Minciuni albe...

De la: Ciresica, la data 2009-09-04 00:24:42Si uite asa a aparut miscarea feminista care la o scara mult mai larga exista si azi si se dezvolta si creste.....


care miscare feminista? alea de s-au angajat sa tina si o casa si un servici in acelasi timp? n-au avut talent de negociere...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:30
nop, in schimba ma concura la creme... si-si facea manichiura STAS...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:31
maaaaaaaaaaa.....eu cred caaaaaaaaaaa....
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:31
tztztz... crezi gresit...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:32
deci eu cred ca macar erau frati!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:32
stii cine m-a sunat azi? X, fosta. Se matai la telefon, dar i-am spus ca nu ma mai intereseaza...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:34
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:34
aha... m-am grabit... na, si m-ai pacalit...

da' monsieur egoist n-avea nici un frate declarat...

intre ei insa se au ca fratii, ca-n pasarea colibri

hai sa ne avem ca frati
toti suntem putin luati
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:35
el plangand la telefon:
"iubito, te implor sa ai rabdare cu mine, n-am mai avut de mult o relatie stabila si stiu ca am probleme de comunicare si relationare dar iti jur ca am sa le rezolv"
nefertiti_dana
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:36
ma retrag ca am impresia ca cineva se joaca la retea. imi tot pica netu...

va doresc vise placute si dulci... printeselor...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:37
deci eu de un singur baiat sincer cred ca imi aduc aminte...era prin liceu///a venit la ziua de umplutura adus de altii...si era tare stapan pe el! un matematician strong de tot,,si mai mic decat mine cu un an! a plecat dupa 10ceasuri indragostit de rasarituri...si o saptamana numai de cheful meu a vorbit! radeau toti de el!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:37
ia mai da-le incolo de minciuni!
noi sa fim sanatoase
nefertiti_dana
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:38
vise placute, fara miciunele, snow!
nefertiti_dana
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:40
daa..noapte bunaa!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 00:42
Fulguta, miscarea feminista exista, si e puternica dar si prost inteleasa. Si incet, incet se va extinde (ca o plaga, ) pe toata planeta.

Trebuie doar sa vrem sa "facem" parte din ea.
Ciresica
Postat pe 4 Septembrie 2009 02:02
ciresico, si daca eu mi-as dori acum o miscare feminista pe aici pe langa mine, ce trebuie sa fac?
pik_nik
Postat pe 4 Septembrie 2009 02:30
sa............
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 04:19
Picnicele, trebuie doar sa-ti doresti si...gindul ti se va implini!.
Ciresica
Postat pe 4 Septembrie 2009 05:54
De la: Ciresica, la data 2009-09-04 05:54:08Picnicele, trebuie doar sa-ti doresti si...gindul ti se va implini!.

Alta minciuna alba.
Micass
Postat pe 4 Septembrie 2009 06:22
Alba sau neagra, minciua e tot minciuna. Diferenta o face faptul ca, pe cit timp, cea normala are totdeauna nevoie de acoperire, ce alba, nu. Deci, e mai parsiva. Dar eu tot, adevarul crud, prefer.
iar_eu
Postat pe 4 Septembrie 2009 07:20
daca ati stii cate dintre "povesti din astea cu zane" am auzit, partea amuzanta e ca habar n-au ca asta-i folclor deja..

recunosti vrajeala ieftina dintr-un foc, bai si-i las sa zica si ma amuz teribil...
kyra
Postat pe 4 Septembrie 2009 07:42
ciresico, e un mare adevar cu miscarea asta feminista, dar tare mi-e mie teama ca nici noi nu stim cu ce sa mananca... da' poate ne lamureste pik, ca el vad ca o doreste in jurul lui...

