femeia Peste

Zodia Pesti
19 februarie - 20 martie

Caracteristica generala a zodiei Pesti: semn negativ, feminin
Element definitoriu pentru zodia Pesti: Apa
Calitate definitorie pentru zodia Pesti: semn Mutabil (flexibilitate)

Planetele si zodia Pesti

* Planeta guvernatoare: Neptun
* Planeta carierei profesionale: Pluton
* Planeta dragostei: Mercur
* Planeta cstigurilor financiare: Marte
* Planeta sanatatii si a muncii: Soarele
* Planeta casei si a familiei: Mercur

Culorile zodiei Pesti: verde-albastriu
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Pesti: diamant alb
Metale caracteristice pentru zodia Pesti: cositor
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Pesti: joi

Principalele calitati ale zodiei Pesti: sensibilitate, capacitati paranormale, altruism
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Pesti: iluminare spirituala
Defecte ale nativului din zodia Pesti: pesimism, preferinta pentru anturaje rele

Relatii ntre zodia Pesti si alte zodii

* Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Rac, Scorpion
* Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Gemeni, Fecioara, Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Sagetator
* Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Gemeni
* Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Berbec
* Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Fecioara
* Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Rac
* Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Scorpion, Varsator

Personalitatea zodiei Pesti

Complex, ntelegator, prietenos, nativul din zodia Pesti este un visator. ntmpina greutati n a fi practic. Nativul din zodia Pesti este sensibil, impresionabil, comod, bonom si sociabil, modest si dispus sa se sacrifice pentru altii. Are mult umor.

Fantezia bogata a nativului Pesti l face sa fie visator. El i ntelege foarte bine pe ceilalti si astfel poate iesi din situatii critice. Este foarte curajos si si ndeplineste obligatiile cu constiinciozitate si la timp. Pe plan profesional, este un colaborator exceptional, care i lasa cu placere pe altii sa comande.

Nativul din Pesti si intuieste slabiciunile. Uneori este prea secretos si are tendinta sa se retraga n lumea lui. Poate fi atras de droguri, de speculatii care pot duce la pagube.

Sanatate : Nativii din zodia Pesti este predispus la infectii si afectiuni ale picioarelor, n special ale gleznelor. Intestinele sunt, de asemenea, sensibile. Socurile sufletesti pot duce la depresii si dereglari fizice.

Livia03
Postat pe 11 Iulie 2009 18:24
si modul de preparare?
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 18:26
bai pik. si pe femeia peste o stii? tu postezi la toate femeile de pe aici. tztz
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 18:27

macar atat sa le fac
pik_nik
Postat pe 11 Iulie 2009 18:28
alegerea ta, pik, alegerea ta. virtualu' , manca-l-ar mama!
gianiblue
Postat pe 11 Iulie 2009 18:29
Intr-adevar femeia peste este o femeie complexa sau completa, cum vreti sa-i spuneti. Stie sa iubeasca cu toata fiinta ei, dar stie si sa se faca iubita, chiar adorata. Poate suci mintile oricui barbat daca vrea, dar la fel de usor se poate indragosti irecuperabil de un barbat care o face sa sufere. Este orgolioasa, incapatanata, dificila, se plictiseste repede, dar iubeste si se daruieste k nicio alta zodie, accepta multe, iarta si mai multe, dar nu uita... Te poate face cel mai fericit barbat din lume daca vrea ea. Este o femeie pasionala, care nu se multumeste cu obisnuitul, cu mediocrul, vrea totul la superlativ, traieste orice lucru marunt la intensitate maxima, este foarte sensibila, poate prea sensibila si din acest motiv probabil ca nu are rabdare si trage concluzii pripite atunci cand nu aude sau nu primeste exact ceea ce isi doreste si ceea ce considera ca i se cuvine de drept. Este duala? Da, poate k nu ajung sa iii descoperi adevarata fata niciodata, dar merita sa incerci, recompensa va fi pe masura eforturilor tale....
Da, ati ghicit: eu sunt una din femeile-peste! Si sunt tare mandra de lucrul acesta si ma regasesc in descrierile acestei zodii, poate cea mai complexa, chiar daca este cea mai "blestemata si condamnata" zodie (cum am mai citit eu prin diferite horoscoape )
jijy_016
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:45
chanty
Postat pe 2 Septembrie 2010 15:49
De la: jijy_016, la data 2010-09-02 15:45:17Intr-adevar femeia peste este o femeie complexa sau completa, cum vreti sa-i spuneti. Stie sa iubeasca cu toata fiinta ei, dar stie si sa se faca iubita, chiar adorata. Poate suci mintile oricui barbat daca vrea, dar la fel de usor se poate indragosti irecuperabil de un barbat care o face sa sufere. Este orgolioasa, incapatanata, dificila, se plictiseste repede, dar iubeste si se daruieste k nicio alta zodie, accepta multe, iarta si mai multe, dar nu uita... Te poate face cel mai fericit barbat din lume daca vrea ea. Este o femeie pasionala, care nu se multumeste cu obisnuitul, cu mediocrul, vrea totul la superlativ, traieste orice lucru marunt la intensitate maxima, este foarte sensibila, poate prea sensibila si din acest motiv probabil ca nu are rabdare si trage concluzii pripite atunci cand nu aude sau nu primeste exact ceea ce isi doreste si ceea ce considera ca i se cuvine de drept. Este duala? Da, poate k nu ajung sa iii descoperi adevarata fata niciodata, dar merita sa incerci, recompensa va fi pe masura eforturilor tale....
Da, ati ghicit: eu sunt una din femeile-peste! Si sunt tare mandra de lucrul acesta si ma regasesc in descrierile acestei zodii, poate cea mai complexa, chiar daca este cea mai "blestemata si condamnata" zodie (cum am mai citit eu prin diferite horoscoape )
ady_64
Postat pe 13 Decembrie 2010 16:42
cata dreptate ai !!
ady_64
Postat pe 13 Decembrie 2010 16:43
cata dreptate ai!. printre altele sa stii ca sunt guvernati si de Jupiter ceea ce le sporeste orgoliul si puterea desi par neajutorati! a si inca ceva, sunt f norocsi!
dianaiuliana
Postat pe 8 Ianuarie 2011 09:05
pfff...dar ia sa va vad ...eu sunt scorpion si ub3 al meu e peste ... ne merge bn ? ! ¿
MuKhYe
Postat pe 8 Februarie 2011 08:47
Si eu sunt o femeie peste! Foarte usor de recunoscut, de altfel, de catre cei care cunosc caracteristicile zodiilor.
Ceea ce nu s-a spus este ca femeile peste sunt in general foarte inteligente iar firea lor visatoare este de fapt o fire artistica. Cred ca aceasta zodie, atat pentru barbati cat si pentru femei, a dat unii dintre cei mai mari artisti ai lunii, indiferent de domeniu. Intr-adevar, ne simtin un pic neintelesi si melancolici si simtim nevoia sa ne exprimam.
Contrar aparentelor, femeile peste pot fi si foarte puternice. Ele sunt capabile sa se adapteze mult mai usor decat altor zodii si sa treaca peste momentele grele pastrandu-si farmecul si gratia. In final nu vor avea decat o umbra de maturitate si tristete in priviri, care le va face si mai atragatoare.
Kardula
Postat pe 11 Februarie 2011 10:00
ti-ai facut cont sa ne spui asta,mami?
ce dragutz....


