Buna Romanie...

stiti..
ma doare ..
sunt roman si cand vad in ce hal este tara noastra
plang singur..
avem o tara extraordinara..
SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN !
as fi si mai mandru daca as lucra in tara mea cu un salariu european..
scuze era un vis...(m-am saturat de strainatati..)
ma doare sufletul am o tara asa frumoasa , dar in schimb condusa de ........
spune-ti voi..

garbo045141
Postat pe 30 August 2009 20:42
mai, nu mai plange, ca plangi degeaba. nu face bine la ten

suntem obisnuiti sa fim guvernati de alde neica nimeni. ca noi, nu e nici un popor asa de invatat cu supravetuirea. suntem poporul ales. ce popor ar mai rezista la asa ceva? poate somalezii sa ne intreaca. dar, nu-i lasam. vom fi ca ei si inca ceva peste
si_totusi
Postat pe 30 August 2009 20:53
e greu printre straini, dar viata si mizeria te face sa pleci din romania, trist si inca foarte trist
yanyacharberet
Postat pe 30 August 2009 22:02
iaca, mai sunt si din astia care au ramas. trebuia sa ramana cativa care sa voteze "sa traiti bine ! "
si_totusi
Postat pe 30 August 2009 22:11
Decat PSD-ul mai bine.
Micass
Postat pe 30 August 2009 22:12
ca doar ma inscrisesem la liber schimbisti. da, murira inainte de a se naste. si ,am mai facut si impulsuri in alta retea
si_totusi
Postat pe 30 August 2009 22:15
totusoaico...da' suntem guvernati?
aceasta-i intrebarea..
preciouss
Postat pe 30 August 2009 22:16
41, cate ai deschis maica, cu subiectul asta?
kyra
Postat pe 30 August 2009 22:17
da ce? titanicul n-a avut capitan? si iote ca timonierul a fost cheia si lacata. noi avem capitan. nu ne scufundam. luptam ,luptam su valul, vantul si oceanul . cam de la burebista-ncoace, asta facem. suntem pui de lei. devalorizati, da LEI
si_totusi
Postat pe 30 August 2009 22:20
nush' de ce,da' am impresia ca ala de-a fost capitan pe titanic n-a avut niciun frate care sa face biznisuri..
preciouss
Postat pe 30 August 2009 22:24
...cu puscoace
si_totusi
Postat pe 30 August 2009 22:29
5141....si cine vrei sa ridice tara asta???nu vezi ca nimanui nu ii pasa de nimic???ca pe toti ii doare undeva.....ca se lupta ca chiorii pentru ultimele bucati de ciolan care se mai pot smulge din camarile romanilor????avem atatea resurse de valorificat....atatea frumuseti de aratat strainilor.....care vin la noi in tara si noi ii primim uneori aiurea sau nu avem unde sa ii cazam....ne termina si ne baga in cosul de gunoi al europei tiganii care fura pe oriunde se duc, care cersesc ca niste bestii in loc sa munceasca desi sunt sanatosi si apti de munca...ne termina romanii nostrii care, ajunsi in pragul disperarii in romania, se duc peste granita, si acolo nu mai au unde sa se angajeze si ajung si fac faradelegi, violuri si crime....daca ar fi stiut cei care au murit la revolutie pentru ce-si dau viata, cred ca nu ar mai fi iesit in strada cu piepturile goale....
tutankhamon
Postat pe 31 August 2009 01:44
nu stiu voi cum va simtiti...da eu ma simt pe zi ce trece ca o gaina jumulita nush.ce ma fac la iarna pe frig...is nesthe nehaliti care inghit tot tot...nu le scapa nimic....
LILO
Postat pe 31 August 2009 02:49
BUNA DIMINEATA ROMANIE! ma ia asa un val de optimism....imi vin in minte versuri din "ce-ti doresc eu tie,dulce romanie"
LILO
Postat pe 3 Septembrie 2009 10:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
alina 29 De la: Dor_marunt 28 Noiembrie 2009 09:19
barbat scorpion femeia leu 6 De la: quasaria 17 Noiembrie 2009 00:34
Rendez-vous pentru ndrgostiii ...La Bella In Cafenea!!! 26 De la: liaiedera 12 Aprilie 2010 22:04
reprezentanti Avon 1 De la: cris_roxa85 5 Mai 2009 15:08
Cataodata'prieteni te lasa balta... 28 De la: preciouss 11 Decembrie 2009 21:23
Setari Cookie-uri