confuzie sau "dezinformare":domnisoara...domnisoara.....

va multumesc,pt comentarii,indiferent de gen si intentie.tin cont si incerc sa imi insusesc critica ,mai ales ca atata,atentie nu a atras,niciodata frumoasa si mult apreciata AMANTA,mai ales de barbati.citindu-va si sorbindu-va ,cuvintele istete,mi-a atras atentia ,un barbat ,in confuzia lui:ce este de fapt o domnisoara??? .eu nu atrag atentia nimanui si nu critic,nu imi sta in caracter.dar imi place sa cred,ca persoana a vrut sa puna pe tapet un nou subiect:DOMNISOARA.si ca sa facem o trecere cat mai plastica ,de la amanta la domnisoara,trebuie sa discutam ,cine poate fi numita domnisoara in societate.si incepem cu ,micutele adolescente,care sunt niste frumoase domnisoare,apoi urmeaza fetele nemaritate ,fie ca au facut sau nu sex,ele tot domnisoare sunt.apoi urmeaza,femeile mature,care nu au fost casatorite,dci le spunem si lor cu tot respectul:domnisoare. printre ele se numara ,acum vad de foarte tinere si amantele,care nefiind casatorite,dar facand sex ,sut tot domnisoare, si ultimile ,din categoria atat de disputata,sunt femeile care nu au fost casatorite niciodata,dar au varste venerabile.ar mai fi o categorie ,dar e mai sensibil subiectul caci acstea din urma ,totusi se numesc miresele LUI.nu comentez pe tema aceasta ,pt ca poate unii se or supara.las la latitudinea fiearua ,sa le treaca pe cele din urma enumarate,in ce categorie doreste.deci pt ca prsonajul care a deschis aceasta discutie ,cred ca este lamurit cine poate fi numita domnisoara,orice fata,sau femeie ,indiferent de varsta care este necasatorita,indiferent ca a avut sau nu viata sexuala.cele care nu au avut viata sexula se numesc fecioare,stimate domn.insa daca domnisoarele doresc sa li se spuna doamne ,este alegerea lor,ma refer la cele enumerate mai sus ,exceptand fecioarele.tin sa spun tuturor comentatorilor de pe garbo.ro,ca sunt cei mai dragute persoane,indiferent de micile lor ironii,pe care desigur le fac di amuzament sau din simpatie.
allexanndrra
Postat pe 17 Iulie 2009 15:02
allexanndrro...

bre, pai ce faci acilea, tu centrezi si tot tu dai cu capu'?... daca scrii de fiecare data cate-un roman d-asta in care ne dezvalui din prima cine-i criminalu', noi ce sa ne mai bagam?...

vorba aia, mai lasa putin cacat in farfurie si pt ceilalti, sa-ntingem si noi un coltz de paine prin sosu' ala...
zambil
Postat pe 17 Iulie 2009 20:33
Zambiiii, eu tocmai mincam frate, ce-mi faci tu acum?
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 20:36
defineam teoria conversatiei pe forumurile de socializare...
zambil
Postat pe 17 Iulie 2009 20:37
Poate asa pricepe si ea ceva. Merg sa-mi iau un colt de paine.
Micass
Postat pe 17 Iulie 2009 20:48
Micasule, cica ai noroc daca mananci d-ala
kyra
Postat pe 17 Iulie 2009 21:24
La ce Chirule? La soacra? Pai ce-ti trebuie soacra cind ai barbat sa te iubeasca?
La facut baieti? Pai ce-i faci cu coltul?
Aemulus
Postat pe 17 Iulie 2009 21:27
Alleczandro,io,sa nu gresesc,le spun la toate d-soare,chiar si cu copii de minuta sau agatata de bratul unui mascul...ALFA.Doar celor cu burtica,nu.Acolo sigur a fost lucratura umana...si se vede.Restul...cine stie nu vorbeste si cine vorbeste nu stie...
valentino
Postat pe 17 Iulie 2009 23:03
vreau sa tin cutitul si furculita
nu sa-mi inmoi painea in sosul lor
e destul frate! gata cu suferinta!
destul am stat noi la mila lor.....
tutankhamon
Postat pe 18 Iulie 2009 00:37
ok ,zambi,daca e socializare,pai asa sa fie,nu-i bai.si in toata chestia,asta ,inseamna ca eu sunt mama omida,caci prevad un viitor sumbru,de akak,tarisoarei noastre,cu asa ,generatie ,cea mare nu se implica,nu-i pasa,caci din misto suntem facuti si la misto ,ne indreptam cu scart,spre prabusirea neamului.iar generatia mica,de unde sa invete,profesori,scart,parinti prin tari straine,politichie,a lui nenea Iancu,o tarisoara de rasu plansu,ungurilor.asa ca vor creste ,mari,sanatosi ,voiosi ,voinici injectati cu mult hasis,marijuana,cocaina,noua ce ne pasa,ne uitam mereu in curtea vecina!!!
allexanndrra
Postat pe 18 Iulie 2009 02:25
ba tanti....degeaba te strofoci tu sa culturalizezi un popor care nu stie decat sa se bata in cel mai tare celular si cea mai cool manea.....uite-te in jur.....bietii profesori se chinuie la scoala sa scoata oameni din elevi, si acestia bantuie cluburile cu distractie maxima, ca cica acolo e mai misto ca la scoala...neamul se va duce si se va prabusi pentru ca adevaratele valori care ies acuma de pe bancile scolii, liceelor si facultatilor nu mai stai in romanica pe salarii de kkt...asta pentru ca cei ca mine, ca tine si ca altii au fost si au votat cu aceeasi clica de labagyy care, oricum, cred ca fac rocada la ciolanul puterii....iar ai nostrii tineri ca brazii ies acuma din institutiile de invatamant si, cand au greutati, nu se duc nici la mama omida si nici la fane ghicitoru'...ci isi ingroapa neputinta si necazurile in pastile de linistire vesnica....iar cei cu fite si cu bani nu pun mana si osul la treaba ca sa scoatem tara din rahatul unui ciolan care nu mai putrezeste odata, ci fac valuri prin cluburile de fite si prin localurile de vampe, prizand prin wc-uri cocaina si heroina, caci marihuana nu-si mai face efectul....asa ca lasa-ne....daca vrei sa faci ceva, propune tu ceva sa facem in aceasta privinta si, daca ideea e buna si are sanse de reusita, fii sigura ca toti vom adera la ea.....
tutankhamon
Postat pe 18 Iulie 2009 21:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Carol al II-lea - da sau nu 22 De la: garbo225715 2 Octombrie 2013 15:47
mai exista oameni deosebiti..Care sunt recunoscatori si cu bun simt? 46 De la: garbo098853 13 August 2010 23:00
Rasu` plansu` 304 De la: ufishor 12 Iunie 2013 08:29
consultant WELLNESS 10 De la: m_ada 29 Decembrie 2010 00:14
Si britanicii au talent!!!!! 5 De la: Mihaela_Tudora_1 29 Mai 2013 22:27
Setari Cookie-uri