BARBATII...II IUBIM,II URAM SI NU NE SUNT INDIFERENTI

Cine a spus ca putem trai si fara ei? De fapt si eu spuneam asta pana...pana acum!Ii spuneam iubitului meu ca nu stiu daca este blestemul sau binecuvantarea mea.Acum stiu ca este blestemul meu. Si il urasc! Il urasc pt ca il iubesc,sau ma urasc pe mine pt ca il iubesc..Tot ce stiu este ca aceasta ura sau furie,posibil sa confund,dispare imediat si ma coplesesc din nou acele sentimente puternice de iubire pt el. Am spus ca nu-l voi ierta niciodata,dar l-am iertat,in fiecare secunda. Si ma agat cu disperare de sparanta ca va reveni si voi fi din nou fericita.Barbatii insurati sunt blestemul nostru,al acelora care ne lasam conduse de sentimente,prea slabe pt a ne putea impotrivi! Nu eram o naiva si nici o persoana careia sa-i pese doar de ea. si nici acum nu sunt.Marea mea greseala,mi-a pasat mai mult de el decat de mine.E dureros sa fii in stare sa-ti dai si viata pt barbatul iubit sa-l pui pe primul loc in viata ta,sa traiesti pt el si sa afli ca nu-i pasa,sau ii pasa,nu stiu,doar ca e prins intr-o capcana si desi spune ca ma iubeste nu mai poate gresi.Nu stie sa raspunda la intrebarea Acest barbat mi-a aratat ce inseamna sa fii femeie cu adevarat. Cum spuneam,nu eram o naiva,am fost casatorita,am avut si alte relatii de-a lungul vietii,in 32 de primaveri,am mai fost indragostita,dar NICIODATA nu am trait o astfel de iubire.Nu imi imaginam ca pot exista asemenea simtiri. Spuneti-mi voi, ce poti crede cand fara sa-i ceri nimic iti este alaturi,in cele mai importante sarbatori ale anului,isi lasa sotia si fiica singure si petrece nu o singura zi sau noapte ci aproape tot timpul cu tine?repet; FARA SA-I CERI ASTA!Poate am facut o greseala,atunci cand a fost dispus sa renunte la 20 ani de casnicie si sa ne mutam impreuna,eu am spus ca e prea curand si nu vreau ca intr-o zi sa regrete,sa mai asteptam,pt ca ma simteam destul de vinovata pt relatia noastra,pt faptul ca sotia si fiica lui sufereau din cauza mea,am plans pt ele.. nu am fost de acord sa vanda apartamentul in care locuiau,spunand ca si asa le-am dat viata peste cap si ar fi o crima sa le oblige sa se si mute din casa in care au locuit o viata.Daca as fi acceptat atunci poate acum nu mai plangeam...Dar nu sunt o persoana rea si egoista. Acum,pt ca nu imi mai este alaturi zi si noapte si pt ca il vad la o saptamana,doua si asta cu mare greutate,il vreau inapoi asa cum era,indragostit si capabil sa lase totul pt mine.Nu m-a invatat cum sa traiesc fara el!Si nu pot sa traiesc fara el!Sunt distrusa,plang zi si noapte,urasc tot ce ma inconjoara,nu vorbesc cu nimeni,nu vreau sa vad pe nimeni si de multe ori,zi sau noapte,ma imbrac si plec...in cautarea lui,pe jos,astept in strada, cu speranta ca Dumnezeu mi-l va scoate in cale. Si dupa 3-4 ore de mers pe strazi,ma intorc acasa plangand si cu inima zdrobita,ma asez in patul in care ma iubeam cu el si continui sa plang pana adorm..
Intotdeauna am fost o buna ascultatoare si sfatuitoare dar stiu ca orice sfat nu ajuta cu nimic, nu pot urma nici sfaturile mele nici ale alcuiva. Fericirea mea depinde de el

raza_calda
Postat pe 25 Iunie 2009 13:17
o luam de la capat,ioi..e prea mult...

