Subiectul meu

zambilici, eu nu-s trista. mai am o bucata de friptura rece de sambata deci, veselie cat cuprinde. nu mai tre sa fac mancare si am timp de net
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:13
titi...daca esti ...SLAB.....iti iei jucariile si pleci.....si te retragi iar in coconul tau de singuratate, in loc sa vorbesti cu prietenii...si, daca rezisti, si stii cum sa te porti cu prietenii pe care ti i-ai facut, un lucru frumos poate dura chiar si o viata...depinde doar de tine....si de cum iti respecti prietenii..
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:14
totusico,

lasa, ca-ti fac eu cartofi prajiti si o salata de rosii, si ti-o trimit!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:16
corect
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:16
De la: tutankhamon, la data 2009-10-15 13:14:12titi...daca esti ...SLAB.....iti iei jucariile si pleci.....si te retragi iar in coconul tau de singuratate, in loc sa vorbesti cu prietenii...si, daca rezisti, si stii cum sa te porti cu prietenii pe care ti i-ai facut, un lucru frumos poate dura chiar si o viata...depinde doar de tine....si de cum iti respecti prietenii..
ei da ..aici ai dreptate ...ce-i ce-mi sunt cel mai apropriati ...vb pe alte cai de comunicatie...dar ocolesc sa-mi hranesc sufletul cu rautatile altora
cely
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:19
titi, foarte bine faci!

asa ar trebui sa facem toti, luam ce-i bun, iar restul...ne facem ca nu exista!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:23
De la: zambila, la data 2009-10-15 13:23:01titi, foarte bine faci!

asa ar trebui sa facem toti, luam ce-i bun, iar restul...ne facem ca nu exista!
este foarte important sa sti sa faci diferenta intre real si virtual aici poti fi cine vrei si ce vrei ..nu trebuie sa lasi rautatile altora sa-ti afecteze viata reala... aici este doar un joc de cuvinte
cely
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:32
De la: zambila, la data 2009-10-15 13:16:15totusico,

lasa, ca-ti fac eu cartofi prajiti si o salata de rosii, si ti-o trimit!

Pai poate trimiti si la je o portie!!!!
mika_mika
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:35
mai, voi va-ntindeti!
ma tineti la bucatarie, si nu mai am timp de net
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:36
zambiluto,si mie o portie da' mica,sa nu ma ingras
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:38
exact cum ziceam...va da omul o mana....

elada, tie-ti dau, ca mi-esti draga!

si esti si la dieta!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:40
da zambilu....ai zis o vorba foarte buna.....uneori ne facem ca nu exista.....ne laudam ca suntem prieteni, ca formam o gasca uneori, dar ce greu ne ajutam prietenii cand au nevoie de noi...parca ne-ar fi frica....

si, alteori, constati ca prietenii pentru care ai intervenit candva, nu se baga, te lasa sa te zbati intr-o mocirla, singur, uitat de toti si de toate....da...poate au dreptate.....te-ai bagat singur in mocirla aia ... ok....poate in momentul in care te-ai aprins/inflamat, nu te-ai gandit la asta....nu te-ai gandit ca e o prostie sa te pui la mintea celui/celei pe care vrei, cumva, sa o pui la punct...care ti-a lezat cumva orgoliul propriu.....si uiti ca e doar o lume virtuala.....

stau si ma intreb uneori....oare nu e "datoria" prietenilor sa te ajute si sa-ti deschida ochii ca sa iesi din acea mocirla cu noroi??...oare nu e prietenia datoare sa intervina???..si cum se pot numi atunci prietenii care, in loc sa te ajute, te inflameaza si mai tare??...mai merita titlul de prieteni???....cum se numesc prietenii "adevarati" care iti toarna gaz in cap si mai aprind si chibritul langa tine??? si care te mai si categorisesc cu niste termeni nu prea frumosi????

oare acestia mai pot fi numiti prieteni????
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:41
De la: zambila, la data 2009-10-15 13:40:13exact cum ziceam...va da omul o mana....

elada, tie-ti dau, ca mi-esti draga!