eu sunt peste,da' nu pot sa zic asa ceva despre mine,ce peste?
sunt de-a dreptu' sirena,nene...

eu stiam ca suntem si modeste...
iasomia
Postat pe 11 Februarie 2011 11:02

io nu sunt peste!
se pune?
zambila
Postat pe 11 Februarie 2011 11:12
Zambi, se pune ca daca nu esti femeie peste, in general nu esti foarte inteligenta. Nu dadea, asa a lasat de inteles tanti aia, nu io. Numai femeile peste sunt in general foarte inteligente...

Auzi, da' o fi rau daca in general esti numa' inteligenta, nu si foarte inteligenta?
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 11:21
io m-am gandit si nu sunt nici macar barbat peste!
e grav!
si nici foarte inteligenta nu sunt! mama ei de treaba!
zambila
Postat pe 11 Februarie 2011 11:28
ei, da' lasati!...
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 11:50
iaca eu sunt pestoaica.
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 16:15
Nu se puneeee
Tu trisezi!
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 16:18
tin asii in maneca
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 16:23
ia-o-ncet ca spune tot!
scoate si poparii aia din ciorap!
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 16:26
nu e pe scoaselea, thoru, e pe bagatelea. nu ai auzit cum e cu sirenele astea?
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 16:35
Matale nu te mai da lovita si zi-ne mai bine cum stai cu "umbra de maturitate si tristete in priviri, care le va face si mai atragatoare". Ia, ocheanele la control icishea!
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 16:44
iaca asta n-am cetit-o . de fapt, recunosc. n-am cetit decat carcotasii da, poci sa spun cum e cu umbra. ceea de maturitate. e ca si cum ar fi dar nu exista. ca ,de-ar exista se duce dracului cel romantism. cum adica? in loc de un pestisor de aur te iubesti cu o babusca?

iar la povestea cu tristetea, o fi doar daca e prinsa pestoaica la japca

hai ca te-am omorat. mai vrei discutii in termeni pescaresti?
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 16:52
mai bine nu, tushelu', ca cine stie ce filozofi se mai gasesc sa despice discutia-n patru, de sa-si dea duhul pe aici!
da' mi-o placut aia cu babusca versus pestisoru' de aur
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 17:04


...si sa interpreteze. ar fi ca la teveu, cand aia se chinuie sa afle cine e regina si cine e nebunul .

iaca amu mi-a sticlit o idee . peste mituit, ai mai auzit?
si_totusi
Postat pe 11 Februarie 2011 17:29
peste mituit?
hmmm... suna bine da-l facem in sos tomat, da? si-l mituim c-un damf de usturoi.
Thor_again
Postat pe 11 Februarie 2011 17:32

cum o dam, ca tot la sarmale ajungem, vorba wifei
zambila
Postat pe 13 Februarie 2011 16:27
buna dragilor si eu sunt pestisor , dar nu va pot spune cum sunt de aur ,ori cu sos tomat sau cu usturoi stiu doar ca sunt alunecoasa ,daca nu ami dai atentie plec
garboroua
Postat pe 7 Martie 2011 20:57
ca bine zici...ehe,he,he....
iasomia
Postat pe 7 Martie 2011 21:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul BALANTA 112 De la: garbo102078 9 Martie 2010 22:03
balanta 22 De la: garbo033673 8 August 2012 01:03
cum e ? 5 De la: mimoz 4 Martie 2012 08:54
Despre Taur 21 De la: dragos2012 22 Noiembrie 2011 14:18
eu rac el leu... 59 De la: garbo089305 10 Aprilie 2012 00:57
Setari Cookie-uri