stai asa raza ,sa mancam si noi...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 13:19
pai deh, raza...daca nu i-ai inchis calea de intoarcere...daca nevasta-sa se muta si el ii "pierdea" urma...ramanea la tine ca nu mai stia drumul de intoarcere....
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 13:25
ioi, iasomico...se revigoreaza forumu', vaz...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 13:25
ba iasomico....prolifici sunt adminii astia si babe nevorbite suntem noi......pofta buna fata!!
tutankhamon
Postat pe 25 Iunie 2009 13:25
meii, razishoara,mei!

berbatii e porci, sunshine! berbatii e magari, pumpkin'!
berbatii e toti, iubi! e cum vrei tu!

fata, tocmai ai iesit de la cenaclu? sau ai primit o tema de casa, specialitatea licenta la scoala profesionala de drept spiru haret, si acum incerci apa cu deshtu' sa vezi daca ar fi buna compozitia ta?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 14:58
Vidar!
Te rog frumos nu te lua de marea facultate de drept Spiru Haret!
Ca te iei de mine direct!
Ce ai cu oamenii astia, printre care si eu, care facem si noi ceva "scoala"?
Asta este! Fara hartii in tara asta de cacalau nu faci nimic! Ca de.... experienta pe bune nu conteaza!
Important este sa ai hartoaga!
picaturaderoua
Postat pe 25 Iunie 2009 15:00
picaturico, da' chiar nu am nimic impotriva!

hmmm... ai ceva shtudii pe la spiru? la "drept juridic" cumva? ca asta e cea mai mare aberatie pe care am auzit-o in viata mea: "drept juridic". urmeaza facultatea de chimie chimica.

PS: nu plange, picaturico, nimeni nu e perfect, am mai spus-o. ce daca esti la spiru? viata e frumoasa (zic gurile rele )
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:09
Am Vidar!
Drept si atat e adevarat!
Nu am avut privilegiul sa fac drept juridic!
Eii plang!
Nu plang ca nu am de ce si apoi nici nu rezolv nimic!
Ca vorba ta, viata e frumoasa!
picaturaderoua
Postat pe 25 Iunie 2009 15:12
mey berbatilor ? ati da-o pe chestii 'ntelectuale acu' ?
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 15:21
wifo, ce sa facem, soare, ca trebuia sa rezolve cineva si problema lu' sunshine...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:27
picaturica: ouuuups!!! si atat ;).
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:33
wifo, fii antena aici: am recitit postarea lu' raza asta mica, am invatat-o pe dinafara, ca e plina de invataminte si simboluri ezoterice, si fii antena ce mi-a clocit mintea, ca de la razishoara, draga de ea, m-am inspirat:

oare astronautii fac sex in spatiu? dar oare merita sa curatam cartofii inainte sau dupa ce ii prajim? si pasula (ca doar tu stii ce e aia) in cate ape se fierbe?

e? este?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:40
ai uitat una faina, bre domnu vidar. din care capat e mai sanatos sa incepem franzela.
pik_nik
Postat pe 25 Iunie 2009 15:43
eu urasc barbatii dar nu pot trai fara ei ....pardon vroiam sa zic el
yavrum
Postat pe 25 Iunie 2009 15:48
nea piknice, aia ierea prea pentru muritorii de rand... noi puneam d-alea filozofice, fratioare! nu coboram nivelul discutiei.

