Poftiti,va rog,la cafeneaua mea!Cafeneaua celor indragostiti de viata!

Ce este cu chatul asta???
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:27
:))))........schimbasi subiectul ????........sau iti vrei pupik-ul ??....:))....
etta70
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:31
Nu vreau ....sa schimb...nimic,dar este cam ciudat,...si normal ca ...il vreau....:))
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 14:34
atunci....pana apar."pupaciosii"...uite unul....din litere......mmuuaaahhhh.........
etta70
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:20
:$
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:29
atunci ...unul mai ...silentios asa....muah.....:-P....
etta70
Postat pe 17 Octombrie 2009 17:39
Mersi....:-p
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:00
Zgarcitule.....:-P....io 2 ..si tu nimik ...:-P...
etta70
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:05
Pai nu sunt zgarcit,dar.......hai sa fie...na !!tuc,tuc,....!!=))
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:10
:-P
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:11
aha...uitasesi de limbutza....:-P...pai da...ca e mai frumos asa ....:))).....
etta70
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:33
O seara placuta va doresc...:)
TEODORRD
Postat pe 17 Octombrie 2009 18:34
Ei, mi-a placut chatul vostru dragilor....Uite cum se infiripa fara sa vrei o idila,chiar si pe timp de criza...intr-o mica cafenea......pupaciosilor....da,chiar nu mai am cont...dar sper sa pot sa-l recuperez pt.ca .....intr-adevar exist......am sa va spun si povestea cu disparitia.....am incercat si aseara,dar nu am reusit.....am tot scris dar nu s-a postat.....deocamdata sarutari si de la mine....si weekend placut.
Tabitta
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:30
"Disparitia" mea s-a datorat neasteptatei mele treziri la realitate.....pt.ca eu intr-adevar am confundat realul cu virtualul.......am fost ca un scolar ce am fugit de la scoala.....si am dat fuga la un cafe-internet......am intrat intamplator pe Garbo......si bucurie mare....aici plin de prieteni pe care ti-i poti face dintr-o singura miscare a cursorului.......i-am adunat la intamplare pe cati am putut....cu unii am schimbat si nr.de telefon.....nu am luat in considerare posibilitatea ca in spatele lor sa poata fii si oameni "cu masca"....doar v-am zis ....sunt naiva,copilaroasa,usor imatura.....v-as fii chemat pe toti cu drag pe terasa mea de acasa la o cafea.....era inca vara,frumos....dar nu era posibil si atunci mi-a venit ideea sa va chem aici la mine,la cafenea......cu rusine spun.....din lipsa de timp....nici nu apucasem sa vad,sa aflu ca erau atatea locuri sa va gasesc,sa va cunosc.....
Tabitta
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:42
tabitta....nu mai da asa usor numarul tau de telefon.....verifica intai bine persoana...nu stii ce surpriza neplacuta poti avea.....
tutankhamon
Postat pe 17 Octombrie 2009 23:48
Tabyyy.....te asteptam !!.....si sa stii ca si eu am cunoscut ...real...destui oameni de pe forum.....dar e o regula ,ca sa nu te "frigi"......SELECTIA......si sa stii cum sa aluneci printre "ispite" !!.....si sunt poate printre putinii pentru care net-ul a fost o mana cereasca pentru a-mi face foarte multi prieteni !!!.......insa cand ai mirosul fin......e mai usor !!......

cat priveste ...idila.....aparentele pot insela !!....:-P....:))))......
etta70
Postat pe 18 Octombrie 2009 00:22
Ma repet!Am mai spus-o pe alt topic!Cati dintre noi ne mai ascultam simturile?Pt.ca ele"tipa"cu disperare si-ti spun..."ai grija,ceva nu e o.k.,aici"!Dar nu e vorba de "idila",Etta! Cu toate ca "fluturasii" ne-ar da semnul ca inca mai suntem capabile "sa inflorim","sa iubim"! Am plecat de pe garbo....rusinata ca descoperisem brusc atatea cafenele si zeci de topicuri unde va puteam gasii....si eu avusesem indrazneala de a deschide alta....doar pt.ca nu stiam de ele! Am sunat disperata un prieten si l-am rugat sa-mi stearga profilul,spunandu-i ca nu cred ca voi mai revenii vreo data,pt.ca ma voi dedica in totalitate"realului".Cu lacrimi in suflet si in ochi il intrebam "ce vor spune toti de disparitia mea?".Nici in clipa "abandonului" nu faceam distinctia dintre aceste 2 lumi.Pt.ca eu cred ca,daca esti un om responsabil in viata reala,nici aici alcumva nu poti fii! Am butonat cateva zile in gol,v-am urmarit cu greutate neavand profil,am fost intr-o stare asemanatoare starii de coma,probabil,vedeam tot ce se intampla dar nu puteam da semne de viata! Am venit! Vreau sa va cunosc! Prieteni?
Tabitta
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:31
Incerc sa-mi recuperez profilul,am facut cerere,dar daca nu voi reusi....imi voi face altul....deocamdata nu am profil....
Tabitta
Postat pe 18 Octombrie 2009 11:34
cum adica ai vrut swa renunti las tot pentru ca ai vazut ca mai sunt inca niste cafenele??? doamne...tabitta...asta e acuma...si de ce ma rog sa-ti fie rusine??...ca io nu inteleg..
tutankhamon
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:18
"Am plecat de pe garbo....rusinata ca descoperisem brusc atatea cafenele si zeci de topicuri unde va puteam gasii....si eu avusesem indrazneala de a deschide alta....doar pt.ca nu stiam de ele!"........

