Ce parere aveti despre relatia dintre Dumnezeu si Omul?

De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:34:59 Eu ma imbrac si merg la biserica sa imi descarc nervii pe preotul ala cretin.PAI UNA EU RESPECT BISERICA ESTE CASA DOMNULUI SI CA CASA MEA.DAR NU TOTI OAMENII DIN EA IMI PLAC.Asa ca simt nevoia sa imi descarc nervii pe careva DINTRE EI,,sa ii explic eu biblia.Ca si popiii doar pe la suprafata inteleg biblia.
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:36
De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:34:59 Eu ms imbrac si merg la biserica sa imi descarc nervii pe preotul ala cretin.PAI UNA EU RESPECT BISERICA ESTE CASA DOMNULUI SI CA CASA MEA.DAR NU TOTI OAMENII DIN EA IMI PLAC.Asa ca simt nevoia sa imi descarc nervii pe careva DINTRE EI,,sa ii explic eu biblia.Ca si popiii doar pe la suprafata inteleg biblia.
dumnezeu cu mila, dar ai grija sa nu injuri , ca de la atatia nerviiiiiiiiiiiiiii nu te mai poti controla, dar de un pshiatru ce spui, nu e mai bun pentru tine decat un popa,
yanyacharberet
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:36
SECRETOASO,

De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:34:59 sa ii explic eu biblia.Ca si popiii doar pe la suprafata inteleg biblia.


Mare adevar ai grait, sora intru Domnul!!! ASA E! NUMAI TU intelegi Biblia "pe la" profunzime!
ready_vivus
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:37
De la: yanyacharberet, la data 2009-10-01 15:36:56
De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:34:59 Eu ms imbrac si merg la biserica sa imi descarc nervii pe preotul ala cretin.PAI UNA EU RESPECT BISERICA ESTE CASA DOMNULUI SI CA CASA MEA.DAR NU TOTI OAMENII DIN EA IMI PLAC.Asa ca simt nevoia sa imi descarc nervii pe careva DINTRE EI,,sa ii explic eu biblia.Ca si popiii doar pe la suprafata inteleg biblia.
dumnezeu cu mila, dar ai grija sa nu injuri , ca de la atatia nerviiiiiiiiiiiiiii nu te mai poti controla, dar de un pshiatru ce spui, nu e mai bun pentru tine decat un popa,
Pai ce sa ma invete pe mine un popa ca nici care macar nici biblia nu o intelege.Sa nu ma enerveze ca il fac de ras in tot orasul si mai pun si afise ca eu nu ma las.
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:38
De la: ready_vivus, la data 2009-10-01 15:37:41SECRETOASO,

De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:34:59 sa ii explic eu biblia.Ca si popiii doar pe la suprafata inteleg biblia.


Mare adevar ai grait, sora intru Domnul!!! ASA E! NUMAI TU intelegi Biblia "pe la" profunzime!
PAI MAI SUNT SI ALTI PREOTI CU CREDINTA IN DOMNUL CARE INTELEG BIBLIA.cA DIN CAUZA BISERICII AU AJUNS BARBATII ASA,PT CA BISERICA LE-A DAT NAS.CICA FEMEIA SA IL SUPORTE PE BARBAT,DAR PREOTUL NU IL INVATA PE BARBAT SA RESPECTE FEMEIA.sI CA CELE 10 PORUNCI SUNT VALABILE PT AMANDOI SI PT BARBAT SI PT FEMEIE.Diavolii sunt peste tot chiar si prin biserici,in preoti care nu au nimic cu credinta.Se duce omul bou la biserica si iese vaca ca oricum nu intelege nimic.Doar Alelui,doamne ajuta,aleluia alelui eu cred ca sunt nebuni la cap
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:42
M-au enervat pt ca m-au provocar,lasa ca le arat eu lor
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:44
El a inceput eu o sa termin Sa indrazneasca sa se ia de mine.
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:45
De la: secretoasa, la data 2009-10-01 15:45:11 El a inceput eu o sa termin Sa indrazneasca sa se ia de mine.


