DREPATATE SAU DRAGOSTE ???

AM avut o relatie cu un tip timp de 2 ani, frumoasa relatie, picurata cu mult emomente frumoase si multe amaraciuni. AM incercat sa facem ceva impreuna, am fost plecati pste tot impreuna, am realizat proiecte care sa ne aduca bani si plecari in strainatate... am muncit pe branci( adica eu ) pentru toate si aveam si o viata sexuala extraordinara...
Cand....el imi zice... ma INSOR cu alta, sa ramanem prieteni, sa ne mai vedem, stau cu tine pana iti gasesti pe cineva.... chestii din astea.
M-am ingrozit de cele auzite de la omul iubit....si pentru care am creat si am facut atat de multe chestii.
AM renuntat la a fi amanta sau prietena din umbra pentru ca mi-am dat seama ca minte frumos..
Am refuzat sa-l mai ajut la proiecte, sa mai fac ceva, el nici macar nu a recunoscut ca as fi avut vreun rol si m-a cautat pana cu 2 saptamani inainte de nunta. I-a mai reusit un proiect facut din munca mea si tot nu a recunoscut nimic. A cautat tot felul de tertipuri sa ma intalneasca...probabil sa ma umileasca...dar nu am raspuns....si-a facut ID-uri false sa ma poata gasi si mi-a vorbit sub orice critica... Imi lasa mereu mesaje cat de fericit este si ca nimic nu-l va desparti de iubita lui, in timp ce-mi trimitea pe telefon ca sunt iubirea vietii lui si ca a renuntat la tot pentru mine....Nu mai spun de amenintari si alte chestii din astea..
Cum poate Dumnezeu suporta atat nedreptate, tradare si lasitate.... ?????
Acum dupa nunta e liniste.... dar am eu o stare nefireasca ... ca si cum as fi pierdut iubirea vietii mele, ca.... nu am facut totul ca sa-l recastig.... ca am lasat prea mult de la mine DAR simt si ciuda ca toata munca mea i-a ramas lui, acum sa-si PLIMBE nevasta pe munca mea....
Ce sa fac: sa incerc sa-mi recastig proiectele spunand tuturor cat de incompetent este??? Nu ar parea ca o fac din gelozie???


Oare vreodata se va face dreptate ???

