IMPORTANT PT FIECARE DINTRE VOI

Frate De-ti este sufletul zdrobit de cumplitele sarcinii vietii si nimeni nu se apropie de tine,ppestru ca sa ti le ridice,intra in bisetica Domnului si cere de la El izbavire prin Rugaciune. De-ti simti inima pustiee de orice adevarata bucurie,in mijlocul tuturor inselaciunilor lumei acestei,vino inaintea altarului,cazi in genunchi si te roaga. Esti apucat napraznic de valul deznajduirii din princina rautatii oamenilor,care din toate partile te inconjoara,tu nu sta nici o clipa cu sufletul nelucrator, ci TE Roaga. .. Tot,tot ce te striveste,pacatul tau sau al altora,slabiciunea,ispita,,boala sau saracia,numai cu un suflet puternic luminat prin rugaciune,poate fi inlaturat. DECI TE ROAGA.. Rugaciunea este pentru sufletul tau aceea ce este respirarea pentru trup,aerul si aripile pentru pasari,apa pentru pesti. FARA O RUGACIUNE FERBINTE,SMERITA SI STARUITOARE,NU ESTE CU PUTINTA SA SA TRAIM SI SA BIRUIM DURERILE IN MIJLOCUL LUMII.,ATATA TRAIM CAT NE RUGAM. De aceea ,iubite frate oricate ori treci pasii tai pe dinaintea unei Biserici deschise,nu trece nepasator mai departe si nici nu te multumi numai cu o singura cruce mecanica,facuta pe chipul tau,ci intra inauntrul ei,aprinde o lumanare smerit in fata Altarului si cazi in genunchipentru o clipa in fata indurarii Domnului care locuieste intransul si vei vedea cum pe data te vei ridica Luminat si Mantuit,de ajutorul Celui care este DUMNEZEUL TAU.. ASA FRATE NU UITA CA TOATA INTELEPCIUNEA VIETII STA CUPRINSA TRAINIC IN ACESTE TRE CUVINTE... ROAGA-TE,, ROAGA-TE, ROAGA-TE.Si munceste cu spor si cinstit ori de cate ori vei fii randuit.Noi rugam pe Dumnezeu sa te binecuvanteze cu sanatate trupeasca si sufleteasca cu belsug si pace. Munastirea Tismana
secretoasa
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:32
da, la munastire cu noi
melanie
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:34
imi plac fanteziile voastre!
n-are irinuca idei rele! sa o faci la manastire, liniste, apa sfintzita in loc de prezervativ...eheeeeeee...!
pe la 15 ani eu nu aveam asemenea fantezii, da' am patit-o fara sa vreau
daca ma roaga irinuca, va povestesc
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:39
pacatosule mic..
melanie
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:44
lasa melanie ca mai cresc io!
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:46
aoleu !
auzi, dar cum..fara sa vrei?
melanie
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:48
fara sa realize, noa, decat dupa ce s-a consumat fapta, si inca binecuvantata de un nume ilustru in istoria noastra si a unor vecini
pik_nik
Postat pe 4 Octombrie 2009 12:53
irinooo.....acuma nu mai dai copy pate intr-un topic...deschizi mai multe topice cu acelasi lurcu...

off...viata mea..care nu am avut noroc...
tutankhamon
Postat pe 4 Octombrie 2009 13:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cat de repede ne pierdem interesul? 50 De la: eu_geminy 26 Octombrie 2010 03:22
relaxare 3 De la: eladaela 17 Martie 2011 21:55
iubire sau prietenie?!!??! 44 De la: barbie 7 Martie 2012 09:08
E chiar asa de greu sa ma privesc in oglinda si sa imi zambesc? 3 De la: krinka2005 10 Septembrie 2009 15:05
de ce barbati judeca cu?????? 38 De la: garbo_382645 18 Septembrie 2013 14:30
Setari Cookie-uri