femeia taur si barbatul leu

as vrea sa cunosc si experienta altor femei taur cu barbati leu, deoarece sunt casatorita de 4 ani cu un leu, avem si copii, tin foarte mult la el si chiar vreau sa mearga relatia noastra foarte bine. uneori insa se intampla sa ne blocam sau din contra sa spunem lucruri care nu le gandim si nu le credem, dar ne dorim sa-l doara pe celalalt. Avem mari probleme in relatia de cuplu dar si multe lucruri in comun: ne iubim mult, avem o familie frumoasa, scop unic de a creste frumos copii, si mai mult chiar... amandoi consideram ca suntem alegerea perfecta unul pentru celalalt. Dar oare e asa?
cioca
Postat pe 19 Iunie 2009 10:45
buna.eu sunt o femeie taur.tocmai s-a pronuntat divortul meu de un barbat capricorn.nu cred ca este importanta zodia.important este sa incercati amandoi sa mearga casnicia.cel mai important este sa comunicati.parerea mea este ca daca va iubiti si credeti ca sunteti facuti unul pt celalalt,atunci merita sa luptati.de obicei leii se cred regii pamantului,dar crede-ma ca barbatii sunt la fel.asculta-i,aproba-i si fa cum vrei tu.la urma urmei,barbatii sunt capul familie,dar sa nu uitam ca femeia este gatul!iar capul intoarce intotdeauna capul unde il indruma gatul.nu iti pune intrebari inutile si nu lasa monotonia sa cuprinda casnicia voastra.bafta
garbo013762
Postat pe 19 Iunie 2009 11:00
Eu aveam alte asteptari vis-a-vis de casatorie, nu pot zice ca m-a dezamagit sotul meu doar ca speram la o relatie mai sincera, clara si profunda, speram ca o data cu trecerea timpului sa devenim un singur suflet doua trupuri, pe cand ni s-a intamplat invers: ne-am indepartat si am descoperit ca suntem capabili de mai mult rau decat stiam. Intr-un final am realizat ce se intampla si din fericire... destul de devreme.. dar e greu sa ne schimbam, in plus suntem si firi incapatanate..Totusi nu tine de zodie, observ din experienta ta,sper sa ne ajunga viata asta pentru a ne cunoaste si a ne accepta.
multumesc mult pentru sfaturi, cred ca inteleg mai multe acum
cioca
Postat pe 21 Iunie 2009 10:39
nu exista nici o legatura intre viata unui cuplu si combinatia de zodii. uneori ne plictisim si cautam pretexte in diferentele zodiacale, in loc sa ne preocupam IMPREUNA sa prevenim plictiseala. daca va considerati alegerea perfecta, cu scopuri unice, modelarea combinata ar fi mult mai potrivita decat punerea cap la cap a diferentelor zodiacale. o prostie de altfel.
pik_nik
Postat pe 21 Iunie 2009 10:50
mda...da' nu-i mishto cand poti sa dai vina pe zodie ? he...he...
wife_de_zmeu
Postat pe 21 Iunie 2009 10:52
am fost si eu casatorita cu un leu si a fost groaznic, acum sunt de 9 ani tot cu un leu si mi se pare relatia aproape perfecta, nu stiu daca conteaza zodia mai mult ca educatia
garbo170094
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:00
De la: garbo170094, la data 2010-11-02 10:00:39am fost si eu casatorita cu un leu si a fost groaznic, acum sunt de 9 ani tot cu un leu si mi se pare relatia aproape perfecta, nu stiu daca conteaza zodia mai mult ca educatia


