. raspunde acea persoana si continua discutia alta persoana

nu-i mai da telefoane ziua. da-i pe la 1 noaptea.
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:27
multumesc de raspuns ..ce/i drept ca eu nu m/am gandit la nimic ce ar fi de domeniul fantasticului..in primul rand ca ma consider o persoana banala..a carei existenta nu cred ca ar interesa pe cineva in mod deosebit..adica nu la modul sa mi se intercepteze o convorbire telefonica..asupra careia sa se mai si intervina culmea...
..cum ziceam incepe conversatia..la 1..2 minute se schimba timbru vocal..de parca as vorbi cu altcineva..iar la 5...6 minute..reapare vocea cunoscuta..dar doar pret de cateva cuvinte...dupa care revine vocea despre care vorbeam care parca ar fi a altei persoane..necunoscute..numai ca dandu/mi seama de asta..ma cam inchid in mine si desi imi pastrez timbru vocal..nu mai vorbesc deschis..vorbesc ca si unui necunoscut..adica generalitati..incerc sa raman eu insami la telefon..dar nu prea am cum in astfel de conditii.E singura persoana cu care mi se intampla asta..si asta e de vreo 3..4 conversatii incoace..cu restul lumii e o.k...vocile bine/cunoscute..al caror timbru nu se schimba pe parcursul convorbirii.
Nu stiu ..adica mi se pare ciudat si imi pare ca nu e de bine.
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:34
atunci inseamna ca persoana respectiva e ascultata......si aia care o fac nu sunt in stare sa controleze aparatele si se dau de gol...
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:38
De la: tutankhamon, la data 2009-10-15 23:23:15ar fi o explicatie destul de ciudata....este posibil sa fi vorbit la telefon cu tine exact cand avea si el/ea nitica treaba intima....si poate s-au terminat .....bateriile...na.....sau de-abia le inlocuise.....

o alta explicatie ar fi cei care ne asculta de cateva luni....dar asta e de domeniul fantasticului...asa ceva....nu cred...

..trebuie sa recunosc ca la asta m/am gandit..dar din cate il cunosc nu ar face asta...si daca ar face o gluma de genul asta..cred ca mi/ar spune..ca a facut o gluma proasta...altfel nu vad ce scop ar avea..s/o tina pe termen lung.
O data am vorbit la telefon vreo 3 sferturi de ora..din care o jumatate de ora am contorizat ca sa zic asha o alta voce..acea alta voce nu e aceeasi tot timpul..timbrul vocal cunoscut..primul ca sa zicem asha..ziceam ca reapare la un interval de..x minute..sau catre sfarsitul conversatiei...sau nu stiu exact algoritmul..doar ca nu mi se pare in regula.
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:40
..am citat gresit vad la ultimul comentariu..ma refeream la ce a scris.. si_totusi
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:41
verifica totusi, la o ora cand nu se asteapta sa-i dai tel. ce te costa?
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:43
De la: tutankhamon, la data 2009-10-15 23:38:06atunci inseamna ca persoana respectiva e ascultata......si aia care o fac nu sunt in stare sa controleze aparatele si se dau de gol...

..e posibil..adica stiu ca chestiunile de genul asta sunt de obicei secrete..insa chiar n/am mai auzit asha ceva..si una e interceptarea..ascultarea...si alta e sa se intervina...
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:43
De la: si_totusi, la data 2009-10-15 23:43:49verifica totusi, la o ora cand nu se asteapta sa-i dai tel. ce te costa?

..am observat ca treaba asta cu schimbarea de voce se intampla in conversatiile pe care le avem seara..dar nu intotdeauna.De exemplu aseara am vorbit la telefon..si mi s/a parut o.k. ..adica aceeasi voce pe toata durata conversatiei..era el insusi asa cum il stiu eu...dar in seara asta..am patit chestia pe care am patit/o cu ceva timp in urma...si norocul meu ca sa zic asa ca i s/a descarcat bateria..si nu avea cum s/o incarce in momentul ala..cel putin asa s/a exprimat..si nu a trebuit sa vorbim prea mult.
Adica noi vorbeam de placere cate o jumatate de ora..nici nu stiu ca sa zic asa cand trecea timpul..iar altadata am tras de jumatate de ora de conversatie..un pic cam falsa..pentru ca nu imi venea sa cred ca percep o schimbare de voce..incercam sa recunosc noua voce...dar nu reuseam..si in seara asta macar nu a trebuit sa ma mai chinui...ca nu pot sa ii inchid telefonul in nas unui om brusc si dintr/o data doar pentru ca mi se pare ca are vocea schimbata..
garbo055472
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:51
mai...acuma...daca l-a sunat tu pe el si l-ai nimerit intr-un moment prost......vezi si tu cand i se schimba vocea, incheie tu convorbirea....
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:57
De la: tutankhamon, la data 2009-10-15 23:57:23mai...acuma...daca l-a sunat tu pe el si l-ai nimerit intr-un moment prost......vezi si tu cand i se schimba vocea, incheie tu convorbirea....