radem, glumim, da' nu parasim incinta, se aude?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:49
De la: yavrum, la data 2009-06-25 15:48:37eu urasc barbatii dar nu pot trai fara ei ....pardon vroiam sa zic el


e-he-heeee... yavrum-yavrum! gura pacatosului...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 15:50
Raza draga,
Daca il vrei inapoi intr-adevar si cu orice pret, incearca sa vorbesti cu el si sa-i spui asta.
Daca nu vrea, asta e...
Iar daca vrea, e destul de complicat...relatia voastra a adus multa suferinta mai multor persoane.
CHIAR MERITA? Poate acum esti convinsa ca da, dar mai tarziu...who knows?
Blue_Tattoo
Postat pe 25 Iunie 2009 15:56
da, da, vidar...filozofice, ezoterice sa fie...ca si io avui aseara o descutie ca-ntre ezteti, de-aia, cu dom pik...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 16:01
"Il urasc pt ca il iubesc,sau ma urasc pe mine pt ca il iubesc..Tot ce stiu este ca aceasta ura sau furie,posibil sa confund,dispare imediat si ma coplesesc din nou acele sentimente puternice de iubire pt el." [...]

fato, eu te inteleg! si iti dau si dreptate! tu simbolizezi chestia aia din poezelele lui Eminescu... omul de geniu, neinteles de nimeni (sa nu crezi ce-ti spun copiii, ca Luceafarul nu e poezea de dragoste). tu esti intruchiparea conflictului dintre materialism-dialectic si mistic. tu esti geniul care cauta mereu desi stie ca nu va ajunge niciodata la final. tu esti...

tuuu, da' hotaraste-te odata! ii dai un sut in posterior, sau il mai tii? hai, ca poate stau altii la rand si vrem sa vedem ce mai creezi peste o saptamana, cand o sa-l iubesti si o sa-l urasti pe urmatorul!

hai, fetitza, un rimel, ceva, un farduletz?
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 16:02
hopa...acu cetii mai bine...nenea ala are o sotie si o fiica, bre...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 16:04
yeap... dar din text nu se elucideaza ce a facut fluturashu': s-a dus 'napoi la nevasta si copil, ori a gasit alta juna?

razo, pune-i sare pe coada, copilutza! sau pune-i cruce, sau pune-i ce vrei tu. cauta pe altul si gata, ai rezolvat problema. ce? il iubesti? hai, fetitza, doar pohta vine mancand... mai sunt si altii.
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 16:45
wifo, da' fatuca asta de ne e noua simpatica, yavrum, vazushi ce facu? iete mai sus, cum ne baga beleaua si disparu! nici "chiau" nu mai zice!
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 16:47
he...he...yav baga subliminale, de-alea...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 16:49
tuto,wife..

ba mami ,nu am rabdare sa citesc..da' va citesc pe voi...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 17:19
esenta, iaso, esenta
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 17:21
iti facem un rezumat...varianta condensata...
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 17:21
are 32 de ani, si s-a tinut cu unu' insurat, si cu copil, care isi lasa famelia fix la sarbatorile importante, ca intotdeauna amanta e mai dulce...

il iubeste dar il si uraste si se uraste si pe ea...

inca nu m-am prins daca mai e cu el sau nu, dar astept detalii
wife_de_zmeu
Postat pe 25 Iunie 2009 17:23
wifo, ai uitat esentialul: inca nu ne-am prins daca fata asta stie pe ce lume traieste, da' mai sapam, mai sapam...
Thor
Postat pe 25 Iunie 2009 17:25
multumesc ,va raman datoare...

no comment..m-a secat cucoana cu 25 de ani...
iasomia
Postat pe 25 Iunie 2009 17:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatul rac 1 De la: garbo_497583 20 Februarie 2019 17:00
Indragostita de chirurg...cat poate fii de rau? 38 De la: LadyLove 16 August 2015 16:17
ce credeti despre prieteniile facute pe net,,,,sunt bune sau poate face rau,,, 66 De la: garbo098250 23 Septembrie 2014 10:49
Ce sa fac?.......... sunt rotunjoara 130 De la: anadelaadda 6 Noiembrie 2016 07:34
CE LEGATURA EXISTA INTRE SEX SI DIVORT? 84 De la: garbo003632 16 Octombrie 2009 12:01
Setari Cookie-uri