Disolutia statului roman

Suprapunerea 100% a statului cu politicul
Nici ca se putea un amestec mai nociv. Pana una alta, politicul, prin clientele de toate culorile, profita de bugetul de stat, isi plaseaza oamenii, de multe ori incompetenti, in functii de conducere din care bulverseaza functionarea statului prin decizii aiuritoare.
Zona de normare, control, ancheta si sanctiuni administrative este intentionat neocupata in Romania, pentru a permite "jocuri" de culise aducatoare de beneficii si posturi.
Ce se intampla in fapt: statul strange taxe si impozite pentru a le cheltui prin executia bugetara. Clientela de partid, aflata in posturi de conducere, praduieste bugetele acordate prin toata gama de operatii cunoscuta (caiete de sarcini cu dedicatie, acte aditionale peste aditionale la contractele incheiate, diferente enorme intre devize si realitate, publicitate fara ca aceasta sa fie inclusa in capitole de cheltuieli, etc).
Ca si cum n-ar fi de ajuns, de sumele care ajung, de bine de rau, la "baza", nu se mai ingrijeste nimeni, nu mai prezinta interes.
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:07
....raspund de la inceput unei intrebari, inca, nepuse - de ce am deschis topicul la sex? Pentru ca statul ne fufu pe toti, iar noi, indiferent de subiect tot la sex ajungem
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:17
ana02
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:18
daria....zi-mi mama mai pe intelesul meu....nu le am cu politichia....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:20
..adica base este panaceul universal....inceputul si sfarsitul (mai ales)....cel mai cel din toate timpurile....el centreaza, el da cu capul....
.. si mai pe inteles - si-a permis sa faca o comisie condusa de un fost ministru al educatiei , Miclea, ce nu a fost in stare in mandatul de 2 ani pe care l-a avut sa lege doua fraze...nu este atributul presedentiei sa faca propuneri legislative, ci al guvernului...si mai pe inteles - ministresa Andronescu deaia e platita din banii nostri -sa se puna de acord cu patronatele si sindicatele (ceea ce a si facut) cu privire la edicatie...
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:38
daria ce mancasi mama la cina? poate era expirat ceea ce ai mancat, te simti bine, ca parca de fel tu nu faceai politica
yanyacharberet
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:47
....si mai pe inteles : din pricina faptului ca Olanda a publicat o scrisoare descrisa despre coruptia de la varf din Romania, cu referire clara la faptul ca guvernul nostru si ministerul de resort au incheiat un contract de furnizare rachete cu raza medie de actiune fara licitatie publica (licitatie la care isi anuntase participarea si statul olandez)cu o firma franceza care realizase un prototip (deci o racheta care nu a mai fost testata nici unde in lume), prin intermediul faimoasei, de acum, firme in care actionar este Mircea Basescu, Base si Boc au hotarat ca vizita ministrului de externe, Cristian Diaconescu, in Olanda sa fie suspendata ..Asta inseamna consecinte grave pe termen lung, avand in vedere faptul ca Olanda, tara pretina, are mai multa influenta in UE decat noi... si nu vor mai fi ca la ultima intalnire la varf cand Berlusconi l-a impins din calea lui pe Base ca sa poata discuta cu Merkel, ci mult mai grave...
...o asemenea ofensa nu se uita....
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:48
yanya, nu fac politica la sex, dar la politica fac sex
..ne facem si noi ca suntem telectuali ca am primit criticele ca avem discutii neserioase si nu stim sa dam cu limbi straine...
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:49
daria....si de ce te agiti asa??? mi se pare normal ca base cu clica lui sa pape cat mai mult din ciolan.....pacat ca acest ciolan nu prea mai are carne......doar piele si ceva grasime.....
tutankhamon
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:52
..nu cred ca mai are grasime, ci doar piele si oase..
daria_
Postat pe 7 Septembrie 2009 23:55
mey...e a tz oara cand incerc sa postez si je un raspuns...intai l-al lecturat pe nenea care era curios cum stam cu viata sexuala

pe urma topicul cu suflete pereche...alta tampenie

acu' incerc sa ma bag si io la discutii 'telectuale, ce pana mea...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:00
auzishi de ciolan wifo???? new ball.....ciolanuol e numa piele si os.....
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:06
yanya, vezi ce rapid se strange lumea la ciolan si se face telectuala ?
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:10
mey, ma doare in pix de ciolan, voi nu v-ati prins ?

