Moralitate barbateasca

e clar - maine ma duc si ma vopsesc blonda - platinata ma fac
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:25
eu mi-am cumparat dja vopseaua
eladaela
Postat pe 25 August 2009 23:27
pikulane, inclinatia, ca inclinatia..talentu` e ce e... :
kyra
Postat pe 25 August 2009 23:27
si cu o salata de cruditati, mmmmmm...!
pik_nik
Postat pe 25 August 2009 23:27
o fi turnul din Pizza?
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:28
daca ai inclinatie, talentu' se regleaza pe parcurs, ca se face in doi, nu?
pik_nik
Postat pe 25 August 2009 23:28
sau cladirea aia din brasov unde nu au pus destula dinamita si cladirea s-a inclinat, dar nu a cazut??
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:29
da' mai conteaza?
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:29
pikulane, depinde de melodie..
kyra
Postat pe 25 August 2009 23:30
depinde pikule de moralitatea fiecaruia....
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:30
nu mai conteaza ca dinamita aia erea ca si mamaliga galbena da daca nu are si talas ramane apa cum se da la alimentara de la colt aia de langa fructe si legume ca zicea tata viorica ieri ca n-a mai adus de tri zile nimic da apa nu se strica in schimb fructele nu se tine asa ca dinamita aia trebuia pusa roata pe orizontala nu pe verticala cum pune carnea nea mitica de langa magazinul de apa colt in colt cu alimentara nu
pik_nik
Postat pe 25 August 2009 23:32
pikuleee....respirashi maica???.....ioi ishetenem!
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:33
tuth - nu mai provoca avalansa de cuvinte ca mi se incurca neuronul de tot si nu-l mai pot pieptana
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:34
kyrutzo, si melodia se reinventeaza la fiecare atingere a clapelor.
numai mesajul artistic, spiritual, ramane acelasi mereu
pik_nik
Postat pe 25 August 2009 23:34
corynooo...fa-l valvoi sau epileaza-l... si pune-l la insectar..... specii disparute.... scuza-ma...dar nu m-am putut abtine....nu am vrut dar tu ai zis ca mai ai numa unul, desi mie nu mi se pare...
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:36
pik
kyra
Postat pe 25 August 2009 23:38
tuth, e pe cale de disparitie - la muzeu ii este locul daca decedeaza
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:38
de ultimul neuron nu ai voie sa te atingi ca el tine urechile legate de cap da se poate folosi si la intins rufe daca atele din curte e pline ca a spalat tazatza lina iar ca a zis ca aia de la doi nu spala si iese un miros urat pe scari cand se duce la magazin ca frumeaza si tot fura tigari de la barba'su da ala nu fumeaza fineturi si la magazin merge sa ceara de la unu si altu ca nu cumpara ca zice ca e la piata zarzavat si mai bine ia acolo sa faca o oala de supa cum a mirosit la parter la nae
pik_nik
Postat pe 25 August 2009 23:42
na, iar
lady_corina
Postat pe 25 August 2009 23:44
pikuleeeeee......ma omori......am ramas fara aer pana am citit ce ai scris.....
tutankhamon
Postat pe 25 August 2009 23:46
De la: laura31c, la data 2009-08-17 10:05:13Buna. Am o nedumerire si as dorii sa aud cateva pareri. Intr-o seara doi barbati si o femeie satu la o masa si discuta. ( acei doi barbati sunt frati iar femeia e iubita unuia dintre iei), Acea femeie e luata la misto de fiecare data cand se intalnesc si intr-un final riposteaza verbal tot cu unele mistouri dar limitate. Fratele celui care este cu femeia respectiva se enerveaza pentru ca el nu suporta sa fie luat la misto si se ridica la femeia respectiva ( nu neaparat cu intentia de a o lovii dar totul ar fi fost posibil). Intre timp iubitul femeii sta pe scaun fara sa aiba vre-o reactie. Intrebarea mea este , ce ar fi trebuit sa faca acel barbat care este iubitul femeii si frate cu " nebunul " ? Parerea mea este ca indiferent de situatie, iubitul femeii ar fi trebuit sa intervina, Lasand la o parte ca erau iubiti , intai de toate el e barbat si ea femeie, moralitatea si barbatia ar fi trebuit sa-l "forteze" sa reactioneze. Ce parere aveti voi?


