Barbatii sunt capabili sa ierte infidelitatea?

vb cu un tip pe mes si prietenul m-a prins. el spune k m-a iertat, am apreciat asta si imi toata silinta sa capete din nou incredere in mine. eu m-am pus in situatia lui si ma gandesc k daca ma simteam vinovata cu ceva si eu il iertam avand in vedere k m-a iertat destul de repede fara sa-mi ceara un timp sa se gandeasca.acum eu va intreb dragilor daca si barbatii pot sa ierte cu adevarat fara sa fie vinovati.
alinutza15
Postat pe 14 Iulie 2009 16:20
pai nu stiu, sa nu apara cumva si alte probleme. ca daca apar, cui ii ceri pensie alimentara?
pik_nik
Postat pe 14 Iulie 2009 16:26
fata, poate ca te-a iertat asa de usor pentru a-ti putea cere acelasi lucru in schimb. ...
gianiblue
Postat pe 14 Iulie 2009 16:50
sau altceva.. de exemplu, o filipineza de la nea vidaru', de ziua lui, una din aia care iese din tort si incepe sa ii cante "hepiii barzdeiii tuu iuuuu!!"
anakin
Postat pe 14 Iulie 2009 17:32
oaliuuuu!!!!

si sa faca soacra-mea infarct?

yeesssss!!!
Thor
Postat pe 14 Iulie 2009 17:35
pai ce vorbeai fata pe mess-ul ala ?
kyra
Postat pe 14 Iulie 2009 17:39
ei, vezi?.. merit un kilkenny.

ps- serviciu contra serviciu, monser, trimite una si de ziua mea.
anakin
Postat pe 14 Iulie 2009 17:40
De la: alinutza15, la data 2009-07-14 16:20:55vb cu un tip pe mes si prietenul m-a prins. el spune k m-a iertat, am apreciat asta si imi toata silinta sa capete din nou incredere in mine. eu m-am pus in situatia lui si ma gandesc k daca ma simteam vinovata cu ceva si eu il iertam avand in vedere k m-a iertat destul de repede fara sa-mi ceara un timp sa se gandeasca.acum eu va intreb dragilor daca si barbatii pot sa ierte cu adevarat fara sa fie vinovati.



cum o dai nu-i bine...preferai sa nu te fi iertat?...poate asa nu-ti mai puneai intrebari de genu'...good.
hm, zicea cineva important..."ca 3 tipuri de barbati nu inteleg femeile:barbatii tineri, cei de varsta mijlocie si aia batrani"...uite eu zic cu mana pe inima...ca nici eu nu inteleg femeile...nici macar pe mine, sometimes...asa ca stai linistita...si da-i pace omului...au iesit ceva dovezi?nop, just poate a iertat...si atat...off
mia79x
Postat pe 14 Iulie 2009 17:43

Daca iti plateste cu aceeasi moneda, tu cat de repede il vei ierta?
Ella34
Postat pe 14 Iulie 2009 19:43
De la: alinutza15, la data 2009-07-14 16:20:55vb cu un tip pe mes si prietenul m-a prins. el spune k m-a iertat, am apreciat asta si imi toata silinta sa capete din nou incredere in mine. eu m-am pus in situatia lui si ma gandesc k daca ma simteam vinovata cu ceva si eu il iertam avand in vedere k m-a iertat destul de repede fara sa-mi ceara un timp sa se gandeasca.acum eu va intreb dragilor daca si barbatii pot sa ierte cu adevarat fara sa fie vinovati.
..ei ...pe altele le a prins dezbracate in fata webcamului...bn ca pe tn te a prins doar tastand..sau nu?
tany
Postat pe 14 Iulie 2009 19:56
chestia a fost k eu il banuiam si am vrut sa-i platesc cu aceeasi moneda doar k spre deosebire de barbatii exista si unele femei care nu pot sa se culce cu orice barbat sau sa aibe o alta relatie in paralel. pe mine nu m-a interesat acel barbat nici fizic si nici emotional, a fost o joaca pt mine.
alinutza15
Postat pe 15 Iulie 2009 09:45
daca-i numai atata, cand mai ai chef de joaca...
pik_nik
Postat pe 15 Iulie 2009 09:46
hmmm. eu tot nu inteleg pentru ce ar trebui sa te ierte?!
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 09:51
sa ma ierte k am vb cu ala pe mes
alinutza15
Postat pe 15 Iulie 2009 10:07
De la: alinutza15, la data 2009-07-15 10:07:27sa ma ierte k am vb cu ala pe mes

pai bun, am inteles asta... dar este ceva ce trebuie iertat? ca doar nu ai facut nimic iesit din comun. eu cred ca ar trebui sa te ierte pentru niste greseli majore nu pentru asa ceva. nu vad nimic de iertat. ai vorbit cu un baiat pe net si atat. sau nu este numai atat?!
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 10:11
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 10:11:10
De la: alinutza15, la data 2009-07-15 10:07:27sa ma ierte k am vb cu ala pe mes

pai bun, am inteles asta... dar este ceva ce trebuie iertat? ca doar nu ai facut nimic iesit din comun. eu cred ca ar trebui sa te ierte pentru niste greseli majore nu pentru asa ceva. nu vad nimic de iertat. ai vorbit cu un baiat pe net si atat. sau nu este numai atat?!


