Compatibilitate

Ce imi puteti spune dspre o Capricoarna cu Fecioara ?
eu_cu_tine
Postat pe 18 Iulie 2009 15:34
stai sa vina pikulanu, te lamureste el, he, he..
kyra
Postat pe 18 Iulie 2009 15:39
pe kyra n-o putem refuza


Barbatul Fecioara se simte atras de femeia Capricorn, dar focul pasiunii nu va arde multa vreme.

Pentru femeia Capricorn, barbatul Fecioara se afla pe locul doi, dupa alte preocupari, iar din aceasta cauza se pot isca nentelegeri.

Altfel, barbatul Fecioara si femeia Capricorn sunt compatibili. Amndoi sunt pragmatici, cumpatati, economi si le place sa-si puna mintea la contributie.

O relatie exclusiv erotica ntre barbatul Fecioara si femeia Capricorn risca sa devina plictisitoare, dar o eventuala casnicie se poate dovedi durabila si armonioasa.

pik_nik
Postat pe 18 Iulie 2009 17:11
buna..ce puteti spune despre femeia-balanta si barbatul-pesti?:)
_Marce_
Postat pe 20 Iulie 2009 15:11
Barbatul Pesti si femeia Balanta se nteleg cu greu, dar sunt destul de compatibili n plan erotic. Totusi, compatibilitatea erotica nu este suficienta pentru ca ntre ei sa se formeze o relatie durabila.

Femeia Balanta nu poate fi conducatorul de care are nevoie barbatul Pesti. Amndoi agreeaza luxul, dar nici unul nu este dispus sa munceasca pentru a-l avea.

n relatia dintre barbatul Pesti si femeia Balanta, cei doi parteneri trag n directii diferite. n cazul unui mariaj ntre barbatul Pesti si femeia Balanta, amndoi vor fi nemultumiti.

pik_nik
Postat pe 20 Iulie 2009 15:23
multumeeeeeeeeesc, multumesc!

oh, vai, nu-i nevoie
pik_nik
Postat pe 6 August 2009 06:44
si despre taur-pesti ce stii ?
Monica_N
Postat pe 12 August 2009 01:26
Monica, cine-i ce?
pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:30
Amndoi sunt pasionali, dar barbatul Pesti este hipersensibil si are nevoie de o atentie aparte, pe care femeia Taur, fire pragmatica si realista, nu este ntotdeauna dispusa sa i-o acorde.

Mult prea emotiv si sentimental, barbatul Pesti va suferi adesea din cauza stilului direct al femeii Taur.

Daca barbatul Pesti si femeia Taur reusesc sa rezolve aceasta problema, exista sanse sa se nfiripe o relatie plina de senzualitate, iar un eventual mariaj va fi satisfacator.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 01:31
eram curioasa sa vad ce compatibilitate am cu pestii :) mc
Monica_N
Postat pe 12 August 2009 01:35
Spuneti-mi si mie,va rog, care este compatibilitatea dintre un barbat pesti si o femeie varsator. Multumesc
garbo034802
Postat pe 12 August 2009 22:43
Din punct de vedere erotic, barbatul Pesti si femeia Varsator stiu cum sa si strneasca partenerul.

Pe de alta parte, barbatul Pesti, subiectiv si egocentric, are putine n comun cu femeia Varsator, fire deschisa si sociabila. Femeia Varsator nu este dispusa sa faca eforturi pentru a oferi sprijinul si siguranta afectiva de care are nevoie barbatul Pesti. Ea ncearca sa rezolve lucrurile logic, el intuitiv.

O relatie ntre barbatul Pesti si femeia Varsator va ajunge n timp sa fie sufocata de numeroase probleme.

pik_nik
Postat pe 12 August 2009 22:49
as fi curioasa cum se inteleg barbatul rac cu femeia pesti..
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:40
dar barbatul varsator si femeia pesti?
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:45
Intimitatea erotica dintre barbatul Varsator si femeia Pesti se transforma repede n confruntari pe plan psihic, n care nu sunt excluse jignirile si rastalmacirile.

Femeia Pesti, fragila din punct de vedere emotional, devine dependenta afectiv de barbatul Varsator, de la care asteapta permanent dovezi de iubire. Barbatul Varsator nu va suporta mult timp femeia Pesti, care se agata de el ca o iedera. Din aceasta cauza vor izbucni mereu conflicte.

