ghid pentru o viaţă împlinită
Info
x
info

Info
x
info

Studiu pentru persoanele diagnosticate cu hepatita virala cronica de tip c

Voteaza
*****Scor: 1 din 1 vot

Caut pt un studiu despre sanatate , 2 femei (chiar si barbati ) diagnosticati cu hepatita de tip C , care si-au depus dosarul la casa de asigurari si sunt pe lista de asteptare pt tratamentul cu Interferon . Discutia dureaza aproximativ 2 ore , e nevoie sa aveti un act care sa ateste diagnosticul , iar recompensa pt participarea la discutie este de 100 ron . Detalii pe mail : llussel@yahoo.com
Sanatate tuturor !
  citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

inteleg scepticismul , reprezint o firma de studiu si cercetare de piata , nu-mi arde de joaca , studiul este facut in ideea de a ajuta bolnavii diagnosticati cu hepatita de tip C
  citeaza   raspunde

da, e ok, insa nu prea cred ca aici, pe forum, iti va raspunde cineva - poate in privat...
  citeaza   raspunde

tocmai de-asta am lasat adresa de mail ; am avut ocazia sa vorbesc cu zeci de oameni diagnosticati cu hepatita C , am vazut ce inseamna si cat de traumatizant e pt ei , marea majoritate au contactat virusul prin transfuzii , dupa accidente sau boli ce au necesitat transfuzii
  citeaza   raspunde

stiu ce inseamna...din familie...din pacate nu mai este in viata...
  citeaza   raspunde

imi pare rau , sincer !
  citeaza   raspunde

merci si succes!
  citeaza   raspunde

Multumesc !
  citeaza   raspunde

Iti raspund eu, in public. Spune oamenilor sa se informeze despre efectele colaterale ireversibile ale interferonului chimic si de minusculul procentaj de ameliorare(nicidecum, vindecare), pe care il ofera acest tratament. Sigur, asa ai ajuta oamenii. In plus, sa stii ca exista tratament fara efecte colaterale. Te pot ajuta cu ceva adrese, daca vrei.
  citeaza   raspunde

eulica,

sanatate,mami....
  citeaza   raspunde

v-a-nmuiat inima, deh, daca pomeni de boli si oameni napastuiti... da' tot reclama mascata e... ca face studiu de piatza la medicamente, daca nu cumva la sicrie de import...
  citeaza   raspunde

Multumesc ! Scopul acestui studiu este de a ajuta bolnavii ; nu-mi permit sa spun eu , pt ca eu sunt doar organizatorul unui astfel de focus grup , dar cei care participa vor fi , cu siguranta ajutati , pt ca scopul este unul de a ajuta acesti bolnavi
as avea nevoie de contacte , multumesc
  citeaza   raspunde

Iaso, multam. O doresc la toata lumea, sanatatea. Eu, am suficienta. De-ar fi mai multa, poate mi-ar strica.
  citeaza   raspunde

zambilu'

nu mi-a inmuiat nimic,cu cucoana asta am avut chiar un schimb de replici,cauta fete intre 18-37 de ani care au tinut cura de slabire cu anumite medicamente, si le-a numit,cu majuscule,desigur...

unde pui ca le si platea..tot un studiu,binenteles..

ia sa vezi ce sare acu'...are o mahala de prima clasa duduca in sange...
  citeaza   raspunde

eule,

atunci sa plecam de la hepatici d-acilea...
  citeaza   raspunde

Toate firmele de cercetare si studiu de piata platesc participantii la astfel de focus grupuri !
  citeaza   raspunde

citeaza   raspunde

ce dreacu' bre illusel, parca n-ai fi din romanica... pai daca le dati bani, va zic aia exact ce vreti sa auziti... mai bine pui tu de la tine, si pe intervievati ii bagi numa' cu numele si adresa... sau asta era miscarea?...
  citeaza   raspunde

Esti intr-o mare suferinta , asa ca te ignor !
  citeaza   raspunde

dap.. ma doare-n basca...
  citeaza   raspunde

Zambi, are dreptate. E o publicitate mascata. Da io am de moarte cu dracariile astea de medicamente ce te fac mai neom la plecare, ca la sosire. Si n-ar fi bai, da ramin, bietii oameni, neoameni si dependenti pe viata...
  citeaza   raspunde

zambil , nu , chestia asta nu se face , cel putin la firma asta ! si-apoi..studiul asta e pe bani , cine crezi tu ca arunca cu banii...doar ca sa fie unii de umplutura ?? tocmai de-asta li se cere si un act doveditor , plus ca e filmat si inregistrat totul ; altfel..de ce nu ?!..ar participa angajatii firmei..si-ar trage banii..si aia e..; nu e chiar asa !!!
  citeaza   raspunde

zambil , aia cu suferinta..era pt ,, duduca''...femeia cand nu are ce face se ia de altii..in fine...nu intru in polemica cu 'mneaei..nu merita..
  citeaza   raspunde

cine e bre, duduca ? ha ?
  citeaza   raspunde

moi ..mai..

lasa sa fie o doamna...ca data trecuta a calcat stramb rau...
  citeaza   raspunde

neah...nu poci sa crez...tu niciodata nu te-ai luat de cineva degeaba
  citeaza   raspunde

draga, pe cine faci tu " duduca" ?
  citeaza   raspunde

crez ca zicea de elena lupescu, kyro...parca asa o alinta carol, nu ?
  citeaza   raspunde

misto, atunci vorbeste cu mortii
paranormala d-aia

citeaza   raspunde

Raspunde Varianta pentru tiparire   
Mergi la: