Barbatul Pesti si femeia Sagetator ... se potrivesc?

?:-?
StefaniaStefy
Postat pe 18 August 2009 02:06
Poate ca barbatul Pesti si femeia Sagetator se vor bucura de cteva momente erotice reusite, dar femeia Sagetator este independenta si cauta mereu aventura, n timp ce barbatul Pesti, cnd simte ca este pe cale sa o piarda pe femeia Sagetator, devine si mai dependent din punct de vedere afectiv, se agata si mai mult de ea.

Barbatul Pesti face dragoste ntr-un mod lasciv, care este de-a dreptul plictisitor pentru femeia Sagetator, energica si dinamica. Femeia Sagetator va fi tentata sa l incite pe barbatul Pesti, pentru ca apoi sa se amuze pe seama sentimentalismului lui.

Relatia dintre barbatul Pesti si femeia Sagetator se va termina nainte sa nceapa, iar un eventual mariaj poate fi un adevarat esec.

pik_nik
Postat pe 18 August 2009 03:50
Depinde de peste. Daca e pestele care urca riul, e un luptator pe toate planurile inclusiv pe cel erotic!
Aemulus
Postat pe 18 August 2009 04:47
ai dreptate pik :))
StefaniaStefy
Postat pe 18 August 2009 15:05
dar din punctul meu de vedere ... barbatul pesti e mai aventurier si mai indepndent decat femeia sagetator ;))
StefaniaStefy
Postat pe 18 August 2009 15:06

barbatul pesti...de groaza. EGOIST, coleric, vicios, egoist, manipulator.
Fugi !
Blue_Tattoo
Postat pe 18 August 2009 15:10
blue tatto...da astea sunt trasaturile negative ale unui peste...dar...este dasthept,familist,iubitor de copii.sensibil,practic,norocos
LILO
Postat pe 18 August 2009 15:14
asa este cel pe care l-am avut alaturi timp de 10 ani :)
nu vreau sa generalizez :)
Blue_Tattoo
Postat pe 18 August 2009 15:17
stiu,stiu fetelor ca intr-adevar , cind investesti mult suflet intr-o relatie,si esti"biciuit" mai ales de egoismul masculin...zici:gata,atat,pana aici!
LILO
Postat pe 18 August 2009 15:21
manipulator nu cred ca este ... ;)) dar egoist cat cuprinde ;)) :D
StefaniaStefy
Postat pe 18 August 2009 15:30
poate zici asa lilo ... dar poti sustine in continuare acest lucru ... ?:-? mai ales cand promite ca nu se va mai repeta ... :) si dastea ...??????
StefaniaStefy
Postat pe 18 August 2009 15:32
As putea contrazice aproape in totalitate ceea ce spun astrele despre aceste zodii.Sunt o sagetatoare care nu m-as plictisi niciodata de nativul peste pe care l-am cunoscut acum mai bine de doi ani.
Cat despre independenta sagetatorilor, nevoia lor de libertate despre care se tot vorbeste, am mari indoieli ca este veridic, cel putin in cazul meu si a cel putin catorva persoane pe care le cunosc indeaproape, lucrurile nu stau deloc asa.
Un sagetator este capabil sa daruiasca o dragoste unica, sa se dedice trup si suflet si sa nu ceara nimic in schimb.
Poate fi un familist convins si se poate lasa "subjugat" de o iubire intreaga viata, nimic nu-l va face mai fericit decat fericirea celui de langa el!

Dragostea mea, nu-i nici ratacire, nici zigzag de incantare suprema. Iubesc cum respir : egal, iremediabil si pentru totdeauna.
Cella Serghi
racyne
Postat pe 23 August 2010 22:34
wooow...ce tare!Daca ati sti cat imi doresc sa aflu o parere inversa a zodiei...femeia pesti si masculul sagetator..trebuie sa fie cineva sa-mi dea un raspuns.....oricum va multam fain..inainte de a -mi raspunde....!
.....
garbo214262
Postat pe 3 Octombrie 2011 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce este destinul? 4 De la: garbo256315 5 Februarie 2012 14:17
buna 3 De la: nuti_vio 20 Martie 2010 18:03
eu fecioara,el capricorn 17 De la: pusy 6 Aprilie 2010 16:25
Eu taur,el taur 4 De la: doinabaicu 18 Noiembrie 2012 02:36
o zi frumoasa tuturor! 1 De la: garbo003055 3 Iunie 2009 07:15
Setari Cookie-uri