Relatia dintre barbatul Varsator si femeia Pesti ar putea ncepe promitator, dar o va lua curnd pe un drum gresit.

pik_nik
Postat pe 14 August 2009 20:46
pik...ai postat mai devreme un mesaj cu barbatul rac si femeia pesti.....acolo se potriveste perfect......e totul adevarat
legat de barbatul varsator si femeia pesti....nici ca se putea mai exact ce ai scris tu acolo
garbo011917
Postat pe 14 August 2009 20:57
va rog si eu sa mi spuneti care e compatibilitatea intre un scorpion si o varsatoare?
mylayv
Postat pe 14 August 2009 20:58
pik as fi un om mai fericit daca mi ai spune tu exact ce tre sa fac in viata asa de bine si asa cursiv cum scrii despre compatibilitate. dar nu ceva de genu Copy Paste....
l_erika
Postat pe 14 August 2009 21:01
Barbatul Scorpion nu suporta toanele femeii Varsator.

n timp ce barbatul Scorpion este preocupat n primul rnd de camin, femeia Varsator se implica n numeroase proiecte sociale, care o obliga sa neglijeze caminul. n plus, barbatul Scorpion nu o poate domina pe femeia Varsator, care pune prea mare pret pe libertatea ei.

Femeia Varsator este foarte sociabila, spre deosebire de barbatul Scorpion. La rndul lui, barbatul Scorpion nu apreciaza deloc creativitatea de care da dovada femeia Varsator.

Partidele de sex dintre barbatul Scorpion si femeia Varsator sunt reusite, dar nu sunt suficiente pentru a asigura durabilitatea cuplului. Ar fi mai bine sa mearga fiecare pe drumul lui.

pik_nik
Postat pe 14 August 2009 21:03
ok vad ca nu vrea nimenea sa mi spuna ceva. am vazut ca se tot vorbeste despre asta, si voiam si eu sa stiu,,
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:05
dar ma multumesc pikule daca imi spui si mie ce sanse de viitor au o balanta si un taur
l_erika
Postat pe 14 August 2009 21:06
multumesc foarte mult. se potriveste tare,, tot ce scrie .
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:08
n relatia dintre barbatul Taur si femeia Balanta, viata sexuala poate beneficia de multa tandrete si ntelegere n rezolvarea eventualelor probleme, prin aportul femeii Balanta.

Femeia Balanta va face tot posibilul ca sa l excite pe barbatul Taur si apoi sa l satisfaca. Barbatul Taur este si el perseverent, asa ca au toate sansele sa si ofere reciproc placeri deosebite. Este posibil ca barbatul Taur sa preia conducerea n dormitor.

Relatia ntre barbatul Taur si femeia Balanta este compatibila, iar un eventual mariaj are mari sanse de reusita.

pik_nik
Postat pe 14 August 2009 21:08
pikulane, ai putea sa faci bani frumosi , pe chestia asta, zau
kyra
Postat pe 14 August 2009 21:11
pik iti multumesc dar balanta sunt eu si el e taurul... :sml-indifferent00 14: te rog alta
l_erika
Postat pe 14 August 2009 21:11
respect pt pik
l_erika
Postat pe 14 August 2009 21:12
erika, pune-ti ochelarii invers
pik_nik
Postat pe 14 August 2009 21:12
si totusi, ce zodie ar fi potrivita pt o femee varsator? ca vad ca e o zodie mai dificila,,in horoscop?
mylayv
Postat pe 14 August 2009 21:13
kyra, daca se intampla ceva cu pagina de unde copiez, s-a dus naibii stiinta mea:))
pik_nik
Postat pe 14 August 2009 21:14
ma vede, nu ma vede?

887, incearca un varsator - sunteti croiti unul pentru altul!

pik, ai grija la drepturile de autor!
nu daaaaaaaaa

auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu


lady_corina
Postat pe 14 August 2009 21:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Mă iubește, dar eu nu-l vreau. Ce să fac? 12 De la: Axl_R 13 Septembrie 2016 21:41
va arog ajutati-ma 11 De la: iasomia 23 Martie 2010 10:36
Cum sa-mi recapat increderea in mine? 69 De la: garbo064415 25 Noiembrie 2012 12:47
sall 7 De la: mia79x 1 Iunie 2009 19:04
Sarcina 15 De la: Abellona 19 Februarie 2015 12:25
Setari Cookie-uri