..asta imi vine sa fac ..dar o iau rational..ca as parea o nebuna..cum adica sa inchid telefonul brusc si dintr/o data..daca omu nu imi zice nimic..pentru care ar trebuisa inchid...si chiar daca ar zice...poate am si eu o replica de dat..adica nu inchid oricum..
garbo055472
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:05
..si oricum daca il nimeresc in vreun moment prost imi spune ca nu poate vb.in momentul respectiv..si ca sa sun mai tarziu ceea ce si fac..deci nu vad legatura
garbo055472
Postat pe 16 Octombrie 2009 00:07
dar de unde cunosti persoana? te-ai vazut cu el/ea vreodata? despre ce vorbiti atata ore? de munca? de o viitoare relatie?
Levente
Postat pe 17 Octombrie 2009 02:56
SERVOUS!Eu cred k ar putea fi vb de o intrare in transa...cu sau fara voia persoanei respective...care-si schimba vocea. Poate fi o chistie de ...exorcizare. Eu propun sa nu mai vb la tel cu aceasta persoana...INTREBARE: Aceasta stie ce i se intampla cu vocea??
amor77
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:30
da de ce nu ii spui lui?
de ce nu-l intrebi verde in fata care e faza?
intalneste-te cu el si suna-l atunci sa vezi daca se mai intampla acelasi lucru
oana200320
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:53
de unde il cunosti?
te-ai intalnit vreodata cu el?
oana200320
Postat pe 17 Octombrie 2009 03:55
Buna! Eu cunosc un caz adica o persoana care in functie de emotiile traite in acel moment isi schimba vocea, cand e mai groasa cand e mai pitigaiata uneori e chiar super amuzant odata zicea ca are o problema cu corzile vocale, acum nu stiu cat de adevarat o fi dar numai sa il auzi vorbind...Daca intri mai tare in el adica sa ii vorbesti mai rastit se pierde si pune ''placa'' cu vocea pitigaiata, iar dupa 2 minute cand simte ca sa rezolvat problema respectiva ii revine vocea la normal adica mai groasa sa zic asa si am mai citit mai demult un articol pe net despre astfel de probleme dar din pacate nu mai stiu adresa , acolo zicea k mai sunt cazuri ca atunci cand fac sex sa li-se schimbe vocea (timbru vocal) acum nu stiu si cum e cazul tau...totusi cauta pe google ceva asemanator, ex. probleme cu corzile vocale etc...
axel0_0
Postat pe 17 Octombrie 2009 04:01
BUNA daca ai zis cum te cheama nu am retinut dar hai sa-ti zic care e treaba!Tipul respectiv poate sa fie posedat si automat el i-si schimba vocea fiindca in acel moment nu mai vb el....intelegi u !cunosc si eu pe cineva care e bolnav ca sa nu zic ''posedat''fiindca lumea refuza termenul asta si nu prea stiu multi ce inseamna asta si confunda lucrul asta cu oamenii bolnavi de epilepsie!sfatul meu e sa te intalnesti cu el si sa vb face to face si pomeneste-i ceva de BISERICA si o sa vzi cum reactioneaza...si daca o sa faca urat e clara treaba...trebuie sa-ti vzi de ale tale si sa nu mai ai nici o legatura cu el!
garbo021294
Postat pe 17 Octombrie 2009 04:12
bune cam toate sfaturile, DAR sa pui pe altcineva sa il sune si sa vorbeasca cu el , ai incercat? vezi si tu ce subiect sa abordeze sa-l tina la telefon cam 3-4 min atat cat spui tu ca dureaza convorbirea pana incepe sa i se schimbe vocea, si daca e la fel,e ascultat ori e telefonul de vina.
picat_din_cer
Postat pe 17 Octombrie 2009 07:55
Nu-l suna oricat de important ar fi.Lasa-l sa te sune si vezi ...i se mai schimba vocea?
felixfely
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:17
Buna...
Schimbarea aceea de voce apare in timpul in care persoanele fac sex prin telefon...
Barbatiilor in general,cind sint excitati de vocea cuiva(o persoana cu care/despre care au fantaziat sexual)au obiceiul de-a se masturba in timp ce vorbesc cu persoana respectiva...schimbarea de voce se intimpla atunci.
Eu iti spun din propria experienta si eu am facut asta la rindul meu...
Unii o fac intentionat...exista o intelegere intre persoanele respective de as satisface toate perversiunile sexuale(asta este una dintre ele)...iar in celalalt caz una dintre persoane habar nu are de simtamintele celuilalt(cred ca in categoria acesta intri si tu)...iar el se foloseste de conversatia cu tine in a se usura...deci nu este nimic ciudat...aceasta este explicatia:omul se excita la vocea ta si se masturbeaza in timp ce vorbeste cu tine.
Trebuie sa aflii mai multe despre simtamintele acelei persoane...si atunci vei primi confirmarea.
garbo034149
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:25
daca vocea i se preschimba pe un timbru vocal mai ridicat,mai gros,atunci cel mai probabil poate fi posedat.cum s-a spus si mai sus,intalneste-te cu el si pronunta iisus hristos sau dumnezeu in latina sau chiar si in romana.daca reactioneaza urat e clar,e posedat.si daca chiar tii la aceasta persoana o poti ajuta mergand impreuna la un medium sau preot pentru o exorcizare.
Thya
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:34
mai, sunteti nebuni cu posedarea asta si exorcizarea? v-ati dilit ,de tot credeti in tot felul de minuni?