doar atat, nu mai k acel baiat e fostul. eu sunt cu actualul meu prieten de 4 ani si fixasem nunta anu acesta.chestie e k mie nu mi-a trecut nici un minut prin cap sa ma intalnesc cu fostu sau sa fac altceva, a fost doar o joaca.
alinutza15
Postat pe 15 Iulie 2009 10:27
atata timp cat totul se rezuma numai la conversatie ,nu are ce sa-ti ierte.
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 10:31
De la: sandy_bell, la data 2009-07-15 10:31:04atata timp cat totul se rezuma numai la conversatie ,nu are ce sa-ti ierte.


el spune k treb sa ma ierte pt faptul k am vb cu altul si k puteam sa ma intalnesc cu el fara sa stie el.
alinutza15
Postat pe 15 Iulie 2009 10:37

Alinutzo, tu esti sigura e vorba doar de atat? Atunci, de unde ideea de infidelitate, pe care ai strecurat-o in titlul topicului?
Consideri ca i-ai fost infidela?
Ella34
Postat pe 15 Iulie 2009 10:44
De la: Ella34, la data 2009-07-15 10:44:20
Alinutzo, tu esti sigura e vorba doar de atat? Atunci, de unde ideea de infidelitate, pe care ai strecurat-o in titlul topicului?
Consideri ca i-ai fost infidela?


nu, el crede asta.
alinutza15
Postat pe 15 Iulie 2009 10:45
eu cred ca ar trebui sa stai de vorba cu el si sa-l faci sa inteleaga ca nu are ce sa-ti ierte.si mai cred ca ar trebui sa aibe incredere in tine daca tot vrea sa te ia de sotie.
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 10:48

In cazul asta, daca el crede ca l-ai "tradus", dar te-a iertat in secunda 2, ar exista doua explicatii posibile:
1. fie te iubeste si nu vrea sa te piarda
2. fie nu te mai iubeste si atunci... ii e indiferent...

De la incident ati mai vorbit despre planurile de casatorie?
Ella34
Postat pe 15 Iulie 2009 10:51
'Neata onorati forumisti,

alinutzo , tu chiar ai spus tot ?

pentru ca foarte important este si ce anume discutati pe mess.

Daca prietenul tau nu a ajuns gratuit la aceasta concluzie... inseamna ca a avut acces la ceea ce ai scris ? Daca da ...atunci da se cheama "infidelitate emotionala" ...dar poate fi lucrat la indepartarea efectelor , cu multa rabdare si atentie din partea ta.
SantaKlaus
Postat pe 15 Iulie 2009 11:09
eu cred ca mai este ceva ce noi nu stim.hmmm.
sandy_bell
Postat pe 15 Iulie 2009 11:11
Ai vorbit pe mess doar asa, nu ai inselat pe nimeni.
De fapt, problema e ca TU il banuiai sau il banuiesti pe el...si doar ai vrut sa-i platesti cu aceeasi moneda.
Te-a cerut de sotie, dar TU ai incredere in el daca ajungi la idei din astea?
Deci, cine pe cine sa ierte?
Blue_Tattoo
Postat pe 15 Iulie 2009 14:43
Anakine, cu scuzele de rigoare pentru intarziere, meriti, fratioare
ti-am promis un bax, nu un unicat, asa ca atunci cand il receptionez, ti-l trimit
Thor
Postat pe 15 Iulie 2009 14:48
alinutzo, fata draga,tu doar vorbeai ca sa piezi vremea cu baiatul pe mess sau va faceati "ochisori dulci"?in situatia asta as intelege sa te ierte,dar daca vorbeai asa cum vorbesti cu noi acilea,ce era de iertat,ca doar daca ai un prieten nu-ti pui ochielarii de cal??deci cum sta treaba pana la urma?

oare pe mine m-o ierta barbatu' va palavragesccu voi,ce ziceti?
Roxxynela
Postat pe 15 Iulie 2009 15:15
Multzam, Vidare... il starpim toghether.

Dar hai sa nu vorbim de finetzuri pe topicul asta, ca se strica berea.
anakin
Postat pe 15 Iulie 2009 23:36
ella, la faa asta nu sunt de acord:

-exista intr-adevar 2 cazuri: o iarta fiindca o iubeste,sau fiindca si el face la fel, sau mai rau!!
-dar in cazul asta, posibil ca nici n-a avut ce ierta, doar a vrut sa se dea in spectacol...

am gasit eu conversatii pe mess la al meu...nu tocmai nevinovate, si ce sa-i fac? poate ca uneori nici lui nu i-ar placea ce vorbesc eu...si ce-i cu asta? suntem oameni, gandim, avem o personalitate, suntem liberi sa facem ce vrem!

si chiar ma gandeam odata, oare ce e mai rau? sa insele sau sa vrea sa insele si sa nu aiba curaj?!complicat
zambila
Postat pe 16 Iulie 2009 10:01
zambilo, ce spui tu acolo e o adevarata invitatie pentru craii iesiti la vanatoare
pik_nik
Postat pe 16 Iulie 2009 10:06

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
AMANTA -SOTIE PARTEA A DOUA. 116 De la: vera06 23 Mai 2010 16:17
Inca o femeie inselata!! 58 De la: Luna_in_capricorn 21 Iulie 2011 17:01
Un sfat, va rog!!! 36 De la: MissWrong 15 Septembrie 2011 12:17
gelozia boala grea 35 De la: nazirra 16 August 2009 15:07
MONOGAMIA-UN VIS ?! 46 De la: kyra 24 Iulie 2009 23:22
Setari Cookie-uri