Inca ceva: ea are vila, o sa-si cumpere si masina, ii va da posibilitatea sa ajunga PREOT...si acest fel de om va ajunge sa ne mantuiasca...
rushhour
Postat pe 30 August 2009 12:36
Da-l in sacaz.
Pune-te pe treaba, fa alte proiecte de 100 de ori mai misto, cariera si uita-l...
Amaratii tre` sa reuseasca si ei cumva pe lumea asta, nu ? Ti-a facut un bine, fara sa vrea..
kyra
Postat pe 30 August 2009 12:42
Data viitoare fii mai precauta si nu mai fii asa fraiera.Scuza-ma ca iti zic.Barbatul trebuie sa ajute femeia nu invers. Razbunarea nu are nici un rost,dar sincer eu cred ca ar merita o lectie.Ca sa nu creada ca ai fost o proasta.Eu cred ca trebuie sa il faci de ras si a nu te lasi.Nu cred ca este vorba de razbunare,dar daca nu il pui la punct cumva,asa va face cu toate.Intelegi ce spun,sa nu te razbuni.Dar sa ii demostrezi ca esti mai buna ca el si sa il faci de tot rasul.Eu sincer asa as face.Sa imi dea cineva teapa,il fac de tot rasul.Macar sa stie oamenii ce fel de om este si sa fereasca de el.Ca de raie.
secretoasa
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:51
De la: secretoasa, la data 2009-10-02 20:51:31 Data viitoare fii mai precauta si nu mai fii asa fraiera.Scuza-ma ca iti zic.Barbatul trebuie sa ajute femeia nu invers. Razbunarea nu are nici un rost,dar sincer eu cred ca ar merita o lectie.Ca sa nu creada ca ai fost o proasta.Eu cred ca trebuie sa il faci de ras si a nu te lasi.Nu cred ca este vorba de razbunare,dar daca nu il pui la punct cumva,asa va face cu toate.Intelegi ce spun,sa nu te razbuni.Dar sa ii demostrezi ca esti mai buna ca el si sa il faci de tot rasul.Eu sincer asa as face.Sa imi dea cineva teapa,il fac de tot rasul.Macar sa stie oamenii ce fel de om este si sa fereasca de el.Ca de raie.
Sa fuga de el ca de raie.Auzi mai vrea sa fie si preot. teparul.....
secretoasa
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:53
Trebuie sa ajuti un om,dar nu trebuie sa il lasi sa profite de tine.Trebuie sa fii mai exigenta si sa nu lasi pe nimeni sa te fraiereasca.Pt ca de mult dreptatea este asa cum o faci tu.Daca ai mai multa grija nu o sa mai fii luata de fraiera si tepuita.De multe ori barbatii nu merita sa fii prea buna cu ei.Fii mai exigenta ca asa le place lor.
secretoasa
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:56
Trebuie sa ajuti un om,dar nu trebuie sa il lasi sa profite de tine.Trebuie sa fii mai exigenta si sa nu lasi pe nimeni sa te fraiereasca.Pt ca de mult dreptatea este asa cum o faci tu.Daca ai mai multa grija nu o sa mai fii luata de fraiera si tepuita.De multe ori barbatii nu merita sa fii prea buna cu ei.Fii mai exigenta ca asa le place lor.
secretoasa
Postat pe 2 Octombrie 2009 20:56
las ca o sa-i duci tu flori, cand l-a face popa
si_totusi
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:03
Mai fa un efort: o firma noua, cu cere sa-i faci concurenta. Neloiala chiar. Ia-i clientii. Du-l la faliment. Pe fata. Sa vada ce poti.
Dupa de ajunge preot, du-le la biserica lui (eventual insotita de Fat frumos). Spovedestei-te. Spune-i la spovedanie ceva umilitor, sa-l faci sa-si blesteme zilele. Umileste-l cu zambetul pe buze, privindu-l in ochi. Va fi greu, dar va merita ...
garbo_Ella
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:07
la ce atata chin? nu-i mai simplu cu vitriol?
si_totusi
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:49
se mai practica ? ce-am pierdut...
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:52
De la: si_totusi, la data 2009-10-02 21:49:36la ce atata chin? nu-i mai simplu cu vitriol?


Ba da, dar se poate lasa cu ...Tribunal.

garbo_Ella
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:55
mel, tot vechi vechi sunt mai eficiente . nu vezi ca fetele dau retete SF?
si_totusi
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:57
totusico, tot republicana de la ploiesti era pe val.. mangafaua, chestii...
melanie
Postat pe 2 Octombrie 2009 21:59
si impozitul pe muraturi pardon, pe proiecte
si_totusi
Postat pe 2 Octombrie 2009 22:04
ioi viata mea...care n-am avut noroc....
tutankhamon
Postat pe 2 Octombrie 2009 23:54
De la: garbo_Ella, la data 2009-10-02 21:07:46Mai fa un efort: o firma noua, cu cere sa-i faci concurenta. Neloiala chiar. Ia-i clientii. Du-l la faliment. Pe fata. Sa vada ce poti.
Dupa de ajunge preot, du-le la biserica lui (eventual insotita de Fat frumos). Spovedestei-te. Spune-i la spovedanie ceva umilitor, sa-l faci sa-si blesteme zilele. Umileste-l cu zambetul pe buze, privindu-l in ochi. Va fi greu, dar va merita ...