:))))).....copila esti !!!.......draga mea...pe un forum public....oricine poate face.....ce vrea....in limita bunului simtz !!!.......mare lucru ce ai facut!!!...care-i problema ???....si eu am vrut sa-mi deschid cafeneaua mea....avand in vedere"regulile" de pe aici !!!......

sa fii tu sanatoasa......si sa mergi inainte!!!......si nu te mai consuma asa din orice !!!.....zau asa...ca o viata avem !!!.....

hai...te asteptam aici......sa incepem ...sa ne cunoastem !!.....caci ce e mai bine decat sa-ti faci prieteni noi....in care poti avea increderea ca ai un umar pe care sa plangi cand ai nevoie ???......pupici dulci.....si...FRUNTEA SUS.....

etta70
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:24
"..Am butonat cateva zile in gol,v-am urmarit cu greutate neavand profil,am fost intr-o stare asemanatoare starii de coma,probabil,vedeam tot ce se intampla dar nu puteam da semne de viata! Am venit! Vreau sa va cunosc! Prieteni? "....

uite da.....EU VREAU SA FIU PRIETENA TA !!....tu ma vrei ??.....muaahhhhh......sa ai o zi frumoasa....asa cum simt eu ca esti si tu.....
etta70
Postat pe 18 Octombrie 2009 12:27
Eu chiar pun de o cafea....ca ma apucase cascatul......meciuri....guverne cazute.....tizul "Traienel".....bratarile dacice,falsuri sadea......si alte de-astea stiri.......vreau o cafea......putina liniste.....si sa citesc din nou....retiparitul roman..."Ultima noapte de dragoste,intaia noapte de razboi",a lui Camil Petrescu......dar cred ca si filmul de pe HBO,premiera.......merita vazut....Etta,multumesc pt.prietenia ta,oferita cu mult innainte de declararea ei....Tutta,la fel multumesc.....Pupicii nu reusesc sa-i pun....dar ei sunt aici.....
Tabitta
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:22
noh,bine ca mi-ai facut pofta de cafea...si sa vad si io ce ii pe hbo,da nush dc is abonata la canalul ista...
LILO
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:55
noh..nu-s abonata..dar ma uit pe halmark..si beau cafelutza....
LILO
Postat pe 18 Octombrie 2009 20:58
De la: Tabitta, la data 2009-10-18 20:22:43Eu chiar pun de o cafea....ca ma apucase cascatul......meciuri....guverne cazute.....tizul "Traienel".....bratarile dacice,falsuri sadea......si alte de-astea stiri.......vreau o cafea......putina liniste.....si sa citesc din nou....retiparitul roman..."Ultima noapte de dragoste,intaia noapte de razboi",a lui Camil Petrescu......dar cred ca si filmul de pe HBO,premiera.......merita vazut....Etta,multumesc pt.prietenia ta,oferita cu mult innainte de declararea ei....Tutta,la fel multumesc.....Pupicii nu reusesc sa-i pun....dar ei sunt aici.....


si e o prietenie...sincera..!!...ca si mine,dealtfel !!...si ,daca vrei,ai sa te convingi !!.....pupici taby.....si noapte buna.....*.*.*.*.*
etta70
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:34
De la: etta70, la data 2009-10-17 18:33:55aha...uitasesi de limbutza....:-P...pai da...ca e mai frumos asa ....:))).....
cely
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:49
De la: etta70, la data 2009-10-18 00:22:48 Tabyyy.....te asteptam !!.....si sa stii ca si eu am cunoscut ...real...destui oameni de pe forum.....dar e o regula ,ca sa nu te "frigi"......SELECTIA......si sa stii cum sa aluneci printre "ispite" !!.....si sunt poate printre putinii pentru care net-ul a fost o mana cereasca pentru a-mi face foarte multi prieteni !!!.......insa cand ai mirosul fin......e mai usor !!......

cat priveste ...idila.....aparentele pot insela !!....:-P....:))))......
cand esti bun ...crezi ca toata lumea este ca tine ..si uiti de "SELECTIE"...
cely
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:54
usor somnorosilor....va
cely
Postat pe 18 Octombrie 2009 23:57
titiana....never ...ever...sa nu uiti de SELECTIE !!!.....mai ales cand esti bun !!......
etta70
Postat pe 19 Octombrie 2009 00:01
De la: titiana, la data 2009-10-18 23:49:50
De la: etta70, la data 2009-10-17 18:33:55aha...uitasesi de limbutza....:-P...pai da...ca e mai frumos asa ....:))).....


te rusinasi,Titi ???.....:-:....:))......sau ma iei si tu in vizor ???.....:(((....:-P.....
etta70
Postat pe 19 Octombrie 2009 00:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CAFENEAU DE VARA '' NE MUTAM AFARA '' PE TEREASA 6 De la: michela1 3 August 2009 14:47
alina 29 De la: Dor_marunt 28 Noiembrie 2009 09:19
cafea 147 De la: garbo_387603 3 Martie 2014 09:22
e posibil sa ai o relatie pe net? 263 De la: rupt_de_realitate 30 August 2010 17:59
Studiu de piata pt bautorii de whisky 190 De la: tutankhamon 27 Noiembrie 2009 21:32
Setari Cookie-uri