Subiectul meu

adevarat Totusico. din pacate, asta-i un minus pe care-l tragem dupa noi din real.

blanca
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:30
tabitta, eu m-am "jucat" putin mai neortodox, recunosc.
in discutiile cu anumite personaje am "scapat" diferite "amanunte" despre mine, false, apoi am asteptat cuminte sa se intoarca la mine. evident, inchizand un oarecare circuit.
de aici si pana la a descoperi ce o sa scriu mai tarziu, a fost joaca de copii
ce sa le fac eu raspandacilor daca nu-i da afara din casa inteligentza?
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:33
ma refeream mai sus la discutiile de culise .
legat , de al doilea mesaj , zic ca e trist sa simti asa.
sunt oameni care-ti pot fi prieteni . eu AM PRIETENI carora le pasa.
mie la randul meu IMI PASA de multi oameni.
nu neaparat prieteni.
blanca
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:34
da totusico, inauntru-i leopardu'
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:37
multumesc Pik.
blanca
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:41
Am multe de invatat de la voi,recunosc!
Tabitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:23
Si am un mare "defect"! Mie nu imi place sa pun pe nimeni la incercare. Ca sa dovedesc ce? Ca lipsa mea de incredere in oameni e justificata? No,thanks! Prefer sa raman in umbra! Visez! Toti oamenii sunt integri,buni,corecti ,dar starea lor de moment e doar rezultatul unor situatii mai putin favorabile prin care au avut nefericirea sa treaca. Nu ma adresez starii de moment,ci omului in profunzimea lui.
Tabitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 15:29
Chiar daca data de deschidere a contului e deja veche, primele cuvinte le-am tastat la inceputul acestui an - dupa o lunga perioada de lectura a conversatiilor. Acesta e primul si unicul forum la care "particip" - cam rar e drept - dar eu am ales sa nu am un PC acasa, mi-e de ajuns la serviciu.

Pana am intrat in acest mecanism, e clar, am facut si eu greselile mele ca orice incepator, si, o persoana care aici e foarte apreciata, mi-a atras atentia; in acel moment eu aveam doua posibilitati:
1-sa ma aprind si sa fac mahala (nu e in firea mea)
2-sa reflectez si sa corectez atitudinea (ceea ce am si facut)

Cat priveste realul si virtualul: am avut ocazia sa intalnesc o persoana care se izolase de lume (fizic vorbind) si se cufundase atat de mult in virtual incat, pana si privirea i se golise, era absent in tot si toate. Dar acesta este un exemplu la limita!
susidallyama
Postat pe 15 Octombrie 2009 16:59
"...nimeni nu ti-i prieten. Daca are alte interese te calca in picioare chiar daca te stie de o viata..."
Totusica, tindeam sa fiu de aceeasi parere, insa mai multe episoade din viata mi-au dovedit contrariul; chiar intre straini, cand esti singur, vulnerabil, neputincios am avut dovada ca exista prietenie neconditionata.

Am invatat sa apreciez conceptul de prietenie si persoanele care au stiut sa o demonstreze, iar de aici a derivat o imbunatatire a propriului caracter. Aceste cuvinte pot parea banale, dar daca dorim o lume mai buna, mai toleranta, mai omenoasa, schimbarea trebuie sa inceapa de la noi insine.
susidallyama
Postat pe 15 Octombrie 2009 17:10
zic si io, fara legatura cu postarile anterioare...
unde dai si unde capra...
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:14
Neortodoxule.
Micass
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:16
cam asa ceva, Micass.
si de vina e unu' care n-avea altceva mai bun de facut decat sa bea bere
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:19
De la noi de pe forum?
Micass
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:22
de la moash'sa pe gheatza!
si aveam un dialog scurt intre doi prieteni virtuali, iste si rica...
da' las' ca-l revad io mai tarziu
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:25
Iar nu inteleg nimic. Cred ca trebuie sa ma culc ca deja imi cad ochii in dinti.

Ps. Aia cu "de la noi de pe forum" era o gluma. Nu inteleg de ce te-ai isterizat.
Micass
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:33
da bine la populatia obisnuita sa vada nasuri astupate in urma ei
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:38
De la: pik_nik, la data 2009-10-15 20:14:49zic si io, fara legatura cu postarile anterioare...
unde dai si unde capra...


de s-ar sparge capu'caprei,ca si piatra-n patru
LILO
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:42
nu-iasa, lilo.
"capra neagra pe piatra calca
cum o calca-n patru crapa
crape capu' caprii cum o crapat piatra-n patru"

incearca sa rostesti sau sa scrii asta repede
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:48
mai bine rostesc..
ca nu ma aude nimeni..numai monitorul
LILO
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:50
sau mai bine o zik pe aia in englezeste din my fair lady
LILO
Postat pe 15 Octombrie 2009 20:52
..."ce sa faca? intra in net. un mic capriciu pe care si l-a putut permite. intra in garbo, vrea sa infiripeze o discutie. nu vrea sa transmita nimanui starea ei. se arata vesela, fericita, implinita. se trezeste pix_fix, sa zicem, invidios pe bucuria ei afisata, nervos pe ale lumii probleme, si-i raspunde cu o jignire. ba mai repeta postarea, cu o duritate sporita. in sfarsit, si-a varsat si el necazul pe cineva! isi freaca fericit palmele, s-a calmat, problema lui - echipa lui de fotbal tocmai a pierdut - nu mai pare atat de grava, si pleaca linistit sa bea o bere."

.ioi, pik, ce samana cu portretul cuiva de pe forum...cred ca ai uitat ceva: intra machit de la vinisor pe forum si dupa ce isi arunca veninul, bea berea....
daria_
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:14
...lilo, acu nu mai e trendi flendri engleza, manicule...acu trecem pe nemtasca...
daria_
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:16
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:20
ce-i mami, nici tu nu sti germana??
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:26
eu am ajuns la concluzia, ca nici romana nu prea o pricep

daria are dreptate
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:30
daria...sunt multi care fac ca si pesonajul descris mai sus....cauta sa zgandare si sa faca galceava....in loc sa lase forumul asaa cum era o data...si ne mai miram de ce atatea personaje noi au asa un limbaj si o atitudine....
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:32
fetelor, voi chiar luati in serios descrierile alea?
probabil ca se identifica jumate din forum cu ele
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:37
rodi_rdln
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:39
zambilutzzooo...io am recunoscut personajul la care se refera daria, pentru ca am avut parte si eu de inteligenta lui la bautura....si de atunci e ras completamente din lista mea de prieteni si nu mai exista din punctul meu de vedere...
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:40
cred totusi ca era generic, daca va ganditi la o anume persoana, stiu eu care, este inclusa si aia, dar sunt si altii, va asigur

cat despre prima parte, la fel, cate dintre noi nu fac la fel, sau nu patesc acelasi lucru...si? care-i faza?
totusico, ziceai ca ti-a mai ramas ceva din friptura aia...tot e bine, inseamna ca a avut cine s-o faca
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 23:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Remedii pentru raul de masina la bebe 12 De la: office_salinasusesi_ro 16 Septembrie 2010 00:24
ORE TOTI BARBATI SUNT LA FEL??CE ISI DORESC EI IN PRIMUL RIND DE LA O FATA?? 148 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:50
O iubesc pe mama logodnicei mele 87 De la: garbo_1341 6 Mai 2012 15:54
credeti ca un barbat se tine mult mai usor de ai imbunatatiri : silicoane , botox etc? 268 De la: buna01 8 Ianuarie 2010 22:46
ce ma fac? 14 De la: garbo015979 21 Ianuarie 2010 18:36
Setari Cookie-uri