Corect era sa intervina...am si eu o prietena al carei iubit este f recalcitrant si uneori o jigneste pe colega de apartament a prietenei mele ( o jigneste aiurea )...Prietena mea nu reactioneaza, si nu mi se pare normal sa ai o astfel de atitudine !
Am dat un exemplu similar...ideea este ca in astfel de situtii trebuie sa fii corect !
Summer_
Postat pe 26 August 2009 00:19
da si eu am o prietena care imi povestea zilele trecute ca a luat si ea o palma pentru ca tocanita facuta de ea nu mirosea cu a vecinei din diagonala casii scarilor de la ea de pe palier si atunci a venit ghita acasa si i-a ars una dupa ceafa pentru ca piperul din mancare era alb si nu era negru si gustul nu mai era acelasi nu mai spun de miros si de aroma ca care a fost mai bun se terminase si nu mai avea din ala si la ora aia buticul din coltul blocului era inchis si nu a mai putut sa coboare repede sau sa-l trimita pe gigel sa cumpere si asa a folosit piper dinalalant care nu are acelasi gust si ea stie ca nu are acelasi gust dar nu a avut ce sa faca pentru ca trebuia sa faca mancare ca altfel ghita o batea si mai rau si chiar o batea rau de tot pentru ca ramanea si gigel nemancat si ghita nu suporta ca baiatul lui sa planga ca ii este foame
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 00:27
tuth, ai vazut cum arata curmalele in pom? ia vezi, am facut poza acum 5 minute
pik_nik
Postat pe 26 August 2009 00:29
tuth, te molipsisi, maica?
lady_corina
Postat pe 26 August 2009 00:30
daaaaaaaaa..de la curmalele lui piku mi se trage...imi ploua in gura....niste curmale moi si catifelate.....ioi.....
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 00:32
pofta buna!
lady_corina
Postat pe 26 August 2009 00:34
care sunt curmalele pikule???? maciucile alea mici si verzi cu spume/filamente/puii mei in varf???la sectiune cu smochinele???

m-ai trimis la maciuci si eu am balit la frctele alea din caraibe - alea sculptate......
tutankhamon
Postat pe 26 August 2009 00:36
care tanti lina bre? asta??http://www.youtube.com/watch?v=eReKxtL2EOE
fleur_de_lis
Postat pe 26 August 2009 00:37
tanti lina, tanti lina, aia de-a sapat gradina !
kyra
Postat pe 26 August 2009 18:59
...Nu cred ca exista cineva care sa fi crescut fara macar niste principii morale -elementare care sa-i fi fost varate, practic, pe gat, inca de mic. Indiferent ca e vorba de morala crestina ("Nu omori", "Nu fura" si asa mai departe) sau de alt gen de doctrina morala - fie data de alta religie, fie de reguli simple "de viata'.... Inca. din. gradinita, am fost obisnuiti sa traim intr-o lume de reguli, suntem inconjurati de ele, de la simpla: "Nu calcati iarba", pana la reguli mai complexe gen "Nu iti insela sotul/sotia..".

Unele din cele mai simple si eficiente sisteme. morale sunt cele date de diferite religii: CEA CRESTINA- Cred ca a fost una din cele mai populare religii, pentru ca face apel la "iubire" pentru a-i convinge pe oameni sa se poarte si sa actioneze intr-un anumit fel. Crestinismul ne indeamna sa-l iubim pe Dumnezeu, sa ne iubim aproapele ca pe noi insine, sa fim buni si generosi ca sa ajungem in RAI.........
sophia1971
Postat pe 19 Septembrie 2009 21:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce face un barbat care se gandeste la... viitor? 158 De la: garbo_405939 23 Septembrie 2014 11:38
VIRUSUL HPV imi distruge viata 8 De la: garbo015564 27 Septembrie 2009 12:55
ciao 5 De la: garbo168903 21 Septembrie 2010 11:49
sexul copilului 1 De la: mariana1971_12_08 1 Aprilie 2010 13:50
vreau doar parerile voastre 590 De la: alinasibel 2 Noiembrie 2010 22:56
Setari Cookie-uri