dial upu' mere ca paula, windowsu' e varza, cd-urile de instalare nu-s acasa

pe chestia asta, aduceti-mi aminte sa-l omor pe G, ca el le-a imprumutat, he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:16
daca nu ai facut copie la copie wifo....noi suntem patiti si asa procedam.....facem intotdeauna copii la orice program....
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:37
....chiar si copii peste program
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 00:46
Trebuie copii,la ...piele si os?..adica la ciolan?......Dar origul nu mai ...functioneste?
TEODORRD
Postat pe 8 Septembrie 2009 05:27
Daria pet,
Care e intrebarea ta? pari usor incoerenta...
Zet
Postat pe 8 Septembrie 2009 07:29
care, stat roman?
si_totusi
Postat pe 8 Septembrie 2009 08:30
De la: daria_pet, la data 2009-09-08 00:10:34yanya, vezi ce rapid se strange lumea la ciolan si se face telectuala ?
hmmmmmmmm vati strans repede la ciolanul lui BASE, dar daca va tot strangeti la ciolan....am si eu un copanel daca va intereseaza
yanyacharberet
Postat pe 8 Septembrie 2009 09:47
vreau si eu un copanel, dar sa nu fie de papagal ca face boc ....
zet, si eu care credeam ca sunt profunda
nu exista intrebare, ci o amara constatare - tie ti se pare totul ok?... mie NU...
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:54
maaaaiiii....nu e vorba numa de ciolanu' lu' base....romanu's-a invatat sa se imbulzeasca la orice ciolan...
tutankhamon
Postat pe 8 Septembrie 2009 13:03
De la: daria_pet, la data 2009-09-08 12:54:46
nu exista intrebare, ci o amara constatare - tie ti se pare totul ok?... mie NU...

Fa ceva ! Fii revolutionara, apuca-te de politica in timpul liber, schimba tu clasa politica.
Sau crezi ca unii sunt mai breji decat altii?
Zet
Postat pe 8 Septembrie 2009 14:59
De la: daria_pet, la data 2009-09-08 12:54:46vreau si eu un copanel, dar sa nu fie de papagal ca face boc ....
zet, si eu care credeam ca sunt profunda
nu exista intrebare, ci o amara constatare - tie ti se pare totul ok?... mie NU...
ioi copanelul e numai pt masculi ca doar nu sunt pe invers, ioiiiii
yanyacharberet
Postat pe 8 Septembrie 2009 17:56
te ajut?esti in zona?am eu patru copanele dar de miel!stropit in vin1
margelatu_68
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:00
De la: margelatu_68, la data 2009-09-08 18:00:50te ajut?esti in zona?am eu patru copanele dar de miel!stropit in vin1
poti sa o ajuti pe daria pet , ca ia chiar vrea un copanel
yanyacharberet
Postat pe 8 Septembrie 2009 18:04
Lasati. Votati voi in continuare psd-ul rahacios si o sa va fie din ce in ce mai bine.
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:18
Politica si sex? Cine le poate face mai bine pe amandoua? Si cine se amuza copios de marlanie?

http://www.youtube.com/watch?v=M8TOZCzQvTQ
Ecoul
Postat pe 8 Septembrie 2009 20:25
mica, a trecut base la psd?
daria_
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:23
Ce legatura are?
Micass
Postat pe 8 Septembrie 2009 22:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Suflet ranit din dragoste 24 De la: garbo100378 3 Decembrie 2014 23:31
MIHAIM 19 De la: tutankhamon 16 Februarie 2010 22:37
"sufar" de singuratate 58 De la: roby_cado 26 Aprilie 2010 09:29
Ce am invatat de la mama(amuzant) 84 De la: Estera111 28 Aprilie 2013 18:52
Diferente dintre barbat si femeie 369 De la: eu_geminy 12 Octombrie 2010 12:37
Setari Cookie-uri