Moralitate barbateasca

Buna. Am o nedumerire si as dorii sa aud cateva pareri. Intr-o seara doi barbati si o femeie satu la o masa si discuta. ( acei doi barbati sunt frati iar femeia e iubita unuia dintre iei), Acea femeie e luata la misto de fiecare data cand se intalnesc si intr-un final riposteaza verbal tot cu unele mistouri dar limitate. Fratele celui care este cu femeia respectiva se enerveaza pentru ca el nu suporta sa fie luat la misto si se ridica la femeia respectiva ( nu neaparat cu intentia de a o lovii dar totul ar fi fost posibil). Intre timp iubitul femeii sta pe scaun fara sa aiba vre-o reactie. Intrebarea mea este , ce ar fi trebuit sa faca acel barbat care este iubitul femeii si frate cu " nebunul " ? Parerea mea este ca indiferent de situatie, iubitul femeii ar fi trebuit sa intervina, Lasand la o parte ca erau iubiti , intai de toate el e barbat si ea femeie, moralitatea si barbatia ar fi trebuit sa-l "forteze" sa reactioneze. Ce parere aveti voi?
Laura76
Postat pe 17 August 2009 10:05
parerea mea e ca nu-i moral sa tragi cu urechea la discutiile celorlalti
pik_nik
Postat pe 17 August 2009 10:14
Sah-mat!
blanca
Postat pe 17 August 2009 10:51
De ce accepta femeia sa fie luata la misto?
Tzantzarika
Postat pe 17 August 2009 11:26

Cine o ia la mishto pe femeie? Iubitul sau fratele iubitului? Sau amandoi? Apoi, intervine intrebarea lu' tzantzarel: de ce accepta femeia sa fie tratata astfel?
Si inca ceva... inainte sa ne intrebi pe noi, pe el l-ai intrebat?
Ella34
Postat pe 17 August 2009 13:47
Pai femeia nu a ripostat la glumele fratelui din respect, dar a treia oara l-a ars si el s-a ofuscat in orgoliu de "barbat" . Iubitul iei a considerat ca nu e cazul sa se bage pentru ca ei nu-i era frica. Ea e mai baietoasa deh.. Cam asta a fost raspunsul lui cand ea l-a intrebat . Toate bune si frumoase, dar ceva miroase a lasitate din partea lui ca barbat. Voi c e ati face in locul femeii respective dupa ce l-ati pus la punct pe fratele iubitului ce a-ti face in continuare cu acest iubit? El a recunoscut ca a gresit neincercand sa aplaneze situatia dar ... Sunt oare greseli atat de usor de trecut peste ele? E clar ca acel iubit nu prea e capabil sa-si protejeze iubita nici in viitor.
Laura76
Postat pe 17 August 2009 15:18
laurici...

eu crez ca-s ceva gauri in relatarea ta... si cam ce fel de mistouri zici ca facu femeia aia?...
zambil
Postat pe 17 August 2009 15:41
laurica...n a ripostat la glumele lui din respect...??????????
adica fata ala sare la gitu tau..da din respect taci??
..... a mai fost una de a zis ca a fost violata ...maicasa se uita la ea si ii striga ...de ce fata te ai dus cu ala ????
raspuns:
daca m a rugat frumos!!!!!!!!!!!
nazirra
Postat pe 17 August 2009 18:41
Hai fata nu exagera. Cine a zis ca nu a ripostat? Eu am intrebat doar ce trebuia sa faca ala care cica zice ca o iubeste si statea pe scaun imun. Ce naiba nu m-am exprimat eu corect sau nu s-a inteles intrebarea???
Laura76
Postat pe 17 August 2009 22:38
care-i cu pleonasmul pe acilea? moralitate barbateasca; haida, de !
si_totusi
Postat pe 17 August 2009 22:42
asa-i totusico, invata-le pe fete.
nu moralitatea se cauta la un barbat!
pik_nik
Postat pe 17 August 2009 22:46
are dreptate pik!
hehehe...
preciouss
Postat pe 17 August 2009 22:49
da' ce?
lady_corina
Postat pe 17 August 2009 22:50
piku, ce sa cauti ceva ce nu exista?