si esti si la dieta!
de ce faci bre discriminare??
cely
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:41

titiano,eu sunt la munca si nu pot sa fac cartofi prajiti

vrei sa mor aci de inanitie??
zambilut,multam
eladaela
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:44
tutankhamon...cred ca inteleg f bn ceea ce tu ai trait ..sau traiesti ...am trecut printr-o faza ,,in care "prietenii" mei ...stateau in spate ,nu comentau nmk ..nici de rau ..nici de bn ...dar intrau pe mess ..si-mi spunea ..ca-mi sunt alaturi ..ca-mi dau dreptate ...dar nu intervin ..pt ca nu vor sa se aprinda mai rau spiritele ...dupa care ..aflu ca acelasi lucru il faceau si cu persoana cu care aveam disputa ..deci eram un spectacol in aer liber ...concluzia ..aici esti stapan si raspunzi pt vb tale ...
cely
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:54
tuth, eu iti dau un sfat, tu il iei cum vrei!
au fost oameni care ti-au dat sfaturi bune...si tu te-ai necajit degeaba....nu i-ai inteles!
nu cred ca iti vrea nimeni raul, la fel cum eu n-am pretins niciodata ca am prieteni foarte multi pe aici!
incearca sa te detasezi, sa nu mai pui la suflet...si eu ma mai necajesc, dar imi trece repede!
cine nu intelege, n-o sa inteleaga nici daca ii explic eu...
in rest, toate bune!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:55
da titi....asa e......dar sa nu se sperie "prietenii" cand vor fi ignorati.....pentru ca de prieteni cu doua fete sunt satula...
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:56
fetele ..va doresc o zi calduroasa ..si ne citim mai tz ..va
cely
Postat pe 15 Octombrie 2009 13:58
da zambilutz....au fost prieteni care mi-au dat sfaturi bune si le-am ascultat si le-am si inteles....aici ai dreptate....si nu, nu cred ca pun la suflet ...sau nu...pun la suflet...dar trece repede...sau nu...nici eu nu prea stiu.....stiu doar ca uneori doare rau.....sa afli adevarul din spatele unor "prieteni" falsi...si cam ce gandesc ei cu adevarat, cand tu le acordai toata atentia....pentru ca imi fac usor prieteni dar ce tare doare cand descoperi ca ai fost doar o marioneta pentru ei....si gustul amar ramane mai mult timp....pentru ca nu ai facut nimic personal lor ca sa provoci asemenea reactii din partea lor.....sau, poate exact asta e raspunsul.....nu le-ai facut nimic, nu le-ai acceptat nimic...
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:00
tuth, de aia zic, ai grija la prieteni, ce-i prea mult, strica...
unii nu prea sunt ceea ce par, si invers e valabil!
ai grija de tine, si nu, nu merita sa pui suflet, desi toti facem asta, involuntar!
zambila
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:02
hai ca v-am pupat si eu fetele....si va multumesc ca ma acceptati asa cum sunt....mai calma, mai senina, mai mocirloasa, mai certareata, mai crizata uneori....
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:03
De la: pik_nik, la data 2009-10-15 03:28:46daca nu te-au inselat simturile cand ti-au spus de la prima citire ca oamenii aia sunt sensibili, placuti, delicati, inseamna ca nu exista nici un pericol sa fii ironizat(a)
..............Dar suntem atat de invatati sa fim mintiti,manciuna a ajuns la rang de valoare,ne-o predica zi de zi chiar si mai marii tarii....incat poate ne complacem si in "automintire".....citi dintre noi isi mai asculta cu adevarat simturile?........
Tabitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:03
zambilutz...mi-am invatat lectia.....stai linistita.....cineva trebuie sa-mi dovedeasca intai ca imi poate fi prieten, ca sa poata primi aceasta titulatura.....iar in privinta punerii la suflet....da..cred ca ai dreptate...poate din cauza ultimelor probleme personale am mai lasat un pic scutul si garda....dar promit sa fac antrenamente la greu, sa nu mai fac febra musculara de la scutul asta....
tutankhamon
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:06
tuta, ma bag dar nu stiu de ce vorbiti deci, scuze daca o sa gresesc.

ma refer strict la tine. esti colerica. ca orice coleric, ai postari mai zgomotoase insa, esti un om deschis.

din punctul meu de vedere, esti ok. toti avem un mod de a fi si un anume stil de a reactiona.

stiu ca mania e ca ploaia de vara pentru colerici. le trece repede. daca ai gresit cu ceva, apoi sunt sigura ca regreti si vei face tot posibilul sa indrepti greseala.