si asta cu minciunile albe e ca in basme:"A fost odata ca niciodata, ca de n-ar fi nu s-ar mai povesti..." si na, una din primele minciuni albe ale vietii noastre...
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 10:27
vreau si niste minciuni galbene, rosii, verzi...
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:06
mai mi-am amintit una....pe ea nu o iubesc asa de nmult,....cu te-am iubit pe tine, de aceaa nu am cumm sa o chinuiesc tot atat!
adica...neiubirea e apanajul fericirii tata! (si asta nu a spus-o confucius, adica....)
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:14
imi pare rau ca nu vrei sa faci dragoste cu mine....nu stii ce pierzi....si eu care vroiam sa ma casatoresc cu tine....

el in genunchi.....te rog din suflet ajuta-ma...numai tu stii ce e in sufletul meu...te rog din suflet cedeaza si hai in pat....nu stii cat de mult tin eu la tine.....tu nu vezi cum plang??...ce vrei mai mult?? ....cat de mult vrei sa ma mai umilesti???

esti femeia ideala pentru mine.....ah, zici ca tii regim de slabire sa mai dai niste kilograme jos???....foarte bine, tine-te de regim.....voi fi langa tine mereu....nu ma vei pierde niciodata...

am acum numarul tau de telefon, deci te pot suna....uite facem un pact, cum am nitel timp liber te sun si iesim ....bine???

tine-te de regim, maio da jos niste kilograme, apuca-te serios si invata sa termini examenele si sa-ti iei licenta si dupa aia jur ca o sa ai cea mai frumoasa poveste de dragoste cu mine...dar nu ma suna decat atunci cand ai luat examenele toate, pentru ca nu vreau sa te distrag de la invatat....
tutankhamon
Postat pe 4 Septembrie 2009 13:52
asta cu... examenele e cea mai tare tuth! sau cu munca....of...un baiat ce ma iubea pe mine...si caruia trebuia sa ii dau niste bani(peste vreo2zile, si ca tot venise vorba, am zis stai ca ti-i dau acum ...)....si nu ii gaseam! eu: nu stiu unde i-am pus, dar ti-i dau maine! el, vizibil ingrijoRAT (dar si plin de conturi, dealtfel!) nu se putea clinti de pe scaun, schimbandu-se din ce in ce mai mult la fata! eu: ce ai?? sper ca nu ti-e teama ca nu o sa-i ai....maine!
el: aaaa, nuu, si nici nu ar fi asta o problema, poti sa nu mi-i ami dai deloc, nu-i asta ....doar nu inteleg cum poti sa nu stii unde ai pus 500euro!
fleur_de_lis
Postat pe 4 Septembrie 2009 14:24
parafrazandu-l pe Minulescu:

Eu stiu c-ai sa ma minti chiar maine
dar fiindca azi mi te dai tot
am sa te iert
e vechi pacatul
si nu esti singurul netot...

una din cele mai dragute minciuni pe care le-am auzit:

ea: "iti place mancarea? cum a iesit?" el: "e foarte buna, dar am mancat cu un client in oras."
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:55
De la: kyra, la data 2009-09-04 07:42:09 daca ati stii cate dintre "povesti din astea cu zane" am auzit, partea amuzanta e ca habar n-au ca asta-i folclor deja..

recunosti vrajeala ieftina dintr-un foc, bai si-i las sa zica si ma amuz teribil...


snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 15:57
partea naspa cu aceste minciuni albe sau inocente este ca duc de multe ori la lipsa de comunicare dintr-o relatie:

ea: "vroiai sa-mi zici ceva?" el: "da." ea: "ce?" el: "lasa ca vorbim mai tarziu, acum sunt obosit." ea: "da-mi macar o idee." el: "de fapt nici nu era ceva important, am si uitat ce vroiam sa zic. ma duc sa iau o bere. vrei si tu?"



suna familiar?
snowflake
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:01
nefertiti_dana
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
indemnizatie dupa indemnizatie 1 De la: garbo265515 22 Februarie 2012 12:43
jucarii sexuale 36 De la: garbo_409166 30 Iunie 2020 08:48
tenismenul cuceririlor! 6 De la: pik_nik 13 Februarie 2010 16:56
ce trista e viata! 158 De la: buna01 20 Ianuarie 2010 21:38
intimplarea mea 73 De la: asteroid 7 Decembrie 2011 22:59
Setari Cookie-uri