cum sa-ti accepti defectele!!!....

un pic de grasime acolo unde nu trebuie,celulita,vergeturi....Incredibil.dar adevarat:nu suntem perfecte!Asa ca,in loc sa te simti vinovata si sa-ti fie rusine cu defectele tale,ce-ar fi sa incerci sa te accepti asa cum esti?Pasul 1:DESCOPERA-TI CALITATILE:N-oi fi tu Angelina Joli,dar asta nu inseamna ca tbuie sa te ascunzi in casa .fiecare dintre noi are calitati si defecte.asa ca inainte de a te concentra pe partile tale inestetice,icearca sa le descoperi pe cele frumoase.ochii,parul,picioarele sau chiar felul tau de-a fi pot devni asii tai din maneca.asa ca nu-ti mai plange de3 mia si pune-te in valoare:macheazte mai des,lasa-ti pletele libere,imbraca-te mai feminin si, mai ales,fi tu insati!Pasul2:MASCHEAZA-TI DEFECTELE:"daca nu slabesc 10 kg nu mai merg la nunta prietenei mele!iti suna cunoscut?este o atitudine gresita,prin care risti sa devi nefericita.sigur ca dietete si programele complexe de slabit au o destinatie precisa-kg in plus-dar nu te astepta la rezultate miraculoase din primele saptamani.pana cand se vor vedea acestea,invata sa-ti maschezi defectele prin intermediul hainelor si al accesoriilor moda iti vine in ajutor in acest sezon sunt in voga toate lungimile la fuste si rochii.alege-o pe cea care te avantajeaza si nu te feri sa fii feminina doar pt ca nu ai o silueta de viespe.bunatatea si simtul umorului sunt,de multe ori,mai apreciate de ceilalti decat un chip frumos si un corp perfect.Pasul3:IA EXEMPLU DE LA CASE MAI MARI.de multe ori,noi,femeile facem greseala sa ne comparam cu cine nu trebuie,cu manechinele de la tv sau din reviste.uita-te si la vedetele mai durdulii care au foarte mult succes si o multime de admiratori.secretul?se simt bine in pielea lor.fii optimista si ai incredere in tine,iar cei din jur te vor aprecia.Pasul 4:FOLOSESTE AUTOIRONIA:cuvintele pot rani mai rau decat orice arma.iar cei din jur"taxeaza" imediat defectele celorlalti.incearca sa nu mai pui prea mult la suflet"remarcele binevoitoare".ba,mai mult,ia-le-o inainte!da de inteles tuturor carcotasilor ca iti cunosti defectele foarte bine,asa ca nu este cazul sa ti le repete mereu.auto-ironia este cea mai buna arma de aparare,dar si o modalitate f eficienta de a te face placuta in okii celorlalti.incearc-o si tu!Pasul 5:IMPRIETENESTE-TE CU DIMENSIUNILE TALE:ba fundul este prea mare,ba pieptul este prea mic,ba nasul prea borcanat......sigur,exteticienii ti-ar recomanda o mie de solutii,dar tu trebuie sa te apreciezi asa cum esti.gandeste-te ca unele femei si-ar dori forme ca ale tale si ca ceea ce tu urasti,altele invidiaza.asa ca invata sa te placi asa cum esti si vei vedea ca si ceilalti iti vor urma exemplul.spune-ti ca esti superba si poarta-te ca o femeie sigura pe ea!(preluare din click!pt femei)