ma refer la forum. ce e in spatele forumului, nu stiu si nici nu ma intereseaza.

insa, ca invatatura de minte. nu mai socializati si voi cu oameni pe care nu-i cunoasteti. unii joaca un teatru ieftin, spun una si de fapt, fac alta. sunt destui din astia care duc vorba de colo colo si o infloresc. cum, sunt multi din cei care te trag de limba, ca apoi sa foloseasca ce ai zis tu impotriva altui user.

discutati fetele ,numai aici, la vedere. asa, pot si ceilalti sa va apere cand e nevoie. cand luptele se duc in culise, de unde sa stie lumea ce se intampla?

credeti voi ca toti participa la discutii tet a tet? eu una, nu. ca sa nu ma trezesc ca zic mai stiu eu ce si apoi sa aflu ca in privat s-a discutat altceva, mai bine ma abtin.



si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:10
"stau si ma intreb uneori....oare nu e "datoria" prietenilor sa te ajute si sa-ti deschida ochii ca sa iesi din acea mocirla cu noroi??...oare nu e prietenia datoare sa intervina???.."


.......................................
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:20
De la: tutankhamon, la data 2009-10-15 14:03:06hai ca v-am pupat si eu fetele....si va multumesc ca ma acceptati asa cum sunt....mai calma, mai senina, mai mocirloasa, mai certareata, mai crizata uneori....
bueyyyyyyyyyy nu va mai tot legati de tutan, cand am avut o problema si toti au ras de mine , tutan si dihorita si titian, au fost singurile persoane care mi-au fost alaturi, eu le spun sarumana la toate trei ca au stiut sa ma incurajeze, si in special lui tutan care mia ridicat moralul, deci intr-un cuvant si aici pe virtual sunt prieteni adevarati toata stima si respectul pentru toate trei tuta, dihorita si titiana
yanyacharberet
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:20
Mare dreptate ai si_totusi! Eu chiar "am obtinut",fara sa cer, amanunte ,"in privat" despre unii useri,cum le spuneti voi....si am marea teama ca si ceea ce se stie de mine ar putea ajunge la alte urechi.....nu de alta...dar pana la urma e alegerea fiecaruia dintre noi cat vrem sa se stie despre noi si cat nu....asa ca,cu siguranta alegerea cea mai buna este sa purtam discutiile la vedere...
Tabitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:22
De la: pik_nik, la data 2009-10-15 14:20:43"stau si ma intreb uneori....oare nu e "datoria" prietenilor sa te ajute si sa-ti deschida ochii ca sa iesi din acea mocirla cu noroi??...oare nu e prietenia datoare sa intervina???.."


.......................................
..............ai datoria de prieten de "a deschide ochii" prietenului tau la un moment dat.....dar sigur trebuie sa -i respecti personalitatea,sensibilitatea....trebuie gasita o cale care sa-l raneasca cat mai putin....sa nu-i lezezi amorul propriu...
Tabitta
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:26
mda...uneori singura modalitate valabila ar fi sa-i oferi capul tau, sa-l sparga...
pik_nik
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:28
tabita, am invatat sa ma tin departe de ideea ca ii pasa cuiva de tine.. invatati si voi asta. numeni nu ti-i prieten. daca are are alte interese, te calca in picioare chiar daca te stie de o viata.

aici e parfum. e o lume virtuala dar , lumea asta e o oglinda a lumii reale. nu va mai puneti voi sufletul in vitrina. sa fie numai al vostru si numai voi sa va stiti bucuriile si necazurile.

viata e ca o casa.construiti un gard dincolo de care, nu trebuie sa aiba acces nimeni. in fata portii, puteti discuta vrute si nevrute . dar, ce e acolo in suflet, sa nu stie nimeni
si_totusi
Postat pe 15 Octombrie 2009 14:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bataia e rupta din rai 215 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 09:51
Fosta sotie 98 De la: garbo065070 7 Martie 2012 02:14
femeie indragostita de un baiat mai tinar pe net 141 De la: zambila 21 Aprilie 2010 10:31
de ce? 17 De la: eu2009 10 Aprilie 2010 17:23
coopiii 19 De la: snowflake 17 August 2009 13:21
Setari Cookie-uri