si apoi, citeste atent ce am zis

eu nu zic ca nu exista si exceptii insa....
si_totusi
Postat pe 17 August 2009 22:50
nu prea are dreptate, pretioaso. nu e chiar asa
si_totusi
Postat pe 17 August 2009 22:53
pe restu' ii cauta de... ca pe gaini?
exceptiile sunt atat de rare incat le putem considera ca si inexistente...
lady_corina
Postat pe 17 August 2009 22:54
da, de oua, si ce? sa puna de o salata cu castravetele
pik_nik
Postat pe 17 August 2009 22:55
parca era carnat...
lady_corina
Postat pe 17 August 2009 22:57
ei si tu,totusoaico...
bineanteles ca n-are dreptate,da ierea prea incinse spiritele,deh..
preciouss
Postat pe 17 August 2009 23:24
Ce sa faca? Sa nu ajunga in situatia asta...
Un barbat care se respecta cit de cit isi educa neamu' si prietenii sa se comporte adecvat cu femeia de linga el. Indiferent cine si cum e femeia respectiva - e a lui.
quasaria
Postat pe 19 August 2009 00:04
nu un barbat isi poate respecta femeia de langa el in public,iar acasa se consulta cu cine pot fii apropiati si ce probleme au draga mea!nimeni nu e sef! e o prietenie care poate sa fie respectata din toate punctele de vedere!
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:09
dar,uniiii,e nervosi si uita respectul si aici depinde cine ce si cum!ptr ca exista si femei care sparg si urla tipa si barbati care fac ce fac!sa fim realisti!e tot om!RESPECTUL!DACA E ACESTA E TOT....
margelatu_68
Postat pe 19 August 2009 00:12
pik_nik
Postat pe 19 August 2009 00:15
Trebuia sa ii impui respectul fata de tine de la inceput!
Si sigur nu se ajungea la asta, cat despre iubitul tau (care este barbat..lol..), normal ca te a lasat pe tine as vada cum reactionezi, cum te descurci, cred ca vrea si el sa stie cu cine s a incurcat!!
mika_mika
Postat pe 19 August 2009 13:00
Pai a vazut si cred ca nu i va mai trebui a doua oara. Iar pentru asta are liber pe teremen nedeterminat. Ce a castigat cu lupta in 3 luni , a pierdut intr-o secunda. Acum imi cere o sansa dar nu-l mai pot privii deocamdata cu aceasi ochii. Poate intr-o zi o sa mi schimb. Vroiam sa stiu ce parere aveti voi despre barbatii care nu sunt barbati. Ma pot apara si singura dar aici este vorba de altceva.
Laura76
Postat pe 19 August 2009 15:08
Ia lumineaza-ma si pe mine, despre ce e vorba?.. trebuia sa il ia la bataie pe frate-sau cumva, ca sa iti demonstreze ca este barbat?
anakin
Postat pe 19 August 2009 22:20
draga laura,cred ca ar trebui sa pui punct relatiei cu sotul si sa-ti asculti inima,chiar daca e vorba de fratele sotului.viata e prea scurta si merita traita.conteaza sa faci ceea ce e mai bine pt tine in primul rand.
garbo028249
Postat pe 19 August 2009 22:38
Deci pentru anakin, am spus eu cumva sa-l ia la bataie ? Nu am fost inteleasa ? Trebuia sa aplaneze si nu sa stea sa se uite nemiscat pe scaun. Este injositor pentru un barbat sa stea fara nici o minima reactie. Poate ca eu ma insel dar e vorba aceea cand trei oameni iti spune ca esti "beat" te duci si te culci. garbo028249, el nu este sotul meu. Ar fi trebuit sa fie la anul , dar nu cred ca-l mai pot privii la fel deocamdata.
Laura76
Postat pe 20 August 2009 10:56
Trebuia sa aplaneze ce?.. cearta dintre voi doi? cred ca cearta era dintre voi doi, tu erai prietena lui, el era fratele, orice interventie a sa ar fi fost interpretabila, ba ca tine cu tine, ba ca tine cu el.
Si apoi, cu ocazia a vazut ca te poti apara si singura, inseamna ca a tras concluziile ...
Daca sora ta s-ar certa cu el, tu in favoarea cui ai interveni?
anakin
Postat pe 20 August 2009 11:12
foarte profund,anakine,foarte profund... te-ai trezit,maichii? ti-ai baut cafeluta?
LILO
Postat pe 20 August 2009 11:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire neimpartasita sau casnicie bazata doar pe prietenie ? 17 De la: garbo031989 6 August 2011 23:43
e normal sa mi se "disece" viata asa? 18 De la: Ioana007 8 Septembrie 2009 17:16
Pauza in relatie 14 De la: garbo_413382 13 Septembrie 2015 08:40
Compatibilitate 2 De la: As_ninge 16 Mai 2011 14:21
Ce credeti? 25 De la: Eugenia69 7 Iulie 2011 21:40
Setari Cookie-uri