Fucking life!! Notiunea de ,,EFECT DE BUMERANG " iti spune ceva...?? ( desigur, intrebarea are o tenta retorica..dar e bine uneori sa stii sa raspunzi la ea :-)
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:29
desigur ..tipul din speta de mai sus e clar un dobitoc..care nu merita absolut nimik...so..show must go on...( la mare arta chiar :-))
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:31
io crez ca o gasit o solutie in 5 luni, nu credeti fetelor???
tutankhamon
Postat pe 12 Februarie 2010 21:34
rushhour, ii poti ,,condimenta" si tu viata aluia ..dar crezi ca merita timpul si energia ta???? mai mult , cred ca te incarci negativ..inutil...
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:35
m-a atras speta in sine..nu neaparat momentul cand a postat :-)
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:36
De la: rushhour, la data 2009-08-30 12:36:49AM avut o relatie cu un tip timp de 2 ani, frumoasa relatie, picurata cu mult emomente frumoase si multe amaraciuni. AM incercat sa facem ceva impreuna, am fost plecati pste tot impreuna, am realizat proiecte care sa ne aduca bani si plecari in strainatate... am muncit pe branci( adica eu ) pentru toate si aveam si o viata sexuala extraordinara...
Cand....el imi zice... ma INSOR cu alta, sa ramanem prieteni, sa ne mai vedem, stau cu tine pana iti gasesti pe cineva.... chestii din astea.
M-am ingrozit de cele auzite de la omul iubit....si pentru care am creat si am facut atat de multe chestii.
AM renuntat la a fi amanta sau prietena din umbra pentru ca mi-am dat seama ca minte frumos..
Am refuzat sa-l mai ajut la proiecte, sa mai fac ceva, el nici macar nu a recunoscut ca as fi avut vreun rol si m-a cautat pana cu 2 saptamani inainte de nunta. I-a mai reusit un proiect facut din munca mea si tot nu a recunoscut nimic. A cautat tot felul de tertipuri sa ma intalneasca...probabil sa ma umileasca...dar nu am raspuns....si-a facut ID-uri false sa ma poata gasi si mi-a vorbit sub orice critica... Imi lasa mereu mesaje cat de fericit este si ca nimic nu-l va desparti de iubita lui, in timp ce-mi trimitea pe telefon ca sunt iubirea vietii lui si ca a renuntat la tot pentru mine....Nu mai spun de amenintari si alte chestii din astea..
Cum poate Dumnezeu suporta atat nedreptate, tradare si lasitate.... ?????
Acum dupa nunta e liniste.... dar am eu o stare nefireasca ... ca si cum as fi pierdut iubirea vietii mele, ca.... nu am facut totul ca sa-l recastig.... ca am lasat prea mult de la mine DAR simt si ciuda ca toata munca mea i-a ramas lui, acum sa-si PLIMBE nevasta pe munca mea....
Ce sa fac: sa incerc sa-mi recastig proiectele spunand tuturor cat de incompetent este??? Nu ar parea ca o fac din gelozie???


Oare vreodata se va face dreptate ???

