Vreau un sfat va rog!

Buna tuturor!!Vreau si eu un sfat! Prietenul meu are 15 ani..Si a luat-o pe un drum gresit..Consuma droguri..Fumeaza iarba cum se zice ;nu stiu exact ce ..Eu si cu fratele lui stim..Dar si fratele lui consuma din cad in cand dar el este mai mare,si nu fumeaza in exces..Pe cand prietenul meu in fiecare zi si in cantitate mare pentru mine.Eu niciodata nu am pus gura pe asa ceva,chit ca sunt cu el de 9 luni.Nu stiu ce sa fac sa se lase de acest"job" !!El spune ca nu poate sa selase singur..are nevoie de cineva care sa-i zica non-stop :"nu fuma"..Dar nu are cine..Eu nu stau mereu cu el..Fratele sau m-a rugat sa-i spun daca vad ca o ia pe drumul gresit.Si eu as vrea sa-i spun pentru ca e spre binele lui..Dar mi-e frica sa nu inteleaga gresit prietenul meu si sa se supere..Sa ne despartim..Sa ii anunt parinti?Sa-l ajutam?Vreau un sfat va rog

Postat pe 7 Iulie 2009 11:00
Ai grija mai intai de tine dar spune-i ca esti ingrijorata si nu e normal sa se astepte mereu sa fie oprit de altcineva.
Ar fii bine sa stie parintii daca au o relatie normala dar ma indoiesc. Am o banuiala ca de-ar fii asa nu ar fii ajuns aici. Mai bine e sa stie altcineva in a carui parere are incredere si care e dispus sa-l ajute.
blanca
Postat pe 7 Iulie 2009 11:36
Intradevar ..e normal sa nu se inteleaga cu ei..pentru ca daca s-ar intelege bine cred ca nu ar mai face asta..Dar el prin asta zice ca uita de tot..Nu stiu cu cine as putea vorbi sa-l ajute.Deoarece cei din anturajul sau si ei fac asta..Nu stiu nimic

Postat pe 7 Iulie 2009 17:36
Si mai spune ca se plictiseste daca nu fumeaza..Nu are ce face..Asa el se distreaza ..Nu stiu cu cine sa vorbesc..Chiar nu stiu

Postat pe 7 Iulie 2009 17:38
isa, dac tii la el, anunta-i parintii.
iar tu... hmm...indeparteaza-te incet de el
pik_nik
Postat pe 7 Iulie 2009 17:39
Isa si eu zic sa te indepartezi ... asta cu nu stie ce altceva sa faca nu suna bine deloc. Chiar, ce-ti place tie la el?
blanca
Postat pe 8 Iulie 2009 18:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ROMÂNIA APĂRĂ-ŢI SUFLETUL! 255 De la: Toio34 11 August 2016 13:38
Echipa Garbo va ureaza La Multi Ani! 53 De la: iulia_dibu 10 Ianuarie 2013 17:51
Comercializam seifuri (antifoc, antiefractie), cutii postale (individuale, ptr asociatii), sisteme inchidere, clasificatoare pentru dosare 2 De la: Noli 25 Noiembrie 2011 10:48
Vreau un sfat va rog! 6 De la: mielutza 8 Iulie 2009 18:02
Cassey Kaffe 3 De la: micabis 3 Mai 2009 19:38
Setari Cookie-uri