O relatie de 3 ani spulberata

am avut o relatie 3 ani cu o femeie pe care am iubit-o ffff mult, dar iubirea noastra s-a spulberat intr-o clipa Ne-am despartit fara o explicatie sau mai bine zis cu injurii reciproce din cauza orgoliilor personale sunt disperat oare se mai poate face ceva
garbo004473
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:36
si?
ana02
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:39
da! alta relatie da' fiecare cu a lui, ca sa nu va mai injurati.
si daca ai invatat cate ceva despre locul, rolul si flexibilitatea orgoliului, n-ai spulberat chiar degeaba relatia-scoala.
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:39
De la: garbo004473, la data 2009-10-04 18:36:51am avut o relatie 3 ani cu o femeie pe care am iubit-o ffff mult, dar iubirea noastra s-a spulberat intr-o clipa Ne-am despartit fara o explicatie sau mai bine zis cu injurii reciproce din cauza orgoliilor personale sunt disperat oare se mai poate face ceva


mda ..sigur se mai poate face ceva
cely
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:41
73, baga la cap...
melanie
Postat pe 4 Octombrie 2009 18:42
mai frate...tu chiar ne crezi fraieri??? cum adica totul mergea bine si bam bang v-ati injurat si v-ati despartit...injuraturile alea nu au avut nici un motiv???si nu-mi spune ca nu, ca atunci chiar aveti o problema amandoi...de data asta de alta natura...
tutankhamon
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:02
N-a vrut nici unul din voi sa duca gunoiul?
Tiffany
Postat pe 4 Octombrie 2009 19:51
De la: garbo004473, la data 2009-10-04 18:36:51Ne-am despartit ...cu injurii reciproce din cauza orgoliilor personale sunt disperat oare se mai poate face ceva

Chiar daca v-ati facut troc de porci, e posibil sa va impacati... daca aveti o anumita structura... iar chestia se va repeta... si iar...si iar...
Daca nu aveti structura asta, uita pe cea cu care ai stat 3 ani...
Zet
Postat pe 4 Octombrie 2009 20:11
De la: garbo004473, la data 2009-10-04 18:36:51am avut o relatie 3 ani cu o femeie pe care am iubit-o ffff mult, dar iubirea noastra s-a spulberat intr-o clipa Ne-am despartit fara o explicatie sau mai bine zis cu injurii reciproce din cauza orgoliilor personale sunt disperat oare se mai poate face ceva
Pai da tu nu stiai ca vorbele dure si urate pot distruge iubirea.Eu stiu ca atunci cand iubesti,respecti persoana si incerci sa o faci fericita.Eu zic sa o cauti si sa iti ceri scuze pt ca te-ai comportat urat.Si incerca sa iti schimbi atitidinea,sau poate la voi este nepotrivire de caracter? Amandoi sunteti pietre tari? Dar trebuie sa comunicati mai mult si sa ii spui ce te deranjeaza,ce iti place.Pt ca ea saraca nu iti poate citi gandurile.Stii ca comunicatia este foarte importanta intr-o relatie.Si fara injuraturi please........... multa bafta..........
irina31
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:35
bai, ce titlu de ziar ...

s-a spulberat intr-o clipa ?!!!din cauza orgoliilor? da', greu cantaresc orgoliile alea...
bluelight
Postat pe 24 Octombrie 2009 23:40
na ca n-o mai intrat....si-o dat seama ca o fost stupida.....sau ii e prea rusine...el tipa la ea sa duca gunoiul......ea tipa la el sa nu-si mai arunce sosetele murdare peste tot...
tutankhamon
Postat pe 25 Octombrie 2009 00:27
De la: garbo004473, la data 2009-10-04 18:36:51am avut o relatie 3 ani cu o femeie pe care am iubit-o ffff mult, dar iubirea noastra s-a spulberat intr-o clipa Ne-am despartit fara o explicatie sau mai bine zis cu injurii reciproce din cauza orgoliilor personale sunt disperat oare se mai poate face ceva


Varianta 1:
Fie orgoliul fiecaruia a primat si relatia nu a meritat daca a fost distrusa atat de facil
varianta 2:
E doar un moment de ,,pauza" , daca va iubiti cu adevarat o vei / te va regasi destul de repede
Succes!
reyya
Postat pe 11 Noiembrie 2009 22:56
pai de la orgolii a inceput conflictul...dar depinde si unde s-a terminat. Daca ati avut totusi oarecare control fata de ce v-a iesit pe gura.... probabil nu e atit de dramatic si o sa va impacati voi dupa o perioada de bosumflare.
Daca n-ati avut... si chiar vi le-ati spus pe toate ... si daca unul din voi doi a iesit foarte sifonat din conflictul asta, posibil sa nu se mai intoarca.

Oricum, in trei ani ar fi trebuit sa stii si singur unde e limita relatiei - si ce reactii te astepti sa aiba dna.
quasaria
Postat pe 21 Noiembrie 2009 22:51
Pai da viata este complicata dar cu intelepciune de la Bunul Dumnezeu reusim sa punem toate cap la cap.....Ca in orice om exista comoditate,,,daca este invatat gresit,sa nu munceasca sa primeasca totul de gata si persoana care il invata prost este vinovata....
De asta se spune sa fii bun,dar sa fii sever....Sa ajuti,dar sa nu lasi sa se profite de tine....Pt drepturile tale trebuie sa te impui,si sa lupti,dar ca sa fii ascultat si tu trebuie sa fii serios si sa pui in practica ceea ce pretinzi.....
irina31
Postat pe 22 Noiembrie 2009 21:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
as dori sa cumpar un patut ieftin folosit 1 De la: anacs 12 Iulie 2010 12:57
O decizie dificila 98 De la: maria_32 29 Aprilie 2015 20:17
Barbatii sunt vinovati,de ceea ce sa ales de lumea din ziua de azi? 11 De la: dr__garbo164869 11 August 2010 01:49
viata de cuplu dupa copii 12 De la: alfheim 3 Iunie 2011 12:01
As vrea niste sfaturi 13 De la: garbo_12988 30 Noiembrie 2015 09:03
Setari Cookie-uri