Postat pe 8 Iulie 2009 21:47
Mda.....
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 21:58
ai avut rabdare ??? waw!!
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:00
Da de unde...
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:03
recunosc, am dat si eu buzna la subiectu' asta, da' m-a pierdut dupa prima fraza. ma si miram sa fie cineva care sa stie cum sa acceptzi defecte ca ipocrizia, infatuarea, necinstea, lipsa respectului de sine, rahaturi d-astea. si cand colo vine cu chestii grele, couru' mare si vergeturi. bleah!
tulipe
Postat pe 8 Iulie 2009 22:05
Credeam ca-s singura care n-a avut rabdare sa citeasca.
Micass
Postat pe 8 Iulie 2009 22:05
a-ha
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:05
De fapt utilizatoarea si-a desfiintat contul dupa ce a postat intelepciunea!!!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:07
nu mai fiti modeste, fetelor. subiectul e pentru femei cu defecte, pentru asta nu aveti rabdare sa-l cititi
(vedeti ca-s serios acum!)
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 22:08
Normal. Doar suntem perfecte.
Micass
Postat pe 8 Iulie 2009 22:08
Pikule !! Ce privire patrunzatoare ai !
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:10
ia sopteste-mi la ureche, mielutza, pe unde ai simtit privirea mea?
si era neinsotita?
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 22:11
pai usor i-o fi fost dupa ce-a avut puseul asta?! a decedat subit
tulipe
Postat pe 8 Iulie 2009 22:13
hahahaha, corect!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:13
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:14
De la: mielutza, la data 2009-07-08 22:14:04



mielutza, asta-i abuz de limbaj!
pik_nik
Postat pe 8 Iulie 2009 22:15
cea care a postat ,se numeste allexanndrra,si nu si-a sters contul.nu a fost inca inregistrata postarea.vom veea de ce.
allexanndrra
Postat pe 8 Iulie 2009 22:15
Oh my God!!!! My dear God!!!!
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:16
Inca o allexanndrra? Oh! Mai sunteti?
Micass
Postat pe 8 Iulie 2009 22:17
asa este pik am postat ,pt femeile cu defecte.cine se simte perfect sa nu citeasca!
allexanndrra
Postat pe 8 Iulie 2009 22:18
Pai n-am citit. Spusei deja.
Micass
Postat pe 8 Iulie 2009 22:19
sunt de acord,cu tot ce scrie ,pt ca eu l-am postat aici.cui nu-i place si e perect,sa nu citeasca.nu este pt masnechinele acestui site!!!si nu inteleg de ce nu este trecut cel care a postat aceasta tema?
allexanndrra
Postat pe 8 Iulie 2009 22:22
Alexutzo, nu mai fi draga asa sevara cu tine.Esti Ok pe bunele meu.
Acuma ca ai trecut de faza de negare si esti la acceptare pot sa spun ca chiar esti pe cale sa te vindeci ...definitiv.
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:22
...si ma raportezi???
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:23
Alexandra, tu meritzi un premiu pt tenacitate. ti-am mai spus, eu as fi renuntzat de mult. chapeau bas!!
tulipe
Postat pe 8 Iulie 2009 22:23
"si nu inteleg de ce nu este trecut cel care a postat aceasta tema?"

Pai Alexutza, cred ca li s-a facut lehamite astora de la forum de cite topice ai deschis si au decis sa te bage in anonimat.

Pe bune acum, tu esti o fata desteapta, de ce te balacaresti asa pe teme non sens?
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:27
ce fel de site este acesta,care trece temele scrise de unii in favoarea altora.va rog sa se faca ,reglementarea.eu sunt aceasi allexanndrra ,si vreau sa mi se recunoasca,ce am scris.
allexanndrra
Postat pe 8 Iulie 2009 22:33
Ti se recunoaste drgalasho, pe cuvint ca ti se recunoaste.
pai ce crezi ca sunt multe cu idei asa ca ale tale????
Aemulus
Postat pe 8 Iulie 2009 22:35
Toate meritele ti se recunosc. numai nu te enerva si mai ales nu mai deschide alt topic. fie-tzi mila! cre' ca i-ai adus pe administratori in pragul sinuciderii
tulipe
Postat pe 8 Iulie 2009 22:38
Alexandro tu ai o problema . MAAAAAAAARE.
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 22:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lotiune de dus cu extract de catina - Weleda 1 De la: valy87 17 Septembrie 2012 16:52
Dependenta de ..Pepsi! 31 De la: And0 17 Septembrie 2012 09:19
Hemoroizi 25 De la: garbo_459988 16 Februarie 2018 10:38
stresul ingrasa? 29 De la: tomaioana 13 Iulie 2011 13:34
femeile vulnerabile 57 De la: alla 7 Septembrie 2010 20:17
Setari Cookie-uri