Zodii pentru fiecare zi de nastere-zodia RAC

Rac, Intai iulie - Ziua emanciparii

Nativii zilei de 1 iulie tind sa fie extrem de sensibili, capabili si adaptabili, dar si deschisi din punct de vedere emotional. Desi multi dintre cei nascuti astazi sufera destul de mult si sunt predispusi in special la suferinta emotionala, in cele mai multe cazuri ei vor castiga batalia impotriva dominarii, nedreptatii sau opresiunii de orice fel.

Femeile nascute pe 1 iulie resimt cel mai puternic acest conflict. Este vorba de conflictul dintre profesia lor si rolul de mama sau cerintele unei cariere versus intretinerea unei case. Barbatii nascuti pe 1 iulie au o sensibilitate neobisnuita in privinta femeilor in general, dar si pentru propria lor partenera.

Nativii zilei de 1 iulie de ambele sexe sunt adesea cei mai aprigi dusmani ai lor insisi. Depresia lor poate fi constanta si se poate manifesta de-a lungul intregii vieti. Grijile provocate de inferioritatea de la locul de munca sau de esecul in familie ii pot face sa se simta ingrozitor chiar si atunci cand au succes. Cei nascuti astazi afiseaza sentimente ambivalente fata de indivizii si grupurile sociale cu care au legaturi stranse, dar si fata de ei insisi. Nativii zilei de 1 iulie demonstreaza ca nu sunt genul de persoane pe care sa le urmezi orbeste. Indiferent cat de implicati sunt intr-o problema pe care o au de rezolvat, intr-o cauza sau ideologie, ei raman destul de flexibili pentru a accepta un alt punct de vedere sau o alta modalitate de a actiona. Cei nascuti astazi cauta profunzimea si vor ezita sa dea raspunsuri simpliste si sa exprime ganduri superficiale.

Nativii zilei de 1 iulie sunt intr-adevar foarte profunzi. Ei reprezinta personalitati complexe care nu-si exterioreaza sentimentele in fata oricui. Pe de alta parte, au o latura destul de evoluata care, in general, se manifesta prin servicii si contributii altruiste catre societate. Nativii zilei de 1 iulie vor prefera sa dea in loc sa primeasca. Datorita tendintelor lor empatice si receptive, ei sunt adesea perceputi ca niste prieteni intelegatori si saritori. In cazul in care sunt tulburati, ei nu vor fi capabili sa ofere ajutor nimanui.

Cei nascuti astazi au modalitatea lor proprie, speciala de auto-tortura emotionala. Se pare ca trebuie sa isi identifice sentimentele care ii tulbura si sa le rezolve pana nu este prea tarziu. Pericolul intervine atunci cand ei se vor bloca in latura negativa. Adesea, este necesara o schimbare sau chiar un soc pentru a-i reorienta. In urma acestor experiente, isi vor da seama de comportamentul lor si implicit vor incerca sa schimbe in bine situatia respectiva. In aceste conditii, un nativ mai evoluat apare ca o personalitate agresiva, dar si pozitiva in acelasi timp, dispusa si pregatita sa se descurce in lume. De asemenea, este capabila sa se integreze cu succes in societate, in familie si in viata sentimentala. Uneori, odata ce ies din cochilia lor, cei nascuti astazi devin extrovertiti remarcabili si cauta in mod real placerile vietii. Astfel de evenimente reprezinta un mod de celebrare a unei vieti lungi de emancipare.

SFATURI: Fericirea nu inseamna superficialitate. Profunzimea nu inseamna negativitate. Odata ce ai capatat intuitie, iesi in lume si exploreaza. Poti sa faci asta. Nu-ti fie frica sa stai singur. Prietenii si cei care te sprijina sunt alaturi de tine. Invata sa primesti in aceeasi masura in care dai. Nu permite nimanui sa treaca peste cuvantul tau.


PUNCTE FORTE:
Profund
Darnic
Hotarat

PUNCTE SLABE:
Tulburat
Depresiv
Suferind

raul27
Postat pe 6 Iunie 2009 00:10
EXISTA UN ALT POST pentru zodia RAC pentru toate zilele de nastere
Te rog intra acolo si cauta-ti ziua de nastere daca te intereseaza
raul27
Postat pe 7 Iunie 2009 14:44
Horoscop amuzant:
RAC
Semn de apa: marea.
Trasatura caracteristica: nesiguranta pe plan sentimental.
Fraza favorita: Simt, deci exist.
La inceput, nu-ti acorda cine stie ce incredere. Trebuie sa ti-o
castigi singur, fiind afectuos si tandru. Si sa le spui de o mie de
ori ca-i iubesti, pentru ca Racii sunt adevarati vampiri sentimentali
si tot timpul se plang ca nu primesc suficienta dragoste. Tu-i spui:
- Te iubesc.
Si Racul intreaba: Cat?
blanca
Postat pe 14 Iunie 2009 08:08
eu sunt rac.....nascuta pe 14 iulie.....pot spune ca aceasta zodie este una a imaginatiei....o zodie plina de tandrete,curiozitate, o zodie suspiciasa si timida....nu stiu de ce se spune ca aceste zodii sunt foarte atasate de propria casa deoarece mie imi place mai mult sa ma plimb dekat sa stau si sa pierd vremea acasa...:(...oricum lucrul interesant este ca imi fac foarte repede prieteni si desii nu am relatii prea stranse cu ei pot purta discutii interminabile cu care ii pot zapacii total...:))....de multe ori pot suferii datorita timiditatii....o chestie care ma irita datorita faptului ca am pierdut multe lucruri datorita ei....:P....dar...ce sa fac.....in majoritatea timpului sunt o fire rebela si sofisticata greu de inteles.....imi plac lucrurile spontane si nu suport problemele sau certurile cu prietenii(sunt o fire foarte calma).....nu suport sa fiu mintita chiar daca eu practic asta destul de des,in special cu parintii...:))..si apropo imi mai place si sa petrec timpul fara rost...sa repar unele chestii....si...cam atat despre mine.....mai sunt si alte chestii despre un rac dar...fiecare cu personalitatea lui..:))..:*
rafy_shady
Postat pe 10 Iulie 2009 12:32

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
07.06.2009 25 De la: garbo107589 6 Noiembrie 2010 14:04
peste betta 3 De la: quasaria 29 Decembrie 2011 00:23
femeia pesti,barbatul scorpion 8 De la: garbo_406198 9 Decembrie 2014 10:55
Cat de importanta este facultatea si cat de mult sacrificiu merita? 28 De la: garbo171675 16 Decembrie 2010 06:46
ce vor realiza 40 De la: daria_pet 9 Octombrie 2009 01:19
Setari Cookie-uri