zaaau?!... da'totusi cine te-a oprit sa te mariti cu un om???...:O
eu_geminy
Postat pe 2 Noiembrie 2010 10:35
Relatia unui taur cu un leu nu e la fel de pasionala ca cea dintre un taur si un...scorpion:D
Good_Boy
Postat pe 5 Decembrie 2011 18:57
Adevarat!!!!!!!!!!!
garbo_9366
Postat pe 27 Martie 2013 10:19
Buna! leii sunt barbatii problema , eu urmaresc prada dupa care o abandoneaza , am trait o experienta f urata cu barbatul leu
garbo342280
Postat pe 18 August 2015 14:10
Intr-adevar, leii urmareasc prada si nu se lasa pana nu o prind, dupa care musca si apoi o abandoneaza. Cred insa ca asta se intampla in general, atunci cand leii nu iubesc. Interesant este cum se comporta cand iubesc, se stie ca orice nas isi are nasul, parerea mea ca este ca leii orgoliosi sufera cumplit atunci cand sunt ei abandonati de persoanele pe care le iubesc.
garbo008706
Postat pe 9 Septembrie 2015 20:51
Na, acum știu de ce mă doare așa tare dintele, am mușcat...
Sau nu se pune, că nu-s bărbat/ă?
Axl_R
Postat pe 9 Septembrie 2015 20:56
Mai dragilor, m-ati zapacit de tot cu zodiile voastre. O familie ca sa functioneze la "randament maxim" are nevoie sa fie fundamentata pe dragoste si sustinuta de comunicare. Altfel nu va merge. Un barbat este implinit cand se simte folositor familiei sale, chiar daca uneori este foarte stangaci in a exprima ceea ce simte. Iar o femeie se simte implinita atunci cand se simte iubita si in siguranta, chiar daca unele laturi "obiective" ale vietii nu sunt punctul ei forte (o usa noua, un set nou de cauciucuri la masina, clasamentul Ligii intai la fotbal ...). Important este ca fiecare sa stie ce isi doreste celalalt de la el si sa fie dispus sa faca eforturi pentru a ajunge la aceeasi "lungime de unda". Si asta se poate doar prin comunicare. Asadar, dragi familisti, invatati sa comunicati cu dragoste si veti vedea cum multe dintre probleme dispar, indiferent in ce zodie v-ati nascut.
angel_forever
Postat pe 9 Septembrie 2015 23:00
Angel,

Cam atat de zis la topicul "vaca si motanul".
Rotty
Postat pe 10 Septembrie 2015 08:24
Așa dragelor/dragilor, învățați!
Pr nu dispare, doar eu, acum.
Axl_R
Postat pe 10 Septembrie 2015 09:41
O FAMILIE CA SA FIE FERICITA,AU NEVOIE DE RABDARE-SI MINTE MULTA MINTE CA DRAGOSTE NU EGZISTA--NUMAI IN POEZII--DACA NU AI MINTE SI AMBITIE NU FACI NIMIC IN VIATA--INDIFEREN CIT CREZI IN IUBIE CARE NU EGZISTA--TOTUL TRECE PRIN CREIER-CORPUL UMAN NU MISCA DACA CREIERI SUNT BOLNAVI--DECI FETELOR SI BAIETILOR--GINDITI SI PE URMA EGZECUTATI CE VRETI SA SE INTIMPLE IN VIATA VOASTRA---INIMA ARESERVICIILE EI--SA ITI SUSTINA SISTEMUL--CE COMANDA CREIERUL--TAU AI SE INPLINESTE--DACA NU FUNCTIONEAZA,CREIERUL NU STI CINE ESTI--OAMENI DESTEPTI,SUNT FOARTE FERICITI SINGURI!!!AI NEVOIE DE BARBAT SA FACI COPII--ALTFEL ESTE O POVARA--FEMEIA CREAZA LUMEA--BARBATUL DISTRUGE!!!
garbo_410203
Postat pe 15 Decembrie 2015 00:10
Si totusi egzista iubire..
Schmetterling
Postat pe 15 Decembrie 2015 08:16
Draga 203, daca iubire nu exista pe ce bazeaza o familie? Ca eu nu m-as fi casatorit daca nu as fi iubit. Poti avea o minte brici, calitati de exceptie, dar tot singur ramai.
angel_forever
Postat pe 15 Decembrie 2015 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia RAC +barbat TAUR 7 De la: rheiush 29 Martie 2011 17:02
horoscop culinar 125 De la: Eda 14 Februarie 2010 15:48
femeia scorpion barbatul leu 4 De la: jonydan77 13 Februarie 2012 17:36
buna 2 De la: cri_cat 29 Noiembrie 2011 22:54
COMPATIBILITATE ,TAUR CU BERBEC 4 De la: garbo200960 1 Noiembrie 2011 10:17
Setari Cookie-uri