si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:41
O tinerica oarecare, vroia sa il cucereasca pe Suzuki.S-a asezat pe batatura, direct pe pamant si cand l-a vazut pe Suzuki ca apare in curtea vecina, unde de fapt locuia, l-a strigat peste gard:
-Vecineee..Vino sa iti arat ceva.
Si cand Suzuki si-a scos nasul deasupra gardului, ea si-a ridicat putin poalele.
S-a uitat Suzuki foarte atent dar pentru ca iesise fara ochelari si nu vedea bine de la distanta,i-a spus fetei:
-Ce faci faaaa...Da-te jos de pe pisica,faaaa... ca o omori.Ia uite ce limba a scos.
Daca a vazut biata fiinta ca nu-l poate seduce pe Suzuki cu mijloacele tehnice autohtone,s-a gandit sa-i dea un telefon pe mobil.Acu baga ea telefonul la incarcat cand statea in curte, da sa vorbeasca cu Suzuki, dar el nu raspundea.Ori ragusise, ori se excitase, ori existau alte motive.Tocmai atunci apare maica-sa.
-Ce faci fa.
-Vorbesc cu Suzuki.
-Si el ce zice.
-Nu zice nimic.
-Pai nu mai vorbi mama cu el, nu vezi ca este impotent?
Ideea este urmatoarea:Ori scxhimbi partenerul, ori schimbi telefonul.
Ioana007
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:43
uite , in sfarsit, un sfat mai realist
si_totusi
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:46
Ioano, pe unde a umblat Suzuki ?? sa nu-l mai lasi plecat atat! :))
Buna dimineata!
blanca
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:49
daca omu' are personalitate multipla?? :P
blanca
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:50
neaaaaaaaah, intra sereistii pe fir
asta asa, de umplutura
pik_nik
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:56
ea zice ca-i o persoana banala...o fii intr-un mod f interesant
blanca
Postat pe 17 Octombrie 2009 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Virusul AH1N1 1 De la: garbo112550 18 Ianuarie 2010 19:52
Mama isi invata fica 2 De la: floryyyy 12 Noiembrie 2009 10:31
cadouri 9 De la: fleurdelis 21 Decembrie 2009 15:48
Craciun fericit! 38 De la: lia_rascol 27 Decembrie 2008 14:03
Meditatii lb. Engleza 6 De la: cretz0oolina 29 Aprilie 2010 15:13
Setari Cookie-uri