Poftiti,va rog,la cafeneaua mea!Cafeneaua celor indragostiti de viata!

Nu Celleste...nu toate in aceeasi zi...dar chiar si asa...am fost destul de impovarati...asta e...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:39
Draga mea Si_totusi...nu stiu ce sa mai cred...incerc sa cred ca viata merita traita frumos si din plin...aici...
DORI_
Postat pe 30 Octombrie 2009 16:41
Buna seara...toata lumea ocupata...deh...certuri de indragostiti pe aici...ce sa facem?...la caldura...ceiulete,cafelute...si placintute calde ar fii bune...pe aici...va pun si o melodie...draguta...mie imi place...http://www.youtube.com/watch?v=euUMO8SXuug...sarutari...multe...
DORI_
Postat pe 31 Octombrie 2009 17:52
Buna seara...ce faceti?...toate bune?...Si la dv.bantuie gripa?...Si masurile profilactice?...bietii copii trebuie sa mearga cu masti chirurgicale la cursuri,la scoli...masti,care am inteles ca nu au nici un rost pentru ca prin ele se infiltreaza pana si praful...dar se cheama ca s-au luat masuri profilactice...
DORI_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:45
Poate ca masuri profilactice mai necesare ar fii fost instalarea de robinete de apa calda si sapun si uscatoare de maini la discretie in toaletele scolare ,in scoli,si educarea continua a copiilor...in privinta igienei...
DORI_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:48
Maine sarbatorim Sfintii Arhangheli Mihail si Gavril...si va doresc tuturor celor ce poarta aceste nume...LA MULTI ANI!...sanatate,fericire si toate cele dorite sa se implineasca...punem de o petrecere daca doriti cu prajituri...cocteiluri...si alte cele...
DORI_
Postat pe 7 Noiembrie 2009 21:58
"ciao" scumpa si prea buna prietena, care mai e viata ta? oricum mai linistita decat a mea, cu siguranta .... ehe ..... tu esti plina de energie si de o veselie debordanta, esti extraordinara
stii, acum, cand iti scriu, ascult chilian porunca 4 recomandata de tine, y love chilian
de asta ce zici? http://www.youtube.com/watch?v=YlG0G5YgnfA ??? buna piesa, nu?
nu stiu ce sa mai spun, acum sunt lipsita total de inspiratie, sunt cam melancolica si ascult cateva piese deosebite, vi le recomand : http://www.youtube.com/watch?v=SbT-9_mdx8c
http://www.youtube.com/watch?v=pQXFPFsEitw
ma opresc aici, desi sunt multe ......
ciao, mai vb
UEL
Postat pe 14 Noiembrie 2009 18:13
Buna seara dragi prieteni! Cu siguranta dormiti si asta ar trebuii sa fac si eu dar am intrat sa vad ce mai faceti..sa va intreb daca sunteti pregatiti de alegeri,referendum.gripe si alte mari iminente intamplari...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:21
Vom merge ,nu-i asa la referendum,la vot...dar oare vom gasii cu totii drumul spre un fagas mai lin,mai lipsit de tot felul de spaime...???
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:24
Dario... VETI merge, normal...
Cat despre "fagas", tot ca oile veti fi dusi, asa ca are vreun rost sa mai cautati?
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:28
Dar toate astea, nu ne pot lua bucuria toamnei cu pomi incarcati cu superbe nuante aramii,galbene,portocalii...cu covoare de frunze intinse pe alei...bucuria ultimelor zile calde si blande ca cea de azi...bucuria sarbatoriilor de iarna ce vor venii...bucuria pasirii intr-un nou an...2010...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:30
ei, pe dreaq! pe cat pariu ca se vor gasi cativa care sa vi le ia?
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 00:33
Ready,sa inteleg ca tu nu vei marge sa votezi...si ca tine cu siguranta multi altii...si ca nu are nici un rost sa mai facem nimic pt.ca toate sunt dinnainte stabilite..si noi nu suntem decat prostimea care consfinteste statutut de "ales" cu voturile noastre? Asa gandesti tu,asa gandesc multi dintre noi...si atunci ce facem...plecam? unde? intr-o tara unde atunci cand se rosteste roman se intelege "cersetor,hot,violator si alte nenoriciri" ?
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:38
nu plecam bre dari nicaieri....
stam aci si murim....martiri
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:40
Dario, nu stiu de unde si pana unde ai inteles tu topate alea...
Cat despre plecat, n-au decat, sa plece cei care vor. Si, fie vorba intre noi, am gasit cel putin o tara in care "roman" e sinonim cu profesionist in domeniul de activitate in care lucreaza. E drept, e cam la capatul lumii tara aia...
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:43
Dar,cu siguranta ai dreptate Ready,dar eu naiva,inca mai sper ca lucrurile se pot indrepta si in tara noastra...repet...ai dreptate...am avut surprinderea sa constat la precedentele alegeri locale...ca,acolo sus...toate erau prestabilite...se stia exact pe localitati cine va fii primar...sau mai exact ce formatiune politica va "daruii" primarul...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:44
Cafea fierbinte cu dragoste va ofer...si prajituri facute acasa...sa aveti o duminica superba...si multa nadejde in Dumnezeu...caci ce nu reusim noi...EL cu siguranta rezolva...sarutari dulci...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:46
bre, Dario, e clar ca lucrurile se vor indrepta si in tara noastra, ca nu ne lasa altii sa mai mergem asa...
Din pacate alea se vor indrepta peste vreo doua generatii, mami, pentru ca rumanul tace si inghite multe, mama lui de ruman!