Inca ceva: ea are vila, o sa-si cumpere si masina, ii va da posibilitatea sa ajunga PREOT...si acest fel de om va ajunge sa ne mantuiasca...
Eu las face de ras,,de fata cu toata lumea.Ca sa stie toti ce fel de om este..Si sa fereasca de el ca de ciuma..Sa il caute doar oamenii care sunt la fel ca el.Si sa il caute atunci cand au nevoie de ceva
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:37
"se va face dreptate", nu-ti face probleme... Partea trista e ca dreptatea aia nu o vei face tu. Dar de facut, se va face. Specia asta se fenteaza singura, mai devreme sau mai tirziu. E foarte greu de crezut ca esti singura persoana fata de care a fost nedrept, si cu restul lumii e ok. Iar daca trece prin viata asa apucat de streche, la un moment dat tot isi gaseste antidotul... Antidotul, antidoata.
Asa ca stai linistita. Vezi-ti de viata ta.
quasaria
Postat pe 12 Februarie 2010 21:48
da..adevarul e ca noi intre noi suntem mereu solidare intr-un anume punct , PUNCTUL TERMINUS , fara de fapt sa ne fi cunoscut vreodata...O sa-si gaseasca ,,nasa" don,t worry! Legea compensatiei lucreaza :-)
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:52
De la: buna01, la data 2010-02-12 21:37:53
De la: rushhour, la data 2009-08-30 12:36:49AM avut o relatie cu un tip timp de 2 ani, frumoasa relatie, picurata cu mult emomente frumoase si multe amaraciuni. AM incercat sa facem ceva impreuna, am fost plecati pste tot impreuna, am realizat proiecte care sa ne aduca bani si plecari in strainatate... am muncit pe branci( adica eu ) pentru toate si aveam si o viata sexuala extraordinara...
Cand....el imi zice... ma INSOR cu alta, sa ramanem prieteni, sa ne mai vedem, stau cu tine pana iti gasesti pe cineva.... chestii din astea.
M-am ingrozit de cele auzite de la omul iubit....si pentru care am creat si am facut atat de multe chestii.
AM renuntat la a fi amanta sau prietena din umbra pentru ca mi-am dat seama ca minte frumos..
Am refuzat sa-l mai ajut la proiecte, sa mai fac ceva, el nici macar nu a recunoscut ca as fi avut vreun rol si m-a cautat pana cu 2 saptamani inainte de nunta. I-a mai reusit un proiect facut din munca mea si tot nu a recunoscut nimic. A cautat tot felul de tertipuri sa ma intalneasca...probabil sa ma umileasca...dar nu am raspuns....si-a facut ID-uri false sa ma poata gasi si mi-a vorbit sub orice critica... Imi lasa mereu mesaje cat de fericit este si ca nimic nu-l va desparti de iubita lui, in timp ce-mi trimitea pe telefon ca sunt iubirea vietii lui si ca a renuntat la tot pentru mine....Nu mai spun de amenintari si alte chestii din astea..
Cum poate Dumnezeu suporta atat nedreptate, tradare si lasitate.... ?????
Acum dupa nunta e liniste.... dar am eu o stare nefireasca ... ca si cum as fi pierdut iubirea vietii mele, ca.... nu am facut totul ca sa-l recastig.... ca am lasat prea mult de la mine DAR simt si ciuda ca toata munca mea i-a ramas lui, acum sa-si PLIMBE nevasta pe munca mea....
Ce sa fac: sa incerc sa-mi recastig proiectele spunand tuturor cat de incompetent este??? Nu ar parea ca o fac din gelozie???


Oare vreodata se va face dreptate ???

Inca ceva: ea are vila, o sa-si cumpere si masina, ii va da posibilitatea sa ajunga PREOT...si acest fel de om va ajunge sa ne mantuiasca...
Eu las face de ras,,de fata cu toata lumea.Ca sa stie toti ce fel de om este..Si sa fereasca de el ca de ciuma..Sa il caute doar oamenii care sunt la fel ca el.Si sa il caute atunci cand au nevoie de ceva
Nu stiu daca se va linisti..Eu zic ca mai bine,trebuie pus la punct..Sa il faci de tot rasul,,ca sa stie celelalte femei sa se fereasca de el....Ca pana la Dumnezeu te mananca sfintii..Este o vorba..Asa ca pune-l la punct..CA SA NU isi mai bata joc si de alte femei
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:52
ne lasi sa ne bem si noi cei prezenti vinisorul fiert fara sa ne bruezi postarile??
reyya
Postat pe 12 Februarie 2010 21:56
De la: reyya, la data 2010-02-12 21:56:03ne lasi sa ne bem si noi cei prezenti vinisorul fiert fara sa ne bruezi postarile??
I-am raspuns si eu la fata..Ca gunoiul trebuie aruncat la container... pt Eu una asa fac...atunci cand cineva,profita de bunatatea mea..il fac de rasul curcilor
omulsincer
Postat pe 12 Februarie 2010 21:59

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SPIRITE DIN ALTA DIMENSIUNE!-SPIRITULMAMEI 94 De la: persidadamian 19 Septembrie 2009 02:26
concurs 1 De la: garbo084932 6 Decembrie 2010 10:12
Montarea antenei parabolice pe terasa locului este interzisa fara acordul asociatiei de proprietari? 2 De la: scrichy 20 August 2009 19:31
AM BOXERI DE VANZARE SUPER FRUMOSI LA 100 EURO 7 De la: fleurdelis 24 Ianuarie 2010 18:01
ce mai gatiti in acest wekend?? 13 De la: nico23 1 Decembrie 2009 16:35
Setari Cookie-uri