POATE CINEVA SA-MI SPUNA UN TRATAMENT CARE AJUTA LA CRESTEREA PARULUI?NU MA INTERESEAZA DOAR SA STOPEZE CADEREA ,PARULUI,MA INTERESEAZA SA CREASCA DIN NOU,UNDE SE VEDE DE EX.LIPSA PARULUI,DAR CEVA EFICACE,POATE SA FIE SI NATURIST,PT.CA AM PROBAT MULTE,DAR

POT SA SPUN CA AM PROBAT SI VICHI SI LOZIUNEA GEROVITAL CU PETROL,SI CREMA CU PETROL VIVINATURA,AU FOST BUNE PE MOMENT,NU MI-A MAI CAZUT PAR,DAR DUPA ACEEA A CAZUT DIN NOU,SI CEEA CE MA SPERIE ESTE FAPTUL CA NU VAD SA SE REGENEREZE,SA VAD CA CRESTE DIN NOU,UNDE AM PARUL RAR,SAU CHIAR GOLURI.VA ROG,CINE A PROBAT SAU A AVUT ACELEASI PROBL.DATI-MI O SOLUTIE SALVATOARE!MULTUMESC|
danyarmand
Postat pe 1 Iulie 2009 15:34
incearca sa masezi radacina cu ulei de ricin, vitamina A, ulei de masline, fiole vitamina E, daca gasesti...faci un amestec...mai poti adauga si lamaie si ou...vezi si niste pastilute ceva...intreaba un medic bun...ca-i treaba mai serioasa la tine acolo, vad...citisem undeva ca usturoiul si uleiul de ricin fac minuni daca dai la radacina parului...acum, nu stiu...pare mai complicat la tine...doctorii vezi ce spun
mia79x
Postat pe 1 Iulie 2009 15:39
Dar unghiile cum iti sunt? Dar pielea? Cu ochii cum stai.
Se pare ca ai o problema de demineralizare si avitaminoza.
Mergi la un control fizic general si intreaba pentru niste analize la singe.
O cura cu multivitamine ti-ar prinde bine cu siguranta.
Daca e posibil, elimina stresul din viata ta, uita problemele care le-ai avut, mergi intr-o vacanta.
Si apoi incearca masatul cu ulei de ricin, o data pe saptamina dupa care il lasi sa actioneze asupra scalpului pentru citeva ore (de regula peste noapte).Fa asta pentru multe luni, poate un an si ai sa vezi rezultatele.
Aemulus
Postat pe 1 Iulie 2009 17:20
dar de ce a cazut ?
kyra
Postat pe 1 Iulie 2009 18:19
Multumesc pt.raspuns.Da am si ceva probl.cu tiroida,dar dr.nu mi-a prescris nimic in acest sens,sunt in Italia,si aici dr.nu prea iti dau nimic,ei sunt cam contra medicamentelor,daca ai sa zic o valoare depasita,puti la o analiza pt.tiroida,zice,ca nu se da nimic.Cand o sa vin in vacanta in Romania,am sa merg la dr.endocrinolog,la noi.multumesc!
danyarmand
Postat pe 2 Iulie 2009 15:16
Multumesc,asa e,si cu stresul,acesta...si cum spuneam,locuiesc in Italia si dr.de aici nu prea iti dau medicamente,cum e la noi.Am sa merg in Romania,cand o sa vin.Multumesc
danyarmand
Postat pe 2 Iulie 2009 15:18
Chiar nu stiu de ce a cazut,ceva dermatologic nu este.Poate,de la tiroida-stres.Am si o carenta de fier,pe care acum incerc sa o redresez,mi s-a prescris pastile de fier.Dar,probl.este,ca si daca cade sa vad ca imi creste la loc,dar bnu prea vad regenerare,si ceva genetic nu este,mama mea are par mai mult ca mine,si tatal meu,doar pe la varsta de 50 ani a inceput sa mai piarda din par,dar are destul,la 62 ani.multumesc la toate pt.raspuns!
danyarmand
Postat pe 2 Iulie 2009 15:27
sigur va trebui sa faci un set de analize...dermatolog, endocrinolog...in urma caruia vei primi, cred, tratament medicamentos...restu' la problema ta cam cred ca-i apa de ploaie...
mia79x
Postat pe 3 Iulie 2009 18:37
de la anemie feripriva nu cred sa fie, mai repede de la stress..ori altceva..nu stiu ce sa zic.
kyra
Postat pe 3 Iulie 2009 20:25
da stiiu se numeste implant si e foarte la moda ,minuni nu exista
yavrum
Postat pe 8 Iulie 2009 15:02
De la: yavrum, la data 2009-07-08 15:02:08da stiiu se numeste implant si e foarte la moda ,minuni nu exista

buna, stiu ca ar trebui sa ti faci analize amanuntite, insa pana atunci, poti incerca tratamentul de la firma life-care, 100% bio. am auzit ca sunt f f bune.
simona1900
Postat pe 9 Februarie 2010 19:12
cel maieficient produs este revalid eu fac in fiecare an un tratament de 6 luni cu sampon sibalsam.acum 3 ani aveamparul pana pe umeri iar acum imi ajunge la "poponet".e f scump intradevar dar e f bun.parul meu creste si se regenereaza desinu amtaiat nici un mm din el si il fac zilnic cu placa
garbo112796
Postat pe 18 Aprilie 2010 16:57
De la: simona1900, la data 2010-02-09 19:12:55
De la: yavrum, la data 2009-07-08 15:02:08da stiiu se numeste implant si e foarte la moda ,minuni nu exista


Motivul pentru care e la moda este ca functioneaza, desi multa lume e suspicioasa..eu am fost cu sora-mea la clinica Efigia pas cu pas, si si-a rezolvat problema, desi ganditi-va ce neplacut e pentru o fata sa aiba probleme mari cu parul..la ea cauza a fost medicala, dar nu mai vreau sa intru in detalii :( ideea e sa nu mai evitati varianta asta, si sa mergeti macar la o consultatie sa va informati despre ce este vorba!
garbo_11347
Postat pe 4 Aprilie 2013 23:53
inainte de a posta ar fi bine sa vezi si vechimea mesajului!
felicitari tocmai ai raspuns la un mesaj de acum 3...4 ani...!
ne bucuram ca sora ta si.a recapatat podoaba capilara... poate ar fi fost bine daca ii spuneai asta si lui Trastariu... scapa de ceva cheltuieli!!!
faptul ca sora ta a reusit nu cred ca este un caz unic, dar nici nu cred ca procentul acelei clinici este de 100% decat daca au avut-o ca pacienta doar pe sora ta
intr.adevar, cel mai bun lucru este cand apar probleme serioase de caderea parului e sa mergi la unul sau chiar mai multi medici... nu sa ceri sfaturi de tratamente pe un forum, oricare ar fi el!
heartbit
Postat pe 5 Aprilie 2013 01:47
Nu-i bai Bitule...Uite asa mai aflam si noi una-alta. Iote, io ma intreb cat de lung o avea parul acum fata cu revalidul ?
Rotty
Postat pe 5 Aprilie 2013 07:59
Ce conteaza care e vechimea, din moment ce lumea intra in continuare aici sa se informeze? am zis ca e util sa spun din experienta persoana..oricum, intr-adevar, sustin ce ai zis si tu! cel mai important e sa mergi la un control, nu sa astepti ca situatia sa treaca de la sine
garbo_11347
Postat pe 5 Aprilie 2013 12:49

Recomandari

Setari Cookie-uri