Sunteti de acord cu casatoria dintre un roman si o tiganca,care are si un copil pe deasupra?

Un alt nume al meu este si o derivatie a numelui Maria.Ieri in loc de un La multi ani!,am primit un telefon,de la o prietena,plangand.Era disperata.Credeam ca mi se frange inima de lacrimile ei.Cu vocea intrerupta de plans,a reusit sa-mi spuna necazul ei.Vi-l impartasesc si voua,vreau sa stiu ce pot sa-i spun?Cum s-o indrum ce sa faca?A crescut singura un un copil.Acest copil azi a devenit ,barbat in toata legea,de 37 de ani.De 8 ani,biata,mama,cu durere in suflet,incearca sa-l faca pe fiul ei,numai ea stie cat o doare sufletul de copilul ei,ramas de la o varsta destulde necoapta,singurul care putea munci ,ceea ce face si azi,deci incearca sa il faca,pe fiul ei sa scape de viciul bauturii.Acesta s-a accentuat,pt ca baiatul totusi muncitor si iubitor de mama,a cautat un serviciu bine platit,pt nevoile lui si ale mamei lui,care era si este bolnava,dintr-o greaseala de medicatie,primita.Dar viata ,are socotelile ei,baiatul lucreaza la o firma,unde este singurul roman.Restul sunt de etnie tigani.Si cand habitezi intre lupi,la un moment dat incepi sa urlii ca ei.Sa te comporti ca ei.Baiatul are si masina,e sofer profesionist,dar aici castiga,cat sa le fie bine si lui si mamei lui.sigur ca bautura i-a cauzat,iar comportamentul,in timpul betiei,este recalcitrant.Dar in vb doar.Isi mai revenise cat de cat,asa cat sa poti,suporta situatia,in care se afla refularea baiatului ajuns acum barbat,caci si baiatul sufera ca totul a cazut pe umerii lui.Iultimul timp ,totusi treaba nu prea mai mergea,la serviciul baiatului,si saraca mama totusi spera ca elsa se decida si sa caute alt loc de munca,chiar mai prost platit,numai sa plece din mediul acela tiganesc.Si chiar de ziua ei de Maria,mama primeste un telefon,de la cel care nu merita,nume de tata,ca a gasit pt baiat o fata cu copil,tiganca si a stabilit sa ii faca cunostinta cu ea.Ca i-a spus baiatului sau nu ca era tiganca,nu se stie.baiatul neaga.Biata mama disperata se cearta,cu tatal la cutite,telefonic si ii spune ca ea va renega legal ca are copil,indiferent cat o va durea inima,daca se va intampla aceasta hotarare de casatorie.Apoi isi suna copilul,caci indiferent de varsta.copilul ramane copil,pt mama indurerata.El ii inchide telefonul,mama incearca din nou iar copilul ,nu simte lacrimile mamei in gat,inchizandu-i din nou telefonul,pt ca era acel subiect care ,il indurera si pe el.aceasta mama disperata imi este prietena,dar si copilul imi este drag,nu e vina lor ca viata ii incearca atat de rau.desi am studii de psiholog,disperarea mamei,stiind situatia lor si vestea nastrusnica,cu tiganga sotia unui baiat frumos si muncitor,roman,m-a amutit.Cunosc ce este in sufletul fiecaruia,dar la asa o propunere din partea fostului sot,care are din a doua casatorie 2 copii ,pierduti ai societatii,chiar nu ma asteptam.baiatul a avut 2 prietene p care le-a iubit,dar mediul de la munca,l-a facut sa piarda ,dragostea fetelor.apoi a avut ceva pasager,ca baietii.Eun baiat frumos,cu un suflet mare,dar cine stie ce cruce trebuie sa duca acest copil,dar mama?si totusi in loc sa pleci din asemenea mediu,ti se pregateste de o insuratoare,tot in acelasi mediu tiganesc,de cine?De un nemernic de tata care nu i-a dat o soseta,de la 9 luni.Ce sa-i spun acestei mame?Ce sa-i spun baiatului?sigur nu e obligat sa o ia,dar tatal face presiuni,ca asa scapa si de bautura si se aduna de pe drumuri.CE IDIOTENIE mai mare decat capul tatalui cel prost.Pai acest mediu l-a schimbat in rau pe baiat si tu ca tata il bagi tot in familie de tigan,pe propriul tau copil,invinuind mama ca il tine langa ea dinadins pe copil.Gresit,mama ii repeta de peste 10 ani mereu sa se insoare,baiatului.Am uitat sa vaspun ca viciul este o mestenire de la tata,care este un betiv notoriu,in rest prefer sa nu-i mai descriu defectele.Baiatul este intre ciocan si nicovala.Sigur ca situatia l-adepasit si cred ca ii va cauza,se va indeparta si mai mult da cei doi care ii disputa libertatea,de a alege singur,totusi,o fata,cum vrea el.indrumati-ma ,ce sa le spun.eu una nu sunt de acord cu aceasta casatorie.Gresesc???

Postat pe 16 August 2009 06:50
acest topic a fost deschis de ALLEXANNDRRA!de ce mereu isi unsuseste adeministratorul topicuri???
allexanndrra
Postat pe 16 August 2009 06:54
interesant ca nu va pasa !vi se poate intampla si voua.dar ma bucur ca s-a rezolvat.nu se va intampla acest lucru!pt acest baiat care acum e fericit,totul a fost cosmar
.va doresc sa fiti fericioti si sa aveti bani multi/.pt voi asta e ideea de baza.sa vi se implineasca.!!
allexanndrra
Postat pe 17 August 2009 07:20
bai, ce draq sa raspund io la asta ??

sa ma bata soarele...

alexandro, avusesi cosmar, ori ce ?...
kyra
Postat pe 17 August 2009 22:29
sa ne bata soarele pe amandoua kyrutzo...
pe o plaja in miami...hihi
preciouss
Postat pe 17 August 2009 22:31
preci - nu se poate pe "amantrei"?
lady_corina
Postat pe 17 August 2009 22:32
preci, pricepusi ceva, fata ?..

basca..n-am avut rabdare sa citesc pana la sfarsit..pe la habitat p-acolo, m-a pierdut !
kyra
Postat pe 17 August 2009 22:33
vreau si eu la plaja ...pe sezlong....si e soare ...cald .
nazirra
Postat pe 17 August 2009 22:34
citit??!!
nu stiu,ca am lipsit la lectia aia...
hai,ca va dadui o dedicatie..
preciouss
Postat pe 17 August 2009 22:36
mai bine capatai vatamatura!
kyra
Postat pe 17 August 2009 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
isi mai aduce cineva aminte de prima dragoste? 47 De la: Dorutza 25 August 2010 14:20
telenovele bune 21 De la: adeline 28 August 2012 10:20
Cum ajungi la sufletul unei femei frumoase 117 De la: garbo265966 17 Ianuarie 2013 20:33
cum sa il aduc langa mine? 176 De la: godoblete 15 Mai 2010 09:33
Mergeti cu mine, in pelerinaj la Cuvioasa Paraschiva? 31 De la: caleidoscop 28 Noiembrie 2013 23:20
Setari Cookie-uri