Am mai spus-o si o repet: daca epopeea nationala era Poemul lui Ghilgames si nu Miorita, alta era treaba acum in Romanica...
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:48
Cred ca sunt destule tari unde ne putem dovedii profesionalismul...cei ce il au...dar si altele unde e destul de anevoios...nu stiu...asa am auzit...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:49
bre domnu, sa zicem mersi ca n-a fost poemul lui budai-deleanu, trei viteji!!!
desi daca ma uit bine la culoarea politicilor...
pik_nik
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:50
Am sa caut Poemul lui Ghilgames! Nu l-am citit,sau nu imi aduc aminte!
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:51
trei doamne,si toti trei....
eladaela
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:51
Da,si eu cred ca fiecare din noi am putea "misca" ceva in tara asta...dar uneori e foarte greu...am mai spus...eu ma "lupt" continuu cu autoritatile locale...de am ajuns sa cred ca sunt paranoica,ca am dusmani peste tot...cand colo...am realizat ca asa este tratat tot romanul simplu....fara relatii...la care eu am renuntat pe alocuri din diverse motive...
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:54
Ei...dar la unii e bine,e cald...e stabilitate...s-a cam dus criza...e adevarat domnu Pik-nik...?
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 09:57
pik

bre, Dario. Prea putin imi pasa mie de ce spune un macaronar sau un spaniol despre mine si ma doare la 15 metri in fata de ce zice un britanic cand imi vede pasaportul.
Cat am stat in Singapore, cei care auzeau ca sunt roman imi spuneau de Hagi si de Mutu. Si de citit, cand am citit in presa locala despre Romania, am citit ca o romanca a castigat premiul Nobel pentru literatura. In nici un caz nu am citit despre hoti si violatori...
ready_vivus
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:00
Domnu,Pik-nik,daca tot sunteti aici pun de o tocanitza de mistret la ceaun...ca am inteles ca sunteti amator de "vanat"...cu mamaligutza,va rog? Haideti s-o facem lata! Sau pacatuim ca am intrat in post?
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:01
si io care credeam ca pikanu-i vegetarian...
preciouss
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:04
iar?? cand ma gandeam si eu sa ma dedulcesc la una-alta ..
bluelight
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:04
doamna Daniela, sunt amator de alt soi de vanat
si prins de mine, nu cumparat
pik_nik
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:05
De la: ready_vivus, la data 2009-11-15 10:00:24pik

bre, Dario. Prea putin imi pasa mie de ce spune un macaronar sau un spaniol despre mine si ma doare la 15 metri in fata de ce zice un britanic cand imi vede pasaportul.
Cat am stat in Singapore, cei care auzeau ca sunt roman imi spuneau de Hagi si de Mutu. Si de citit, cand am citit in presa locala despre Romania, am citit ca o romanca a castigat premiul Nobel pentru literatura. In nici un caz nu am citit despre hoti si violatori...
..................Da,stiu,e adevarat ca toate denigrarile astea par mai mult o campanie a romanilor anti-romani....pt.ca si noi cand am fost plecati pe unde am fost...nu am intalnit nici o reactie de genul acesta pe care il tot vedem pe la stiri,pe la posturile de Tv....
DORI_
Postat pe 15 Noiembrie 2009 10:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
imi prinde bine un sfat 253 De la: ancanca 24 August 2009 19:13
Unde neferim de meci? 1 De la: crisgrv 26 Iunie 2008 17:38
Cateva idei pt organizarea unui bal al francofoniei 1 De la: naomi 7 Aprilie 2010 12:19
'Super party Club "Sub Scena" - in incinta Cafe-Teatrului Godot ' 1 De la: Ioanaaaaaaaa 15 Martie 2011 00:33
reprezentanti Avon 1 De la: cris_roxa85 5 Mai 2009 15:08
Setari Cookie-uri