Inca mai speri ca n-ai sa mori virgina?
anakin
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:46
irino, si tu esti fecioara mami???
gata, nu mai imi place de tine!
zambila
Postat pe 1 Octombrie 2009 15:49
Nici mie! Intai spune ca lucreaza in Ghermania, apoi se da studenta din Barlad.. maine-poiamaine poate ca devine europarlamentara.
anakin
Postat pe 1 Octombrie 2009 18:47
poate ii ia locul patriarhului
yanyacharberet
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:44
Secretoasa,
Mai lasa femeie bautura, ca cauzeaza.
Daca nu poti si nu poti, mergi tu la radio si tv religioase si rupe figurile pe acolo.
Ca acum ma apuc sa cant: "Babelor, slabelor... si etc"
Zet
Postat pe 1 Octombrie 2009 19:59
vezi, irino? ti-am zis eu ca nu toti popii e buni . ai vazut cum burtosu ti-a zis, sa-ti mai vezi de treaba ta da tu, batman, batman . acu, treci si-l paraste la episcop sa-l puna la numarat matanii si la crescut gaini in curtea mitropoliei.


si_totusi
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:24
Dumnezeu este totul!!noi trebuie sa fim mai buni...relatia dintre noi si el se vede in tot ceea ce facem...intradevar fiecare intelege biblia diferit numai ca omenia trebuie sa fie aceeasi...
enryka
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:31
"ca cauzeaza", da...
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:32
totushel, face si afise si le lipeste in tot orasul
a zis ca nu se lasa!
zambila
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:33
las ca o iau eu la control. vad ca zice ca-i barladeanca. o pun sa lipeasca afise pe "stramba" sa vedem daca stie unde
si_totusi
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:36
si pozeaza la nudu' gol!
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:36
da. in semn de protest

ce-o sa se bucure baietii de la rulmentul, cand merg dimineata la slijba si vad asa frumusete de afise pe strada......
si_totusi
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:41
cu irina in nudu' gol?
preciouss
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:45
mai, eu nu stiu despre ce vorbesti, da' ea ar trebui sa stie!
cred ca n-are chef sa "discute" cu noi
zambila
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:45
da, vrea fapte, si are fantezii cu popa
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:47
zambiliciu, nu ti-am zis ca o testez daca-i barladeanca ?
si_totusi
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:48
si nu avem niciun popa in mijlocu' nostru?
preciouss
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:50
perverso!!!
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:51
cum nu, pik, ca am auzit eu ca ai fost popa la botez
zambila
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:52
am incercat, da' m-au tradat cornitzele si coada
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 20:53
Am fost la biserica si l-am spus.Am dus flori si o vaza si cica femeia din bucatarie ce imi zice,ca toata ziua aduc flori si nu spala nimeni vazele.Am spus-o la alta femeie ce a zis.Pai eu am platit bani pt flori si vaza si ea ce imi zice,eu mi-am muncit banii.Eu cred ca era invidoasa,pt ca ma vede ca eu duc flori si ea nu are bani.Pai de rea ce este nu o ajuta Dumnezeu..Ca a zis ca nu primeste bani.I-am zis de ce mai sta acolo,pt ca la biserica trebuie sa fi doar oameni cu credinciosi.Si pe popa il spun la alt preot,la care ma inteleg eu bine sa faca el regulile pe acolo.
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:14
ai vazut? tot cu regulatu' esti si tu...
pik_nik
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:16
De la: secretoasa, la data 2009-10-01 21:14:06Am fost la biserica si l-am spus.Am dus flori si o vaza si cica femeia din bucatarie ce imi zice,ca toata ziua aduc flori si nu spala nimeni vazele.Am spus-o la alta femeie ce a zis.Pai eu am platit bani pt flori si vaza si ea ce imi zice,eu mi-am muncit banii.Eu cred ca era invidoasa,pt ca ma vede ca eu duc flori si ea nu are bani.Pai de rea ce este nu o ajuta Dumnezeu..Ca a zis ca nu primeste bani.I-am zis de ce mai sta acolo,pt ca la biserica trebuie sa fi doar oameni cu credinciosi.Si pe popa il spun la alt preot,la care ma inteleg eu bine sa faca el regulile pe acolo.
pai mai bine duc flori la biserica decat sa dau banu la oamenii astia aru,care ei nu ajuta pe nimeni dar ei asteapta.Asa cum muncesc eu,asa sa munceasca si ei.Auzi cica le este lene sa schimbe niste apa la florile din biserica pt Dumnezeu.Eu dau o groaza bani pe flori si lor le este lene sa spele vazele,nici macar atata nu fac pt Dumnezeu.
secretoasa
Postat pe 1 Octombrie 2009 21:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Topic de ...noapte buna! 41 De la: printesa_jo 1 Iulie 2012 00:23
invidia si prostia este la moda in Romania? 409 De la: clarisse 31 Ianuarie 2010 17:37
HEii 24 De la: anaROBERT 16 Septembrie 2010 13:02
dilema "iezistentiala" - sfatul meu sfatul medicului! (tot timpul e un medic de scarbiciu) 4101 De la: alfheim 29 Aprilie 2017 13:51
Ti-ai insela sotia cu o femeie care ti-ar oferi un milion de euro pt o noapte de amor? 76 De la: marceltuky 24 Iunie 2012 14:58
Setari Cookie-uri