Leoaica- Scorpion

Ce ziceti?
bgdeea
Postat pe 10 Septembrie 2009 15:17
Un scorpion este pasional, misterios, sensibil...daca sti cum sa pui problema ii poti atinge usor coarda sensibila....mereu la extreme, pentru un scorpion nu exista cale de mijloc, nu este usor de cucerit, dar daca vei reusi va fi doar pt tine, se implica total. Il poti surprinde, ii plac aventurile, traieste fiecare clipa cu intensitate si este dispus sa faca orice ca sa isi atinga scopul. Daca il vrei cu adevarat trebuie sa ai grija sa nu se plictiseasca si sa vi mereu cu ceva nou.
Tot timpul m-am intrebat cum este pentru un leu o relatie cu un scorpion, tot ce am scris mai sus este modul in care eu ma manifest, nu stiu daca merge o astfel de relatie, ma refer la o relatie de lunga durata, am avut relatii cu lei si nu a iesit prea bine, nu am inteles niciodata stilul de viata al unui leu, in afara de incapatanare, egoism, as putea spune, si pasiune nu am reusit sa descopar altceva si nici sa ajung la inima unui leu, de multe ori am crezut chiar ca traiesc intr-o lume paralela, numai a lor. Barbatii sunt diferiti de femei, atat scorpionii, cat si leii, oricum mi-ar prinde bine si mie un sfat de la o leoaica.
andra4iubi
Postat pe 14 Septembrie 2009 15:41
eu pot sa iti confirm cele de mai jos (200%...) dpdv Scorpie-Leu...dar cica e valabil la ambele sexe: vezi si tu ce idila dragutza poate iesi:

LEU
Simbol: Leul, regele junglei, leonin, stapanul regatului. Matelor astea le place sa isi rontaie prada. Tacticos.
Calitate: Fix. Leii sunt fixati pe parerea foarte buna pe care o au despre persoana lor. Sau
Activitate preferata: Sa dea ordine.
Carte preferata: Intimidarea pentru toti.
Slujba ideala: Seful suprem al tuturor sefilor.
Prima intalnire ideala: Celalalt lesina cand il/o vede, se topeste la restaurant, gangureste de fericire cand este prezentat/a prietenilor si cere in genunchi sa faca sex. Sterge pantofii inainte sa plece.
Stil romantic: Domn si Stapan absolut.
Ciudatenie sexuala: Adora ca celalalt sa faca tot. Si se asteapta la multumiri profunde dupa.
SUNT:
- Egocentrici, in stare sa te calce in picioare, cer non-stop atentie, purtarea de copil razgaiat este eclipsata doar de incercarile constante de a face pe seful cu toata lumea.
- Se cred centrul universului tuturor celorlalti. Venerarea in genunchi si adorarea pe coate sunt singurele variante acceptate.
- Sunt fie zgomotosi, abrazivi si dictatori fie linistiti, demni si vicleni. Nu exista Lei timizi.
- Sunt teatrali, nu practici. Nevoia lor constanta de a fi in centrul atentiei adesea ii face sa joace rolul regelui exilat si nefericit.
- Au sindromul aici si acum. Adica nu au abilitatea sa inteleaga valoarea atentiei in timp fata de o idee sau o relatie.
- Daca te certi cu ei, o sa raga indignati. Daca printr-o minune ai ultimul cuvant intr-o disputa, o sa se chiorasca la tine in tacere inainte sa se retraga in umbra, unde planuiesc urmatorul atac.

SCORPION:
SCORPION
Simbol: Scorpionul. Ca si corespondentul sau din lumea animalelor, versiunea umana o sa se autodistruga ca sa isi duca la capat razbunarea.
Calitate: Fix. Scorpionii nu iarta, nu uita si nu dau drumul. Sunt fixati pe secrete. Ceea ce vezi e rareori adevarul.
Guvernatori: Pluto si Marte. Adica minte infierbantata si suspicioasa. Insala tot timpul cu privire la orice. Marte iti da iluzia unei pasiuni fierbinti, pentru ca apoi Pluto-Distrugatorul sa iti dea un sut unde te doare mai tare de n-o sa te mai ridici de pe jos. Asa, doar de distractie.
Activitate preferata: Planuirea urmatoarei miscari.
Stil romantic: Misterios si sarcastic.
CARACTERISTICI
- Niste ciudati obsedati de control pe toate planurile, foarte rezistenti, care isi satisfac orgoliul umilindu-i pe ceilalti.
- Marte le da un caracter extrem de suspicios si exploziv. Pluto le da instinctul de supravietuire. Nimic nu poate rani un Scorpion decat el insusi.
- Stilul lor justitiar seamana cu al Inchizitiei. Daca mori, esti nevinovat. Daca traiesti, esti vinovat.
- Extremist, nu rational. Vede viata in alb si negru. Nu face nici un fel de compromisuri.
- Sindromul tot sau nimic ii face sa nu aiba relatii decat cu persoane care le pot controla in mod absolut.

quasaria
Postat pe 14 Septembrie 2009 19:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Buna 1 De la: garbo207167 28 Mai 2011 03:50
indiferenta 36 De la: alfheim 31 August 2011 10:13
A profitat de mine.... 238 De la: fengari 15 Iunie 2011 23:03
premergator 3 De la: ludmilaachile 18 Mai 2012 17:57
Afemeiat? 1 De la: garbo099510 4 Martie 2010 02:48
Setari Cookie-uri